61
  • kisedi
    #61
    ÚGy szr ahogy van! Opera vagy Chrome! Irdatlan lassú az új FF elindulása!
  • kisedi
    #60
    http://www.hwsw.hu/hirek/42478/firefox-3-5-sebesseg-indulas-windows-nss-biztonsag.html
  • Tsol
    #59
    3.5 RC-ben nagyon jól megy. Csak így tovább!
  • Szefmester
    #58
    nálam ilyen eddig nem volt soha.. amikor behalt akkor többnyire az "msn-en kapott linkre kattintok" dolog volt.. és nem a vírusos szarok, hanem olyan amit én kértem hogy küldjenek el
  • sylas
    #57
    az mitől lehet hogy ff-ben megvan nyitva 15-20oldal akkor beáll vagy rögtön bezárja vagy kidobja hogy crash reporter?az operában volt mikor még ennél több oldal is megvolt nyitva de semmi nem csinál semmit jól müxik
  • Sanyix
    #56
    Nálam is, sőt egyes weboldalakon egyszerűen lefagy az ff. Még szerencse hogy csak melóhelyen, otthon opera megy, mert nincs fos proxy :D
  • szily3
    #55
    Na gyerekek. Opera 10 alpha sokkal hamarabb lefutotta a 100at, mint mondjuk a Safari. Chrome gyenge az Acidon, amugy is lassu... FF sem a leggyorsabb. A Safarinak gratulalni lehet, meg az Operanal is sebesebb, viszont az idegesitoen bugos, raadasul nincs lokalizalva ( :-S ).
    Nalam 3 hete fut az Opera 10 alpha (!) és iszonyatosan stabil, eccer nem fagyott le, es erezhetoen gyorsabb a tobbieknel (Safari 4 kiveve).
    Ja es KENYELMES :D Sokkal jobb, es akar szebb is, mint a FF 3.x-ek. Ja es MAGYARUL :D
    Nem allitom, h altala lesz megvaltva a vilag, de mindenkinek ajanlom kiprobalni. FF fanoknak kicsit nehezkes lehet az atallas, de ha eccer belelendultek, az O 10-et csak elvezni fogjak!
  • Turdus
    #54
    Ha nekem nem hiszel, tessék: mozilla válasza
  • Turdus
    #53
    Firefox minősége =/= pluginok minősége!!!!!
  • Turdus
    #52
    Az lehet, de a megjelenést a CSS szabályozza.
  • akyyy
    #51
    :DDD
  • Razgon
    #50
    Nálam is ezt csinálja. Ugyanez az oldal Exploreren, és Safari 4-en problémamentesen megy. Remélem javítanak rajta, mert az utóbbi időben romlik a Firefox minősége.
  • torcipepe
    #49
    na azért arról se felejtkezzünk el, hogy firefox alá lehet olyan kiegészítőt telepíteni, pl Adblock Plus, ami letilt sok tartalmat az oldalakon, pl az olyan számolóprogikat, amik nézik, mivel böngészel.
  • Szefmester
    #48
    hát legyen működőképes.. ma frissítettem 3.0.7re és adélután óta 2x omlott össze váratlanul, az elődje a 3.0.5 egyszer sem miótea megvolt
  • balee66
    #47
    Safari alatt Webkit motor dolgozik.
  • Sir Ny
    #46
    és a safari
  • DjDano
    #45
    Én nem tudom neked mitől omlik össze, de nálam jó ha 2 havonta 1x megteszi... Pedig átlagban napi 8 órát netezek! Egyébként gyanítom, hogy valami bővítmény miatt teszi neked. Tedd fel mindenből a lehető legfrissebbet!
  • Emmegki
    #44
    Használd inkább a 10.0 alfát, stabilabb mint a 9.5+-os széria.
  • gothmog
    #43
    megint elfelejtettél nicket váltani.
  • gettoharcos2
    #42
    lehet, hogy jobb sokmindenben, de számomra egyetlen dolog mindennél fontosabb :

    ez pedig az , hogy a lúzer gépére nem fog feltelepülni "magától" fless és Shockwave Director Player, csak akkor ha egyszerűen oda van írva hogy Next>Next>Finnish...

    és érdekes módon a Firefox 2.0.0.x-ben minden simán működik.. ezzel szemben a 3.0.x-ben pedig nem

    Ezenkívül pedig a fless tartalmakat igenis gyorsabban és megbízhatóbban játsza le a Firefox 2.0.0.x máig bármelyik böngészőnél !
  • Rexhawk
    #41
    "Lehet, hogy sok hibát jeleztek az FF-nél, de ez azért nem szignifikáns, mivel a Mozilla alapítványnak ÉRDEKE, hogy ezek nyilvánosságra kerüljennek, míg a zárt kódú böngészőknél pont fordítva, NEM ÉRDEKÜK, hogy kiderüljenek. Szóval helyesen: a nyílvánosságra hozott sebezhetőségek száma."
    pont ugyannyi érdeke van a mozillának, mint az operának vagy az msnek, hogy kiderüljön a hiba (egyébként melyikre gondoltál?hogy házon belül maradjon a hiba, vagy hogy tudomást szerezzenek a problémáról?). Ja és a hibák legtöbbjét a userek fedezik fel, amit nem csak reportolják. hanem nyilvánosságra is hozzák.
  • Piel
    #40
    Nem reklámozni szeretném, de nálam nincs vele semmi probléma. Jól működik. Sőt! Reggel frissítette magát 3.0.7-re. Hmmm... Hazudna a súgója?
  • Reg5
    #39
    Attól még összeomlik néha, ellentétben a 2.x verzsönökkel.
  • Epikurosz
    #38
    Kedves Hót Toldi!
    (ugye, milyen vicces vagyok :-)

    Na, és mi a véleményed a Krómról?
    Engem néha esz a fene, hogy arra váltsak az FF 3.07-emről...
  • passatgt
    #37
    3.0 szerintem is szar lett
  • DjDano
    #36
    Hát pedig mindenben jobb a 3.x verzió, sebességben, funkciókban, biztonságban, szabványkövetésben... stb
  • hottold
    #35
    nálam még mindig a Firefox 2.0.0.x a favorit !
  • tomcsa4
    #34
    Próbáld ki a Minimemet. Én használom és így jó.
  • passatgt
    #33
    viszont validátoron simán átmegy a kód, a js is
  • cousin333
    #32
    Acid3 kapcsán: Ha egy kicsit kutakodsz, rájöhetsz, hogy a tesztek egy része szándékosan hibás, csakúgy, mint az Acid2-nél volt. Mindez azért, hogy megvizsgálja, a böngésző szabványok szerint kezeli-e a hibás kódot.
  • cousin333
    #31
    Tisztában vagyok vele, hogy az Opera 10 képponthelyesen, 100/100-ra teljesíti. :) De ez még mindig nem elegendő az üdvösséghez, mert ahhoz egy referenciarendszeren kellő gyorsasággal is kell lefutnia. Teszteld Operával, majd a végén kattints az A betűre...
  • Turdus
    #30
    Ha valaki nem hinné el, amit írtam:
    ff memóriahasználat screenshot
  • Turdus
    #29
    Pár gondolat:
    Lehet, hogy sok hibát jeleztek az FF-nél, de ez azért nem szignifikáns, mivel a Mozilla alapítványnak ÉRDEKE, hogy ezek nyilvánosságra kerüljennek, míg a zárt kódú böngészőknél pont fordítva, NEM ÉRDEKÜK, hogy kiderüljenek. Szóval helyesen: a nyílvánosságra hozott sebezhetőségek száma.

    Memória: ha valakinek sokat eszik, az szinte biztos, azért van, mert rengeteg felesleges, vagy hibás plugint használ. Én a következőket tettem fel: console2, dom inspector, adblock plus, w3c validator, shockwave flash, quicktime, embedded java; és így eszik 2-3 tabnál átlag 100M-et (mondjuk az is igaz, hogy minden mást kiírtottam).

    Acid3 kapcsán: hihetetlen, hogy mennyire verik a nyálukat erre egyesek. Pedig nem tudom hogy lehet szabványosságot mérni egy olyan oldallal, ami NEM IS SZABVÁNYOS. hivatalos validator. Ennyit erről. Egyébként is az számít, hogy a szabványnak megfelelő honlapokat hogy jeleníti meg, nem az, hogy mennyi pontot ír ki egy ilyen gány honlap.
  • DjDano
    #28
    Szerintem lesz itt még beta4-is RC előtt ugyanis már van pre-beta4...
  • sonicXX
    #27
    Én leginkább azt a csodát várom az FF3.5-től, amit memóriahasználat-optimalizálásnak hívunk, és amiben az FF állandóan sereghajtó volt. A fejlesztéseimhez szükséges néhány füllel és csupán 2 extension-nel nem ritka, hogy 250-300 Mb memóriát eszik (se Win-en, se Ubuntun nincs szignifikáns eltérés ettől). És ezt sokallom mind az Opera 75-100 Mb-jához, mind az explorer 120-160Mb-jához képest.
  • gothmog
    #26
    Volt egy furcsa érzésem, amikor olvastam azt a cikket, aztán rápillantottam a rankings.hu-ra. A múlt héten a ff3 magyarországon átlépte a 40%-os elterjedtséget, összetettben -ff2+3- pedig 1 (egy!) %-nyira került az microsoft internet explorertől. (természetesen az oldal mérései alapján, tehát ez változhat ha más módszerekkel mérünk vagy más oldalakat figyelünk).
    Amikor összesítve eléri a 48%-ot -egy-két héten belül- az nem kevesebbet fog jelenteni, minthogy idehaza az emberek többségének a ff fogja jelenteni az internet böngészésére való szoftvert.
    A fentiek fényében olvassuk el újra az indexes cikk címét, tanulmányozzuk ozric számait itt lentebb, majd a cikket.
    Aztán ha további ilyen mélyreható ms-nyalintásokat szeretnénk még olvasni, akkor irány a pcfórum. Keresni se kell a hasonlókat, csak klikk bármelyik cikkre.
    Szóval számomra elég egyértelmű, hogy honnan fúj a szél az index cikkénél.
  • balee66
    #25
    "tudtommal csak a WebKit megy át rajta"

    Opera 10 (Presto 2.2 engine) is 100%-ra teljesíti az ACID3 tesztet.
  • cousin333
    #24
    A cikkhez: és még az Operát vádolják azzal, hogy túl gyorsan szokott verziószámot váltani... :D
  • cousin333
    #23
    A 93 azt jelenti, hogy az FF sem teljesíti, vagy nem? Amúgy tudtommal csak a WebKit megy át rajta, amihez kevés a 100/100, a megjelenésnek és a sebességnek is megfelelőnek kell lennie. Nyilván utóbbi a legkevésbé lényeges és leginkább kétséges rész, elvégre a sebességteszt gépfüggő.

    IE-vel sem az a baj, hogy ne teljesíti, hanem az, hogy abszolút szánalmas az eredménye (valami 20 pont). És ebből, bármilyen furcsán hangzik is - áttételesen az is következik, hogy az IE visszafogja az internetet, ugyanis amit az IE nem tud, az nem is fog elterjedni (ez a domináns pozícióból következik). Ergo az IE nem azért jelenít meg jól (szinte) mindent, mert annyira jó, hnem mert önmagában kijelöli a határokat.

    De ez csak egy zárójeles megjegyzés.
  • vmiki88
    #22
    karaj lesz, már várom