26
  • johnsmitheger
    #1
    Költözzünk a víz alá!!! Ott biztos a magas páratartalom :)
  • Nonix
    #2
    köszönjük emese
  • Tsol
    #3
    jókor jöttek rá, nagyokosok, és most verik a nyálukat hogy letettek valamit az asztalra
  • Csirke4
    #4
    Gratulálunk, ön megynerte a ki tud több smileyt egy hozzászólásba tölteni versenyt.
  • Tsol
    #5
    köszönöm köszönöm
  • torreadorz
    #6
    Hát nem tudom, én általában télen pont hogy az ilyen nyálkás-nyúlós-ködös (ergó nagy páratartalmú) időben tapasztalom hogy a legtöbb ember megbetegszik és nem akkor amikor farkasorditó hideg van.
  • B0nFire
    #7
    Eső után köpönyeg! Karácsony óta benne vagyok; sehogy sem tudok kikeveredni a lázból...
  • Balumann
    #8
    Najah, megint rájöttünk arra, amit talán mindig is tudtak az emberek (tapasztalat útján) :D Milyen csodálatos dolog a fejlődés :D
  • Andr0
    #9
    mer az általában nem az influenza hanem a "lazasrác effekt" (fogalom meghat.: mindenki "kurv*lazán" öltözik a hidegbe és megfáznak). Járvány általában tavasszal jön.
  • jhetedikj
    #10
    VÉDŐOLTÁS! KÉSZ.
  • Talgi
    #11
    "VÉDŐOLTÁS! KÉSZ."
    Nálunk az egész család be volt oltva, mégis mindenki megbetegedett.:P
  • vadmotoros
    #12
    Ha meg túlpárásítjuk a levegőt, az kicsapódik a hideg falfelületen, ott pár nap alatt megtelepszik a penész. Akkor inkább az influenza.
  • jhetedikj
    #13
    én is,de nem kaptam el. egyenlőre...
  • NEXUS6
    #14
    Na látom jól nem jött át a cikk mondanivalója, ajánlom mégegyszeri elolvasásra!;)))
  • cooliq
    #15
    Ahogy igy vissza emlekszem a "regmultra" amicsiban alig kaptam el influenzat vagy ilyesmi, szinte nem is voltam beteg(baromi paras volt a leveg mindig). Most Angliaban 3rom ev alatt 1 szer voltam influenzas. Itt is baromi magas a paratartalom(nem kodos a kozhiedelemmel ellentetben). A "szokasos" bajokon kivul nem is voltam beteg(mar mint izom huzodas , faj a labam mert sokat megyek stb....).
  • ulrik
    #16
    Nem kell emberek közé menni ennyi:)
  • bigor
    #17
    egyértelműen az lenne a megoldás, hogy kerüljük az embereket, mert garantálom, hogy most én is a buszon kaptam el, a sok parasztnak köszönhetően,akik mikor köhögnek nem bírják a kezüket a szájuk elé tenni... nekik köszönhetően már egy hete nyomom az ágyat, mellesleg megjegyzem, 8 éve sikerült elkerülnöm az influenzát....
  • jaspercry
    #18
    Kergemarhakór
  • Balintos
    #19
    rossz az abszolút páratartalom meghatározása, gyak. az abszolúthoz és a relatívhoz is ugyanaz van írva
    helyesen:Az abszolút páratartalom ami a levegőben jelenlévő, hőmérséklettől függETLEN vízmennyiség
  • highpoint
    #20
    Itt van egy másik elmélet az influenziáról...
  • Sadist
    #21
    Egyél C-vitamint, napi 3-4 grammot.
  • Motoroj
    #22
    :) Hát nem is megyek.
  • blessyou
    #23
    De miért is nem jó a vírusoknak a pára? Mármint ezt nem sikerült kihámoznom, csak azt, hogy nehezebben terjednek a párásabb levegőben. Miért is?
  • Epikurosz
    #24
    Ennyi üres fecsegést a cikkben és a fórumban...

    Tény 1: Minden autós tudja, hogy ha megy a klíma (légkondi, te!), amely a leghatékonyabb páramentesító egyben, ha kicsapódik a víz az ablakokra, akkor fennáll a veszélye mindenféle légúti bajnak, SŐT! homlok- és arcüreggyulladás!

    Vajon miért?
    Megint nekem kell megadnom a választ.
    Azér' mer az emberi szervezet, az immunrendszer is, működéséhez bizonyos víz, nedvesség kell (vízimajmok vagytok. Én nem.)

    A nyálkahártyák, ha kiszáradnak, nem töltik be védőkapu szerepüket. Ez az egyik. A második: a kiszáradt testben a vérellátás, valamint a nyirkok áramlása nem kielégítő -> biztos út a betegségbe.

    Azt már csak bónuszként mondom el, hogy a sok buta a kiszáradt szemébe műkönnyet csepegtet, ahelyett, hogy inna egy pohár tiszta vizet.

    A folyadék ívásával a levegő páratartalmának alacsony volta elég jól kompenzálható. Sajnos, télen, a hideg miatt, megtévesztettek vagyunk, nem vesszük észre, hogy inni kéne.
    Ha isztok, igyatok az egészségemre, vizet, természetesen.
  • Epikurosz
    #25
    Amúgy rossz hírem van.
    Egyre kevésbé (csak, ha nagyon muszáj) fogom megmondani a tutit. Muszáj lesz gondolkoznotok!
  • smaszi
    #26
    Köszi de ezt én is nagyon jól tudom: napi 1.5-2 liter télen (minimum) :P