335
kisteherautók,furgonok,városi kisárúszállítók
  • iszakos
    #215
    Én ugyanezt látom az M7-esen román rendszámokkal!
  • Shifter
    #214
    én azé nem mondanám hogy papír a mai suzukik "jónak" számítanak... sztem bár lehet csak azért mondom mert........ :D
  • Shifter
    #213
    még 1 autót xD
  • DJKonya
    #212
    Amúgy kiváncsi lennék ezek az Ukránok mi a fenét üzletelnek. Állandóan mennek de szinte csak Mercedes Sprinterekkel de majdnem mindegyik a legnagyobb. M3-ason állandóan mennek éjjel nappal, csak úgy kíváncsiságból 1-2 autónak benéznék a rakterébe mit visznek.
  • iszakos
    #211
    Mozgó ól!:D:D:D:D
  • pszihopata
    #210


    Kb. ilyen a magyar használt kisteherpiac!:)
  • DJKonya
    #209
    Na de azt a papír kasznit egy villanymotor is az égbe röpíti.
    Egy teherautónál más.
    Bár egy Iveconak 180 lovas motorral nem igazán okoz gondot a gyorsítás:)
  • Shifter
    #208
    105LE-s Ignis-sel nem olyan rossz :D
  • iszakos
    #207
    Na igen arról ne is beszéljünk hogy "széles" magyar utakon hogyan fér el egymás mellet két nagyobb jármű!
    Volt amikor egy éles kanyarban nyerges pótjának a kilógó sarka,elvitte a busz tükrét,még szerencse,hogy csak a tükrét.
    És nem is az a fárasztó a vezetésben,hogy sokat kell menni,hanem ilyen utakon a folyamatos koncentráció fárasztja ki az embert.
  • pszihopata
    #206
    Kérdés az is hogy mivel mész,egy megrakott teherautóval előzgetni,falvakban 50 aztán újra felgyorsítani nem egy leányálom,
    a mellékutak minőségéről nem is beszélve.
    Főleg azt bírom,mikor egy nyergessel szembetalálkozom egy vékony hajtűkanyarban,és még hely sincsen félrehúzni a kormányt,közben méteres kátyukon kell szétveretni a futóművemet.

    Motorral én is inkább a siroki v. orfűi szerpentint szeretem,de az már megint egy másik topic.
  • DJKonya
    #205
    Nagy általánosságban a frontális ütközésektől is védve vagy. Viszont a többi autós nagyobb sebessége és a szundikáló kamionosok miatt veszélyes. De a pályán is ugyan úgy elüthetsz egy szarvast, elég gyakran megesik. Sőt láttam már józant/részeg embert a leállósávban stoppolni, éjszaka ez azért elég veszélyes. Ritka eset még a szembe forgalom. Elég ijesztő mikor egy kamion jön veled szembe a leállósávon...
  • Shifter
    #204
    meg a balaton nem az a szint hogy több órát kell utazni... reggel 9-10kor knyelmes tempóba indulok aztán legkésőbb 3-4re ott vagyok...
  • Shifter
    #203
    jó én szeged-pestről beszélek :D
  • iszakos
    #202
    Hát én pont inkább a pályát választom ha lehet mert:
    1.jobban védve vagy a hirtelen fellépő veszélyektől,pl. egy szarvas,kiváligatatlan részeg biciklis,stb..
    2. sokkal kevésbé vakít el a szembejövő forgalom

  • pszihopata
    #201
    Ezt ugye nem gondolod komolyan!

    Milánó autópályán 9-10 óra,országúton legalább 20.

    /Ha a balatonhoz kell leugrani hétvégére,az más,bár az is dupla annyi idő,és nem hiszem hogy különösebb élvezet fehérváron araszolni a lámpákon át,meg lesni a falvakban sunyin kamerázó rendőrőket./

  • Shifter
    #200
    hát én nem tom ha sokat kell vezetni és este akkor inkább országúton megyek és nem pályán mert országúton dolgozni kell figyelni kevésbé alszok el míg autópályán beállsz 130 as tempóra (vagy amire akarsz) aztán ugyan az a motorzaj semmi nem változik... csak mész míg országúton váltogatni kell ha előzöl meg lassítani bla bla bla...
  • iszakos
    #199
    Igazat adok,ha alszik a soför,tök mindegy,hogy a gázt ki kezeli!
    Azon kivül ha elszabadúl x tonna tömeg,nincs olyan fékrendszer ami rövid időn belül megállítja!
    Probálkoznak kamionoknál szenzorokkal,stb...de az még nem helyetesíti a soför éberségét!
  • pszihopata
    #198
    Semmi különbség nincsen,ha bólintasz nem engeded vissza a gázt úgysem,és 5-10 másodperc múlva már nem te vezeted a kocsit,hanem a fizika.

    Viszont sokkal fárasztóbb tempomat nélkül merev lábbal hosszú órákon keresztül autózni,kevésbé változtatthatod az ülőhelyzetedet,ergó nagyobb az esély hogy hibázol!
  • Shifter
    #197
    hát de ha bólintasz lehet hogy lecsúszik a lábad a gázról vagy elkezded nyomni a gázt és akkor felébredsz :D vagy csak lelassulsz... míg a tempómat nyomja addig míg fel nem ébredsz vagy a motor meg nem hibásodik...
  • iszakos
    #196
    Az én Masteromba nincs Tempomat,ami sokszor nekem hiányzik hosszú távon,mert elzsibbad a térdem,a lábam attól,hogy éppen,hogy csak a gázon kell tartani különben képtelenség a 80-at tartani.Szóval én jó dolognak tartom a tempomatot.
    Én bevezetnék egy éberség figyelő rendszert a közúti járművekben is!
  • pszihopata
    #195
    Kevesebbet is fogyaszt a kocsi,mert az elektronika sokkal finomabban kezeli a gázt.
    Ha meg hozzáérek valamihez egyből elveszi a gázt,nem értem miért lenne veszélyes.

    Különben sem engednék beépíteni,ha gondot okozna!
  • DJKonya
    #194
    Főleg ha még nincs is benne sebességkorlátozó akkor kényelmetlen. Lehet kérni a kisteherautókba a sebességkorlátozót. Lekorlátoztatod pl 100-ra és állsz a gázon akkor még tűrhető, de akkor is jobb a tempomat.
  • DJKonya
    #193
    Jó az ha van még kisteherautóban is. Több száz kilómétert lenyomni csak kényelmesebb tempomattal. Bár az igaz hogyha nem figyelsz oda és későn reagálsz akkor tarolsz.
    kicsit off de az új Mercedes Actros kamionban a Talligent távolságtartó rendszer van amit beállítassz egy tartományra és az előtted haladó jármű sebességét követi. Nyilván ha az előtted lévő hirtelen megáll akkor a kamion is megpróbál. Kisteherautókban is ilyen lenne a jó.
  • pszihopata
    #192
    Ha bebólintasz így is úgyis véged!

    Nekem 15 óra veztés után úgy be szokott állni a térdem,hogy volt hogy üvölteni tudtam volna.

    A legfontosabb extra egy teherautón,aki megszokta nem vesz nélküle kocsit!
  • Shifter
    #191
    tempomat? az a legnagyobb baromság... akkor még 1el kevesebb dolog amire figyelni kell sőt ha bebólintasz akkor nem állít meg semmi :D csak ha a motort éri a problem
  • pszihopata
    #190
    Ennek is van előnye,mert kb. akkora a fordulóköre mint egy rövid ducatónak./meg ugye nincsen elöl féltengely-jobban aláfordul/

  • iszakos
    #189
    Az az egy méter pont annyi,amennyivel nagyobb a hátsó túlnyúlás az IVECO-nál.
  • pszihopata
    #188
    S-es szimpla nekem bőven elég,2 tonna fölé nem megyek úgysem,és a raktérben is kisebb a belógása,meg kevesebbet eszik.

    A legnagyobb master is egy méterrel rövidebb, nekem a méret volt a legfontosabb.
    A tank nem nagy,de a régin is ekkora volt,igazából nem lényeges szempont.

    Levegős ülés van benne,tempomat abs. stb baromi kényelmes és nagy a fülke.

    /2004-es, nem a legújabb elejű./
  • iszakos
    #187
    Nem tudom melyik tipusnak hány literes a tankja,a Master az 100L-es az biztos,de szerintem az IVECO-nak az a 75 literes tank nevetséges!
  • iszakos
    #186
    L-es S-es a vagy C-s?
  • iszakos
    #185
    :)
  • iszakos
    #184
    Az a legújabb vagy az eggyel régebbi?
    Sok szerencsét,műszaki gondoktól mentes km-eket kívánok!:(
  • DJKonya
    #183
    Ahha, nem néz ki rosszul.
    hány km van benne?

    Faternak a fuvarozás mellett van egy másik melója(óriás plakátragasztás, földről és bérház oldaláról) és Egerbe van egy teherautó kereskedő és volt kirakva egyszer egy közel 1 éves 180 lovas iveco 3.3Millió volt ha jól emlékszem de közel 130ezer km volt benne. Pedig a felszereltsége is nagyon jó volt meg olyan szalon állapotú volt a kocsi hogy hihetetlen, belülről is max 1-2 karcolás, kívül semmi motorja is szép volt nagyon. Csak kintről volt egy szépséghibája hogy az ízléstelen első gazdája szép nagy rozsdás lemez lakatfüleket rakott a tolóajtóra meg a kétszárnyú ajtóra hátra. Raktere is belülről padlóburkolattal volt ellátva, de azon is csak imitt amott volt rajta karc. Csak hát mivel sok km volt benne meg akkor még megvolt a tranyó a csávó annak az árnak a feléért akarta beszámítani amennyiért eladtuk.

    Most meg van ott vagy 10 zsír új Fiat
    Ducato különböző méretekben/motorokban/. 17 köbméteres akciósan 6 millióról 4.7 millió
  • pszihopata
    #182
    Adott pénzért ennek legnagyobb a raktere,és legerősebb a motorja.Extrák terén is a legjobb,és egytulajos szervízkönyves.

    Még nincsen róla képem,/sötét is van/,de a cég honlapján volt róla egy ez az asszem,bár 2 tök egyforma volt nekik:


  • DJKonya
    #181
    Mit is mondtál?
    hogy nem veszel többi Ivecot?:)
    Esetleg képet láthatnék róla?:)
  • pszihopata
    #180
    Na ma elhoztam az utódot,2004-es iveco daily lett.

    Remélem beválik!
  • iszakos
    #179
    Hát ezt jól eltörölte!
    Elég rendes féknyom látszik a videon,biztos nem kis sebességnél történt az eset.
  • Shifter
    #178
    1.: Sztem nem annyival ment amennyivel lehetett volna (gyorsabban, sokkal gyorsabban)
    2.: Én inkább a lovat sajnálom :D
  • DJKonya
    #177
    Crafter:((
  • iszakos
    #176

    Azt hiszem ez már az ilyen:"ilyen lett volna ha...." kategória