710
  • repvez
    #401
    mégha az utolso 5 rész jo is lesz, akkor is hogy néz ki hogy egy sorozatnak az elsö fele hiányozni fog, merthogy annyira nem tortént az elsö négy részben semmi és sehogy nem kapcsolodik a többihez, hogy nem is érdemes megtartani a többivel.
    Én ott látom az egész bukatoját, hogy 3 szerzö 3 könyvéböl ollozták össze a történetet.A másik hogy tul nagy az idöugrálás és dramaturgiailag nem kapcsolodnak össze .
    Pedig nem kellelt volna nekik ennyire csapongni mert a bob 1 évet ez meg bö 3 évet kellett volna hogy átfogjon('41 dec-'45 aug), igy 5 rész alatt kellett volna 1,5 évet bemutatni nem ugy mint most ahol már talán most tartunk 3 évnél ('44 szeptember). ebböl az következik hogy a vége azért lesz jobb mert több idöt fognak forditani a maradék csatáknak a bemutatására.
  • TDantes
    #402
    Igen én is így vagyok vele. Ezért is hoztam fel, be lehet ezt a háborút zseniálisan is mutatni .

    Tehát az a magyarázat, hogy más hadszíntér, ezért más a sorozat, ez marhaság. Lehetne ezt jól is bemutatni , de nem jött össze, és nem hiszem hogy az utolsó öt részre változna bármi is.
    Egyszer jó lesz végignézni,de többet nem. Nagyon akartak valamit összehozni, és nem olyat akartak mint az Elit Alakulat, csak épp nem sikerült.
  • Prof William
    #403
    Tényleg. Most belegondolva egy jelenet se jut eszembe az eddigi 5 részből. A BoB-ből meg percekig tudnám sorolni a jó jelenteket.
  • Neoncsoves
    #404
    BoB-ban az első részben már megismerted nagyjából a szereplőket... nevek szerint már a 2. részben tudtam hogy ki-kicsoda és azt is, hogy milyen beállítottsága van a háborúban. Óvatos, vakmerő, stb... Itt most meg azt látom a legutolsó rész óta, hogy valami nyálbuzi kiment harcolni és fosik akármit is csinálni csak rohangál össze-vissza... Nagyon gyenge ez a sorozat a BoB-hoz képest.

    Akit esetleg érdekel a Csendes Óceáni téma, annak ajánlom a Flags of our Fathers-t és a Levelek Iwo-Jima-rólt. Az előbbiben a hírhedt amcsizászlós téma van (amikor kb. 6an állítják fel a zászlót), a 2. említett film pedig japán szemszögből mutatja be a dolgokat. Mindkettő szerintem nagyon jó film, meg merem kockáztatni hogy ennél a sorozatnál sokkal jobbak, pedig csak filmek nem sorozatok
  • Prof William
    #405
    Láttam őket és tényleg sokkal jobbak. Különösen a Flags of our Fathers tetszett de a Levelek... is nagyon jó volt.
  • barcalaci84
    #406
    Na ez a hatodik rész nálam már ütött, s látszik mostmár az is hogy a következő részek is legalább ilyen jók lesznek...
    én is kezdtem temetni ezt a sorozatot ,de ebben a részben benne volt minden amit egy ilyen sorozatban benne kell hogy legyen és előzetes alapján a következő se lesz gyengébb...

  • ZsirosKenyer
    #407
    tényleg jó volt, de a Lekiék most tényleg hazamennek??
    Végre kezdtem megszeretni őket, végre volt akiért izgulhattam, erre lelépnek?
  • Molnibalage
    #408
    Azért még ez sem volt az igazi. Tényleg volt csata, de még a 10 éves Őrület Határán filben is jobb jelenetek voltak szerintem.

    A BoB 4. részének csatajelene vagy Carentan is jobb volt. Kicsit uncsi volt tizenx percig nézni, hogy fut, robban, hullik a végtag. Okosabban is lehetett volna vágni.
  • Prof William
    #409
    DE végre ez a csata nem a "jön a sok japán és lelövik őket éjszaka" Legalább megmutatta ez a rész hogy a pulykavadászat ment másik oldalon is rendesen...
    Amit visznt nem megint nem vittek végig...
    A víz...

    Ott rinyáltak 25 percen át hogy nincs víz bemutatja hogy kínjukban már mindenhonnan vizet próbálnak fakasztani aztán egy új jelenetben mutatják hogy 2 katona háttérban iszik. Vazze egy 10-15 másodperces kis jelenet kelett volna hogy megkapják a vizet és örülnek neki mint majom farkának és máris teljes lett volna az elmúlt 20 perc.
    Ami még fura volt... 1 megzakkanó bajtársra odalőnek a japánok de amikor egy teljes zászlóaj röhög éjszaka az meg nem veszélyes?

    Az átfutás komoly volt mutatta hogy azért még 44-ben is nem kis potenciál volt japánokban.
  • a.carkey
    #410
    Dale százados vidámparkja :D
  • tigeroo
    #411
    nem semmi az ürge:)
  • Molnibalage
    #412
    Egyszerűen nem értem a rendezőket. Mintha a BoB óta elfelejtettek volna rendezni...
  • Punker
    #413
    a BoB egy jó könyvből lett átírva, itt gyakorlatilag nincs összefüggő történet, időben is hatalmasakat ugranak.
  • akyyy
    #414
    Az előbb néztem meg az ötödik részt, erre a postás hozott egy ilyet:P
  • Punker
    #415
    nyerted?
  • akyyy
    #416
    jaja bár elvileg nagy mák kelletr hozzá. kulacs jobban kjellet volna:D
  • Molnibalage
    #417
    Ez nem magyrázat arra, hogy összefüggésetelen az egész. Pontosan azokra gondoltam én is, mint te. Úgymond egy csomó "kérdés" van a filmba, de egyet sem válaszolnak meg.
  • Prof William
    #418
    Szerintem a végén lesz egy még nagyobb ugrás aztán nézhetjük hogy a 3VH ban harcolnak a harci robotokban ülő japánokkal.
  • tigeroo
    #419
    hát, jó rész volt. de szerintem ez a 3 TELJESEN külön szálon mozgó cselekmény sok egy 10részes minisorozatba!

    szentül hittem hogy valahogy összeérnek majd a szálak. erre valami ilyesmi volt: canalnál és melbournig felváltva mutatták basilonet és leckiet, majd leckie "leváltotta"... bejött eugene, összefutott leckievel, majd most ő váltotta le.

    1-1 jelenetig találkoztak a szereplők. hát nemtom. és mindegyik szereplő mellett van 1-2 társ. ez nagyon, de nagyon kevés.

    jó rész volt, de így nem az igazi. a legnagyobb baj hogy nagy összevisszaság az egész.
  • PetruZ
    #420
    Gyanítom, az volt a baj, hogy nem találtak olyan egységet, ami a jelentősebb hadműveletek mindegyikében részt vett volna. Olvastam, hogy rengeteg feljegyzést, listát, könyvet, dokumentumot néztek át, de egyetlen embert sem találtak, aki ilyen lett volna. Ezért - szerintem - ahelyett, hogy kreáltak volna egy nemlétező egységet (és vállalták volna a "történelemnácik" puffogásait), inkább választottak három embert, akinek átfedő történetei voltak és a legjobban lefedték a lefilmezni kívánt eseményeket, írtak még hozzájuk, meg összekötötték őket valami laza szálakkal és ez lett a sorozat, ezért ilyen epizodikus, csapongó és széthulló. Sajnos (?) vszleg már nem tudjuk meg, milyen lett volna, ha az első változat felé indultak volna...

    Most ott tartok, hogy eddig Leckie volt az egyetlen, akit már arcról felismertem és a neve is beugrott, kezdtem megkedvelni és már el tudtam helyezni, erre hazamegy (vajon végleg kiírják? remélem, még nem, bár nagyon félhulla volt), és jön megint egy új, több résszel korábban jóformán csak futólag említett arc, akinek éppencsak elhangzik a neve és máris becenevet kap (jó, spec. ezeket azért nem lesz nehéz megjegyezni)...
  • polluxware
    #421
    bakkerrrr ez már megyen??? hohááá:)
  • steve89
    #422
    Sziasztok. Vki megtudná mondani honnan tudnám letölteni magyarul a részeket jó nekem a tvből felvett is, csak nincs HBOnk és szeretném megnézni köszi :)
  • zaki
    #423
    torrentről
  • polluxware
    #424
    1. 2. rész után ... hogyismondjam.. csöppet MOHA, Ryan közlegény rókabőrnek tűnik az egész.

    színészi alakítások is olyan... (szóval Joe-nak monják hogy legyen szomorú, és Joe úgy is tesz)

    naaaa

    ettől még lehet jó később :)

    Elit alakulat, Generation kill.. ezek csöppet sokkal jobbak SZTEM

  • polluxware
    #425
    nem beszélve arról hogy 50perc egy rész, amiből az első 10perc intró, az utolsó 7 perc meg zene..

    azért biztos sokba került
  • repvez
    #426
    Én láttam mind a 6 részt eddohg és a 5. második fele meg a 6 ik rész kivételével szinte nincs harci jelenet.
    Sehogy sem áll össze az egész történet.Japánokat csak pár másodpercig látni majd meghalnak.
    Eddig a MOHA pacific assaultnak több izgalmasabb jelenete volt mint ennek a filmnek.
    Amennyire vártam akkor csalodás ez és a maradék rész sem tudja annyira felhuzni hogy ebbol egy jo sorozat legyen.
    Bár azt is el merem képzelni, hogy ennek lesz egy másik oldali verzioja a japán részröl és most azért nem látni öket annyira.
  • a.carkey
    #427
    Nagyon nem áll össze. Szépen, lassan, de végignézem. Nem értem, hogy szinte ugyanazok miért nem voltak képesek hasonló módon végigvinni a sztorit, mint pl. a Band of Brothersnél. Tudom, tudom, nem egy alakulaté a főszerep, több különböző emberről szól a történet, de akkor is: kéne, hogy eleje és vége legyen egy-egy résznek, nem pedig úgy hogy bele qurják a pofánkba a különböző szálakat, aztán silabizáljuk ki! Egyik pillanatban még otthon vannak (megj. tök feleslegesen beépítve a történetbe azt a szálat!, különösen annak fényében, hogy egyes filmekből, sorozatokból milyen jeleneteket szoktak alapból kivágni), a másikban meg kb. eddig megismert arcok vannak valahol, és majd valamit tesznek, de amit tesznek se egy húdenagy valami, legalábbis a BoB 88as elfoglalásához, ejtőernyős akcióihoz, Bastognehoz képest. Ráadásul a felvezetőben az öregek elmondják, a régi kópiák meg megmutatják, hogy milyen nehéz volt átmenni a reptéren, majd a filmben megmutatják, hogy milyen nehéz volt átmenni a reptéren, de most ugyanezt filmes katonák teszik.

    Nem tudom. Máig a legjobb Pacifichoz kapcsolódó II. VHs sorozat az a Black Sheep Squadron. Annak van sztorija, van eleje, van vége. Ennek meg? Kár érte! Lehetett volna ebből egy igazán ütős, jól megcsinált sorozat is, de a milliók ellenére sem sikerült véghezvinni. Ha ez nem HBO, már a 4. résznél nincs nézettség, és még az elején elkaszálják, mint a picsa!
  • a.carkey
    #428
  • tigeroo
    #429
    hát igen. meg pont tesóm mondta hogyha ennyire közük sincs egymáshoz a főszereplőknek akkor az egyik helyett simán lehetett volna a 3. főszereplő egy japán katona is...

  • a.carkey
    #430
    Igazi fejezetekre kellett volna bontani. 1 rész-1 fejezet-1 ember története. Se több, se kevesebb. Kellett volna egy előzetes a sorozat előtt amiben felvezették volna Pearl Harbort - esetleg megemlítik a további japán terjeszkedést -, majd Midway-el lezárni a felvezetőt, és végre az igazi "Pacific" sorozatként elkezdeni amit akartak: az első részben bemutatni egyenként az elkövetkezendő részekhez tartozó főszereplőket, hogy miért jelentkeztek, honnan jöttek, fontos részek a kiképzésükből, esetleg a családi háttér, stb, és szépen egymás után rakosgatni a részeket. Egy rész Guadalcanalról, egy rész a minden más tengerészgyalogos hadjáratról (ha már minden áron őket eröltették ...). Szerintem, a visszaemlékezéseknél nem kellett volna híradórészlet, a térképet se kéne mindig majd 1 percen át zoomoltatni, ugyanis nem hinném, hogy az amerikaiak többsége Guadalcanalt valaha is el tudná helyezni a térképen, de lefogadom, hogy ugyanez lenne a helyzet Bastogne, Berchtesgaden és Carentan esetében is. Mivel a BoBban ha jól emlékszem ennyire agybarágósan ilyen nem volt, és mégis működött, hasonlóképpen működhetett volna itt is. stb.
  • tigeroo
    #431
    hát igen. azért sajnálom az egészet...

    ahogy a sorozatban is mindíg említik utólag canalt, glocestert, én meg nemtudom magam kötni hozzájuk érzelmileg... (bezzeg ha meghallom bastogne-t...!)
  • Molnibalage
    #432
    Amen. Hétvégén miközben otthon dolgoztam valamit háttérben végighalgattam a BoB-ot. Csak hallgatni nagyobb élményt, mint nézni a ezt.

    Egyszerűen minden rész kerek volt. Itt meg mos mi van. Elkezdődik és vége van. Gyakorlatilag még lényeges momentum sincs.

    Őszintéb szólva, ha a BoB egy 10/10 valam, akkor ez egy kb. 3-3,5-es osztályzatot kapna tőlem. Csak azért nézem, hogy elmondhassam, hogy ez is megvolt. Én már nem várok semmi különöset. A baj az, hogy ezen cucc esetleges buktája után ki fog háborús filmet rendezni?
  • polluxware
    #433
    Kicsit át kell értékelnem az előbbieket így a 3-4. rész után.. Tény hogy sokkal rövidebbnek tűnik az egész, és nincsenek kifejezetten végigvitt szálak, életek a történetben.. Ugyanakkor valahol itt döbben rá az ember hogy a két hadszintér teljesen más

    Szerintem (és hangsúlyozom sztem) ez a történet egyfajta vallomás atekintetben hogy az atombombát miért is dobták le annó.. Sokan hajlamosak összemosni az Európai hadszinteret, a Csendes óceánival pedig egy napon nem lehet említeni egy elkötelezett és technikailag fejlett ,de gyökereit tekintve egy kultúrált népet mint a Német, az ezzel szemben totálisan belehajszolt fanatikus Japánnokkal. Valahol azt sugallja a story hogy érdemben nem volt más lehetőség hogy végre befejeződjön..
    Nem óhajtok a Japán civil lakosság miatt vitát kezdeményezni ezügyben, csak annyit mondok hogy ellehet képzelni hogy a civilek védővé válása esetén egy totális japán megszállás mekkora áldozatokkal járt volna mindkét oldalon.

    Szóval ez más szisztyémában közelítette meg a dolgokat mint a BOB.. ott a következetes előrenyomulás volt a lényeg, és a főbb pontok bemutatása.

    Itt pedig egyik szigeti pokolból, a másikba való dagonyázás, hihetetlen morális és emberi áldozatok árán

    Nagyon nehéz megfilmesíteni egy "földi poklot" olyan számára sztem aki otthon karosszékből "várja" a frappánsabbnál frappánsabb had mozdulatokat.. Japók ész nélküli lerohanás hívei voltak.. ami vagy bejött vagy nem
    Plussz ezeket követő brutalitások egyenként való kiszemezgetése se tette volna "változatossá" a story-t, pedig biza ez történhetett.

    Szóval ha valki BOB-ot várt, és csalódott az jobb ha mérlegeli mik is zajlódhattak ott valójában

    az tény hogy nagyon rövidke lett, és jobban kellett volna koncentrálni bizonyos emberekre


  • tigeroo
    #434
    bár ez igaz. leckie az első részben még a levélben vall hogy micsoda paradicsomi helyre kerültek, mégis "más istennel, és megint más önmagunkkal szembenézni". aztán amikor leckie eugene-al beszél a bibliáról már csak annyit mond hogy "i believe in ammunition"...

    de akkor is... se íze se bűze az egésznek...
  • Molnibalage
    #435
    A másik meg az, hogy a részek bizony rövidek. A BoB egyes részei bőven 50 perc felett vannak, de az első rész asszem 75 perces.

    A vallomás résszel meg nagyon nem értek egyet. Egyetlen pillanatra sem értek egyet. Nem szükség ilyesféle 'vallomásokra'. A bomba bevetése kevesebb embert ölt meg, mint a háború folytatása.

    Mivel egy ember halála is sokak szerint több a kelleténél, akkor mi alapján rangsorolsz? Nem kell magyarázni a bizonyítványt...
  • Molnibalage
    #436
    A szigeti pokol is értekes dolog. Hogyan vetsz össze egy pokot a másikkal?

    Bastogneban hideg volt, se ruha, se kaja. A túloldalon meg meleg vagy eső, szomjúság.

    Attól, hogy a két hadszítér más nem értem, hogy gyakorlatilag miért nincs története a filmek? A 3. részben volt egyedül valamiféle történetvezetésre kísérlet...
  • galmat
    #437
    Kb. a 3. résznél volt nálam az a pont, amikor elkezdtem aggódni, hogy milyen lesz ez a sorozat..

    2. részben ugye a srác (Basilone) este a dzsungelben lelő egy géppuskával kb 30 embert,erre ezért a 3. részben Medal of Honort, azaz a legnagyobb amerikai katonai kitüntetést kapja meg. Ezt meg, hogy?? Szerintem ezt hagyni kellett volna a végére, vagy ilyesmi, mert ez így teljesen "értéktelenné" tette a dolgot. Pár napja voltak a dzsungelben és máris Becsületérdemrenddel mehet haza... :O :O

  • galmat
    #438
    És még annyi, hogy a 2. világháborúban összesen 464 Medal of Honor-t osztottak ki, ami figyelembe véve, hogy a csak a 2. VH-nak 22 millió katona esett áldozatul, plusz a több millió akik túlélték.
    Na ehhez képest a 464 MoH kitüntetést nemhisszem, hogy csak úgy utánadobták az embereknek 1 napi harcért.
  • Molnibalage
    #439
    A kitüntetéseken nem így osztják tudtommal. Basilon pl. valszeg azért kaptam, mert rangjához képest jóval nagyobb felelősséggel látta el feladatát és sikeresen is, saját testi épségét nem kíélve.

    Azt sem értem, hogy a jenki kitüntetéseket miért az összes katonára vetíted rá...
  • galmat
    #440
    Jó, oké, de akkor is több millió emberről beszélünk, akikből csak 464 kapott Amerikai oldalon...