710
  • Prof William
    #670
    A BoB -ban így volt...

    Ebben nem...
  • Molnibalage
    #669
    Nagyon mellélőttél a kor becsléssel... Az IQ-s megjegyzést meg tartsd meg magadnak. Talán a hozzászólók profilját megnézhetted volna...
  • Hegemonix
    #668
    Ledöbbentenek itt egyes vélemények, bár gondolom a legtöbben itt (is) 15-16 évesek vannak, mint a legtöbb (ovis) fórumban, 0 empátiával, 0 olvasmány élménnyel és 0-hoz közelítő IQ-val. Nekik ajánlanám a hatalmas nézettségnek örvendő popcorn-mozikat és az ő szintjüknek szájbarágósra gagyisított sorozatokat. A Pacific számomra minden idők legnagyobb mozgóképes élménye, ennyire igényesen, maximális gondossággal létrehozott sorozatot még nem láttam. Akit nem csak a puszta fegyverropogás érint meg egy háborús filmben, hanem képes mélyen átérezni, mennyire súlyos lelki teher lehetett ez azoknak a katonáknak, és képes a ki nem mondott érzelmekből olvasni, annak felejthetetlen és felemelő minden pillanata.
  • Molnibalage
    #667
    Fel is lesz használva majd valamihez. ;)
  • SG rock
    #666
    jahm, HDban mikor porlik szét a szénceruza, meg jóféle a hang is
  • Molnibalage
    #665
    Azt viszont elismerem, hogy az intro képileg, de főleg zeneileg nagyon üt! :)
  • repvez
    #664
    Nem tudom te mit néztél ,de ha azokat a "felesleges" lövöldözések is kimaradnak akkor szinte nem is lenne benne akciojelenet.
  • kastil
    #663
    Na, végre "hozzájutottam" az interneten keresztül. A 4. résznél tartok, eddig nekem nagyon tetszik.
    Egyetlen problémám az csupán, sok a felesleges lövöldözés az akciójelenetekben. Szerintem.
  • mascarun
    #662
    És tényleg.....
    Link
  • mascarun
    #661
    AZt akkor meglesem!
    S. A. Ambrose általam ismert összes magyarul kiadott könyve megvan!
    Mind lekötött!
  • Punker
    #660
    alapmű minden évben elolvasom :D
  • G_ArchAngel #659
    Imadtam azt a konyvet
  • connor1
    #658
    Ha könyvet akartok, akkor Meghalsz, tengerész! Abban minden benne van a tengerészgyalogosokról a II. VH alatt. Sok minden ki van fejtve, amire a filmben nem volt lehetőség.
  • Natural Sunset
    #657
    Jaja, a Hugh Ambrose-os The Pacific címmel. :) A Steve Ambrose fia ő, aki a sorozathoz folytatott kutatómunkából írta meg a könyvet. Így a könyv kiegészíti a sorozatot, elmélyülést kínál benne. Még nem olvastam de tuti, hogy jócskán emelni fogja a sorozat élvezeti értékét. Szeintem Spielberg-ék is így voltak vele; nem kell mindent bele vinni a sorozatba, mert ott a könyv. És így az Ambrose is jól járt, mondjuk meg. :)
  • mascarun
    #656
    Van ebből is könyv?
  • Natural Sunset
    #655
    Jajj, és a Papáról (tudjátok, az öreg) nem mondták el mi lett vele. Remélem a könyvből kiderül. Lassan elkezdek itt magamban beszélni :)
  • Natural Sunset
    #654
    Ja és igen, nem kellett volna azokat a 15-20 perceket lefaragni minden részből :D Korrektebb lenne.

    (sajnos sokszor kell leírni e sorozattal kapcsolatban a "kellene" meg "volna" szavakat.)
  • Natural Sunset
    #653
    Többen írták, hogy 15 meg 40-50 részesnek (:D) kellet volna lennie: nem lett volna rá ölég pénz, meg a nép is megunta volna - bár itt mindnyájan szerintem elnéztük volna még egydarabig! ;)

    Igen, még 2 részt elbírt volna, ha kreatívan producereskednek jól jönnek ki a költségvetésből és a karaktereknek is több idejük lett volna érni(bár a Sledge-s vonal tényleg szépen kifutotta magát.) A Leckie vonal is nagyon jó, bár vele kapcsolatban egy kis hiányérzetem van. Mindenestre láthatjuk, hogy fantasztikus figura. Ha ez valakinek nem derült volna ki eddig, a 10-es részben ékes bizonyítékát láthatja ennek :D Basilone meg még mindig felesleges, inkább a másik kettőre kellett volna még picit gyúrni.
  • m0tTh0w
    #652
    Nem éppen, ami nem meglepő, mivel nem volt nagy nézettsége a sorozatnak odaát.

    IMDB vote:
    US users 1,662
    Non-US users 4,199
  • Molnibalage
    #651
    Hogy lehet, hogy a BoB-ot "átérzem" - ahogy te mondod - és sok más filmet, de ezt nem? És nem én vagyok az egyetlen. Igazából én tartozom a többséghez otthon... :)
  • tigeroo
    #650
    hát ja pedig amikor az elején is egyedül maradt a század körbevéve a szigeten japcsikkal, amikor minden nap bombázták őket hogy ne aludjanak...

    leckie szemén keresztül is láttuk sokmindent... azt amikor megpihentek sydneybe, ottis a folyamatos konfliktusok, vagy amikor elkerült pavuvura betegként... (ottis a pisztoly, azért is a felettesével mit leművelt)


    sok ilyen apróságot fel lehet hozni a filmmel kapcsolatban, mint mondtam ahhoz képest hogy a főszereplők már nem élnek (basilone a háborúban, leckie és eugene pedig 2001-ben hunyt el) így kihozták a lehető legtöbbet a szereplőkből is. le kell a filmnek ülepedni, mert heti bontásban tényleg cask még jobban fel volt darabolva a 3 szereplő szála, de így egészként már korrektül összeállt a kép, mondom pl. snafut és burgins meg lehetett kedvelni eugene mellett, vagy leckie mellett a srácokat... és úgy más volt a bob hogy winters volt minden rész elején plusz a legvégén is, máshogy viszonyul az ember hozzá, csak jobban lehet kötődni egy olyan emberhez aki most is él és láttad öregként, mint egy szépia árnyalatú fényképhez...


    stb
  • Micsu
    #649
    neked nem jött be/nem neked való volt, nem kell itt vergődni, van aki áterezte pár jelenet súlyát, van aki nem, nincs ezen semmi meglepő
  • G_ArchAngel #648
    Szerintem ha nem vagtad Lucky (Leckie) gyotrodeset vagy kiborulo katonakat, a hazai propaganda 'hadjaratot', a korhazjelenetet, akkor Neked tenyleg felesleges a Pokembernel osszetettebb filemket megnezni...
  • Molnibalage
    #647
    Mi az, hogy mélyebb? A fő probléma az, hogy semmi nem történik a filmben. Ülnek és esik az eső. Néha baszogatják egymást két japó roham között és páran bekattank. Volt pár csatajelenet. Ennyi. A 9. részig egyetlen dármai jelentet sem láttam...
  • tigeroo
    #646
    én meg úgy vagyok vele hogy

    ha megnézem nyáron megint a bobot akkor rögtön kezdem a pacificot is.

    amennyivel a 2 hadszíntér másabb volt annyival másabb a 2 sorozat is. pont.
  • Micsu
    #645
    bobtól elmarad de nem lett ez olyan rossz, aki szereti a háborús filmeket és kíváncsi valójában milyen is lehetett a fonton, az biztos megtalálja a számításait a sorozatban

    látszik hogy a készítők nem bob2 akartak csinálni, jóval mélyebb, nyersebb, valósághűbben mutatja be a háborút mint a bob, látszik hogy itt nem arra mentek a készítők hogy minél szimpatikusabbnak mutassák be a szereplőket
  • babapofe
    #644
    Nem hiszem, hogy murphy-s(?) változaton sokat kellene igazítani.
  • Fenrir
    #643
    Valaki tudna adni egy linket olyan felirathoz ami szinkronos tvtime-hoz van? Csak arról kéne amikor az elején a veteránok mesélnek. Valami oknál kifolyólag a 2-es, 4-es és 6-os rész csak tvtime-ban van meg és nem találok hozzá sehol sem feliratot.
  • tigeroo
    #642
    nem hülyéknek vannak beállítva a japánok. sőt, durva (amerikai) önkritika van a pacificben...
  • G_ArchAngel #641
    Lehet en vagyok mar ven fasz, de nagyon kellett ez a 10. epizod. Igazabol ilyesmit hianyoltam a BoB-bol...
    Sokaknak szerintem azert nem jott be a The Pacific, mert sokkal melyebb volt, nem csak egy 'akciosorozat'.

    Nem mernem ossze a tortenetet a Band of Brothers-szel, mert nagyon mas a ket sorozat koncepcioja.

    A mi csaladunkban nagyon sok ferfi halt meg a II. Vh-ban, nagyapam kozel 10 evig volt hadifogoly a Szovjetunioban. Egy munkataborban tanult ki mindent, majd hazaterve szinte egyedul felepitette azt a csaladi hazat, amibe felujitas utan a szuleim visszakoltoztek.
    Kilenc testvere kozul 4-en haltak meg a haboruban, nagyanyam 2 testveret vesztette el, egy pedig a legnyomastol megsuketult.
    Remelem, ha hazajutok, akkor megtalalom azt a kepet, ahol a geppuskas egysegevel pozol.
    Soha nem volt buszke ra, nem is szeretetett meselni, s valojaban sokat nem is tudott volna, mert hamar fogsagba esett.
  • Shep
    #640
    Úgy látom semmit nem vesztettem azzal ,hogy az utolsó részre még a sávszélességet se pazaroltam. Bár így visszagondolva a többi részért is kár volt elindítani a letöltést.
  • repvez
    #639
    inkább választottam volna azt a változatot , hogy egy fiktiv csapaton keresztül mutatják be a valos csatákat , mint igy ahogy most volt.
    Vagy minden résznél bemondták volna hogy melyik egység igy nem lett volna föszereplö aki mindenhol szerepel, de legalább hiteles lett volna minden szempontbol .
  • Molnibalage
    #638
    És ebben a főszereplők benne lettek volna? Ott voltak ezeknél?
  • repvez
    #637
    Az én forgatókönyvem igy nézett volna ki nagy vonalakba és ezekböl a térségekböl egy nagyobb hadmuveletet részletezve
    -1.rész
    Perl harbor megtámadása
    tv bemutatja az elnoki beszédet és a reakciot a föszereplöktöl , belépnek a seregbe
    kiképzés
    kihajozás
    -2.rész
    guadalcanal '42aug.
    partraszállás , sziget elfoglalás
    -3.rész
    new georgia '43 jul 2-5
    new guinea
    -4.rész
    saipan-5.rész
    guam
    -6.rész
    peleliu
    -7.rész
    Iwo Jima
    -8. rész
    Okinawa
    -9.rész
    Battle_of_Brunei
    -10.rész
    Atombomba ledobása
    mindenki hazamegy
  • Örm
    #636
    Gondolom a hatezer párszáz szavazó legalább 90%-a amerikai volt!
  • Örm
    #635
    Gondolom a japánok itt is olyan hülyéknek vannak beállítva, mint az öszes többi háborús filmben a németek!Az a gond ezekkel az ameriak által gyártott háborús filmekkel, hogy kivétel nélkül a hamburger zabálókat dicsőitik! Holott a valóságban az amerika katona a német katona nyomába sem ért!
  • Molnibalage
    #634
    Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki ledöbben ezen a magas osztályzaton (és nem csak ennél a filmnél, de ez már más lapra tarzozik..). Az egész sorozatra a lengyobb jóindulattal adnék csak 4,5-es osztályzatot. Csak azért, mert II.Vh, szépek a képek és az intro. Inkább tiszteletből. Ha nem ez lenne a téma - meg a nagy hype miatt - bezony ez bekívánkozhatan a TOP10 csalódások listájába. Legalábbis nálam.
  • Örm
    #633
    Hello!
    Én még nem láttam az egész sorozatot, csak az első részt szinkronnal, de hétvégén megnézem az egészet egybe angolul full hd-be. Szerintem a szinkron egy rakás s**r! Egyébként a sorozat az imdb-n 8,7/10 ez azért szerintem nem nevezhető rossz értéknek!
  • Snexi
    #632
    hát elégnagy csalódás ez a sorozat
    közel sem volt rossz,inkább olyan semmilyen,főleg a bob-hoz képest
    egyetlen karakter akit sikerült megszeretnek az snafu volt
  • Punker
    #631
    a Bob egy jó könyvből lett feldolgozva, ez meg egy gyenge forgatókönyvből.

    fogták volna a Meghalsz tengerészt és ugyanúgy megcsinálhatták volna...