11
  • cateran
    #11
    öööö Magyarországon miért nem? Na,valami hasonló miatt Kinában..
  • kvp
    #10
    En ezt nem ertem... Miert nem harcolnak az emberek a kizsakmanyokol ellen? A hadsereg nem allna a nagytokesek partjara, ha a munkasok mao eszmei szerint lepnenek fel a vezetok ellen. Anno a szovjeteknel is divat volt az allami vezetes egy reszenek eltuntetese, ez most is megoldhato lenne kinaban es akkor vissza tudnanak terni a regi kommunista hagyomanyokhoz. Mondjuk nem termelnenek tul sok eladhato dolgot, de legalabb nem lenne ennyire kimagaslo a vagyoni elteres kinaban es a nyugatnak megint nem lenne konkurense.
  • EroSennin
    #9
    Ez nem igaz, ilyen a globalizacio, legcsorobb orszagokban termeltetnek ahol kb. ingyen van a munkaero. A komcsi/ex-komcsi orszagokban az uj "elit" meg ugy viselkedik mint a regi vadkapitalista nyugatiak vagy a meg korabbi feudalis urak. Kina mar luxuscikkek teren elozi az USA-t, nyilvanvalo hogy a sok ujgazdag siman kizsakmanyolja a primitiv falurol szarmazo tomegeket. Szoval ha egy billentyuzeten 1 centet keres a dolgozo akkor a kinai tulaj 1 dollart, es persze a nyugati "markas" ceg meg 10 dollart. Ez persze csak tipp, de a nagysagrendnyi elteresek nyilvan megvannak. Szoval ha a kinai munkas pl. ketszer akkora fizetest kapna azt nem is venned eszre a billentyuzet araban :)
  • uniu
    #8
    Biztosan "nagyon dragan" veszi meg a Microsoft a bill.-t a gyartol. Ha 100 dollar egy alkalmazott havi fizetese aki orankent 500(!) billentyuzetet rak ossze, akkor miert kerul 1 Microsoft bill 50 dollarba ?
  • Vogel
    #7
    kb 75 FT / óra a bérük. Lassan utolérnek minket ha igy megy tovább a FT :)
  • kisb92
    #6
    :(
  • FoodLFG
    #5
    Mondjuk ez már inkább az emberi jogokhoz tartozik, de még egy kis plusz Kínáról:
    Sakharov human rights prize awarded to China's Hu Jia
    http://www.europarltv.europa.eu/parliamentlive.aspx?action=viewVideo&packageId=bdcd105f-90df-46fc-a149-4ff10380c70a

    Az ez Európai Parlament tvje és olyan kb 10 perctől van a lényeg.
  • FoodLFG
    #4
    Gondolom ebben az is benne van, hogy nem ez az első ilyen hír kínai cégekről.
    Szóval nem túl nagy újdonság. Én is csak azért olvastam el, mert érdekelt vagyok Ázsiában.
  • roliika
    #3
    Szerencsétlenek. :(
  • szombi
    #2
    Ha meg normális körülmények volnának, akkor drágább lenne.
    Erről is a vásárlók tehetnek, vagyis MI.

    Ne vegyünk HP és IBM termékeket, legyen ez a válasz...
  • Camouflage
    #1
    Nagyon erdekes megfigyelni az egyes cikkekhez erkezett kommentek eloszlatsat. Az ezt korbevevo ket cikkhez erkeztek kommentek, mig ehhez egy darab sem :)