710
  • ba32107
    #281
    Na én is megnéztem az első két részt. Nem rossz, nem rossz, de a BoB első két része sokkal jobb volt. Eddig két szereplőt tudtam megjegyezni, az egyiket is csak azért mert ugyanaz a magyar hangja, mint a BoB-ban az egyik csávónak :D Az első részben szívesen megnéztem volna egy kiképzést, érdekes lett volna a dzsungelharcra való felkészítés.
  • Aschil
    #282
    Nekem nincs HBO-m, "csak" biztonsági másolatot nézek. Ezért kérdezném, a magyar HBO nem adja a le a film elején a veteránok visszaemlékezéseit? :(
    Mert bizonyos másolatokon ez nincs rajta, másokon viszont rajta van igaz angol nyelven.
  • LasDen #283
    yo....
  • ZsirosKenyer
    #284
    Az 1. rész előtt nem volt, a 2. előtt volt.
  • Punker
    #285
    és ott is feliratosan aszem
  • [NST]Cifu
    #286
    Az első részben szívesen megnéztem volna egy kiképzést, érdekes lett volna a dzsungelharcra való felkészítés.

    Nem igazán volt felkészítés a dzsungelharcra. :)

    A tengerészgyalogság korábban a lövészárokharcot és szárazföldi hadviselést gyakorolta, használta igazából, lásd első világháború. Az 1930-as évek közepétől a Csendes-óceáni események (Japán invázió Ázsia szerte) arra sarkalta a tengerészgyalogság vezetőit, hogy erre a területre összpontosítsanak, itt pedig a kritikus pont a partraszállás. Éppen ezért a II.Világháború előtti években a kiképzés az alapvető kurzusokon (alaki, fegyverhasználati, taktikai) túl a partraszállást, illetve a behajózásra, és a hajóról kirakodásra koncentrált, illetve a harmincas évek végén a kommunikációra és légi illetve hajótüzérségi együttműködésre. Az előbbi azt jelentette, hogy a tengerészgyalogos rádiósok és tiszthelyettesek, tisztek megfelelően tudják koordinálni a tengerészgyalogos és haditengerészeti vadászgépek, vadászbombázók támadásait, illetve vezessék a partközeli vizeken tartózkodó amerikai hadihajók hajóágyúinak tüzét.

    Ekkoriban még senki sem gondolta úgy a tengerészgyalogosoknál, hogy különösebben készülni kellene a dzsungelharcra.
  • Csak77
    #287
    Elképesztően pofátlanul nyomod ezt a copy-paste dolgot wikiről, és társairól!
  • [NST]Cifu
    #288
    1.: Forrás, nem wiki, de még ha wiki is lenne, akkor is mi a probléma vele? Az információ valahonnan jön, legyen oktató, személyes beszélgetés, könyv, internet. A wikipédiai is egy ilyen forrás, ahogy a belinkelt oldal is az.

    2.: Ha már ilyen pofátlanul vádaskodsz, légy oly kedves mutasd meg, honnan is származik az eredeti szöveg, amit szerinted én bemásoltam. A Copy-Paste nem az én műfajom, mindig magam fogalmazom meg az információt.
  • Neoncsoves
    #289
    Nem értem mi a faszt flegmázol itt... Amióta itt vagy csak kötekedsz. Cifu ért ehhez a témához, ha még nem is, legalább utánanéz és kijavítja a hibás dolgokat, stb. Szerintem fogd be és húzz el innen
  • donyyy20
    #290
    Egyébként miért töröltétek a hozzászólásomat? Semmi nem volt benne ami miatt le kellett volna szedni? Magyarázzátok már meg? Leírtam a véleményem a 2. részről erre kitörlitek, pedig annyi volt benne nagyvonalakban h tetszett... Azt , hogy itt a "Neoncsoves" "mi a faszt flegmázik valakinek" azt bezzeg benn hagyjátok.... pffff
  • daver88
    #291
    üdv!!

    2. rész hdtv-sys verzióhoz nincs még felirat??? csakmert először angolul akarom megnézni. de még nem találtam sehol sem sajna..:(
  • Carloska
    #292
    le kell tölteni 1,5 gigát netről nem olyan nagy méret ez :D innen
  • Tyler1
    #293
    mér ahhoz van? :D
  • daver88
    #294
    AVC formátumot nem tudja lejátszani az asztali lejátszó...:)
  • daver88
    #295
    ahhoz van...még a végén nekem kell beidőzíteni...:)
  • daver88
    #296
    na tessék, de csak azért, mert már muszáj megnéznem...

    Dual audiós változathoz (The.Pacific.Part.2.Basilone.HDTV.Dual.XviD-mURPHY) az angol hangsávra...magyarra is használható a főcimíg, utána meg kikapcsolod :)

    KATT
  • Carloska
    #297
    #272
  • zaki
    #298
    a sorozat jó, de a bob sokkal jobb volt így a 2 rész után. szinkron egész jó lett, de azért eredeti jobb persze.
  • Tyler1
    #299
    thx :)
  • Bulykin
    #300
    magyar felirat is van már, csak a bevezető hiányzik, HBO-s felirat^^
  • Bulykin
    #301
    jaa, #272 sry... akkor csak feliratok.hu-ra került ki most? elég lassú
  • a.carkey
    #302
    Azt hittem nálam a probléma, de ezek szerint nem.
  • Csak77
    #303
    Azzal van bajom barátom, hogy TE szinte minden topicban szinte mindenkit lebutitasz, magadat viszont úgy állítod be, mintha mindent tudnál, mindenhez értelnél, miközben a tudományod annyiból áll, hogy jól kezeled a google keresőt. Ez azért már nagyon gáz!
  • tigeroo
    #304
    mert te kinek képzeled magad? ő már letett valamit az asztalra, kivívta a tiszteletünket...

    te meg csak itt hápogsz. ez szerintem még gázabb!

    /ignore
  • Csak77
    #305
    Nem barátom, kizárólag a TE tiszteleted...
  • Pyotr
    #306
    Az enyém is ,úgyhogy huzzál gyorsan a gumiszobába mert lekésed a vacsit...
  • [NST]Cifu
    #307
    Szerintem ezt a témát itt offolva felesleges is fojtani, mindenki szépen leszűrhette belőle, amit akart.

    Csak77, te pedig légy oly kedves ignorálni engem, az ugyanis nem fog menni, hogy téged ignoráljon n számú fórumozó. Ha ezt fogod folytatni tovább, akkor kapsz egy hét pihit megint...
  • PetruZ
    #308
    Az első két rész után, szigorúan szvsz:

    A helyszín jó, a téma jó és érdekelne, de kissé csapongóan van tálalva.
    Először is, a karakterek még nem elég... "karakteresek". Ahogy mondták itt többen is, nincsenek "bemutatva", csak ott vannak rögtön és hangzanak el a nevek, de nem tudjuk, kik és miért lesznek azok, akiket meg kell jegyezni. Alig beszélnek egymással a múltjukról, nem tudunk meg róluk semmit pár panel-infón kívül. Jó, idővel ez biztosan kialakul, hiszen az arcok nagy része kihullik, de akkor is zavart. Nehéz nézőként hősképet választani, azonosulni, ha tudod - mert gyakran írták -, hogy hárman lesznek végig, viszont a színészeket nem ismered arcról.
    Aztán a történet vezetése durván csapkodó, alig vannak összekötő elemek, magyarázatok. A BoB-ban jóformán végig tudtad, mi és hol történik és mik a köztes események, mert akár a narráció, akár a szereplők idejekorán tájékoztattak róla, és érthető volt anélkül, hogy történelmileg képben lennél. (Jó, elismerem, európai átlagnéző a helyi hadszintérről eleve biztosan többet tud, mint a világ túlfelén lévőről.) Itt már többször fordult elő, hogy két egymást követő jelenetről csak a második végén, vagy még később derült ki, hogy hetek teltek el közben. A koncepció valahogy az lehetett, hogy a csapattal vagyunk ott, és ugyanúgy kapjuk a híreket, mint ők, de az idő múlásáról nincs információ és ez engem zavar. Példák:
    - Az első részben, a vége felé, amikor a csapatot hátravonják és ejtőznek valahol, és jönnek a friss húsok, néhányan beszélgetnek az ezredessel. Valahol a végén esik le, hogy az előző harci jelenethez képest már egy héttel később vagyunk, pedig a jelenet tök úgy indul, mintha másnap lenne.
    - A második részben, amikor jön a hír, hogy az army is partra szállt, rögtön felmerült bennem egy csomó kérdés: mi a fene történt? Hiszen másfél rész óta súlykolják, hogy a japánok uralják a tengereket, nincs utánpótlás, stb. Ehhez képest még ott az a valag rakomány is a parton, őrizetlenül, mert néhány repcsi felbukkan...
    A harmadik dolog, ami zavart és ami már szintén felmerült a topikban is: az agyatlan japánok. Nem hiszem, hogy '42-ben még olyanok voltak, mint amit bemutatnak: szurony előre, banzáj, és roham a géppuskáknak. Ezek a japánok addigra megverték a kínaiakat és az angolokat is kiverték egész Délkelet-Ázsiából, és az egész tengeri térséget uralták. Ilyen bénák nem lehetnek, akármennyire is fanatikusak.

    Mindegy, remélem, azoknak lesz igaza, akik már látták az első hármat a premieren és mondták, hogy csak az első kettőt kell kibírni, utána már jobb lesz. Nem hiszem, hogy cancel lesz belőle, mert azért vannak jó részei és a korhűségre törekvés nagyon tetszik, de ez így - eddig - karcsú, elmarad a hype gerjesztette elvárásoktól.
  • [NST]Cifu
    #309
    Amit tényleg alá lehet írni az első két rész után, hogy nem ártana valamiféle időrendi utalás, mert az ember elveszik a jelenetek között. Abban is igazad van, hogy egy átlag európai ember legfeljebb halovány sejtéssel bír, mi is történt Guadalcanalnál, így a történet bizony nehezen követhető. Nem tudom milyen szinten van az amerikai történelemtanítás, de felteszem náluk mind az Európai, mind a Csendes-óceáni hadszíntér is oktatva van, errefelé pedig általában erősen az Európai hadszíntérre koncentrálnak.

    Ami a japánokat illeti, lent is írtam, hogy bizony a japán szárazföldi erők hadvezetése egy kicsit elszállt magától (érdekes kontraszt a sokkal visszafogottabb haditengerészet, ekkoriban ugye még Jamamotóval az élen). Az első hadmozdulatoknál a helyi erők még bírtak pár harckocsival (még ha európai szemnek a kicsi, gyengén páncélozott és gyenge fegyverzetű japán harckocsik nevetségesnek is hatnak), ezekkel végre is hajtottak egy támadó hadmozdulatot a Matanikau-nál lévő tengerészgyalogosok ellen, akik viszont tüzérséggel szétverték a támadókat. A későbbi japán erők nagy része nem rendelkezett igazán komoly nehéz fegyverzettel, mivel a lassú teher- és csapatszállító hajókat az amerikai haditengerészet légiereje csúnyán megritkította. Ha jól rémlik a sorozatban is említik, hogy gyorsjáratú rombolókkal viszik a partra a japán katonákat, főleg este. A rombolók viszont nem képesek nehézfegyverek szállítására, a fedélzetükön csak katonák és könnyű fegyverzet (géppuskák, aknavetők) fér el. Nehéz fegyverek és közvetlen légi fedezet nélkül pedig nem nagyon van más módja egy beásott ellenség legyőzésére, mint a hullámokban való támadás. A másik oldalról is hasonló szépségek fognak történni a későbbi időkben, csak nekik ott lesz akkor már a teljes légi fölény. Európai hadszíntéren hasonló "pulykavadázat" volt például Monte Cassino esete, vagy tovább ne menjünk, az amerikaiak Omaha partra való partraszállása, pedig mindkét esetben a szövetségesek erős háttérrel vonultak fel.

    Ettől persze még nem lesz jobban élvezhető az első két epizód (mert abban én is egyetértek, hogy kevésbé élvezetes, mint például a BoB ardeneki epizódja), csak legfeljebb egy kicsit átláthatóbb. :)
  • PetruZ
    #310
    Ami még fura volt és csak most néztem utána a dátumoknak, hogy jól emlékszem-e: az első rész bevezetőjéből kompletten kimaradt a Midway-i csata említése. Jól emlékszem? Csak Pearl Harbor van, meg utána japán tengeri uralom és Guadalcanal. Pedig pont az epizód előtt egy hónappal történt és a legfontosabb fordulópontnak tartják, és egy ilyen még említés szintjén sem szerepel? Fura...
    Igen, a "Tokió Expressz"-ről én is tudok, olvastam már róla korábban, de ez sem hangzik el, meg az sem, amikor októberben egy este nagyon csúnyán elkapták őket a szövetségesek, és ekkor törték meg igazán a sziget körüli japán uralmat, lehetővé téve a szigeten lévők utánpótlásának javítását.

    Mondom, nagyon zavarosan és összefüggéstelenül van tálalva, számomra ez a sorozat legnagyobb hibája eddig.
  • ProGabe #311
    ez is sokat segíthet: interaktív térkép tele adatokkal, videókkal, leírásokkal

    a 3-dik rész előzetese:

  • a.carkey
    #312
    Az az igazság, hogy a BoB sikerét lovagolták meg, de valahogy nem lett az igazi. Persze még sok hátra van, lehet, hogy lesz visszaemlékezéses rész is. De ha lesz, korábban kellett volna.
  • gulyasandras
    #313
    "Nem tudom milyen szinten van az amerikai történelemtanítás"

    Többoldalas cikk (gyanítom itthon is hasonló eredmény születne)
  • [NST]Cifu
    #314
    Tényleg kimaradt. Én úgy érzem, hogy egy kicsit hibás is a megközelítés, legalább részben bele kellett volna venni az US NAVY eseményeit is, mert a jelek szerint szinte kizárólag a tengerészgyalogsággal foglalkoznak. Ezzel csak az a baj, hogy a Csendes-óceáni hadszíntéren azért a siker nem kis mértékben a haditengerészetnek volt köszönhető...

    Bakker, a végére tényleg én is inkább negatívan nyilatkozok a sorozatról, mint pozitívan? :)
  • Bulykin
    #315
    ütős poszterek

  • Snexi
    #316
    a 3. megvan,legalábbis kiműtöttem egy újságból :D
  • [NST]Cifu
    #317
    Az utolsó, széles poszter jelenete igen ígéretesnek tűnik. :)
  • Molnibalage
    #318
    Nekem eddig csalódás a sorozat. Szép éjszakai harci jelenetek voltak benne, de semmi olyan nincs benne, amit hetek múlva fejből idéznék, mint Sobel aranyköpései csak az 1. részben az BB-ből.

    Ez eddig nagyon sovány. Az egész sorozat jellegtelenségét mutatja, hogy még címe sincs egyiknek sem, csak sorszáma...
  • Molnibalage
    #319
    Anno a holdraszállásban asszem kapott már. Egyesek semmiből sem tanulnak...
  • [NST]Cifu
    #320
    Hát tudja fene, nekem a BoB is bejött nagyon, meg azért a Pacific is tetszik eddig. Az tény, hogy a BoB valahogy jobban össze volt rakva, hiába a jó harcjelenetek, a tényleg részletekbe menően realista képvilág, valami hiányzik belőle.

    A harmadik rész ráadásul nekem kicsit csalódás, az tény, hogy karakterek megismerésében jó pont, de egyébiránt ezt az epizódot nem valószínű, hogy többször visszanézném...