57
Mars
  • Solid Snake
    #57
  • Encore
    #56
    Nemrég futottam bele ebbe a játékba és végig is játszottam. Egy kis beszámoló annak, aki idetéved és még nem játszott ezzel a kis gyöngyszemmel.

    RPG műfajból nekem csak egy dolog számít, a feladatok megoldásainak változatossága. Azaz hogy dönthessek, megölöm a célpontot, rábeszélem, megfenyegetem, lefizetem, átverem, stb. Az ilyesmi elég ritka mostanában és marhára örültem, mikor rájöttem, hogy ebben a játékban vannak ilyen opciók.

    Ami tetszett:
    - Döntések, amelyeknek hatása is van.
    - Sci-fi környezet
    - Választható oldalak
    - Fejlődési rendszer letisztult, nincs túlkomplikálva

    Nincsenek lőfegyverek, illetve csak egy, de az elég hasznos, főként, ha skilleket is pakolunk rá szintlépéskor. Közelharcra tervezték, csövek, botok, rudak, stb (sci-fi, de mégiscsak egy börtönön közegben játszódik). A harc nem bonyolult, de hála az égnek nem H&S jellegű csapkodok, mint a vadbarom stílus. Van olyan ellenfél, amelyiket hiába ütöd szemből, nem sebződik, ilyenkor muszáj oldalba, vagy hátba támadnod inkább. Van védekezés, támadás, elugrás, meg még egy-két mozdulat, ez is letisztult, nem kell idétlen kombókat nyomatni.

    Ezek a közelharci fegyverek fejleszthetőek, ehhez a megfelelő skilllel kell rendelkezned. Lehet alakítani a fegyver nyelét, fejét, a ruhádat erősítheted, stb. Vannak gránátok, csapdák, lehet fejleszteni a lopakodást, szóval többféle játékstílust is támogat. Lopakodva aknákat telepíthetsz, majd odacsalhatod az ellent, hogy jól felrobbanjon.
    Akit a mágia vagy annak a sci-fis megfelelője érdekel, az lehet technocrata vagy mi. Olyankor a varászlatok sci-fis megfelelőit lehet elsajátítani, de ez a fajta stílus mindig távol állt tőlem, szóval épp csak belekóstoltam.

    Vannak kísérők is, nem egyedül kell bohóckodni. Minden RPG-s dolog megvan itt is : Kereskedők, tárgyak hasznosítása, eladás, vásárlás, karizma, stb, csak minden kevesebb, mint a nagyobb RPG-kben.

    Ami negatívum:
    - Grafika 7-8 éves szint (bár engem nem érdekelt)
    - Mivel a marson játszódik, egyfelől egzotikus helyszín az első pár órában, de minden helyszín hasonlóan marsos. A vége felé kicsit már zavart.
    - A történet néhol közepes szint, de sokszor vannak hülyeségek benne.
    - Kicsit rövid.
    - több fegyver és öltözet lehetett volna.

    Mivel kis cég csinálta, ezért elismerésre méltó, amit összehoztak. Szerencséjük, hogy a játék tele van döntés helyzetekkel és változatos feladat megoldásokkal. Ha ezek nincsenek, akkor csak egy sima közepes akció game lenne RPG elemekkel. Így viszont nagyon megszerettem, és számomra egy-két nagyobb nevet is lealázott.

    Ennek kéne egy nagy kaliberű folytatás, mindent megszorozni 3-al, és akkor ütne egy nagyot. :P
  • grebber
    #55
    Elkészült a magyarítása!
    Végre lehet nyomatni!
  • Evoluti0N
    #54
    Egyértelműen nem AAA kategória. Kisebb fejlesztőcsapat csinálta, gondolom kevés pénzből. Igazából a játék minden pontjában tudnék gyengeségeket találni. A harc se túl kidolgozott, a sztori is imitt-amott kicsit összecsapott, a társakkal való interakció is eléggé le van butítva (a románc szál pl. egy rossz vicc), a szinkronhangok se éppen A kategóriásak, grafikailag sincs a toppon, de ettől függetlenül nekem valahogy mégis bejött :D Nem nagyon jöttek ki RPG játékok mostanában és ahogy te írtad, tényleg jó egynek ilyen ínséges időkben.
  • mike01010101
    #53
    Egy tipikus light RPG. Minden benne van ahhoz hogy RPG-nek hivjuk, de igazi mélység nincs benne. Nincs választható és testre szabható karakter, minden olyan limitált. A környezet hihetetlenül egyhangú, kb 4-5 féle arcból áll az összes npc. Tényleg egynek jó az ínséges időkben.
  • Seth
    #52
    Pl 15 óra helyett 150 óra játékidő :D
  • Evoluti0N
    #51
    Fejlődés van benne, inventory van benne, döntések vannak benne. Ez számomra RPG. Vagy minek kéne még benne lennie, hogy RPG legyen és ne akció-kalnd játék RPG elemekkel?
  • Seth
    #50
    Inkább akció-kaland játék RPG elemekkel.
  • Evoluti0N
    #49
    RPG-hez képest elég rövid :) Mondjuk 1x még tuti végigjátszom, mert vannak olyan részek a játékban, ahol elágazik a történet különböző választási lehetőségek miatt, meg ugye mégiscsak RPG-ről van szó, aminek még a kisebb döntéseknek köszönhetően is nagy az újrajátszási faktora.
  • Fpocok
    #48
    Az vagy 3-4 call of duty... nem rovid az. :)
  • Evoluti0N
    #47
    Elnézést. 15 akart lenni. Mondjuk az se sok.
  • Evoluti0N
    #46
    Végigjátszottam. Nem lesz év játéka jelölt, de egész kellemes kis játék volt. A "kis" szót fontos kiemelni. 12 óra alatt végigjátszottam.
  • Evoluti0N
    #45
    Közben rájöttem, hogy mi a baj. Nem csak csapkodni kéne, mint az őrült, hanem taktikázni, csapdákat használni, stb. :D
  • Evoluti0N
    #44
    Ez a játék tényleg ennyire nehéz, vagy csak én vagyok a béna? Medium nehézségen is annyit szívok, mint a torkosborz, de szégyenlem azért easy-re rakni :D (már ha egyáltalán lehet változtatni megkezdett játéknál).
  • Evoluti0N
    #43
    Tegnap nem is játszottam mással, csak ezzel a játékkal. Eléggé beszippantott. Még az elején tartok.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most szöktem meg a börtönből.

    Mivel nem egy nagy fejlesztőcsapatról van szó, nem voltak túl nagyok az elvárásaim és eddig kellemesen csalódtam. Nagyon élvezem eddig. Jobban szeretem, hogy ha egy RPG-ben nem kötött a karakter, de ettől függetlenül eddig bejön.
  • Dark Energy
    #42
    Na én is nekikezdtem.
    Egy korábbi játéka a Spiders-nek, a Grey Matter nagyon tetszett és trailer alapján ez is felkeltette az érdeklődésem.
    Nem rossz, taps jár érte, mert egy kis fejlesztő brigádtól ez nagyon szép teljesítmény.
    A sztori rendben van eddig, a játékmenet és a harc nekem bejött, bár tényleg nem sokat kell csinálni, csak gurulgatni ide-oda és nyomogatni az egérgombot. Buggal nem találkoztam még.
    Kellemes szerepjáték elemekkel gazdagított cyberpunk feeling a Marson.
    Nem mindenkinek fog nyilván bejönni, leginkább réteg játékosoknak szól, akik szeretik, értékelik és támogatják a kisebb fejlesztőket.
  • mike01010101
    #41
    Az hogy tetszik, túlzás, de egynek jó az inséges időben:) Sajnos a harc eléggé leegyszerűsített, egy támadás gomb, egy védés gomb és gurulás jobbra-balra.
  • Fpocok
    #40
    Azt mondod tetszik? Milyen a harc?
  • mike01010101
    #39
    Egész szórakoztató játék, bár kicsit olyan mintha 3-4 éve kész lenne és most adták ki, de egész jó. Fejleszthető karakter, fejleszthető fegyverek, hangulatos Mars környezet. Kicsit Red Faction jellegű, szerepjáték elemekkel.
  • wedge31
    #38
    Még mindik érdekesnek tünik. Steamről már tölthető a játék.
  • pcgammer
    #37
    Gameplay

  • Evoluti0N
    #36
    Érdekesnek ígérkezik. Nagyobb hype kéne a játéknak, mert alig lehet hallani róla és így sajnos nem lesz túl sikeres, akár jó lesz, akár nem.

    @mike01010101 Akkor nem ugyanazokkal a játékokkal játszottunk idén.
  • mike01010101
    #35
    Igéretes ez a video. Vajon hol cseszik el? Mert elcseszik, mint az igéretes játékok 90%-t. Szerintem az idei, eddigi játékfelhozatal tragikus.
  • wedge31
    #34
    Mars War Logs - Overview Trailer

  • wedge31
    #33
    Helyes, elvégre pc a vezető platform...
  • grebber
    #32
    Narrows Down PC Date, Delayed On Console - Screens
  • grebber
    #31
    Fellőtték a weboldalt + pár új kép
  • grebber
    #30
    Elvileg ez a Mars War Logs game lesz! Tehát át kéne nevezni a topikot ha nem tévedek! (Ha tévedek jelezzétek)

    Traileren a harcrendszer

  • grebber
    #29
    Mars: Fejlesztés szünetel!

    (HW Insider) A PS3, Xbox 360 és PC platformokra érkező Mars akció-szerepjáték fejlesztését fel kellett függesztenie a francia Spiders stúdiónak. Jehanne Rousseau, a cég dolgozója az elmúlt év lehangoló pénzügyi helyzetét nevezte meg döntésük okának. Elfogyott a pénzük. Gyorsan kicsi játékot készítenek el, amelyet Xbox Live, PSN, és PC-re adnak majd ki idén. Feltehetően a Galaxy, Milky Way, vagy a Twix játékok egyike lesz.

    info: Hardwired
  • Prince23
    #28
    Infómorzsa, előzetes
  • grebber
    #27
    5 új kép
  • Prince23
    #26
    9 új kép
  • Prince23
    #25
    Infó, képek
  • Prince23
    #24
    Ez tényleg úgy néz ki mintha egy 2007-es MMO lenne
  • grebber
    #23
    3 új kép
  • Prince23
    #22
    Hivatalos honlap + nézhető trélerje
  • grebber
    #21
    Rövidke GDC Trailer
  • Prince23
    #20
    Aludjanak rá pár hónapot, és mingyá azt fogják bejelenteni, hogy jön xboxra is.
  • grebber
    #19
    Újabb információk láttak napvilágot a Spider Games által fejlesztett Marsról, amely valamikor a következő esztendő végén fog megjelenni PC-re és PS3-ra.

    A bejelentéskor nagyon keveset lehetett tudni a Spider Games játékáról, ám ma újabb információkkal szolgáltak. A fejlesztők egyik embere, Jehanne Rosseau elárulta, hogy az előzetes infókkal ellentétben Xbox 360-ra nem szeretnék megjelentetni a játékot, csak PC-re és Playstation 3-ra. Szerinte nagyon nehéz mindkét konzolra egydőben fejleszteni, mert nagyon eltérő a felépítések, de próbálnak megbírkózni a feladattal. Azt is megtudtuk, hogy leginkább híres írók művei ihlették a Spider Games munkatársait. A játékban két fő történeti szál lesz, s két választható karakter, akiket később teljesen személyre szabhatunk. A fejlesztők jelenleg egy kiadó jelentkezésére várnak, aki hajlandó lenne foglalkozni a játékukkal, s valamikor 2010 szeptembere körül már meg is szeretnék jelentetni.

    info: Gamekapocs
  • grebber
    #18
    10 új kép