162
  • balee66
    #122
    Rejtély: miért lesz minden második Windowsos cikkből Win vs Linux flame?
    Miért nem lehet elfogadni, hogy mindkét oprendszernek vannak erősségei és gyengéi. Az egyik itt domborít, a másik ott, a harmadik amott.
  • B0nFire
    #121
    Na nehogymá' megint a GIMPpel gyertek elő, mert rögtön beszarik a picsám ezerrel! Ha azt mondja valaki, hogy felér a Photoshop CS4-gyel, az valószínűleg soha nem dolgozott vele, és szándékosan nem mond igazat.

    Az, hogy egy program mit tud, koránt sem minden. Az, ahogyan tudja, az az érdekes. Igen, lehet a GIMP-pel is dolgozni, csak ugyanarra az eredményre 3x annyi időráfordítás szükségeltetik. Nem véletlen, hogy míg az egyik ingyenes, a másik igen borsos árú: jelenleg az Adobe Photoshop CS4 Extended HU Win Full 393 000 ropogós forint. Nehogymá' azt higgye valaki, hogy ez csupán piszkos anyagi haszonszerzésből van így, valójában a két program ugyanazt és ugyanúgy tudja, nincs közte érdemi különbség.

    Pedig ha zongorázni tudnám a különbséget a kettő között, én lennék a Paganini! fakap!
  • Palinko
    #120
    bestof hülyeségek, amit egy kezdő linuxos is lát:
    by FefeeX
    "És szarik a linuxra kb, mert még nincs elég nagy felhasználói bázisa (ugyanúgy mint az ATI vagy az nvidia, de hát ezek szerint a nagy VGA gyártók mind "dzsunkák")"

    # Különösen ezen az oldalon szarik rá az amd: http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.1&lang=English
    Megkeressem az nvidiás linket is? meghagyom neked házi feladatnak, de mikor nvidiás kártyám volt arra is megtaláltam.

    többen is, hogy net kell mindennek a telepítéséhez. windowsnál is ugyanígy van, vagy te media playerben nézed a hd videót? winen és linuxon is dolgozik az a megoldás hogy cdn viszed ami kell és arról rakod fel, ez is egy megoldás...


    ismét Fefeex
    "Nem is olyan rég az ATI driverek pl SZINTE SEMMIT nem értek linux alá, azokat csak verítékkel lehetett felkínozni."

    # a bűvös parancs miután a driver mappájába léptünk (kemény cd /elérés) ez:
    sudo sh ./fileneve
    aztán kábé annyira nehéz mint egy windowst drivert feltenni, aki ezt nem tudja vessen magára vagy ne használjon hardveres gyordítást.

    most ez kapásból jött és nagyon alap tévedések, egy tőlem hozzáértőbb biztos beletudna kötni pár linuxal kapcsolatos hoaxba.


  • tomcsa4
    #119
    Ja igen a máik meg: nem mindenkinek van szüksége állandó internetre. Azért, ohgy feltegyen 1 OS-t vagy 1 játékot, azért ne keljen már havidíjas internetet venni. Jó vannak ezek a tényleg nagyon olcsó percdíjasak (nem modem, hanem kábelnet).
  • FefeeX
    #118
    Apuci alávágja a cuccokat, sanyix meg a 12 éves fejével okoskodik mindenfelé, mekkorakirálycsávó, BMW-je is lesz amint betölti a 17et, mert apuci megveszi neki. Akinek nincs pénze az nem is ember, mert sanyix az isten...
  • FefeeX
    #117
    mondjuk inkább hogy sötét barom... találóbb... Azt hiszi ért valamihez, és emellett kb nullIQ béna barom...
  • tomcsa4
    #116
    Vagy esetleg nem midig tudják biztosítani azt a pénzt, mai a net havidíjára kell. Vesznek egy gépet, kinyögik és utána semmi. Amíg nyögik a gép árát, megvonnak maguktól ezt-azt, de mindig nem lehet.

    De ezt Sanyixen kívül mindenki tudja, pláne az itthoni cégek. Nem hiába kínálnak egyre és egyre olcsóbb csomagokat.
  • Polllen
    #115
    Tegyük fel a kicsi család vesz egy gépet 100-kért részletre...havi 8-10e...emellé már nem fér bele a net, mert kb ennyit tudnak erre szánni.

    és még elég sok példát lehetne mondani, ami életszerű...

    Kicsit szűklátókörű vagy.
  • Polllen
    #114
    A hardy heron előtt még a hd2600xt driver telepítése ubuntu alatt fekete login screent eredményzett. Annak kijavítása nem kezdő szint.
  • Sanyix
    #113
    Mert a számítógép nem kifejezetten a legszegényebbek játékszere.
  • Sanyix
    #112
    Nem érdekelnek az ismerőseid. Egy joystickos topicba megkérdezed, rögtön rávágják, hogy logitechet ne, csak saiteket :D valószínű mert olyan jó.

    "Nem is olyan rég az ATI driverek pl SZINTE SEMMIT nem értek linux alá, azokat csak verítékkel lehetett felkínozni."

    Jó rég lehett, mert én 4 éve telepítettem először ati-hoz, és igen sokat értek, attól hogy neked nem sikerült, még lehetséges volt.
    Attól hogy nem értesz hozzá, ne rám vetítsed ugyanezt. Nagyon nehéz is volt, beírni hogy apt-get xorg-fglrx, aztán dpkg-xorg-server-reconfigure, és kiválasztani az fglrx-et :D

    "Érdekes, nálam a legújabb kubu a HD3850-el nem futtat HW támogatást driver install nélkül"

    Hmm érdekes, főleg akkor ha 2 éves telepítőt akarsz hozzá használni :D (sajnos a jövőbelátás még nem nem tartozik a ubuntu linux tudásához sem). Még ha a legújabb verzióval se megy, akkor is hülyeséget állítasz, mert a régebbiekkel bizony tuti megy (és azt senki se írta oda hogy a legújabb kártyákkal is).

    Megint csak a hozzáértés hiányában szövegelsz :)
  • Sanyix
    #111
    Hát persze hogy nekem van igazam, hiszen akkora baromságot írtál mint egy ház.
    Erőlködj még egy picit azért, hátha sikeül az az mkv lejátszás, hiszen egy majom is meg tudná csinálni :)
    Talán megpróbálhatnád implentálni a "hardveres grafikai feluletbe" is :D
    persze szigorúan 1 terás partición, mert az most a menő.

    A lekérdezésedet nézd át újra, mert enyhe selfowneden vagy ezzel :D (ahhoz külön grat, hogy 1 konkrét embert csoportosítasz)

    Amúgy nyugodtan leírhatod azt az mkv codec problémádat, meg azt is hogy miért nem tudsz módosítani a "hardveres grafikai felületbe", talán valaki tud segíteni XD
  • FefeeX
    #110
    te is vajon kiki alteregója vagy? Csak mert ha nem akkor költözhetnétek egymás mellé, sok a közös bennetek...
  • FefeeX
    #109
    Apám, te igen el vagy tájolva. Az igensok ember gondolom 3-4 a százból. Nekem igensok ember ismerősöm van, akinek SEMMI BAJA nincs és nem is volt vele. Az meg teljesen normális, hogy vannak hibás példányok, ha nem tudsz ezzel megbékülni, vegyél vasgolyót.
    LOLLL a te hozzáértésed a nullával vetekszik. Nem is olyan rég az ATI driverek pl SZINTE SEMMIT nem értek linux alá, azokat csak verítékkel lehetett felkínozni. Volt nV korszak is. Mára már jobb a helyzet, de ilyen hülyeséget mint amit írtál... Érdekes, nálam a legújabb kubu a HD3850-el nem futtat HW támogatást driver install nélkül. Azért jó hogy te "ennyire otthon vagy a témában"
    Többnyire a VGA-kkal linux alatt pont ez volt a prob, hogy a gyári driverek szarok voltak. Némiképp változik a helyzet, mert nő a linuxosok tábora. Ha nem érted még a lényegét, szerintem iratkozz be az utolsó két évbe a 8 általánosba, hátha megérted utána.

    "Netre nincs pénze, de gépre igen"
    20k-ért kap egy használt gépet, netet meg egy elmaradottabb országban nem kapsz meg havi 4k-ért (ami itthon is a legolcsóbbak közt van, ha korlátlan és olyan helyen próbálod), tehát lehet hogy neked ez nem egyértelmű, eddig is látszott hogy nem vagy teljesen ép, de hát ez van... Szerintem konnektorból húzd ki a gépet, írd le amit gondolsz aztán utána égesd el és fűts azzal, mert sokkal több értelme nincs a baromságaidnak...
  • Polllen
    #108
    Ne haragudj, de abból, hogy telik számítógépre, miből következik, hogy telik netre is?
  • Sanyix
    #107
    Asust saját, És mások tapasztalatai alapján gyaláztam, jogosan. A logitechet mások (igensok ember) tapasztalatai alapján.

    "És szarik a linuxra kb, mert még nincs elég nagy felhasználói bázisa (ugyanúgy mint az ATI vagy az nvidia, de hát ezek szerint a nagy VGA gyártók mind "dzsunkák")"

    Gratulálok a hozzáértéshez, az nvidia évente többször, az ati meg asszem a wineshez hasonlóan havonta ad ki új verziót a linuxos driverekből ;) Ennyire "dzsunkák".

    "de hidd el, nem mindenki engedheti meg magának, messze sem kell nagyon menni, én itthon is ismerek ilyen családot, ha meg keletebbre mész... Ja hogy az már nem a világ? Aki telepít az béreljen műholdas netet?"

    Jókis ellentmondás. Netre nincs pénze, de gépre igen :D érdekes. Mint mondtam, nekik marad a dos.
  • Alien_AM
    #106
    sanyix embercsoport:
    SELECT * FROM users WHERE iq > 60; 0 rows returned


    A fenti okokbol kifolyolag az ilyenekkel nem tudok mit kezdeni akkor zarjuk le a temat neked van igazad, te biztos mar 20 eve implementalsz ogl-be es jobban ertesz hozza mint en. gg
  • FefeeX
    #105
    Nem te voltál aki az ASUS-t gyaláztad? Most meg a Logitech-et? Apám, neked nagyon elmentek otthonról... És a villanyt is lekapcsolták... Az még okés, hogy több bajod volt ASUSszal mint az átlagnak, és ezért a gyöpösödött agyaddal világra szóló következtetéseket vonsz le, de mikor elkezded másokkal felszivatni a hülyeségeidet, "egy az isten, az is én vagyok" stílusban, az már elég szánalmas. Logitech egy MINŐSÉGI periféria gyártó. És szarik a linuxra kb, mert még nincs elég nagy felhasználói bázisa (ugyanúgy mint az ATI vagy az nvidia, de hát ezek szerint a nagy VGA gyártók mind "dzsunkák")

    BTW azt gondolsz amit akarsz, csak az agymenésed ne verd a népre, mert a végén még valaki komolyan vesz, és elhiszi a baromságaid.
    Mint ahogy a "mindenhol alap hogy van net" beszólásodból is látszik, mennyire nem ebben a világban élsz... Lehet hogy neked mindent a segged alá tolnak, és így neked faszán van neted, meg a burzsó haveroknak is, de hidd el, nem mindenki engedheti meg magának, messze sem kell nagyon menni, én itthon is ismerek ilyen családot, ha meg keletebbre mész... Ja hogy az már nem a világ? Aki telepít az béreljen műholdas netet?
    GRATULA.
  • roliika
    #104
    Weboldalaim statisztikáiból látszik, hogy a linuxos tábor egy konstans egyenes képvisel...1% körül...10 éve nincs egységes rendszer meg nem is lesz, erről kár tovább beszélgetni.

    Sanyix....egy ingyenes Visual studio expresst nézz meg..meg az ingyenes netbenased, aztán utána beszélgessünk. Azért nem egy szint. A VS prof-ról meg neis beszéljünk.

    Látom azért belátod hogy egy halom fontos program nem megy a linux alatt...az most tök mind1 hogy kinek a hibájából...de ha egy oprendszert használok, elvárom, hogy arra használjam amire szeretném, és lehetőleg minél kisebb idő és anyagi ráfordítással...linux...noo cash no support.

    200mhz-es gépre feltéve levelező szervernek beállítva tökjó...sőt, otthoni barkácsolóknak is frankó...de mikor a dolog időre megy, és a támogatás a kérdés, a linux elbukik. Ugye amlékszel, hogy több nagyvárosban be szerették volna vezetni, merthogy ingyenes...hát nem jött be. Innentől kezdve miről beszélünk.
  • MiZY
    #103
    Lasd fentebb! Ennyire gagyinak nem kell nezni az embert! Nem az elso Windows telepitesem volt! ;P
  • Sanyix
    #102
    Aki szídja az nem biztos hogy azért teszi, mert összeomlik meg újra kell telepíteni, stb. Nekem sem csinálja egyiket sem, még is utálom, apróságok miatt.
    Néhány frissebb vinfos kalandom.

    -Sokadszori tényleges hardver változtatás után, utolsó cseppként a hangkártyára kötött hifi leválasztása után használat, majd kikapcsolt állapotban visszacsatlakoztatás újra használatot vette a kedves vista, és jelezte, hogy újra kell aktiválnom a rendszert :D le is szedtem ezért az aszfaltozós oldalról egy aktivátort, és neszebazmeg felkiáltással megtettem amire "kért", azóta megy.
    -Gyakran azt érzékeli bekapcsoláskor, hogy nincs bedugva a lankábel. Pedig bizony be van, a router, és a hálókártya fényei is mutatják hogy van kapcsolat. Mi a megoldás? Letiltom a hálókártyát az eszközkezelőben, majd újraengedélyezem, és hoppá már be van dugva.

    -Meg akarok nyitni valamit, és ha előtte dvd-ről volt megnyitva valami, akkor is elkezdi basztatni, még ha a vinyón kotorászok. Zavaró hogy ok nélkül felpörgeti a meghajtót. (xp örökség)

    -Miért nől a rendszer mérete a particióra való telepítés nélkül? (nincs shadow volume copy, se rendszervisszaállítás) Az egyik a fos minden dll-től 34343 féle verzió miatt vistán+ egy rejtély miatt, ami már xp-n is jelen van.

    -Miért csak ritkán képes értelmes, és értékelhető hibaüzenetet írni?

    -Vista miért egy rohadt féreg, és honnan szedi elő az előzőleg uninstallált (nem beépített)drivert a következő újraindításnál, új hardvert felismerve? Honnan szedi elő úgy is ha a vinyóról fizikailag törölve lett fájlnévre keresve?

    -miért olyan unintelligens a multimédia segítő szolgáltatás, hogy multimédia lejátszástől függetlenül mindig ?10?%-ra korlátozza az egyéb hálózati elérések sávszélességét? Miért kell ezt nekem a registryben állítgatni?

    -mi a büdös szarra jó az a hülye egyidejű tcp ip csatlakozás korlátozás, hogy csesszék szájba a nagyanyjukat?

    Mondjuk ilyesmik miatt utálom, ez csak pár példa volt.
  • MiZY
    #101
    Maradjunk annyiban, ha hasonlitgatni akarnam, akkor valoszinu az lenne rajta! :) Mivel azonban eszemben sincs osszehasonlitgatni, igy csak egy olyan dolgot emlitettem meg, hogy nem kezelte a frissen telepitett XP SP2 a pendriveokat. Na most ez szerintem nem egy nagy elvaras egy operacios rendszertol, igy a 21. szazadban. :) Nyilvanvalo az is, hogy egyedi esetrol van szo, vagy legalabbis ritkan elofordulo dologrol.

    Koge: Jomagam is evekent keresztul Windowst gyurtem, es nem volt vele tul sok bajom. Jo az ha megfelelo hardvereket veszel, megfelelo szoftvereket telepitesz ra, megfeleloen tudod beallitani, illetve hasznalni. Nagyjabol ugyanaz igaz, mint a Linuxnal. (Egy jopar dolgot leszamitva.)

    Reszemrol be is fejeztem itt ezt a temat, mert ezek a beszelgetesek/vitatkozasok semmire nem jok. En tudom, hogy mi a jo, mas meg nem erdekel.
  • roliika
    #100
    Esetleg ha SP2-es XP-vel próbálkoztál volna és USB 2.0-s pennel, nem lett volna semmi gondod. Többire no comment.
  • Polllen
    #99
    Gondoltam, hogy belekötsz, de már nem volt kedvem magyarázni, hogy a 'bizonyos szemszögből' = a home user lehet rendszergazda is...

    amúgy még mindig marhaság...Az OS nem net függő, max egyes felhasználók...ha net nélkül nem tudok vele mit kezdeni(pl telepíteni), akkor kuka...Pedig általában van 2-3 netelérésem...

    Az integrált drivereket ezért is tartom pozítiv változásnak...xp-ben utáltam, hogy vagy drivert integrálok vagy cd-ket cserélgetek install után...és ezért is tetszett annyira anno a mandrake...

  • Sanyix
    #98
    User nem telepít. Aki telepít az már rendszergazda. Ettől függetlenül semmi baromság nincs benne. Netnek mindenhol kell lennie, és kész. Ha nincs lehet dost használni :)
  • Sanyix
    #97
    "Fluxbox...radeon karival szívtál már linux alatt?"
    Ne szajkózd már az évek óta lejárt szöveget. Én 4 éve telepítettem radeon9600-hoz normális hw gyorsításos drivert linux alá, nem volt nehéz... ha hw gyorsítás nem kell, akkor nem is kell telepíteni. Mellesleg mostmár a hw gyorsításhoz SEM.

    "miért is csak opengl van linux alatt? Most akkor melyik oprendszer mit támogat jobban? Nincs több kérdésem."

    Ne legyél hülye... azért nincs mert feltűnt hogy a directx m$ szoftver? Logikus lenne a saját rendszerüket aláásni, hogy más os-en fussanak a játékok? Pont arra találták ki az directx-et hogy CSAK az ő általuk kiválasztott rendszeren lehessen normálisan futtatni a dx játékokat, és már jó ideje ebből is élnek. Ha kiadnák linuxra a directxet az kb olyan lenne az m$-nek mint egy harakiri...

    "És akkor még lehetne beszélgetni az übergagyi IDE (fejlesztést segítő rendszer)-kről is, vagy hogy pl flash fejlesztés sem megoldott linux alatt...és még elég sok más dolog sem"

    Melyik übergagyiról? Mondjuk a netbeans? Vagy az eclipse? Azok aztán "gagyik" :D. A flash meg egy szar. Arról nem is beszélve hogy megint csak az adobe hibája hogy nincs linuxra ilyen.

    "nem rég még egy nyomorult vmw lejátszásába is beletört a foga a linuxnak..egyszerüen nemvolt rá codec"

    Igeen? Akkor próbálj meg egy mkv-t lejátszani vindózon codec nélkül. Nem fog menni? HIHETELEN vindózon is codec kell, és csak azok a codecek mennek amik be vannak építve! (wmv, wma, mp3, kb a legszarabbak)
    Amúgy kva egyszerű ilyenkor a megoldás mindkét rendszerre: vlc player, mplayer... Aki telepítgetős codeceket használ (1-2 kivétellel), már alapból: sikeres ember nem lehet.
  • harcu
    #96
    Hogy mennyi ember tudja szidni a Windowst, érdekes. Mindig mindenkinek baja van vele. Hát persze. Az enyém biztos hibás verzió, mert nem telepítem évente újra, nem omlik össze, nem fagy, csak működik. Úgy általában mindegyik gépemen, céges vagy otthoni, mindegy. Nekem megfelel. Ja, természetesen azonnal update-elve van, külön tűzfal és vírusirtó fut rajta állandóan.
    Szóval lehet szidni a Windowst, de a mezei igényeket az XP bőven kielégíti, sőt többet is tud, mint a mezei embereknek kellene. Csak kell egy kis kultúra a használatához.
    A linuxxal sincs semmi bajom, használom is, ha éppen kell, de csak cégnél, otthonra nem kell. Nem utálom, nem szeretem, csak nem tetszik, ennyi.
  • Polllen
    #95
    Amire ezt írtad, ott szó nincs rendszergazdákról...userekről volt szó...bár persze bizonyos szemszögből ők is rendszergazdák, de ettől még baromság...:)
  • Koge
    #94
    a lenyeg az hogy mindenki win szakerto es azert szidja mert tudja hasznalni:D
  • Sanyix
    #93
    ja bocs megfeledkeztem az őserdő közepén telepítő rendszergazdákról... bár műholdas net még ott is van.
  • Polllen
    #92
    Ne haragudj, de az xp már elég öregecske...Nem azzal kéne összehasonlítani az új liveCD-ket... csak a korrektség kedvéért.
  • MiZY
    #91
    Rolika menj jatszani a matchboxokkal, a hagyd a felnotteket beszelgetni! ;)

    Nem tudom amugy milyen rendszergazda lehetsz, de mindenkeppen megkerdeznem, hogy pendrive bedugva, friss XP telepites (meg meleg), viszont ismeretlen eszkozkent jeleniti meg az Eszkozkezeloben, emellett egy aranyos buborekban tajekoztat arrol, hogy sajnos nem tudtam felismerni az eszkozt, akarod a Hibaelharitot? Arrol meg uriember nem beszel... Pedig tudna!
    Nincs ennek meg amugy vege, mert nem olyan fabol faragtak, hogy megfutamodjak egy ilyen problematol, 2 Linuxos Live CD elo, es hat termeszetesen megy az osszes USB port, lat mindent nagyon szepen. De nem ez az egyeduli eset, amit valahogy nem ertek.
    Wmv lejatszasnal rossz dologgal probalkoztal valoszinuleg, vagy nem ertesz hozza. En ez utobbira tippelek.
    Vannak amugy nagyon jo helyek, ahol sok okossagot a szadba ragnak, ha valami nem menne! Ajanlom fikazas elott latogass meg egy ilyen oldalt es olvasgass!
  • roliika
    #90
    Erre most mit mondjak. Szóvak szerinted a kernelben van a driver...ok.

    MS szabadalmaztatta..tehát ő találta ki...és a linux is használja..és akkor most mivan? Tökre nem értem ezzel mit akartál mondani.

    USB..bevan dugva nincs bedugva...szofttól függ és nem a wintől, meg nem az USB-től. Mit keverne a winben ... a registry-t vagy a system 32-t?

    Fluxbox...radeon karival szívtál már linux alatt? Én igen. Javagy vegyek Nvidiát..értem...miért is csak opengl van linux alatt? Most akkor melyik oprendszer mit támogat jobban? Nincs több kérdésem. És akkor még lehetne beszélgetni az übergagyi IDE (fejlesztést segítő rendszer)-kről is, vagy hogy pl flash fejlesztés sem megoldott linux alatt...és még elég sok más dolog sem....nem rég még egy nyomorult vmw lejátszásába is beletört a foga a linuxnak..egyszerüen nemvolt rá codec...neee eröltessük ezt a linux desktop témát ha kérhetném, több vele a szívás mint az élvezet...grafikai program..gimp..és kifújt..jó a blender tényleg nagyon jó 3d-re szóse róla..de a wines verzió is van olyan jó.

    Az össze linuxos program megtalálható windows alatt már ami desktop frontot jelenti...fordítva ez az állítás egyáltalán nem állja meg a helyét.
  • A1274815
    #89
    Szerintem az ne írjon semmit a Linuxról, Vistaról, aki mai napig (saját bevallása szerint) egy P2(néha P1 MMX)-en valami kiherélt XP-t futtat.
  • hottold
    #88
    Itt nyugszik Microsoft Windows ... 1985-2009 (R.I.P) Béke poraira!

    Sajnos az evolúció és fogyasztói társadalom kutyakemény, kíméletlen és kegyetlen, csak a legjobb maradhat állva.... csak a

    LINUX

    továbbiakban a Windows-t maximum háttérben, szégyenszemszre egy -linux- ablakon (window) belül láthatjuk majd futni...
  • Polllen
    #87
    visszatérve a témához:

    Egész jó kezdeményezés, de még nem az igazi...:)

    Sanyix:
    "Olyan nincs hogy nincs net. Ahol nincs, ott ne használjanak gépet, vagy ott telepítgessenek ahol van net... Így a driveres lemezes dolog is kiesik."

    Emiatt a mondat miatt elég erősen megkérdejelzhetőek a szellemi képességeid...
  • lami321
    #86
    jah es a Fluxbox funkciogazdagsagaban 6x korbe rohogi a windows ablak kezeloet... es 8mb ramot eszik!
  • lami321
    #85
    "Linux...szervernek és spéci vas alá való (ahol nagyon szerény a hardver)...desktopnak még mindíg felejtős szerintem. Azért gondolj bele. Írsz egy Snake programot linuxra...átviszed a szomszédba, de ott már lehet, hogy nem fog menni, vagy nem úgy fog kinézni ahogy szeretnéd. Mondjuk Debian alatt, és te Suse-n fejlesztetted eg mondjuk legyen 2 é eltérés a 2 rendszer verziószáma között....oszt ez csak egy kígyós kis vacak program...namost driverek...ezért nincsenek értelmes driverek linuxokra...gondolok itt arra hogy ha van egy kamerád..lehet hogy van hang, de nincs kép...vagy épp van mindkettő, de a kamera tudna arcfelismerést is, ám nincs megírva hozzá a progi....na ezért, mert ahogy megjelenik egy új disztro, nem hajlandóak a fejlesztők párhavonta újraírni mindent...ingyen."

    Fejlesztettel mar te barmit is? A fejlesztes legfontosabb resze a tervezes tudod. Es ha kell akkor ugy tervezed meg a programot hogy hordozhato legyen, vagy minnel kesebb arch fuggo resz legyen benne hogy konyen portolhasd...

    Maga a Linux kernel jelnetosen tobb dirvert tartalmaz mint a windos.

    En akkor mondtam le vegleg a M$ technologiakrol mikor azt mondta az ismerosom hogy nem vicc ami ra van irva az usb-s eszkozokre hogy addig ne dugd be amig nincs feltelepitve mert meg kavarja a szart a windwoson:D
    A windows vicc nem oprendszer!
    Amugy a Linux csak azert nem fagy mert a Microsoft szabadalmaztatta es fel a pertol:D:D
  • Sanyix
    #84
    Amúgy szerintem soha nem is volt minőségi :)
  • Sanyix
    #83
    saitek, az m$(alatt dolgozó cég) pl.

    Az nem minőségi periféria gyártó akinek fél év alatt használhatatlanná kopik a gagyi potméter a joystickjaiban :)
    Az meg hogy 5000000hz-s parasztvakítós marhaságokat írnak a "gémer" egereikre az se minőségről árulkodik.