35797
IWimv2m.jpg
  • PLaci #35394
  • PLaci #35393
  • ximix #35392
    Oroszoknál is működik a jegyautomata biznisz, ezek szerint nem vagyunk nagyon lemaradva .D
  • Beast Machine
    #35391
    Húbazzeg én ilyenért fusiban simán két munkaórát felszámolnék.
    Egy a megkezdett tényleges, egy meg amíg egy itallal a kezemben kiheverem...
  • LeWyTy
    #35390
    Munkahelyemből adódóan én is találkozom ilyen okosokkal.
    -Kimentem "TV-t javítani".... majd kihúztam a telefontöltőt és bedugtam a TV-t.
    -Kimentem TV távirányítót "cserélni"... 2 szoba, 2 tv.... kicseréltem őket a 2 tv között és jók voltak. (mind kettő távirányítóra rá volt írva a márkája ami egyezett a másik szobában lévő TV-vel)
    Van sok ilyen de ezek a kedvenceim. Zseniálisan ostoba emberek vannak.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2019.07.02. 17:02:54
  • PLaci #35389
  • BarneyK
    #35388
    Nekem amikor kollégák küldenek slack-en localhostos URL-t, csak lusták kitörölni a domaint (úgyis a route a lényeg, esetleg a query string), én meg rányomok, majd egy pillanatra csodálkozok, hogy nem megy :O
  • adam46
    #35387
    Ez néha velem is előfordul... :D
  • SzirmosSzisza
    #35386
  • ximix #35385
    Best Wallpaper
    coub link
  • takysoft
    #35384
    A mechnaikusokon kivehető a gomb is és a sapka is.
    A sapka relative egyszerűen lepattintható, a gomb némi szerelést igényel, de cserélhető, ha megihbásodik :)
    Utoljára szerkesztette: takysoft, 2019.06.06. 10:51:15
  • Neocortex
    #35383
  • ximix #35382
    nope
  • geo91
    #35381
    harisnya híján nekem jó a mosózsák is :D

  • zsgaby
    #35380
    Így könnyebb volt megoldani a különböző nyelvi kiosztásokat. Na meg a legtutibb tippet egy hölgy user mondta, hogy amikor nagyon retkes akkor leszedi, beledobálja egy harisnyába, csomót köt rá és mehet a mosógépbe :)
  • Neocortex
    #35379
    az új mechanikusok is sapkásak
  • zsgaby
    #35378
    A gomb az kivehető de ezen "sapka" volt. Tehát nem a gombot vetted ki, hanem a gombra pattintott sapka volt cserélhető külön. Próbálok képet keresni róla...

    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2019.06.05. 13:30:40
  • takysoft
    #35377
    Ma is levehető az összes mechanikus billentyűzeten :)
  • RelakS
    #35376
    Játék a színes MÁTRIX nyomtatóval :D

  • SzirmosSzisza
    #35375
    Emiatt szívok 9 éves laptoppal, mert a régi Thinkpadeknek még fasza volt a billentyűzete :D
  • Zsombor99
    #35374

    Két informatikus beszélget. Megszólal az egyik:
    - 10101101
    Mire a másik:
    - 01101010

    Pistikét irodalomórán a tanárnéni megszólítja:
    - Pistike! A Mikszáth-ot véletlenül X-szel írtad!
    - Dehogyis Tanárnő! Az DirectX.
  • Palinko
    #35373
    Jah ismerős, ha valami elcsúsztatja a billentyűzetet ugyan ez van :D Vagy pl laptop billen nem szeretek nagyon gépelni. Meg eleve új billentyűzer 1-2 napig megszokós.
  • Count Adyn
    #35372
    Tudok én csak ha az első betüt rossz helyen kezdem akkor kódolt szöveg lesz, minden tolodik eggyel:D
  • zsgaby
    #35371
    Erről még le lehetett szedni a sapkákat, szórakozásból kevergettük is néha, de sokan észre sem vették.

    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2019.05.29. 19:48:10
  • Dzsini
    #35370
    Das Keyboard kikapcsolt világítással:
  • Neocortex
    #35369
    Nekem nehéz volt átszokni vakon gépelésre, le kellett ragasztanom a billentyűket hogy ne legyen értelme ránézni, meg jópár óra typing of the dead
  • SzirmosSzisza
    #35368
    Szerintem a "gémerek" nagyobbik részének a WASD körül van alapból a keze, pedig tuti nem ott kéne :)
  • Palinko
    #35367
    jah ez van nálam is tuti szabálytalan, de kényelmes meg elég gyors. Nem is tudom nagyjából 1-2 év után jöttem rá hogy ha felviszem a szemem a monitorra már eltalálom nagyjából a betűket, úgy 1-2 helyet még mellényomtam az elején de gyorsan megszoktam. Persze az internet bevezetésétől számolva, mert onnantól jött az irc meg a fórum, előtte nem sokat kellett gépelni :D
  • broman191
    #35366
    Ha eleget gépel az ember, tanulni sem kell. Legfeljebb szabálytalan lesz hogy nem annyi ujjal gépel mintha tanulta volna, de gyors lesz... :)
  • benőmenő
    #35365
    Néha jól tud az jönni attól. Főleg, ha vannak funkció billentyűk, amiket nem használ olyan gyakran az ember.
  • NB2
    #35364
    Ezért előny ha valaki tanult vakon gépelni...
  • morcosqtya
    #35363
    Pedig jó egy ízlésesen kivilágított gép (nem feltétlenül RGB). :)
    Nem, nem vagyok vérpistike, 40 felett vagyok, magányos frontend fejlesztő, és nem mutogatom senkinek, csupán nekem így tetszik a gép:
    És Tali kislányom is oda szeret bebújni magányos estéken mert ott jók a fényviszonyok.... :)

  • morcosqtya
    #35362
  • Count Adyn
    #35361
    Az RGB mániával egyetértek, viszont a billentyuk háttérvilágitása kurva jo ám a fekete bill en este hogy lássam mit nyomok:)
  • zsgaby
    #35360
    A lényeg a végén van. Ha már van a gépemen miért ne használnám :)
    Én még szervízeltem 10-15 éve olyan brand gépet, amin olyan lassan éledt fel az usb port, hogy a bios menübe csak ps2-vel tudtál belépni. Igaz ez régen volt.
  • Fura Alak
    #35359
    Nem mindenki vérpistike, hogy minden világítson mint egy diszkó, ez az RGB mánia csakis arra jó, hogy a műmájerek lenyűgözzék a szomszéd gyereket.

    Nem mindenki szkriptel.

    Szintén nem mindenki vérpistike, hogy mindenbe bele akarja dugogatni, én pl. gépszerelést leszámítva nem szoktam ki-be huzigálni a gépemből a billentyűzetet.

    Aki nem tud bedugni egy PS/2 kábelt, az inkább ne nyúljon semmihez, max a bekapcsoló gombhoz...
  • SzirmosSzisza
    #35358
    Itt egész szépen össze van szedve, emberek nagyobbik részét ez mondjuk nem érint/érdekli (igazából pont úgy ahogy engem pl azok nem amiket te soroltál fel előnynek). Illetve, ha valaki szeret még Windows 7 telepítéssel szopni (tudom tudom már ki lett itt tárgyalva), akkor 1 élmény tud lenni, ha nincs (elég) USB2 port a gépen.
  • takysoft
    #35357
    És szerinted miért jobb? :)

    Mert a multimédiagombokat nehézkesen kezeli, makrózást konkrétan nem tud, világítást meghajtani árammal meg főleg nem.
    Emellett az USB plug'n'play, míg a PS/2-nek eleve be kell lennie dugva a gépbe indításkor.

    Akkor azt se felejtsük el, hogy az USB 'lobbi 5 centért' egyik eredménye, hogy míg a PS/2 vackodat max PC-ben használod, addig egy USB-s billentyűzetet rádughatsz kb bármire. Okostévé, Playstation, akár telefon is (OTG kábellel)

    USB-n nem mellesleg lehetőséged van USB hub-os billentyűzetet használni, vagyis a pendrive-ot, egeret dughatod közvetlenül a billentyűzetbe.

    És akkor ott van még, hogy ha vérpistike rosszul dugja be a PS/2 eszközt, akkor simán elhajolhatnak a tüskék, és dobhatod ki az eszközt, míg az USB strapabíróbb ilyen szempontból.


    Emellett a PS/2 előnyei:
    -Fel lehet kelteni vele a PC-t alvó módból, ha az alaplap támogatja (ma már sok nem, mert amúgy biztonsági rés)
    -Valamivel kisebb a késleltetése, mert port és nem bus. De gamer legyen a talpán, aki ezt észreveszi. Ezt max kimérni lehet.
    Utoljára szerkesztette: takysoft, 2019.05.28. 16:57:45
  • PeeTeR
    #35356




  • PLaci #35355
    És az emberek is anatómiailag helyesen vannak lerajzolva benne.