63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Peti134
    #62820
    Próbálkozz ezekkel:

    (képhez link:Itt)
  • gabesz012
    #62819
    Ez elég érdekes, de a hiba vszeg az ön készülékében lesz. Nálam városon kívül is lehet látni, távolsági nélkül is. Kb, mint igaziból. :) Igaz, én mindig valós idő szerint tolom, csak akkor megyek sötétben, amikor kint is az van...
  • tomiimot
    #62818
    Sziasztok! Szeretném a segítségetek kérni! Az lenne a kérdésem, hogy mitől függ az, hogy mennyit lehet látni éjszaka az omsiba? Egy-két pályán amint sötét lesz, szinte semmit sem lehet látni (jobb esetben csak egy két pálya részen). Nem csak nyomasztó, de nevetséges is, hogy egy város közepén pl Hamburg (Mönckebergstraße) még refivel is alig látni valamit, egyebekben pl Rheinhausen pálya esetébe meg semmit se. Tök jó, hogy van éjszakai járat, de így használhatatlanok arról nem is beszélve, ha egy járaton vagy és úgy sötétedik rád, akkor elég kellemetlen is. Szerintetek mitől függ ez? Beállítás, a gépem fos esetleg, vagy csak amolyan omsi sajátosság, vagy a készítők egyszerűen nem fordítottak rá figyelmet? Ha ez ügyben tud nekem valaki segíteni azt nagyon megköszönöm! Próbáltam utána járni, más is megvette ezeket az addon-okat de sehol se találtam olyant, hogy valaki emiatt panaszkodott volna vagy tapasztalta ezeket a problémákat. Vagy csak mindenki nappali üzemmódban használja az omsit?
  • Ikarusfan
    #62817
    A valóságban is így működnek.
  • Zsombor99
    #62816
    Ha nem nyomok féket is akkor nem lehet előremenetbe tenni? A fene se gondolt volna erre (leírva még sehol se láttam)... De legalább működik!
  • Ikarusfan
    #62815
    Nyomd a féket mellé (amúgy milliószor le lett írva).
  • Zsombor99
    #62814
    Mercedes Citaro (MB_O530_G) busz nem engedi előremenetbe tenni a váltót! Hiába nyomkodom a műszerfalon, egyszerűen nem hajlandó benyomódni a gomb! Szeretném használni, de sajnos "nem engedi magát"... Szerintetek mitől nem megy a váltó?
  • Skinner_11
    #62813
    Itt a progi.
    Egyébként a Maps és Vehicles mappában, ha mindent kiválasztasz és a jobb klikkes menü Tulajdonságoknál kiveszed a pipát/dobozt a Rejtett opció mellől, elvileg mindnek meg kell jelennie a játékban.
    A progi ugyanis annyit csinál, hogy ezt a pipát állítgatja, mivel az OMSI nem látja a rejtett mappákat.
  • gabesz012
    #62812
    Na ja, itt annyira halott már a közösség, hogy erről a kiegészítőről fogalmam sem volt, hogy egyáltalán létezik. :D Így már valóban működik a citaro is. Thx.
  • Gonosz Ördög
    #62811
    Üdv mindenkinek !
    Ilyen esős időben,unalomból készítettem egy MAN Lions Coach-ra, egy papagájcsíkos Volánbusz festést.
    Bár ilyen sose volt a való életben Man buszon. Így játékbeli változatra készítettem egyet.

  • kem001
    #62810
    Nem a Ruhr Solaris kell hozzá, hanem a nemrég megjelent a Solaris II Stadtbusfamilie.
  • gabesz012
    #62809
    Nem tudom, foglalkozik e még valaki a friss modokkal. De én most segítséget kérek, hátha... Kijött a Citaro V5. Nálam szarul jelenik meg. Kis utánaolvasás után kiderült, hogy kell hozzá a Ruhr Solarisa. Oké, ezt felraktam, ami működik is. De a Citaro V5 továbbra sem megy, illetve a Solarishoz készült sound mod buszai sem töltenek be. Melyik update kéne? Mert gondolom több is jött már a Ruhr-hoz (volt két update file is, de hiába raktam fel azokat is). A pálya nem mozgat, csak a busz kéne.
  • Peti134
    #62808
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Felőled is rég hallottunk :D


    Azt hiszem Skinner készített egy ilyen programot, az ő hozzászólásait érdemes böngészni.
  • reveszda
    #62807
    Sziasztok! Valakinek megvan az a program, amivel kilehet valasztani, hogy az oksi betoltesekor mely palyakat, buszokat toltse be? Sajnos tegnap ota az 59 palyabol csak 6ot lat a jatek, buszoknal detto.. valakinek van barmi otlete? Ujratelepites megvolt mar, de nem hasznalt!:(
  • Edmond14
    #62806
    Elvileg nem kell gombhoz társítani.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ################
    Passagiersichten
    ################

    0: Hinten mittig sitzend
    [add_camera_pax]
    0.0
    -5.3
    2.3
    -0.06
    45
    0
    0

    1: Stehplatz an der Hintertür
    [add_camera_pax]
    -0.3
    -0.5
    2.2
    -0.06
    45
    90
    0
    2: vorne auf dem "Beifahrersitz"
    [add_camera_pax]
    0.8
    3.6
    2.1
    -0.06
    45
    -20
    0

    3: Oberdeck vorne rechts
    [add_camera_pax]
    0.8
    4.4
    3.7
    -0.06
    45
    0
    0

    4: Oberdeck hinten Mitte
    [add_camera_pax]
    0.0
    -5.3
    3.8
    -0.06
    45
    0
    0

    Csak simán az utolsó résztől (jelen esetben: 4: Oberdeck hinten Mitte) kimásolod, majd beilleszted még egyszer és a számot átírod. (jelenleg 4-ről 5-re). Így bekerül a kamerák közé, utána lehet az értékekkel variálni. Majd az F2 után a jobbra / balra nyilakat nyomogatva meg fog jelenni az új nézet.
    Utoljára szerkesztette: Edmond14, 2019.04.27. 12:48:22
  • Edmond14
    #62805
    -0.653
    4.15
    1.94 <- kamera magassága
    -0.06 <- kamera előre / hátra
    50 <- látószög mérete
    0 <- balra / jobbra fordítás
    -5 <- felfelé / lefelé fordítás
  • Edmond14
    #62804
    Ahogy kem001 is írja, neked kell kipróbálgatni a megfelelő számokat. Javaslom, hogy egyszerre mindig egy számot írj át, majd utána nézd meg a játékban, hogy mi változott. Így talán könnyebb lehet megtalálni azokat az értékeket, amelyeket módosítanod kell a kívánt pozíció eléréséhez.
  • kem001
    #62803
    Saját magadnak kell bekalibrálnod hozzá. Csak egy tanácsot tudok adni: Mielőtt beállítod az Inputs mappában lévő gamectrler.cfg tartalmát töröld ki teljesen.
  • Gonosz Ördög
    #62802
    Értem. A Passagiersichten megtaláltam, de honnan nyerem ki az adatokat a fotó alapján látó szög adatait,amit be kell másolni ?
    PLusz milyen gombhoz társítható?.
  • FerencHuN
    #62801
    Sziasztok tud valaki g29re optimális beállitást?(váltó nélkül) Amit eddig találtam nem volt jó sajnos.
  • Edmond14
    #62800
    Megoldható, a .bus fájlban a Passagiersichten résznél lehet újabb kamerapozíciókat felvenni, illetve átírni a meglévőket
  • Gonosz Ördög
    #62799
    Üdv Mindenkinek !

    Egy kérdésem lenne felétek, hogy megoldható-e a buszban az hogy utastér nézet is legyen ?
    Amit vezetés közben is lehet használni.
    Mellékelek egy képet,milyen szögből gondoltam.


    Utoljára szerkesztette: Gonosz Ördög, 2019.04.24. 15:13:08
  • FerencHuN
    #62798
    Köszönöm szépen :)
  • Edmond14
    #62797
    A .bus fájlt megnyitod jegyzettömbbel, és ott a számokkal kell állítani a nézetet. Itt van hozzá segítség, hogy melyik szám mit állít
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    4: Blick nach vorne (std)
    [add_camera_driver]
    -0.713
    4.68
    1.8
    -0.08
    55
    0
    -10
  • Zsombor99
    #62796
    Köszönöm! Prímán felszálltak az utasok mikor beálltam 50-es villamost pótolni!
  • Zsombor99
    #62795
    Köszi, kipróbálom... (Teljességgel úgy szeretnék minden mapot használni mintha a Futár nem is létezne...)
  • FerencHuN
    #62794
    Sziasztok. Megvettem a Ikarus 250 Dlcét és gondjaim vannak a busz beinditásával. Tudom hogy baloldalt kell kinyitni az egyik kis ajtót és ott egy gombot kell megnyomni. De nem tudom úgy állitani a kamerát hogy lássam a gombot. Van rá mod hogy vizszintesen lehet vinni a kamerát a busz forgatáson kivül? Pont azt a részt nem látom ahol van a gomb. Köszönöm.
  • Edmond14
    #62793
    Az, hogy nem választasz menetrendet vagy egyáltalán nincs menetrend a pályán, két külön dolog.
  • ikarusbus
    #62792
    Én ezt a HOF-ot használom, megy vele minden (Délpest 4.1).
  • Zsombor99
    #62791
    Tudtommal én sose töltök be menetrendet, de ennek ellenére észre se vesznek az utasok! Nekem a sima 2013-as (fájlban írja ezt) Delpest.hof van meg. Ha esetleg nem rendelkeznék jó verzióval, akkor honnan tölthetnék le egy menetrend nélkül is működő verziót?
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2019.04.10. 17:29:53
  • Routeres
    #62790
    Ha nincs menetrend a pályán, akkor mindegy milyen hof van a buszban, bármit írsz ki a kijelzőre, az utasok felszállnak.
  • ikarusbus
    #62789
    Nálam a Délpest 4.1 HOF-al megy menetrenddel és anélkül is, minden irányba, mindenhol.
  • Zsombor99
    #62788
    Nem tudom hogy mit csinálok rosszul már a "kezdetektől fogva", de a Délpest mapon hiába állítom be a kijelzőt, a megállókban lévő utasok úgy veszik mintha ott se lennék! Mi kell ahhoz hogy az Óbuda maphoz hasonlóan tudomásul vegyék létezésemet?
  • Ikarusfan
    #62787
    Nem hiszem, hogy jönne bármi nagy innováció az OMSI-hoz. Na nem mint ha a LOTUS-hoz olyan eget rengető patch-ek jönnének, a futása annak se lesz már jobb (igaz legalább szebb a grafikája). De pár év, és kijön a buszos modul a LOTUS-hoz, akkor meg aztán pláne felesleges lesz az OMSI-hoz elkezdeni valamit, vagy valami nagyszabású dolgot befejezni...
  • Peti134
    #62786
    Szerintem ahogy közeledik a LOTUS, egyre inkább halnak el az OMSI-s projektek. Valami nagy innováció kéne ide, hogy meginduljon a munka a magyar közösségben és be legyenek fejezve a készülő projektek.
  • Vándorr
    #62785
    Láttam 2 évvel ezelőtti videót a 85ös busz-ról, illetve láttam hogy készül 244-es autóbusz. Ezekről mit tudtok? Él még a projekt?
  • Ikarusfan
    #62784
    A sketchup által közölt adatokra én nem sokat adnék. Belnderben vagy más normális modellező programban nézzél rá a material beállításokra, hátha az megoldja a problémát.
  • Lantos_J
    #62783
    Köszi, akkor ezzel próbálkozok majd. Azt az alfás tag-et a spline creator adta hozzá egyébként, én nem tudom, hogy milyen textúrát használtam, ilyen szinten sajnos (még) nem értek hozzá.
    Viszont a SketchUp-ban átnéztem a material beállításokat és semmi hasznosat nem láttam. Lehet, hogy konvertáláskor a Blenderben is még kell állítgatni?
  • Routeres
    #62782
    Pitoras egy lengyel pályaépítő, Poznań és Nowe Piekary pályák köthetők a nevéhez. Esélyes, hogy a felsoroltak valamelyikében megtalálod, amiket keresel.
  • ikarusbus
    #62781
    A MÁV-osok megoldódtak, az "ékezetezés" volt a gond.
    Viszont a MichauSto-ban nekem nincs Tram mappa, az a Pitoras meg ötletem sincs, hogy mi lehet.
    Nem tudnád ezeket esetleg feltölteni valahova?