335
kisteherautók,furgonok,városi kisárúszállítók
  • fifi
    #295
    éppen ma vettem egy LT-t ponyvával :)
  • iszakos
    #294
    Mivel gondolom,nem autópálya vezet a méhekhez,én nem biztos,hogy a KIA-t jó vásárnak gondolnám,a kis kerekei miatt.
    Ami szintén nem mellékes,mekkora az önsúly/össztömeg arány.
    Egy ismerősnek ilyen mercije van.
  • fifi
    #293
    senki?
  • fifi
    #292
    Üdv!

    van egy méhészetem, azt hurcibálni tervezek egy platós kisfülkés verdát.

    T4-eket, meg KIA K2700-akat néztem. a T4-ek korukhoz képest drágállom.
    1999-2000 körüli KIA van már értelmes /képről/ 800ért.
    ismeri valaki ezeket? érdemes velük foglalkozni?
  • iszakos
    #291
    kicsit ebbe a topikba is kötődik a mentő kérdés szerintem.
    Várom a véleményeket!:)
  • Szabi84
    #290
    jól néz ki, sokkal vadabb
  • iszakos
    #289
    Idén Április környékén jön az megújult Master!
    már 4,5 t össztömegig van a paletta,150 lóerős teljesítmény,első vagy hátsó kerék hajtással,hátulra már elérhető, a duplakerék is!

  • iszakos
    #288
    Én platos Masterrel csapok,átlagban olyan 10 literrel elketyeg,ha 100-110-es tempóval megyek minimális rakománnyal.Az a baj a nyitott plató 130-nál már pusztítja befelé a gázolajat rendesen.Sok a légellenállás.
  • DJKonya
    #287
    Hát igen sokkal jobb így, szerintem ez a kategória az ami még belefér ebbe a sebességkorlátozásba. De eddig is voltak és lesznek is akik tesznek a korlátokra furgonnal vagy kisteherrel, de nyilván ezelőtt több volt. Ismerek is két embert, az egyik mutatott egy videót, 2.2-es Boxeral akasztotta az órát az M3-ason. A másiknak bár nem volt képe vagy videója, de a Polgár-Gyöngyös táv 1órán belüli teljesítéséhez kell teljesítmény...
    Azért én nem támogatom ezt a száguldozást hiába "csak" egy 3.5 tonnás kocsiról van szó. Na meg nekünk is a Toyota így is bevesz 11-12 litert 100-on, 130-nál összehorpadna a tank. De ha végre egyszer valahára sikerülne venni egy furgont azt gondolom hogy egy 110-es tempó bőven belefér. Egyik kolléga is egy 3.0-es Ducatoval 8-9 literrel jár, ami azért szép eredmény a 17 köböstől 100-110-es tempónál.
  • iszakos
    #286
    Pontosan!Végre megjött a jogalkotók esze!
  • DJKonya
    #285
    3500kg-ig ugyan azok a sebességhatárok mint egy személyautónál, tehát lehet neki 130-at taposni pályán.
  • iszakos
    #284
    Ha vki még nem hallotta újra 3500 kg,a maximális sebességre vonatkozó jogszabály.
  • iszakos
    #283
    The very best!:D
  • pszihopata
    #282
  • DJKonya
    #281
    Nagyon úgy néz ki hogy jövőhéten meglesz az Iveco:)
    de még nem akarom elkiabálni...
  • DJKonya
    #280
    Most kaphatott valami ütést szerintem a futómű szerintem mert nem olyan rég kezdte el enni a gumit, ráadásul miután kicseréltük a bal első gumit utána menet közben szálszakadásos lett a jobb első is...
  • Szabi84
    #279
    én is nevetségesnek tartom, bezzeg trabival lehet menni 130al-.-
  • iszakos
    #278
    Én is azt mondom,és nagyon kevesen tudják ezt a változást!A csekk meg jön azonnal.Én is 6.-kat rakok a Renaultnak már 90,és még akkor enm nyomom neki.
  • pszihopata
    #277
    menjen 80-al az a buzi aki kitalálta!
  • iszakos
    #276
    Az öngyilkosok pont ilyen gumikkal járnak!:D
    Viccet félre téve nem véletlenül kell ellenörizni az abroncsokat naponta!
  • iszakos
    #275
    Meg azt i számold bele,hogy a hatályos krez szerint csak 80-al lehet 2,5T megengedett legnagyobb össztömeg felett!
  • DJKonya
    #274
    :c most cseréltük le a gumit, azt hiszem szerencsénk volt... ma hajnalba jelentkezett a gond, mégpedig úgy hogy kibaszottul dobálta a kocsit, szerencse hogy nem robbant szét.
    És amint látni holnap elvisszük megnézetni a futóművet mert a bal keréknek a belső peremét a jobbnak meg a külső peremét eszi.
  • Crumeron
    #273
    Hát ezek a madák benzinesek:)
    De elején jó volt a ducato is motorikusan csak elektronika volt szar második naptól kezdve végig:D De már inkább szabadiidő verda lett mint árufuvarozó:D eredeti magnó helyén 7colos monitor ülések alatt erősítők meg 1200wattos mélyláda ha jól tom raktérbe körbe fennt hangfalak inkább hamegyünk vele filmet nézünk:) de pesten a dugóba klímával hűtővel teljesen jó meg filmekkel:D
  • pszihopata
    #272
    Az biztos hogy a japánok összeségében precízebbek,de a dízel mazdák híresen hengerfejbeteg gépek

    A 2.8 jtd ducato motor,ami megegyezik a peugeot/citroen hdi-vel az egyik legtöbbet dícsért blokk
    párat hajtottam jumperben 3-400 ezernél még hibátlan volt mind,de ki tudja azokban valójában mennyi volt

    az ivecómban is az a motor van,csak itt unijet-nek ivják
  • DJKonya
    #271
    Nekünk is volt anno még a T5-ös Transporterünk előtt egy Kia Bestánk abban is Mazda motor volt és 680ezer km-nél adtuk el és semmi baja nem volt de 200ezerel vettük:)
  • Crumeron
    #270
    Hát sztem nem a legjobb a fiat mert itt van pl a punto az is 100 ezer kilométeres autó utána cserélni kell a motorját az újnak. A mazdák például abból van nekik három is nem tom hányévesek azok törve zúzva voltak kapott kavicsotoszlopot utánfutót szarvast az eleje de még midnig megy semmi baja.
  • DJKonya
    #269
    Hát természetesen, számold mondjuk 6perc/pihenő az semmi szerintem. Igaz mi mostanában sietünk hazafele, pontosabban nem az hogy nyomjuk neki mint a töketlen csak fent a raktárban is állítólag úgy kéne lennie hogy hajnali kettőkor mindenkit el kéne engedni onnan és van olyan hogy hajnali 3kor enged be pakolni... Nem ez a lényeg hanem hogy ilyenkor egy 5-10 perc mindössze a pihenőnk és ez idő alatt nem nagyon hidegszik a motor:)
    Lassan a Japánban is eljön a vezérműszíj csere ideje.
  • pszihopata
    #268
    az enyémen a szervízfüzet szerint 480 000-nél cseréltek turbót,a motor bontatlan

    kerékcsapágyakat kormányösszekötőket kardáncsapágyakat cseréltek,meg hűtőt mert elrepedt
    szélvédőt meg lámpát kavics miatt
  • pszihopata
    #267
    ahol 1 év alatt beszarik a turbó,ott én a sofőrben keresném a hibát,

    autópályaparkoló leállítás előtt minimum 1 perc járatás,hideg motor 5 perc alapjárat addig semmi!
    sőt a hengerfej is igényli ugyanezt

    -ez alap,aki siet az meg később kifizeti!
  • Szabi84
    #266
    ezen nem kell meglepődni, szétesik mindegyik, én renaultal járok vigyázok rá, de ezek olyan autók hogy maguktól romlanak el akármit csinálsz
  • Crumeron
    #265
    Lemezelt furog bocsánat
  • Crumeron
    #264
    Hello. olvasgattam a hsz-eket és szóbakerült a ducato. unokatesóéknak az van árubeszerzés céljából vették a bolthoz, és hát kényelem szempontjából jó, nekem is bejön elférek benne nem úgy mint a mazdájukba, megy is mint a golyó, de vizsont lassan 1éves lesz a kocsi a turbó egyszer már elszállt benne meg elhozták a szalonból ésaz elektronika 2 nap már bemondta az unalmast azóta is szarakszik. Nálunk ez a tapasztalat. Ez a lemezfurgon M amit vettek.
  • Szabi84
    #263
    600 ezer kilométer, az szép. Látszik ha normálisan használják akkor sokat bír a motor.
  • pszihopata
    #262
    Na 18000 -et raktam a daily-be de eddig tuti frankó,túl a 600 ezer kilóméteren!

    Utoljára kb. 1 tonnával mértem 9 literes fogyasztást,igaz a szar utak miatt nem tudtam nagyon 100 fölött menni.

    Autópályán 110-ig elmegy 10-el,140-nél viszont durván elkezd kajálni,úgyhogy inkább lassan megyek.







    frankón működik minden,és a chippelés óta nagyon megy tegnap egy páncéltőkés zongorával és egy motorral a dobozban aláztam le egy c-osztályt aki kakaskodott-

  • Shifter
    #261
    engem országúton villogott le előzésnél 140nél iveco daily :D (de a régi)
  • Hozomvy Sam
    #260
    Hát igen, eléggé felemelő érzés amikor teherautóval levillogsz egy személykocsit

    Én körbejártam/telefonáltam jó néhány Ford kereskedést.
    Solymáron volt a legolcsóbb. Meg ott voltak a legnormálisabbak.
    Tudom hogy messze van Miskolctól, de hátha megéri.
  • DJKonya
    #259
    Hát lehet hogy utána járunk még egy Jumbonak is.

    Tavaly még egyik ismerősöm munkahelyére vettek egy 16 köbös 180 lovas fehér sprintert, szinte full extra volt, pályára mikor kimentünk 5-ös BMW-t szó szerint levillogtuk a középső sávból 160-nál:D Sajnos már 4 hónaposan totálkárra törték.
  • Shifter
    #258
    60LE-s suzukist biciklivel is otthagysz nem kell ahhoz "furgon" :D
  • Hozomvy Sam
    #257
    Itt meg tudod nézni az árát:
    http://www.ford.hu/ns7/transit/-/sbe_tv_prices/-/-/-/-
    Az árból lejön még -12,5% meg -100 000 ft. Így már egész baráti az ár.
    Nekem közel nettó 5,5 mft-ra jött ki egy hátsókerekes 140 lovas Jumbo Trend felszereltséggel. De azért számolj utána.

    Az enyémet tavaly szeptemberbe vettem. Most 29000 van benne. Ponyvás 20 köbös. 140 lovas dupla kerekes. Ez egy dög :)
    Nagyon megy, hamar harap. Sokan mondták, hogy télen majd alig indul el,
    mert hátsókerekes. Direkt beletolattam kb 20-25 cm-es hóba üresen, kifele enyhén emelkedett,gond nélkül kijött. ASR-nek hála.
    A fűthető tükrök, és szélvédő télen hálás dolog.
    A magas felépítmény miatt sajnos "csak" 140-150-ig bírja.
    Másfél tonnával szélbe, esőbe, emelkedőn, szépen visz 120-al a tempomat.

    Igen, azt a sok pofátlan majmot tényleg jó alázni :))
    Azt hiszik, azért mert teherautó, akkor már csak cammogni tud.
  • DJKonya
    #256
    Amúgy a Jumbo Transitnak merre mozog az ára vadonat újan?