46
Rhythm and Blues (R\'n\'B)
  • Tyler1
    #6
    nekem is ez jön be a legjobban pont a ritmikussága és a lágysága miatt :D
  • tigeroo
    #5
    én a frank zappa topicban néztem 1 nagyot akkor tudtam meg :o

    amúgy manapság már szerintem minden populárisabb zenére rálehet húzni ezt a jelzőt...
    bár szerintem sok embernek az rnb-ről egyből a "fekete zenészek" jutnak az eszébe
  • ngcsnet
    #4
    rip 1940-1980

    ha nem is halt meg, de tény, hogy színvonal eszméletlen szinten csúszik lefele. és ami azt illeti egész történelmében soha nem is volt igényes műfaj, hiszen csak egy egyveleg az egész, sajátos jellemzői nincsenek is, hogy mitől válik mégis mainstreammé, óriási kérdés.

    a mai rnb pedig egészen behatárolhatatlan szerintem, és felhígult már rég.
  • Hellsing47
    #3

    sztem egyik legjobb zenei műfaj
  • hunbasser
    #2
    nem is tudtam,hogy ez ilyen régi műfaj :|
  • Tyler1
    #1
    A Rhythm and Blues, R&B, R’n’B egy könnyűzenei műfaj, ami az 1940-es évek második felében, az amerikai blues új irányzataként született meg. A kifejezést a Billboard zenei szaklap vezette be az 1940-es évek végén. A Rhythm and Blues megtartotta a blues dallamvilágát és akkordsémáit, viszont ritmusa gyorsabb lett, a hosszúra nyúlt hangszeres improvizációk helyett egyre nagyobb szerepet kapott maga a dal, az ének.

    A '80- as évektől a lágyabb, popos hangzás vált uralkodóvá a műfajon belül.

    Főbb stílusok:
    -Disco (1976–1980)
    -Urban Music (1980-as évek)
    -New Jack Swing (1980-as évek vége – 1990-es évek eleje)
    -R&B/hip-hop (1990-es évek közepétől napjainkig) pl.T-Pain, Mya, Chris Brown, Omarion, R. Kelly, Usher, Ne-Yo, Sean Kingston, Aaliyah, Ciara, Ashanti, Beyoncé Knowles, Rihanna, Justin Timberlake
    -Nu Soul (1990-es évek közepétől napjainkig) pl. D'Angelo, Erykah Badu, Bilal, Dwele, Alicia Keys, Keyshia Cole, John Legend, Maxwell

    Szóval jöhet minden a műfajról, az előadókról, és mindenről ami ide kapcsolódik!