68
3 hét alatt 6 kiégő villanykörte?
  • bosco05 #68
    A foglalatra érdemes rápillantani, hogy minden oké-e.
  • bosco05 #67
    Hozzá se kellett szólnom a topichoz :)
  • mugab
    #66
    Azért elég elszomorító, hogy a beírások több mint felének köze nincs a topikhoz.
    Sajnos sima multiméterrel nem nagyon fogod kimérni a problémát. Lehet hálózati probléma kérdezd meg a szomszédokat, ők is tapasztalnak e ilyet. Esetleg ha három fázis jön be lehet nullaszakadás-lazulás és akkor a terhelések függvényében változik a fesz.Lehet hogy néha vannak nagyfesz tüskék a hálózaton . Ha csak egy foglalatnál tapasztalod akkor lehet hogy a foglalat kontakthibás. Így elsőre kb. ennyi, lehet tovább flamelni a kompaktokról meg a LED-ekről... :D
  • Sadist
    #65
    Fényerőszabályzós foglalatba nem igen illik kompakt fénycsövet rakni...
  • dragon11
    #64
    Igen, azért írtam, hogy nem írtam semmit.=D sry, fáradt voltam! még1x elnézést:D de kapcsoltam azé;-)
  • bardocz
    #63
    Nekem a kurva energiatakarékosom villog,és a fényerőt kell folyton basztatnom,hogy jólegyen.Ebbe a lámpába ilyet soha többet.
  • Zoli007
    #62
    Ehem... 4W
  • atomkrumpli
    #61
    én az olcsó ledes megoldásokat kerülném, némelyik jobban vibrál mint egy 20 éves dzsunka képcső, félelmetes milyen gány led megvilágításokat készít egy két gyártó :-(
  • neoG
    #60
    ja.csak olyan kicsi a nap teljesítménye, hogy naponta csak pár órát képes max fényerővel világítani
  • Molnibalage
    #59
    A természetes fény verhetetlen szerintem.
  • Sir Quno Jedi
    #58
    Nemtom. Nekem csak a konyhában van 400W-nyi izzó, mert kellett is oda. A kompakt fénycsöveimet meg feldughattam a seggembe, mert sosem ad olyan minőségű és szemnek kellemes fényt. Ergó spóroltam, csak a szemem folyt. ki. Soha többet (pedig apám fanatikus volt etérene gy időben ésmagam is sokmindnet kipróbáltam). A LED-eseknek sem jó spektruma, hiába fogyaszt keveset...

    Villmérnök volnék amúgy, szal. meg lehet kímélni a technookoskodástól, magam is utánajártam mindennek és többször is.

    Kompaktot is csak oda használok, ahova való, folyamatos kisfogyasztású háttérvilágításnak. Arra jó. LED meg jó hordozni, aksiról.
  • Balumann
    #57
    Kb. 3 órával ezelőtt fürödtem, és elkezdett villogni az égő (kb. 10 percig világított rendesen, és aztán 15 percig így hol elhalványult, hol sűrű villogásba kezdett, amíg ki nem jöttem és le nem kapcsoltam). Erre most meg meglátom ezt a topikot. :|
  • Dj Faustus #56
    Tessék:
  • kifli
    #55
    amerikába egy tűzoltókapitányságon van egy ami több mint 60 éve ég webcamel nézni es lehet csak nemtom hol...
  • n3whous3
    #54
    230V a szabvány te okoska. Hol élsz?
  • Dj Faustus #53
    "hogy valamelyik brit muzeumban vagy egy izzo, ami james watt-nak az elvei alapjan van, olyan technikaval, es anyagokkal, amiket o is hasznalhatott, es elvileg, mar 60eve vilagit :/"
    1. James Watt nevéhez a gőzgépet szokták csatolni
    2. Az izzólámpa felfedezése meg Edison nevéhez csatolható. Addigra James Watt már halott volt.
    A híres-neves villanykörte
    Egy másik

    "229V? Annak szerintem 220-nak v 210nek kéne lenni... "
    Magyarországon jó ideje 230 Veff 50 Hz a hálózati feszültség:

    "Az egységes piac kialakulását akadályozza, hogy az európai országokban nem egységes a lakosságot és a kommunális fogyasztókat ellátó villamos hálózatok névleges feszültsége. Például Norvégiában 240 V, Franciaországban 230 V, Németországban és térségünkben 220 V a fázisfeszültség. Az Európai Elektrotechnikai Szabványosítási Bizottság javaslata az addigi három különböző helyett egyet tartalmaz, a 230 voltot, s előírja, hogy az áttérést legkésőbb 2003-ig be kell fejezni."
    Forrás: 220V ról átállás 230 V-ra De miért? - ingyenes regisztráció után elérhető 2 újságcikk is 1994-ből.
  • dragon11
    #52
    Nem írtam semmit :D
  • dragon11
    #51
    229V?:) 210, max 220V-nak kellett volna lenni.. lehet a nagy feszültség ingadozás vágja oda, v. áramerősség, nem tudom.^^
  • qtab986
    #50
    Összeesküvés elmélet?
  • bodajoci
    #49
    Az a gyártók legnagyobb gondja, h nem tudják megközelítőleg sem biztosítani nagy százalékban az előírt élettartamot. Az is gond, ha csak 200 órát ég egy, mondjuk szennyezett spirál miatt, de az is gond, ha 20 ezret ég 1000 helyett, mert akkor nem érte meg 50 Ft-ért eladni. Amúgy egy normál izzó előállítási költsége 22-26 Ft között van, ezt hetente hallom, úgyhogy tuti
  • Atti12
    #48
    Ma is kiment 1 égő :O
  • spy803
    #47
    Az izzókat direkt úgy csinálják, hogy kiégjenek. A szál egyik pontján kisebb a keresztmetszet, ergo nagyobb az ellenállás. Nagyobb az ellenállás, ott jobban melegszik, azon a ponton eléri azt a hőt amit nem bír el a szál és kiég. Azért csinálják így, mert így mindig van rá kereslet és nem olyan, hogy egyszer összeraktuk faszán és mindig működik. Mert a régi izzók valóban szinte örök életűek voltak.
  • bodajoci
    #46
    Hát, ha a dupláját nem is, de sokkal többet kibír egy izzó, mint a névleges fesz, persze nem használ neki. Sokmindentől függ ez. Főként a spirál minőségétől, meg a tisztaságától, nameg a gáz tisztaságától is, ami a búrában van. Általánosságban elmondható, h a sok spórolás, meg környezetvédelem miatt egyre gyatrább a minőség bármelyik fajtát is vesszük figyelembe.
  • Amse
    #45
    Nekünk is 2 hét alatt 3 izzónk pukkant el. Lehet volt vmi elműs okosság ami miatt kicsit nagyobb volt a feszültség egy ideig.
  • bodajoci
    #44
    A gyújtás nyírja ki az izzókat leginkább. Egy mezei ezer órás izzó, folyamatosan világítva több évig működik.
  • solo
    #43
    Tűzoltóságon van.És már tbb mint 100 éve.
  • bodajoci
    #42
    Az, h milyen márka lényegtelen. Pár helyen gyártják az összes fajtát. Tom, mert ez a munkám. Ugyanaz a cucc, csak a plecsni más rajta. De asszem, aki nyitott szemmel jár a világban,. az tudja, h nem csak az izzókkal van ez így
  • Shifter
    #41
  • Cat 02 #40
    [URL=http://www.centennialbulb.org/photos.htm]Eze ? ^^[/URL]
  • Willi Betz
    #39
    Föld és a nulla között mit mér? Vagy milyen a kábelezés? Aluminium vagy más? Ezek mind meghatározzák.
  • OrioN the S
    #38
    :D
  • Kaszi46
    #37
    indián temetőre épült a ház?
  • Shifter
    #36
    nálunk szinte mindenhol az van :) és simán bevilágít mindent... idáig a nappaliba 1 db 100W-os szar volt most meg 4db led-es lámpa és ugyan olyan világos van...
  • Frosty01
    #35
    égő
  • REPS0L
    #34
    csirke homoszexuális.
  • Csirke4
    #33
    Vannak erősebb LEDek is annál, de azokat már inkább halálcsillagokra szerelik és bolygókat robbantanak velük.
  • Csirke4
    #32
    Roppant bonyolult művelet. Umax=Ueff*√2

    230*√2=325.2691193
  • Csirke4
    #31
    230 körül kell legyen.
  • Csirke4
    #30
    Orly? Egy egyenirányító "áramkör" + 1 ellenállás körülbelül mekkora helyet foglal? Semekkorát? Nem a led 2 lábád kell beledugni a konnektorba hanem vannak direkt LEDes lámpák.
  • bardocz
    #29
    Asszem gyökkettővel kell megszorozni.