710
  • repvez
    Szüli
    #630
    az egész azért furcsa,mert mig a BOB-ban egy kiemelt és lényeges momentumát mutatták be a harcoknak tehát nem átfogoan egy évet hanem annak az évnek mondjuk csak 1-2 napját vagy hetét.Ha jol emlékszek csak az ardeneki rész volt többnapos bemutatás, de az 2 részes is volt.
    Tehát ha itt is követték volna ezt a szisztémát akkor simán belefért volna a 3év is a 10 részbe.
    még ugy is ha 2 rész megy el egy témára , mert igy is 5 nagy ütközetet tudtak volna bemutatni.
    guadalkanal, iwo J, okinawa , peleliu és még valami plusz a kiképzés vagy a pearl harbori támadás az elején .
    Ehhez csak annyi kellett volna hogy minden rész elején elmonják hogy mikor melyik helyszin melyik hadmuvelet és a helyzetet és a célokat bevezetönek elmondják, majd nekivágnak és a vége a küldetés befejezése hogy mi a kovetkezö feladat és ezt milrt kellett csinálni.

    anugy itt le van irva hogy mikor mi volt.
    ezekbol látszik hogy egyik sem tartott tovább 2 honapnál igy ebbol kellett volna egy kisebb részt lépésröl lépésre bemutatni.

    A BOB-ba nincs hiányérzetem hogy valami küldetés kimaradt, mert az elején elmondták hogy a cél berlink és tudta az ember hogy minden egyes résszel közelebb kerülünk hozzá.
    Itt senki nem tudja hogy hol kezdték és hova tartottak.
    És igy végignézve a WIKIs oldalt nagyon sok olyan csata és helyszin kimaradt ami esetleg utba eset volna vagy idörendileg bele kellett volna még tenni, hogy ne legyenek olyan nagy hézagok.
  • Molnibalage
    #629
    Mármint 3, de abból 1 évig nem történt semmi, mert nem voltak harcok sehol. Így értettem a két évet.
  • Molnibalage
    #628
    3-4? 1942 szept - 1945 junius. Ez barátok közt is alig 2 és ezalatt 1 évig szinte semmi nem történt a Csendes óceánon. A helyszínek számátád nézd.

    Volt Guadal, Peleiu, Iwo J (volt) és Okinava. A BoB-ban volt Fr, Hollandia, Bastogne + téli ellentámadás és végül egy kis Német levezetés.

    Kb. ugyanannyi helyszín. Az egyik mégis halál lapos és uncsi.
  • mascarun
    #627
    Gyerekek én azt mondom hogy az Elit alakulat kevesebb mint egy évet dolgozott fel a 10 rész alatt! na már most a Csendes óceáni hadjárat majd 3-4 évét szerintem képtelenség belezsúfolni 10 részbe!
    Ez úgy lett volna a jó hogyha 40-50 részben készítették volna el!
    Ez így piszkosul össze volt csapva néhol már már dokumentumfilm jelleggel! Aki esetleg most ismerkedett a témával az csak valami katyvaszt látott és nem hiszem hogy a rohangáláson és a fantomok lövöldözésén kívül mást is kinézett belőle....
  • SG rock
    #626
    OFF

    Nekem Logitech X-530am van géphez, 17k körül beszerezhető (ipon.hu) Nem drága és elég jó cucc.

    ON
  • tigeroo
    #625
    hát igen a spartacus odabasz:D
  • rubio9
    #624
    na hálisten ennek is vége lett ez a rész is egy hulladék volt nagyon összelett csapva az egész sorozat, béna szereposztásban, hiányos háttérinfókkal Spielbergtől azért nem ezt várja az ember!várom tovább inkább a Spartacust az visz mindent:))nézzétek inkább tiis azt jobban jártok!
  • rumkola
    #623
    szerintem is!
  • tommygear
    #622
    áhhh nagyon gyenge volt ez, neveket alig tudtam a 10. rész végére is, 1 karakter nem ragadott magával
    egyszóval
  • G_ArchAngel #621
    Nekem tetszett mindegyik...
    Bar most azert drukkolok, hogy a Spartacus-t folytassak, remelem szegeny sracot meg tudjak gyogyitani...:(

    (hja, en is HD-ben neztem csak kar, hogy rendes hangrendszerem meg nincs)
  • SG rock
    #620
    Én is HD ban néztem végig, rányomtam a gépet TV-re. Mióta HD ban nézek filmeket valahogy lehetetlennek tartom, hogy dvd minőséget nézzek.

    Alapvetően jó volt ez. Nekem tetszett, igaz voltak benne szerintem kifejezetten unalmas részek. A Band Of Brothers-t nehéz lesz überelni bárkinek is. De szívesen várom a rendezők próbálkozásait, hátha valakinek sikerül.
  • Molnibalage
    #619
    Pedig nem. És ez a legmegdöbbentőbb benne...
  • makpadi
    #618
    Én 720p-ben néztem végig, kivéve az egyik romantikus részt, de az úgyis szar volt. Az utolsóban már nincs semmi extra csak lezárás. Bár a legvégén mutattok olyan szereplőt, akire nem is emlékeztem.
    Egyébként nem volt rossz a sorozat, de az Elit Alakulathoz nem érhet fel. Mintha teljesen másik brigád csinálta volna.
  • polluxware
    #617
    hátha nem baj hogy gépen kell nézni, én inkább ajánlom a 720HD verzsönt (isohunt *.mkv)

    szebb, jobb mint a dvd (1,4gb/db)
  • Molnibalage
    #616
    Hát igen, az a jelenet nagyon ott volt.
  • Natural Sunset
    #615
    Kicsit későn reagálom le, de nálam a 9. rész lesz az abszolút favorit - jó kis kriptahangulata volt. Ha kicsit szélsőségesen hangzik is (remélem nem) már azért az egy haldoklós jelenetért érdemes volt leforgatni a sorozatot - remélem nem én voltam az egyetlen aki megpityeregte ;)

    Igazából örülök, hogy vége van már (az uccsót még nem láttam), mert komoly szenvedést okozott mindig kivárni a következő részt :) A BoB-hoz képest valóban csalódás, de tudom szeretni, tehát várom a DVD rilízt.
  • tigeroo
    #614
    huh jó kis utolsó rész volt...

    eugene, burgins, meg snafu őket egészen megkedveltem a végére...
    furcsa. a lezárásnál csak néztem voltak olyan tagok...

    jameg amikor basilone medal of honorját átadta az özvegye már akkor bekönnyeztem...

    csak az a baj hogy akik maradtak mai napig élők azok meg "mellékszereplők"
    (pl. akit basillone kiképzett, vagy sid...)

    így nem ütött annyira mint pl. a bob végén winters beszéde, elmaradt a nagy katarzis...



    a bobnál egy hangafaszányit gyengébb produkció, de ott a helye a pacificnak mellette...

  • Prof William
    #613
    Azt de lelőhette volna valaki. :) Valami rettenetesen irritált. Kicsit/nagyon emlékeztetett azokra a tipikus félig pszihopata balhés kölykökre akikből jó párat láttam anno.
  • Frosty01
    #612
    egy kis bábút
  • Molnibalage
    #611
    Egy hülye kérdésem lenne. A haldokló nő akik - átölelt Eugene a 9. részben - az mit ejtett ki a kezéből?
  • tigeroo
    #610
    jaja a gülüszemű
  • Victor1103
    #609
    Én is csak a végére jegyeztem meg a nevét.
  • Molnibalage
    #608
    Az ki? A zombiképű göndörhajú? Gyakorlatilag végig benne volt a sorozatba, de a nevéről fingom sincs...
  • tigeroo
    #607
    Snafut játszó színész volt a legjobb amugy sztem, kurvajól játszott, kelett egy ilyen hülyegyerek nagyon a sorozatba :D
  • Victor1103
    #606
    Összességében azt mondom hogy ez egy jó sorozat volt. A utolsó rész nekem kifejezetten tetszett. Megvoltak a hibái de még ígyis olyan volt amihez felnőni más sorozatok képtelenek. Amit én máshogy csináltam volna az a karakterek ábrázolása. Az nagyon széttöredezett lett. Szerintem Eugine volt a legjobban ábrázolva ezért is lett ő a legszimpatikusabb számomra. Ez leginkább pont a végén amikor a katonákról mutatták a memokat volt érzehető ugyanis volt egy pár akit csak néztem hogy "Ez ki is volt?".

    Összességében: 9.7
    Látvány: 10/10 Belekötni nem lehet egyértelmű
    Zene: 10/10 Nagyon szép zenék voltak benne a főcím pedig megint felejthetelen
    Színészek: 9/10 Annak ellenére hogy nem világsztárok nagyon jól alakítottak, egy-két embert kivéve
    Történelmi pontosság: 10/10 Utánaolvastam néhány dolognak és tényleg úgy történt ahogy történt:)

    Jöhet a Vietnámi háború csak ne 9 év múlva hanem egy kicsit hamarabb.
  • G_ArchAngel #605
    "After attending training, Basilone deployed to Guantanamo Bay, Cuba, the Solomon Islands and eventually to Guadalcanal where he held off 3,000 Japanese troops after his 15-member unit was reduced to two men."

    No comment..., akkor most gondolkodjanak el azok, akik sirtak az miatt, hogy a japanok vagohidra rohano marhacsordakent tamadtak...

    Amugy Sledge-rol kulon filmet is lehetne rendezni, eleg osszetett szemelyiseg volt.
    Wikipedia-t olvasva egy dolog hianyzott egy kicsit: Leckie-rol nekem nem jott at, hogy felderito is volt.
  • tigeroo
    #604
    most wikin utánanéztem a 3 szereplőnek...

    Robert Leckie

    According to Vera, in 1951 he was inspired to write a memoir after seeing South Pacific on Broadway and walking out halfway through. He said ‘I have to tell the story of how it really was.

    Eugene Sledge

    He taught zoology, ornithology, comparative vertebrate anatomy and other courses during his long tenure there. Sledge was popular with his students, organizing field trips and collections around town. Eugene Sledge died after a long battle with stomach cancer in 2001.

    John Basilone

    Lena's obituary notes that she never remarried.



    jó kis olvasmány volt...

    pár hét múlva (vizsgaidőszak - szabadidő) megnézem újra a sorozatot. szerintem van olyan jó, mint a bob volt...
  • Prof William
    #603
    Remek volt a 9-ik rész. Csk az a kár hogy 8 semmilyen részt kellett rá várni és már vége is a háborúnak. A következő rész már csak színtiszta "tanúság" lesz.
  • zzeN
    #602
    Netán hétfőre?!
  • Frosty01
    #601
    10. rész kb mikorra várható? :)
  • Shep
    #600
    Megtudtam, hogy jártak olyan nevenincs szigeteken is amiről eddig nem hallottam, azon kívül nem sok mindent :) Max annyit, hogy a japánok ész nélkül harcoltak (ez nem igaz, de itt úgy lettek beállítva).
  • a.carkey
    #599
    De most őszintén: megtudtál ezekből BÁRMIT is? :)
  • G_ArchAngel #598
    Generation Kill-ben a Rolling Stones ujsagiroja nem ugyanaz, aki az OZ bortonsorozatban Tobias, a s*ggbekurt ugyved volt?
  • G_ArchAngel #597
    Ez egy tortenelmi alapokat es emlekeket nagykozonseg szamara is fogyaszthatova tevo dokumentarista mini-sorozat, nem akcio-thriller.
    Akinek nem tetszik ne nezze, ezt azok tudjak ertekelni, akiket nem csak a katona, hanem az uniformist olto, onmagat kereso vagy eppen elveszto fiatal amerikaik elete erdekel es amit megeltek a Csendes-oceani hadszinteren.
  • Shep
    #596
    Na most már tudom ,hogy ezt a részt tényleg nem nézem meg.
  • Bandee1987
    #595
    Egyébként kissé furának tartom, hogy minden rész bevezetőjénél azt mondják el, hogy épp ez a sziget volt a legrosszabb, a legesősebb, a legtöbb áldozattal járó(mind peleilunál mind iwo jimánál mind okinawánál) Most akkor mégis melyik volt a legdurvább?
  • Bandee1987
    #594
    Na, én is megnéztem a 9. részt, hát tényleg durva volt, egyben messze ez volt a legjobb epizód az összes közül.
  • tigeroo
    #593
    part 10 előzetes.
  • a.carkey
    #592
    Most nem! :D Ez van. Iszonyat ötlet és jó a zene. A Sky Kapitány óta vártam valami ehhez hasonló "hülyeségre". :)
  • Punker
    #591
    most látszik :D