335
kisteherautók,furgonok,városi kisárúszállítók
  • DJKonya
    #255
    Minden képpen furgont szeretnénk, most csak egy használtat tudnánk venni van is eg jó amit leírtam csak az 15 köbméteres, meg van egy Fiat Ducato 3ezres 157 lovas 17 köbméteres azt is kinéztük csak először vennék meg a Toyotát, amúgy csomagot szállítunk a Sprintertől.
  • pszihopata
    #254
    Én februárban vettem az ivecót az eddigi 10 ezer alatt tökéletes volt pedig már elkerülte a 640 000-et.
    Olaj nem fogy egyátalán,megcsipeltettem a vásárlás után,így 10-10.5-ből kijön a fogyasztása pedig extramagas leghosszabb verzió.
    A hidrós ülés,kartámasz,tempomat is tök jó benne.
    140 körül viszont nagyon elkezd zabálni,amúgy is ha meg bemérnek ennyivel lelőnek a helyszínen itthon.
    Olaszban lehet tolni neki a kutyát nem zavarja.

    Eredetileg 130 lovas verzió,most 160 ló körül tudhat.6.-ban 75 től húz mint a mozdony,pár pofátlan személyautós majmot már megszégyenítettem vele.:)
  • Hozomvy Sam
    #253
    Milyet akartok venni?
    Furgont, vagy platóst?
    Amikor vettem a Fordot, előtte végigpróbáltam jó néhány teherautót.
    Véleményem szerint a legmasszívabb a Daily és a Mascott.
    Legkényelmesebb Ducato-Jumper-Boxer.
    Legdrágább a Sprinter és a Crafter.
    A legjobb meg a Transit :))
    A Transittal egy baj van: a felépítmény max. 4,5 m. lehet.
    Viszont benne legalább elférek kényelmesen. Csak egy fokkal marad a
    Ducato alatt kényelem szempontjából.
    Ha megkérdezhetem, mennyi lenne az az Iveco?
    Mit fogtok vele szállítani?
    Ha nem haragszol, akkor ajánlom hogy próbálj ki néhány típust.
    Érhetnek meglepetések:)
    Engem egy 157 lovas Jumper lepett meg, amikor belepréselt az ülésbe.
  • DJKonya
    #252
    Köszi már nem kell.
    Most mindenképp akarunk venni egy új autót, én Ivecoval nyaggatom apám hogy azt vegyünk, most van is egy igen olcsó iveco annyi hibája van hogy az oldalán a lemezen van egy kis sérülés és egy a szélvédőn van egy kavics által okozott repedés, amúgy 48ezer km van benne, duplakerekes 150lovas elég gazdag felszereltségű és olcsóbbat nem is találtam ennél ahogy nézelődtem neten. Ezt a két hibát meg orvosolni lehet egy 40ezer forintból főleg a karosszéria javítást megcsinálja egy ismerős. Amint sikerülne eladni a Toyotát már vennénk is meg. Kértem 3 helyről ajánlatot iveco furgonra még nem jött ajánlat gondolom holnap, de az a baj hogy újan olyan 6 millió forint körül mozog az áruk. Apám azt mondta hogy vegyünk Ducatot de én azt annyira nem akarok szerintem sokkal szebb, és erősebb is. Legyen már azért nekem is egy kis beleszólásom elvégre én is dolgozni fogok a saját teherautónkal:) Crafter, Sprinter meg kilőve, pedig a Sprinterek nagyon szépek csak meglátszik az árán is, ugyan úgy a crafterén is.
    Nem kell senkinek sem a Toyota?:P
  • Hozomvy Sam
    #251
    Üdv mindenkinek!
    Konya. Igaz nem most kérdezted,de ha még kell infó az új Transitról,
    akkor szólj. Tudok mesélni.
  • DJKonya
    #250
    Évjárat: 2003 / 10
    Műszaki vizsga érv.: 2011 / 2
    Futott km: 126000 km
    Állapot: Kitünő
    Üzemanyag: Diesel
    Hengerűrtartalom: 2500 cm³
    Teljesítmény: 80 kW (110 LE)
    Kivitel: ponyvás
    Szállítható szem. száma: 3 fő
    Szín: kék
    Önsúly: 2030 kg
    Összsúly: 3500 kg
    Ajtók száma: 2
    Raktér hossza: 5 m
    Raktér szélessége: 2 m
    Raktér magassága: 2 m





    További infó privátban.
  • iszakos
    #249
    A C-s gumik oldalfala mennyire birja a padkát?
  • DJKonya
    #248
    Nekünk volt egy T5-ös Transporterünk és ezekkel a felnikkel futott de nem gyári felni. Gumival együtt 27ezer forint/darab



    Bocs egy kicsit koszos a felni csak most vettem elő.

    Ha érdekel írj privátot.
  • Balyy
    #247
    Nem tud valaki eladó használt, de gyári alufelnit VW Transporter T5-re?
    16",5x120 ET45
  • iszakos
    #246
  • iszakos
    #245
  • iszakos
    #244
    Köszi az infót!
  • pszihopata
    #243
    OM642 -mercedes motor

    Dodge dízelmotor?Még viccnek is rossz,a duramaxokat is az isuzu fejlesztette nekik!Nem tudnak azok semmit maguktól!
  • Szabi84
    #242
    hmm azért így már más tészta
  • iszakos
    #241
    3000-es V6 diesel ketyeg benne,nem ismertet a gyártója,de szerintem dodge által készített.
  • Shifter
    #240
    ja elsőkerekes volt mert mikor kanyarba padlóztam akkor igencsak alul kormányzott volt :D
  • Szabi84
    #239
    Gondolom ezen is csak a jel Dodge.
  • iszakos
    #238

    Nem csalás,nem ámítás,de ez nem pontosan az aminek látszik,vagyis csak félig az!:D
    Egy ilyen DODGE SPRINTER ment el a pályán mellettem román rendszámmal.
  • iszakos
    #237
    Első kerék meghajtású volt?
    Mert abba a 140 ló a legerősebb,meg létezik egy 200 lovas motoruk is,de szerintem az csak limitált szériás transit kapja meg.
  • iszakos
    #236
    Elvileg azon kivül,hogy a mentőzéshez szükséges eszközöket beszerelik,nem nyúlnak máshoz.
  • Shifter
    #235
    ja az lemaradt hogy Ford Transit volt a legújabb és úgy vette a kanyarokat mint állat, sztem ezek nem gyári futóművesek ha meg igen akkor le a kalappal előtte :)
  • Shifter
    #234
    ma alkalmam adódott és vezethettem 1 mentő autót :D tömegbalesetes mentőverdát :D kurva jó volt mennek mint a veszett egér
  • iszakos
    #233
    Az egyik ügyfél megjegyezte,hogy milyen jól karbantartott a céges autóm,ő is látott már olyant,amelyik pár hónapos korára már le volt "lakva".
  • DJKonya
    #232
    Nekünk a Dyna is bemutató autó volt mielőtt vettük.
    Egyébként sokat számít hogy egy haszonjárművet egymás után sok ember hajt pl egy cégnél. Vagy csak egy ember aki odafigyel rá.
  • pszihopata
    #231
    Szerintem meg jobbak mint a személyautók,mert jobban túl vannak méretezve-hűtőrendszer,olajozás,erőátvitel stb.

    A gond azzal van hogy a futott kilómétereket a használtpiacon /személyautónál 1.5-2 / , haszonjárműnél 3-al kell szororzni legalább.

    Az ivecómban 630 ezer van és 2004 decemberi!
    2005-ben futott előszőr.
    Motorja bontatlan és hibátlan,belső tere egyátalán nem koptt,/a gyári huzat hibátlan/,de vehettem volna rosszabb állapotban levőt /280 ezerrel / is.
    1 milliót lefutnak lazán ha oda figyelnek rájuk!

    Ha meg látom a hirdetésben hogy 260 ezer km. és már felújított a motor,akkor elgondolkodhat az ember,igazából abban mennyi van.

    Kintről is csak a sokat futott darabok jönnek,mert azokon lehet kaszálni.

    Ezeket használni veszik,nem hétvégiautók.

    Korábban hajtottam egy jumpert is 2.5 tdi,430 ezerrel lett eladva és hibátlan volt az a kocsi is,pár kerékcsapágy,fék és futóműalkatrész lett csak cserélve.

  • Shifter
    #230
    engem ezeréves iveco daily gyorsult le... és nem igazán az az öreg turbódízel hangja volt... (jól megyre mondom)
  • Szabi84
    #229
    Igazából egyik kisteherautóról sem hallottam igazán jót azon kívül hogy kényelmes meg jól megy, talán a japán teherautók.
  • iszakos
    #228
    Bmelyik gyár,bmelyik tipusában ki lehet fogni jót is,rosszat is!
    Én sok jót a Transitról nem halottam,de attól még lehet,hogy másoknak pozítiv üzemeltetési tapasztalatai vannak.
  • Shifter
    #227
    sztem simán :) bár én autóban utazok de a ford megbízható (sztem)
  • DJKonya
    #226
    Azokat kérdezem most akik ismerik a Transitokat!

    Ajánlottak 5.9millióért vadonat új 200lóerős Ford Transit Jumbot. Manuális Klíma, ABS, ASR, CD-s Rádió, elektromos tükör, fűthető tükör, ködlámpa.

    Elég kecsegtető ennyiért 200lóerővel vadonat újan
    Szépen is néznek ki.
    Csak nem ismerem a Transitokat, megéri ilyent venni hosszútávú fuvarozásra ?
  • iszakos
    #225
    Tisztába vok vele,hogy nincs ilyen külön kategória.De egy esetleges jogszabályban lerögzíthetik,hogy mely megengedett össztömegű járművekre vonatkozik.
  • pszihopata
    #224
    Ha magáncélra használják akkor nem kell tachográf a vonóhoroghoz!
    /előző ivecómon is volt/

    "Én egyébként konkrétan csak a 3,5t-sokra gondoltam"

    -olyan kategória nincsen!

    A kategória úgy szól,hogy kisteherautó 3.5 tonna össztömegig.

    Ebbe minden beletartozik,még a fiat panda van is!
  • iszakos
    #223
    Kivételek a mostani jogszabályban is vannak!
    Én egyébként konkrétan csak a 3,5t-sokra gondoltam.
    Egyébként ha van egy vonóhorog egy 3,5t-on,akkor most már azt is tachográffal szerelve adják el.
  • pszihopata
    #222
    Na ez azért nem ilyen egyszerű,hogy egy tollvonással tachográfossá teszünk minden kistehert!

    Mi lesz pl. egy vw caddy-vel mondjuk,amivel egy csőszerelő jár a belvárosban?/kötelező pihenőidő 4 óra vezetés után /
  • iszakos
    #221
    Ez mind igaz amit mondasz,de ennek szerintem az lesz a vége,hogy tachográfossá teszik ezeket a járműveket is.Erről a haszonról nem tesz le a felügyelet!
  • Shifter
    #220
    ja és aztán masszívan tartotta a 140et...
  • Shifter
    #219
    én láttam már 140el előzni sprintert országúton és román volt :D
  • pszihopata
    #218
    Ő nyolcvannal tachográf nélkül mehet éjjel nappal,kétszer olyan gyors így mint egy kamion nem?
    Mehet hétvégén,nincsen kitiltva sehonnan.

    Ahol lehet,ott meg legalább 120-al megy úgyis!
  • iszakos
    #217
    a másik része meg,hogy ha mérlegeltetnék őket,akkor szerintem 3,5 helyett mutatna 5t-is a mérleg.Ha nem vezették volna be azt az okos kresz modósítást,hogy csak 80-al lehet menni 2,5t megengedett ösztömeg felett.Akkor jó alternatíva a 3,5 tonnás mert azzal lehetne rongyolni,de igy semmivel se gyorsabb,ha a jogszabályi oldalát nézzük.
  • pszihopata
    #216
    Én is láttam,és szinte csak sprinterük van!

    Szerintem 3.5 tonnás kocsikkal visznek bármit,amit mások kamionokkal.

    Az ok gondolom az,hogy bagóért mennek szerencsétlen sofőrők,éjjel-nappal tachográf és útdíjak nélkül.

    Valszeg pénzük sincsen nagyon eurónormás nyergesekre,3.5 tonnásban meg úgysem nézi senki.

    Az öreg sprinterjeik már mind átlépte az egymillió kilómétert,szakik olcsón felújítják a motort aztán mehet.