46
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Amint kereskedelmi forgalomba kerül, okos hozzáértők kitalálnak "ellenszert" is... vagy már eleve falvésővel felfegyverzett falfirkások kószálnak majd esténként :)
  • Bith
    #2
    Hogy rohadnának meg. Mindent összefújnak ezek a kis gecik.
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    Én is rohadtul utálom őket. Ha művészkedni akarnak, miért vízfestékeznek, mondjuk otthon, a pincében?
  • Alexease
    #4
    Fel hivatalos szervezett kellene, ami kifigyelne a fontosabb helyeket, lekapcsolna az embereket, es szilankosra torne mindket kezuket:)
  • kukacS3K
    #5
    én nem utálom őket és ez sem érdekel senkit ugyanúgy mint az hogy ti kit utáltok
    egyébként jó ötlet ez a cucc mert így mindenki jól jár, festhetnek ahova akarnak max utána letörlik
  • Cat #6
    Épp ezt élvezik, hogy tilos amit csinálnak, ez benne a "buli". Az, hogy illegális, növeli az összetartozást, közösséget épít, és emiatt élvezik ennyire. Persze ha két év letöltendő járna érte, akkor egyből megritkulának.
  • Vorpal
    #7
    Egy nagy álmom hogy ne kelljen ilyen lepra városba élnem ezekkel a firkákkal.

    Bezzeg cigány pogrom az lett Magyarországon graffitis nem. Mákvirágok.
  • Benedekco
    #8
    inkább őket kapják el mint a politikusokat.... neeeeem??? nyííílváááán
    nincs jobb dógotok?
  • Narxis
    #9
    Aki falra firkál az egy fasz és a kurva anyját.
  • Szkifi
    #10
    Hát én bírom amit csinálnak.... ha olyan helyen csinálják, ahol szabad. Vannak olyan események, amikor nagyon tehetséges graffitisek összejönnek és festegethetnek kedvükre nagy paravánokon, vagy adnak nekik egy aluljárót, hogy azt kidíszíthetik. Ha szép, akkor azt me, szabad bántani.

    Viszont, aki olyan helyen csinálja, ahol nem szabad, tehát pl ház oldalára, vasútállomásra, MŰEMLÉKRE stb., annak 4-es metró fúrópazsot a seggébe és 2 év láncraverve egy kút mélyén!
  • szily3
    #11
    Nos, minden csak attól függ, hova fújnak. Ronda falakat, elhagyatott házakat, aluljárókat simán kidíszíthetnek, csak az idegesíti az embert, ha már a saját háza-falát sem tudja megóvni.
    De egy bizonyos szintig ez is szép, ez is művészet, ellenőrzött keretek között óvni kell.
    A grafitikről szól a következő dal:
    AnonimMC - Furcsa mese...
  • Lost Lont
    #12
    Errefelé már több a firka, mint a fal, de én nem nevezném ezeket a városokban található általában vonalakból álló, szétfolyt firkákat graffitinek, de még tagnek sem. Egyszerűen igénytelen firkák. A legtöbbön látszik, hogy csak gyakorol az illető, mert egymás mellett hatszor fent van, persze mind rém gagyi. Jó graffitit egész életemben max. egyet vagy kettőt láttam. Csak sajnos nagyon nehéz az ilyen firkáló alakokat rajtakapni, de akkor megérdemelnének két-három kéztörést, ha már börtönt nem kapnak.
  • USAMEN POWER
    #13
    A következő meg remélem az lesz, hogy a tömegközlekedési járművekre találnak ki valami kutyulékot Nem rossz dolog a graffiti, de legyen olyan helyen ahova való.
  • Vorpal
    #14
    Ez olyan lenne mint hogy a mihaszna embereket simán fel lehet akasztani az nem baj.D Sajnos ez itt Mo. nem is vicc - hanem közfelfogás.

    Ne fújjanak azt kész.Na de nem ebbe döglünk bele elsősorban. Majda technika.
  • Epikurosz
    #15
    A kutya is jó dolgában vesz meg.
    Ezeknek a fiataloknak nincs jobb dolguk.
  • Gabe Dearborne
    #16
    Lehet azon vitázni, hogy a graffiti művészet-e, vagy sem. De hogy rongálja a környezetet, az hétszentség. Egyetértek azokkal, akik szigorúbb büntetéseket kívánnak a firkálóknak. És üdvözlök minden olyan találmányt és újítást, mint amilyen ez is, ami arra szolgál, hogy megóvja a műemlékeket.
  • Vogel
    #17
    Jó ötlet, k* ronda mind.
  • jaspercry
    #18
    Láttam már szép graffitit,csak nem Magyarországon.....
    Mindenkivel eggyet értek azzal ,hogy büntessék meg a falfitkálokat,csak az a gond,hogy a falfirkálok átlagéletkora kb12-15éves.
    http://www.youtube.com/watch?v=AdpqJWjCkIg
  • jaspercry
    #19
    http://www.youtube.com/watch?v=AdpqJWjCkIg
  • jaspercry
    #20
    http://www.youtube.com/watch?v=dj_m3IaoTYg&NR=1
  • jaspercry
    #21
    http://www.youtube.com/watch?v=ePDkUVH3MXQ&feature=related
  • Laacaa
    #22
    Jajj, csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön... :)
  • Turdus
    #23
    "A kémiai összetétele ráadásul olyan, hogy nem károsítja a környezetet és később bármikor eltávolítható"

    Lefordítom: rövid időn belül megjelennek azok a festékek, melybe gyárilag belekeverik az eltávolító vegyszert....
  • G_ArchAngel #24
    Az lesz az erdekes, mikor ezt az anyagot gazdasagosan hasznaljak fel:

    Adott egy epulet, amit bevonnak a jardaszinttol 5m magassagig. Az anyag draga, a falfirkas magasabbra ugysem maszna, tehat a megrendelonek eleg az elerheto feluletet vedenie.
    10 ev mulva viszont eleg vilagosan fog latszodni a muemlek UV vedett es vedelem nelkuli resze. Az sem lesz sokkal szebb latvany.
    Nem tudom ki vallalja be majd egy teljes muzeum vagy templom bevonatasat ezzel az anyaggal...
  • jeti00
    #25
    Azt nem szabad engedélyezni és kész :)
    Itt tényleg a kéztörés lenne a jó megoldás, ha az átlagéletkor tényleg olyan alacsony mit keresnek egyáltalán kint éjszaka?
  • traveller
    #26
    Vannak tehetséges graffiti művészek akik tényleg nagyon jó képeket csinálnak. A cikkbe berakott képeket viszont nem nevezném művészetnek, hanem inkább rongálásnak. Aki ilyenekkel festi ki a falakat azt min 5 év börtön.
  • tomcsa4
    #27
    Én itt Dunaújvárosban egyszer láttam egy szép párducfejet az egyik ház falán. Na ez engem is megfogott. De a félelmetes KFG, meg a TZH meg ilyen baromságok firkálóit szarrá verném. Törjön el a kezük, hülye rongáló, tehetségtelen szaroknak.

    (Meg egyszer egy jól sikerült emberfejet is láttam, 2 percig néztem, nagyon szép volt.)
  • Nos
    #28
    Persze, vannak grafitti művészek, akik talán megérdemlik ezt a szót, de én az ő kezüket is letörném, ha egy szép klasszicista épület oldalára rajzolnának. De még akkor is ha a panelunkra.
  • Balumann
    #29
    A graffiti lehetne művészet, de amiket pl. nálunk csinálnak az kevésbé nevezhető annak sajnos. Ha nem ragadnának le ezeknél a ronda olvashatatlan betüknél, valami kreatívságot vinnének bele, ami vidám hangulatot ad, vagy elgondolkodtat esetleg, akkor lehetne művészet.
    De sajnos tényleg a legtöbb csak azért csinálja, mert nem szabad és nem büntetik rendesen.
  • polarka
    #30
    sztem csak a taggelést kéne tiltani
  • Sanyix
    #31
    Vannak művészek, akik szépet graffitiznek olyan helyre ahol csak pár idiótát zavar, mert hülyék. Viszont vannak a Xhz qxw egyszínű igénytelen tagelők, meg a faszt meg segget rajzoló hülyegyerekek, őnekik bizony a jó kurva anyjukat, meg egy golyót a retkes fos fejükbe!
  • Roli012
    #32
    amúgy, biztosan van/lesz olyan festék ami megfogja ezt a "nagyonkomoly" szilikonlakkot.

    illetve, "A kémiai összetétele ráadásul olyan, hogy nem károsítja a környezetet és később bármikor eltávolítható". Megoldás: leszedi a lakkréteget és utána rajzol.

    De azért hajrá.
  • Roli012
    #33
    megelőztél.. :)
  • jaspercry
    #34
    Vannak más fajta fújható festékek is,amit semmivel nem mosol le teljesen...
    A valaki firkálni akar ,az fog ezután is!
    Viszont eltörik a kis kezüket ,akkor majd átgondolják,hogy mit is firkáljanak össze.Egyébként A csupasz pisztoly-ba volt: a falak, melyek visszafujnak festéket.Ez jó poénnak tünt,manapság ezt kéne ötvözni térfigyelökamerával,a paciens mivel festékes lett igy megjelölte saját magát,el lehet kapni
  • Sharkhunter
    #35
    fogalmam sincs mit kell itt raszakodni, meg pénzt költeni ilyen szarokra :P

    legyen nyilvános kivégzés, v az álltavédők kedvéért inkább csak kéztörés, és minden meg van oldva
  • ziipp
    #36
    Nem rég csináltak panel újrafestési programot a kerületben egybe kötve a szigetelés felújításával. Végre egy kicsit szebbek lettek az utcák, megtört a szürkeség. Eltelik pár hét, és mit látok? Egy egyszínű szar fújást mellette két taggel, amivel sikerült teljesen tönkre vágniuk a frissen megcsinált épület kinézetét...
  • Match
    #37
    14 év alattiaknak négyzetcentiméterenként 5-10 ezer forintos büntetés, amit persze a szülőknek kell kifizetni. Amikor anyucihoz apucihoz beállít egy 400 ezer forintos büntetés, olyat kapna a gyerek hogy az életben nem lenne kedve firkálni többet :)
  • polarka
    #38
    Könnyen lehet, ha majd olyan festéket csinálnak, ami ellen nem ér semmit ez a védelem, akkor az drágább is lesz, mint a jelenlegiek. Vásárlói meg valószínűleg csak a firkászok lennének, mert aki legálisan fest le egy falat az val'szeg nem lesz védeve ilyen réteggel, így szüksége sem lesz a speckó festékre. A magas árat meg nem túl sok firkász fizetné meg.
  • DaemoonHunter
    #39
    Szívemből szóltál:)
  • Vorpal
    #40
    Jó , akkor majd csinálnak olyan festéket, amely az ellen véd, hogy leszedjék ezt a festéket.D

    Akkor legyen nagy a szátok,DDD

    És, hogy ki fogja megcsinálni? Hát a haver cége egy fair közbeszerzés után, amin megbukik mindenki más.)