17
  • Sanyix
    #17
    kisgyerek, nézz utána rezonanciának, aztán írogass hülyeségeket... mellesleg süket embert semmilyen hang se zavar :)
    Te milyen méretről beszélsz? Az rpm mióta méret? 1 rpm-re ráfér egy dvd? :DDD
    Vinyó egy fos szar ezer éves technológia, próbálják foltozgatni, dehát szarból nem lehet várat építeni. Fos mind, ennyi. Ideje eltűnniük a francba.
  • waterman
    #16
    szerintem 5 év múlva már alig lesz valaki, aki vesz normál winyót. ki is venne, amikor fél terás is simán elérhető lesz, nincs hangja, kevesebbet eszik, kibírja ha leejti valaki a laptopot, és pár év múlva talán már a sata3 szabvány is kevés lesz nekik. már most több laptopot adnak el, mint asztali számítógépet, mert a mobilitás fontos, valamint egy mai kétmagos procival szerelt laptop a legtöbb felhasználó igényeinek megfelel.
  • gosub
    #15
    Amíg a gépemben 1 vinyó van egész tűrhető a zaj, de ha 3-ra szaporodik iszonyat erőmű hangja van, ráadásul az interferencia hullámzása rohadt idegesítő. A vinyók hangosak és kész, csak az első néhány hónapban halkak aztán megjön mindegyiknek a hangja. Eddig 9 HDD-m volt különböző márkájú és mind szépen felhangosodott. Hangszigetelt kondicionált ház lenne a megoldás mint az igényesebb stúdiókban, csak sokba kerül...
  • GanXstaZoleeWrk
    #14
    WD Raptor a tuti a halott is felébred amikor bootol a gép :DDD mondjuk gyorsnak gyors :)
  • Garrett27
    #13
    hm.. olvasd el Sanyix foglalkozását az adatlapján, már érthetőek a válaszai
  • Garrett27
    #12
    Én kicserélnék egy hibás HDD-t, de hát az emberek egy része "mazochista"...

    Mellesleg a legcsendesebb, hasonlítva az IBM, Maxtor vagy WD caviar-hoz is.
  • Ahoy
    #11
    S.M.A.R.T. capability-vel le lehet halkítani az akusztikus jellemzőknél. Csak egyet kell húzni rajta és máris teljesen hangtalanná...Laptop vinyóknál is halkabbá. Igaz valamivel lassabb is lesz.

    De engem zavart nagyon, mert nemhallottam mikor tölt :D és inkább visszaraktam hangosra. Hiába megszokás kérdése
  • Rexhawk
    #10
    ate miröl beszélz már?elittad az agyad?20 decibelnél nem nagyon találsz hangosabb vinyót?
    A hangok a fejedben csak a képzeleted szüleményei...
    rezonál...ha rángatod tényleg rezonál.(vagy csak a fejed billeg jobbra-balra)
    ÉS MÁR LEHET JÓ ÁRON ELEGENDŐ MÉRETŰ VINYÓT
  • Sanyix
    #9
    Rezonál mint a szar...
  • Garrett27
    #8
    Az én Seagate-em olyannyira csöndes, hogy elvész a zaja a hűtő már amúgy is csendes működése mellett..(régen volt maxtorom, az bizony sokkal jobban korgott mint a gyomrom :D )
  • Sanyix
    #7
    de, mert a hdd a számítógép legnagyobb zaj, és rezonancia forrása. Úgy lecserélném én is már ezt a fos szar technológiát. A vicc meg az, hogy nem is nagyon lehet nagyon 5400 rpm-es normál vinyót kapni, csak notisat.
  • grebber
    #6
    Jó ez az SSD csak még kell nekei legalább 5 év mire 1: nagyobb méretben is lesznek már 2: Emberi ára lesz!
    De 5 év múlva már olyan vinyok lesznek senki nem SSDzik majd max ha már egyárban lesznek a HDD-kel ami kizárt dolog!
  • Sanyix
    #5
    én se hallottam ilyenről, érdekes.
  • grebber
    #4
    Most hallok először ilyet az SSD-ről kicsit fura is.Magyar SSD tulajok érdekes modon nem irtak még véletlenül sem ilyeneket!
  • Kaadi
    #3
    az igazsag az SSD-krol:
    http://www.pcper.com/article.php?aid=669
    http://www.pcper.com/article.php?aid=669&type=expert (profiknak)

    amig a microsoft nem fejleszt ki egy SSD-re optimalizalt fajlrendszert, addig nem lesz igazi fejlesztes. a cikkben a tesztelok bebizonyitjak, hogy nehany nap/het utan minden SSD belassul es gyakran meg a lassabb merevlemezeket sem erik el.

    A core i7 meg beton, csak dragak a deszkak hozza.
  • Rexhawk
    #2
    miért már 150 dollárért lehet egész jó SSD-t venni
  • Alwares
    #1
    Hát még mindig iszonyat drága ez az SSD.... Majd 10 év múlva lesz ilyenem. (najó nem túlzok, 5 a következő gépfejlesztésnél...)