29
  • pepe792
    #29
    Amelyik film, sorozat megérdemli ott is végzi. utobbi időből csak 2 sorozatot had említsek. Terminator sorozat és Knight Rider.
  • Subutai
    #28
    "A film jelenleg 115 milliónál tart és mindössze 15 millióba került. És ezt a filmet nem vállalta be egyetlen forgalmazó sem"

    Most biztos nagy az öröm... :)
  • opeca
    #27
    Hát szerintme zt nagyon benézted, ugyanis az emberek baromira vevők a gagyira. Ha nem lennének, akkor a filmek, sorozatok 80%-a a süllyesztőben végezné.
  • winnie
    #26
    ezt mondom, hogy a gyártási költség max 10 millió, tehát rohadt olcsók. csak a marketinget még hozzá lehet venni, ami egy nagy filmnél 60 millió, egy saw-nál 30-40M. azt már nem mindenhol tüntetik fel, hiszen nem szívesen adják ki.

    de például az 1. részhez is hozzá kell venni, hogy legyártották, majd a lionsgate talán 10 millióért megvette a filmet, majd nyomott egy 20 milliós marketinget, tehát nekik jóval többe volt.

    de a lényeg, hogy ritka nagy sikerszéria a fűrész.
  • FoodLFG
    #25
    Majd letöltöm.
  • pepe792
    #24
    Saw 1 gyártási költség: 1,2millió dollár http://boxofficemojo.com/movies/?id=saw.htm
    Saw 2 - 4millió dollár http://boxofficemojo.com/movies/?id=saw2.htm
    Többi rész meg 10millió, valamelyiknél meg nem írnak árat.
  • winnie
    #23
    10-20 milliós gyártás, 30-40 milliós markeing a fűrész.
  • Paddy
    #22
    A Street Fighteren nem csodálkozom. Már a plakát alapján bukás szaga volt a cuccnak, csak úgy mint anno a van Damme féle első résznek.
  • Kozma89
    #21
    áááá a Fűrész filmek még annyiba se kerülnek
  • Reg5
    #20
    A Fűrészek átlag 35 millából készülnek, plusz pár millás marketing(6. résznél össz 60 milla). Az más kérdés, hogy a minőség egyre szarabb...
  • Reg5
    #19
    Mmint pénzügyileg.
  • pepe792
    #18
    jaja gondoltam hogy most ilyesmivel jön valaki elő hogy abból a pár10millióból mit lehet venni. De ha egy film kerül mondjuk 50millióba és a bevétel 80 millió azt nem nevezném sikernek.
    Egy egyszerű példa: Fűrész sorozat. 3-4-5millió dollárból készült és a bevétel 50millió körül részenként. Na ezt nevezem sikernek, hogy 10szer annyi a bevétel mint a költség.
    Vagy a Gyűrűk ura trilógia. Részenként kb 100millióba kerültek. Bevétel részenként 1-2résznél 900millió körül 3. rész bőven 1milliárd fölött. Ez szintén siker.
    De ti nyugodtan nevezzétek azt is sikernek ha egy 50milliós költségvetésű film 100milliós bevételt hoz.
  • m minnifield
    #17
    anyád, ez ugyanaz a kép :P
  • m minnifield
    #16
    "pár 10milliós plusz nem jelent olyan nagy sikert."

    mondjuk 10-20 millió dollárból elég csinos kis szigetet lehet venni ontarioban.

  • pepe792
    #15
    Silent Hillel egyet értek, az tényleg jó film volt, legalábbis nekem tetszett. Az előbb ez a film nem jutott eszembe.
    De a többi nyomába se ér ennek a filmnek.

    Az meg oké hogy ennek vagy annak a filmnek x bevétele volt. Azt is meg kell nézni hogy a film mennyibe került. Szerintem az a pár 10milliós plusz nem jelent olyan nagy sikert.
  • Chocho
    #14
    A Silent Hill 6.5-je sem rossz. ;) Szvsz a legjobb játék alapján készült mozi.
  • Chocho
    #13
    Én is meg fogom nézni. X) Kövezzetek meg, de az első filmmel is elvoltam. Ez is meglesz, már csak azért is, hogy legyen miért utálnom. :P
  • koimbra1978
    #12
    http://boxofficemojo.com/ -mozis bevétel
    http://the-numbers.com/ -dvd-n elért bevétel

    Senki nem azt nézi, hogy az imdb-n mennyi csillagot kapott, a bevétel számít
    A Tomb Raider 1 sikeres volt, a Mortal Kombat is, a Silent Hillből is tervezik a folytatást, és a Resident Evilből is lesz négy és a Hitmannek is elég szép az a közel 100 milliós bevétele, a Max Payne sem teljesített rosszul szerintem, dvd-n hozza majd a profitot.

  • pepe792
    #11
    Akkor valami oldalt belinkelhetne ahol ezek az adatok megtalálhatók mert írni meg mondani mindent lehet.
  • Lalee1
    #10
    winnie gondolom anyagilag értette a sikerest, merthogy azt is jelenti a szó, meg utána írja, hogy "(ezek a sikeresek, a minőség megítélése már szubjektív)".
  • pepe792
    #9
    Tomb Raider IMDB pontok: 5,3 és 5,2
    Mortal Kombat 5,4 és 3,1
    Resident Evil 6,3 6,2 5,8
    a 10 pontból
    Azért egy kicsit túlzás ezekre azt mondani hogy sikeresek.
    Resident Evil 1. része még úgy ahogy elment, de utána a többi részről jobb nem is beszélni.
  • pepe792
    #8
    Tudod mit, most az egyszer igazad van. A "b" kategóriás filmek között tényleg sikeresek.
  • winnie
    #7
    kezdjük azokkal, amelyekből több részt is gyártottak? tomb raider, resident evil, de például a mortal kombat is nagy siker volt annak idején. (ezek a sikeresek, a minőség megítélése már szubjektív)

    "Már elnézést de számomra már a játék is gagyi volt, hogy egymást üt benne 2 ember, akkor ebből milyen jó filmet lehet csinálni?"

    hogyhogy hogy? úgy, hogy veszed a kedvenc filmedet és elnevezed street fighter-nek. a cím egy márkajelzés kvázi, az már más kérdés, hogy miről szól a film (bármiről szólhat). de lám, ott a mortal kombat sikere, pedig az is csak egy verekedős játék volt.
  • winnie
    #6
    teljesen igazad van, de én sem mondtam egy szóval sem, hogy jó, csak azért megvárom míg megnézem:)
  • pepe792
    #5
    Most őszintén mondj egy olyan filmet amit számítógépes játék alapján készítettek és sikeres lett.
    Már elnézést de számomra már a játék is gagyi volt, hogy egymást üt benne 2 ember, akkor ebből milyen jó filmet lehet csinálni?
  • Chocho
    #4
    Én meg hangosan jegyzem meg, hogy a trailer siralmas volt, s ehhez hozzácsapni a Street Fighter címet a legkeményebb rajongók haragját is kivívta, szóval még ők se nagyon nézik meg. Nem volt véletlen, hogy mindenki tudta, ez bukás lesz. Kreuk mint Chun-Li? OMG...

    Azzal mindenesetre egyetértek, hogy a bevételei alapján lehetne jó film, mert hihetnénk, hogy nem kommersz. De ez már csak a szokásos hiszti.
  • winnie
    #3
    ennyire nem tetszett vagy csak látatlanban fik*zol, mint a mai generáció?

    (csak halkan jegyzem meg. 1. az emberek vevők a gagyira. 2. a nagy pénzhez nem jó filmek kellenek. most komolyan, burokban éltek? a bevételek szerint lehet, hogy az SF egy nagyon jó film lett, nem is csoda, hogy kevesen látták. mert az emberek vevők a gagyira.)
  • InterFoxSOFT
    #2
    Mindig elfelejtik, hogy a nagy pénzhez jó filmek kellenek, nem pedig jó hangzó nevek!:)
  • pepe792
    #1
    Hála isten az emberek nem vevők a gagyira...