993
James Cameron videogame adaptációja PC-n
  • SaGa Jr
    #833
    Nem akarlak lelombozni, de szerintem az emberi kampány vége laposabb és vacakabbra is sikeredett. Mondjuk a filmből legalább egy arcot betettek aki felismerhető lesz (no még véletlenül sem a pofázmányáról, sokkal inkább a leírásából derül ki ki is az).

    Ámbátor az emberek esetében 2 vége is leeht majd a dolgoknak, attól függően hogy az utolsó nagy területen milyen döntést hozol mielőtt a vége helyszínre mennél.

    Az is tény, hogy gyakorlatilag két eltérő játék van egy cím alatt, mert nehézség, felfedeznivalók/scannelni való dolgok, irányítható lények/járművek szempontjából nagyon eltér a két módozat. Az is tény, hogy az emberi kampány majdhogynem csukott szemmel végigvihető annyira könnyűre sikeredett sajna (ez egy komoly hibája szerintem a játéknak).
  • Shep
    #832
    Jó teljesen mindegy számomra több szót nem is ér a navi kampány, unalmas ötlettelen az egész. A vége is áááááááááá.
  • SaGa Jr
    #831
    Én ezt nem így vettem észre, teljesen mást tapasztaltam mikor a kékségekkel játszottam.

    Pisztollyal még közelről is gyakran mellé lőttek a manusok.

    Assault rifle közelre valóban nagyon pontos, de két vetődésnyi távból csak lestem mennyire szórják a lövéseket mindenfelé az emberek. Ilyen távolságban már csak jó 30%-os találati esélyt produkáltak.

    A shoti messzire, sőt középtávra is nevetségesen gyengén szerepelt az ellenfelek kezében. Közelről persze pusztító és szinte kikerülhetetlen de van sérülés csökkentő skill is ami ez ellen prímán beválik.

    A gránát, amennyiben figyelmetlen az ember, valóban baromi pontos tud lenni, de mindig oda céloznak az ellenfelek és oda megy a gránát, ahol a tüzelés pillanatában állt a navi karakter. Ha arrébb mész máris nincs gond. Az oldalra szökkenésekkel meg lazán kikerülhető mindegyik. Sőt a gránátosok aktívan közreműködhetnek saját társaik ritkításában is csak ügyesen kell manőverezni.

    A géppityuk sem veszélyesek. A nailgun az a pontosabb de kisebb sebzésű, a másik a pontatlanabb és erősebb. Elitek kezében nem rosszak, de másoknál vicc kategória amit produkálnak.

    A sima puska, na arra figyelni kell. Az valóban egész pontos, bár hosszabb távra már leromlik a pontossága, viszont közelre és középtávra tényleg elég precízen kezelték az ellenfelek. Ugyanakkor nem tud gyorsan lőni így nem komoly ellenfél ha már észleltük a veszélyt.

    Én ezért csekkoltam le mindig az ellenfeleket támadás előtt messziről, kinézve magamnak a legveszélyesebbeket és azokkal kezdtem a gyilkolást. Persze ha a nyakamba szakadtak közelről, akkor csak a földrecsapás után juthatott volna erre időm, de akkor már inkább felszecskáztam mindet.

    Közelről meg a futásos skill is ütős, mert a találati esélyük baromira lecsökken a támadóknak míg mi vígan apríthatjuk őket. Plusz gyorsan töltődik is.

    Ja igen, meg ott van még a lángszórós manus. Őt nagyon könnyű észrevenni. mellélőni nem szokott de annyira kicsi a lőtávja, hogy egy vetődéssel már kinn is vagyunk a veszélyzónából, ő meg caplathat utánunk ha akar valamit (és csak les ki a fejéből mikor szétkapja a segítségül hívptt viperwolf).
  • Shep
    #830
    És ki mondta, hogy ez baj, én leírtam a véleményem és elkezdtek páran megszólni, inkább ők nem tudják elviselni ,hogy szerintem nem jó a játék. Egyébként emberekkel elkezdtem és mintha egy másik játék lenne élvezetes és jó, igaz még csak most kell elindulni a kristályokat keresni.
  • w77d
    #829
    Shep, neked nem tetszik a játék, nekünk igen, ez van.... valőszínűleg van olyan játék ami neked tetszik és másnak nem...
  • Shep
    #828
    Most nézem, tényleg pont 1 hétig játszottam a Navi részt úgyhogy ... futóbolondozzál mást ha lehet.
  • Shep
    #827
    Ne kezdjük már jó, hajszál pontosan lő a gép és 2-3 golyó elég hogy elintézzen. Egyébként meg 1 hétig játszottam szóval ...
  • w77d
    #826
    egyetértek, itt lehet a hiba...
  • vear
    #825
    Akkor érthető miért halsz annyit, mert te nem játszod a játékot, hanem átfutsz rajta. Szal, speedrunos futóbolondok ne reklamáljanak ha halnak.
  • Shep
    #824
    Egyébként már a legvégén vagyok :PPPPPPPPPPPPP
  • Shep
    #823
    Hát akkor lehet nem ugyanazzal a játékkal játszunk, mert 3x eltalálnak és meghalok úgyhogy ennyi.
  • Atkamon
    #822
    Lehet, hogy régebben játszol, de attól még igaz az, amit leírtam, hogy szinte lehetetlen meghalni ebben a játékban... Nem volt bekapcsolva célzásrásegítés, eddig nem is tudtam, hogy van olyan a játékban.
  • Shep
    #821
    Azt amúgy hagy kérdezzem már meg, hogy te bekapcsoltad a célzás rásegítőt?
  • Shep
    #820
    Hát lehet régebb óta játszom mint, te de ilyen hülyén megcsinált játékkal még nem találkoztam és képzeld jóval nehezebb játékokat is végigvittem úgyhogy tudod kit bénázzál le ...
  • Atkamon
    #819
    Elég béna vagy, ha te minden fél percben meghalsz... 2x vittem végig a játékot, egyszer na'vi-val, egyszer emberrel, és összesen haltam meg maximum 6x... Pont a nehézséget hiányoltam a játékból, hogy szinte lehetetlen meghalni. Tök gyorsan le lehet nyilazni mindenkit, közelharcban meg még gyorsabb, ha véletlenül lemegy az életed, akkor meg a gyógyító skillel visszamegy maxra...
  • SaGa Jr
    #818
    Nem 5 perc, de az első pálya vége. Hogy ez most 20-30 perc vagy egy óra barangolás után következik be az csak rajtad áll. :)

    Shep:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Beindítod" a well of souls-t és ez pillanatnyilag segít visszaverni az embereket. De mivel jön az újabb hullám (ez lesz a film történéseiben) emiatt ez csak ideiglenes győzelem.
  • Prince23
    #817
    És az is már 5 perc játék után van?
    oldal választás)
  • Shep
    #816
    Mondom már megoldottam. Úgy döntöttem a navikkal nem szenvedek tovább úgyhogy ha esetleg te már végigvitted spoilerben leírhatnád mi lett a vége, mert azon kívül, hogy ezt megtudjam semmi nem vonz a játékban számomra hamar unalomba fulladt. Egészen addig jó volt míg nem kellett választani a 2 oldal között.
  • SaGa Jr
    #815
    Ha ennyire nem tetszik minek játszol vele?

    Amúgy meg vannak megoldások a problémáidra. Van ugye lopakodás, lehet gyógyulni, lehet meglepetésből támadni, lehet ideiglenesen elég nagy körben lebénítgatni az ellenfeleket és így tovább. Fegyvereknél az íj max akkor hatékony ha teljesen kifeszíted (jön a zoom). Ha a célzással vannak problémáid akkor semeddig nem tart bekapcsolni a rásegítést a programban és onnantól már könnyebb lesz a dolgod. A nyílpuska nagyon ütős, de mivel a lövedék kevés hozzá, így legtöbbször marad a meglepetésből támadás (sunnyogás lopakodó üzemmódban, majd földrecsapás és ak ábultak mészárlása). De legalább ilyen jól használható a területi támadó képesség is (a neve nem jut eszembe, de valami madárraj támadja be az ellenfelet), meg a segítő hívása sem rossz (főleg max szinten mikor a nagy dög jön segíteni nem sima viperwolf variáns).


    Ha minden szövegelésre odafigyelsz elmondták mit kell csinálni már a feladat elején is(mind az embereknél, mind a kékségeknél ugyanazon dologért megy a harc, életre kelteni a lelkek kútját, amihez előbb meg kell azt találni azáltal, hogy a pályákon lévő "fűzfákat" aktiválod).

    A fűzfánál le kell tenni azt a 3 kristályt amit begyűjtöttél a pályáról.
    Mászkálj körülötte és figyelj a hangokra. Ha erősödik a hang akkor ott lesz valahol a telepítési hely, de ha elég közel érsz egy ilyen ponthoz a képernyőre is kiírja hogy aktiválni lehet valamit és nyomj F billyentyűt. Ennyi.

    A megvalósítás más a két fél esetében, de a céljuk közös, mert csak ugyanott tudják elérni.
  • Shep
    #814
    Megoldottam.
  • Shep
    #813
    Kék macskákkal mi a frászt kell csinálni mikor a 4 helyszínen eljutok a térkép tetejéhez ott áll a 3 főnök és a vén azt mondja To the willow tree. Nivin. Fast. és a küldetés jelző oda jelez ahol állok. Milyen fűzfáról vartyog nem tudok semmit csinálni ott. Akkor hova a frászba menjek?
  • kakateve
    #812
    Este feltettem az új nvidia drivert. Hajnalban az 1.2-es patch-et is. Fagyott, letöröltem, újratelepítettem. És egy idő után kifagy. Miért?
  • w77d
    #811
    én most még az emberekkel megyek, a történet 10-ből kb 7-es, a játékélmény 10-ből 9-es és agrafika is 10-ből 9-es...
  • Shep
    #810
    Akkora fos ez a játék ,hogy valami félelmetes. Ki volt az az idióta aki kitalálta ezt a rendszert? 2-3 golyótól megdöglik a kék macskaember, aztán jön a töltőképernyő. Újraéledés akit megöltem előtte az már nincs ott, de akkor ennek így mi a szar értelme volt? Játék abból áll ,hogy futsz lősz meghaltál töltő képernyő, lősz meghalsz töltő képernyő, lősz kicsit futsz meghaltál töltőképernyő. Egy játékban nem láttam még ilyen idióta megoldást, ráadásul öcsém játszani akarok nem töltő képernyőt nézegetni. Nyilazás förtelmes azt hittem a pixelvadászat (jó most már poligon) az ősrégi kalandjátékok specialitása. A fejlődés kb annyit ér, hogy elmondhatták ebben a játékban ilyen is van. Történet 0, változatosság 0, egyedül a grafika szép de amúgy üres az egész. Azt hiszem szedek egy trainert és gyorsan végigszaladok rajta, mert ha már eddig elszenvedtem a végét megnézem, aztán kipróbálom az emberekkel is, de ha ugyanez a szer lesz törlöm a csába.
  • raulreal
    #809
    Halihó. Remélem tudtok segíteni, mert a logikám cserben hagyott. :S Ott tartok, hogy a n'avi oldalt választottam és a táborból elindulva 7 töltetet kell összeszedni. Megyek, ahogy kell, aztán ilyen magasban lévő sziklákhoz érek, ott meg le kell csúszni néhány "gyökéren". Lent találom magam egy ilyen "völgyben", ott egy másik társ is...de sehogy se tudok feljutni. :S
  • DarkSector
    #808
    avatar kizárva, valamelyik a 2 másik cím közül.
  • w77d
    #807
    Talán a Witcher...
  • Prince23
    #806
    Az alábbiak közül melyik játékoknak a legnagyobb a bejárható területük?

    1. Avatar
    2. The Witcher
    3. Dragon Age (bár ezt enm nevezném sandboxnak, mindegy)

    Én még nem mélyedtem bele a játékba, azért kérdem. Számomra elég unalmas a játékmenet.
  • Atkamon
    #805
    Nincs mit:)
  • ravynne
    #804
    Köszi. Két napja néztem, akkor még nem volt :)
  • Atkamon
    #803
    CDGalaxis
  • ravynne
    #802
    Nagyon tetszik a játék a videók és a fórumos hozzászólások alapján. Gondoltam ezt érdemes megvenni, de internetes boltokban nem lehet kapni. Vagyis még decemberben több helyes is láttam, de most már sehol sem.
    Tudja valaki miért nem lehet? Én arra gondoltam, hogy biztos úgy elkapkodták, mint Dan Brown új könyvét, amire 3 hetet vártam, mert mindet elkapkodták az első nyomtatáskor.
  • vear
    #801
    Kijött ma az 1.02-es patch a játékhoz. Amit javítottak:

    -crash javítha ha az audio 48kHz felé van állítva
    -javítva a bug (ami nekem is előjött) amikor a játék beragad egy átvezető animációba a Na'vi kampányban
    -bizonyos D3D10 bugok javítva
    -javítva a bug, ami bizonyos videokártyák esetén problémát okozott a játék ujraindítása esetén

    Remélem a multiplayert is javítják egyszer.
  • vzajcev
    #800
  • DarkSector
    #799
    menüben a displayben a 3D-mellől szedd ki a pöttyöt a kék karikából.
  • w77d
    #798
    valszeg be van kapcsolva a 3d mód..
  • DarkSector
    #797
    én piros kéket vettem, de szinte mindegyik ien, hallottam zöldesről is, aminél az egyik lencse zöld, de szerintem tökmindegy.
    Nekem ezt ajánlották, és a sárga keretes 1400-asból vettem 1-et 900ft a posta.
    3D szemüvegek vásárlása
  • vzajcev
    #796
    Milyen szín összeállítású szemüveg szükséges
  • DarkSector
    #795
    jah mielőtt félreértené bárki is, élőben szemüveggel, ingame játék alatt ez sokkal, de sokkal intenzívebb és jobban lehet látni, ez azért kicsit szarabb, mert egy fénykép!!!!

    a 3D Vision meg még attól is jobb mint ez ingame verzióban.
  • DarkSector
    #794
    atival nem megy.
    ahhoz azt írták hogy van driver az IZ3D, de az csak monitorral képes müködni...:S