772



American McGee Alice 2
  • PnéKyra
    #692
    Kérdésem most az első résszel lenne kapcsolatos:

    Végigvitte valaki normal és nightmare módban is? Csak azért kérdezem, mert már régebben észrevettem, hogy a cd tok hátulján lévő képek között van olyan helyszín, ahol én még sosem jártam :S Lehet, hogy nightmare módban ez a játék is ad bónusz pályákat vagy "szobákat"? Annyira nagy kedvem nincs végigvinni nightmare-ban azért, hogy ez kiderüljön, + időm sincs annyi, de azért kíváncsi vagyok.
  • PnéKyra
    #691
    Azt írta megnézte a végigjátszás videót, szóval azt csak észrevette volna, ha két lánc lenne.
  • CroftManor
    #690
    Második végigjátszásra, az elején amikor jön az a cut scene, ahol Alice összemegy...nekem az a videó bugos :D Nincs ott Alice, csak a hangját hallani és lehet látni hogy oldalt áll és beszél... de a kamera meg azt a részt mutatja, ahol elvileg állnia kellene az ital "zuhatag" mellett. De szerencsére csak ez az egy videó ilyen :)

    cornellred: Nem lehet hogy két kar van, csak nem veszed észre a másikat? Nekem úgy rémlik, hogy volt olyan, hogy két kart kellett meghúzni.
  • Hoz_Hun
    #689
    A nyuszi a 2.-ben bomba jó lett. :D Mármint, nyúl bombáid lettek. :)
    Amúgy a nyúl csak katalizátor a Wonderland és a való világ között. Az 1. rész is akkor kezdődik időrendben, amikor az elmeintézetben visszadják Alice-nek a nyulát. A 2. részben ezt a szerepet a macska tölti be.
  • PnéKyra
    #688
    A japános pályán nem volt gond ezzel a lánchúzogatással? Esetleg ha az egész Chapter-t újrakezdenéd, vagy csak az adott részt töltöd be újra? Bár ha már újra is telepítetted, akkor gondolom ezeket is kipróbáltad... Újratelepítésnél a régi mentéseidet megtartottad?
  • cornellred
    #687
    a kérdés lemaradt:D szóval tapasztalta e már ezt valaki vagy esetleg valami ötlet h mi a franc baja lehet?:/
  • cornellred
    #686
    sziasztok!
    nekem olyan problémám van hogy a chapter 4ben annál a résznél amikor kerget az executioner; átmegyek a falon; utána kijutok egy olyan részhez ahol meg kell húzni a hal szájában azt a karikát ás akkor elvileg le kéne ereszkednie annak a két levegőfújó "vázának" (megnéztem a végigjátszást is és abban ez történt), de nálam ez nem következik be és nem tudok továbbmenni:( már újra is telepítettem de így se akar történni semmi. meghúzza, de utána nem történik semmi és már azt se jelzi ki utána:/
  • PnéKyra
    #685
    Azt pedig aláírom, hogy nem kell mindenben illeszkednie a játéknak Lewis Carroll könyvéhez, mert ugyebár ez a játék stílusát tekintve is lehetetlen.

    Itt a fehér nyuszi követése helyett a fehér macska követése volt, mert lássuk be, egy nyúl nem illeszkedett volna a londoni környezetbe. Ez idáig OK. Továbbá nem úgy gondoltam, hogy a nyúl legyen a főfőfő szereplő a történetben, de én egészen a játék végéig vártam, hogy felbukkanjon. Legalább a végén a vonaton a többi "főszereplővel" együtt :)

    Na ennyit a Nyusziról :D
  • PnéKyra
    #684
    A nyúl annyiból főszereplő az eredeti történetben, hogy ő vezeti végig (ha közvetve is) Alice-t Csodaországon. Végülis őt követi. Meglátásom szerint majdnem egyenrangú a Macskával. De ez az én véleményem.

    Na mindegy, nem reklamálni akartam, de szerintem pár jelent erejéig feltűnhetett volna. Akárhogyis, én csípem azt a nyulat :)
  • blambun
    #683
    én egyáltalán nem tekintem a nyulat főszereplőnek a játékban. az első rélszben semmi más szerepe nem volt, mint hogy egy ideig mutatta az utat, valójában csak kergetted. és azt sem sokáig, gyakorlatilag talán a játék egyharmadáig ha jelen volt egyáltalán, de ennek pontosságában már nem teljesen vagyok biztos. kb. annyira volt főszereplő, mint a másodikban a London utcáin feltűnő fehér macska.

    Az, hogy Lewis Caroll történetében mennyire főszereplő szerintem irreleváns, ez egy egészen más Wonderland, még ha a könyv hangulatvilágához közelebb is áll.
  • CroftManor
    #682
    Na kipróbáltam a new game+-t
    Minden megmarad, ugyanúgy a dlc ruhában kezdte az első pályát, amelyikben abbahagytam a chapter selectben. Lényegében annyi, hogy az ellenfelek nehezebben halnak meg és nagyobbat is sebeznek. Az a kis szörnyike, villával a kezében egyet belém ütött és kb 2 rózsám bánta kapásból. Szóval nagyon kell vigyázni, bár ezzel ellentétben azt az első Ruinos szörnyet amit az esernyővel kell likvidálni, azt 3 teáskanna lövéssel elintéztem.
    Én most lecseréltem a hatteres ruhát arra amelyik dupla sérülést ad, igaz így veszíteni tudok az életemből, de így van benne kihívás.
  • PnéKyra
    #681
    Mondjuk egy valami azért nagyon nem tiszta... A Fehér Nyuszi mi a fenéért nem szerepel a 2. részben (kivéve azokba a Redula Room-okban vagy mikben, de csak akkor is az asztal mellett ül, a végén meg ad egy kis piros festéket.)??? Végülis az eredet történetben ő az egyik főszereplő.
  • blambun
    #680
    viccet félretéve: ez az sg fórum az egyik legszarabb, legröhejesebb korlátozásokat képes kitalálni a frissen regisztált felhasználók számára, amikkel valaha találkoztam. most például nem enged linket beszúrni, csak ha a regisztráció időpontjától számítva harminc nap eltelt.

    szóval mégegyszer: http://alicefans.wordpress.com/

    nem tudom hányan ismeritek ezt az oldalt, de a legújabb résszel kapcsolatban rengeteg hír, videó, miegyéb található rajta. érdemes megnézni, hogy néhányan már új ruhákat is készítettek a játékhoz. :)
  • PnéKyra
    #679
    Arra meg ott az Art Book.
  • Malakai
    #678
    Olyan ez mint a dvd extrák, kicsit beleláthatsz olyanba, ami a készítés során még tervbe volt véve, ennyi szerintem.
  • blambun
    #677
    szerintem elég izgalmassá teheti az összes harcjelenetet az, hogy mondjuk két-három ütés engedhető meg legfeljebb, mert többtől elpatkolsz. az ilyenekből kerekednek ki az izgalmas, élvezetesebb harcok, mikor úgy kell játszanod, hogy nem érinthetnek meg. szerintem. :)
  • Murmur
    #676
    De, le tudom, az lesz. Csak jó lett volna eredetiben, de ez van. :)
  • PnéKyra
    #675
    Nem tudom :S Azt írják törölt karakterek. De azt meg nem hiszem, hogy a készítők annyira figyelmetlenek lennének, hogy törölt karaktereket hagynak a karakterkönyvben...
    Bár állítólag vannak olyan játékok, amiket ha a legnehezebb fokozaton viszel, akkor adnak valami "bónuszt". Lehet, hogy ennél is így van. Amúgy majd férjemet megkérdezem, látta-e már valamelyiket :D Most jár Nightmare módban a Babaházban.
  • ikszipszilonzé
    #674
    Mit gondolsz, esetleg mégis vannak ilyenek is csak nehezebb fokozaton esetleg?
  • PnéKyra
    #673
    Hát ez jó volt
  • ikszipszilonzé
    #672
    Na ezt szinte egyszerre küldtük
  • PnéKyra
    #671
    ???
  • ikszipszilonzé
    #670
    Külföldi fórumon azt írják valami törölt karakter, de akkor nem értem miért maradt benne a játék karakterkönyvében.link
    és ott van még ez is

    meg ez is
  • PnéKyra
    #669
    És ez?
  • PnéKyra
    #668
    Forráskóddal már kiszedtem, de azért köszi. De már meg is jelent nálam is a kép :)
  • PnéKyra
    #667
    hm... De azt nem írja, hogy merre található...
  • ikszipszilonzé
    #666
    http://i.imgur.com/FdsBg.jpg
  • PnéKyra
    #665
    Nekem nem jeleníti meg a képet... Csak oda van írva, hogy KÉP :D
  • ikszipszilonzé
    #664
    Na itt is van
  • ikszipszilonzé
    #663
    Én arra gondoltam, hogy egy kihagyott karakter, abból van az art book ban néhány, de ez benne van a játék menüjében lévő karakter listában is, tehát elvileg látni kellene valahol.
  • PnéKyra
    #662
    Fogalmam sincs. szerintem a babaházas pályához illene. De én az egész játék alatt még csak hasonlót sem láttam :S
  • ikszipszilonzé
    #661
    Na de akkor most mi is ez az izé valójában?
  • PnéKyra
    #660
    Na, nekem a 159. kép volt :D
  • ikszipszilonzé
    #659
    Nekem JPEG-ben van meg az art book és ez a 127. kép most néztem hogy 159. oldal lapszám szerint
  • PnéKyra
    #658
    Ehh... De ronda szegény :D
  • ikszipszilonzé
    #657
    Na végre
    sikerült
  • PnéKyra
    #656
    Bassz... 127.oldal nekem a japános pályáról szól , pedig elvileg oldal szerint van beszkennelve a könyv :S
  • ikszipszilonzé
    #655
  • ikszipszilonzé
    #654
    127. oldal
  • ikszipszilonzé
    #653
    A jó k*rva édes anyját ennek a sz*rnak