315
A nagy OS vita, ki mire esküszik?Xp,Vista,Linux,Osx? melyik a jó és miért?vagy épp miért rossz?
  • Palinko
    #115
    szerintem windows jelenleg a mindenkinek jó oprendszer, aki kicsit is ért a géphez, annak Ubuntu linux alapút ajánlanám, főleg ha szeret bütykölni, gyors, használható rendszert akar, szerintem ez a legjobb jelenleg aki akar számítógépet használni az tanuljon is kicsit hozzá szóval ezért nem érv nálam az hogy azért nem jó az Ubuntu mert "nehéz" használni, ilyen alapon a windowsot is nehéz. macos pedig jó választás ha a költség nem számít annyira, és zene, film vagy képszerkesztésre kell, másra szerintem felesleges macot venni.
  • Narxis
    #114
    Tavaly nem zártak a modik egy ugyanilyen topikot? Amúgy hardvertől függ, ha van mindenhez driver és egy erős konfigod akkor szinte bármelyik jó.
  • akyyy
    #113
    utólag is bldog szülinapot
  • Sir Quno Jedi
    #112
    Nem, de elkérem, ha szükség lesz rá. :D
  • Sir Quno Jedi
    #111
    Má nem, az régen volt. Kata lebeszélt róla. Most Gemma Attkinson van soron egyenruhában. :D
  • Sir Quno Jedi
    #110
    Ojojojojojojojjjjjj!

    Méghogy bárki lehet jó fejelsztő, mert az tanulható?!?!??!444negz Na nekem ebben van némi tapasztalatom (vezetőként is), kapcsolataim mindefelé és azt kell mondjam egy szint felett ez is művészet. Tehetség, képességek és igazi elhivatottság nélkül nem juthatsz tovább egy szintnél. Ennek ellenkezőjéről nem tudnak meggyőzni. Túl sokat láttam ahhoz...

    Az igaz, hogy egy jó fotóMŰVÉSZ az más tészta, de a fotósokról beszéltünk, azok többsége meg csak szintúgy megélhetési bűnöző.
  • G_ArchAngel #109
    a feneket, egy nagy erzekeny macko, aki megprobal kemenynek latszani, kozben Horvath Eva posztereket ragaszt szobaja falaira:-)))
  • Ability
    #108
    Koncepció is volt, pl. a vezérlőpult hihetetlenül logikusan van felépítve, könnyen meg lehet találni mindent, van kereső is, szóval fejlődik. :P
  • Sir Quno Jedi
    #107
    Mondtam, mindig vannak kivételek, de maroknyi (azok tiszteletet érdemelnek). Én is először lediplomáztam vmérnöknek és csak UTÁNA menten bitbuzerálni (immár végre hivatalosan is, merthogy 8 éves koromban már Z80 assemblyben toltam Laser210-en és dolgoztam eppár cégnek már kölyökfejjel is). :D
    .
    .
    .
    ÉéééS főképp azért, mert nem becsülik meg a szakmát mindmáig, ha most pl. Szentgotthárdon dolgoztam volna főmérnökként, mehetnék az utcára, vagy pakolhatnék és mehetnék, ahova mondják, harmadennyi pénzért (nem is kötöttünk üzletet anno). NOWAY! Nekem is élnem kell valamiből. Evvan. A testemet mégsem árulhatom (mernemszéplátványnekemelhiheted)... D:D:D::D
  • GregSB
    #106
    Nem marasztaltam el, aki régi SG-s tudja hogy SQJ valójában egy robot :D
  • Ability
    #105
    Na, azért ennyire nem rossz a helyzet, a Vista már eléggé hülyebiztos és annyira nem könnyű megborítani.
  • G_ArchAngel #104
    ezert nem kell elmarasztalni, en is leszarom, amit O csinal, mert szamomra kozelsem olyan fontos, mint egy fodrasz vagy kertesz:-)
  • pyrohun #103
    megvan a számom?? :)))
  • GregSB
    #102
    Te egy robot vagy, soha nem fogod értékelni azoknak az embereknek a munkáit, akik művészettel, mediával foglalkoznak, mert nem tudod élvezni a tevékenységek "gyömölcsét" :))))
  • Sir Quno Jedi
    #101
    OKKÉ! Ezetntúl minden júzernek osx-et ajánlok, de megadom a számotokat, mer én "nemértek" hozzá. :DDDDDDDD
  • G_ArchAngel #100
    Nezd, Te is mehettel volna komuvesnek, mert bit-buzerator nelkul meg meglehet elni, de barlangba nem szivesen koltoznek vissza:-)
    Azt megigerem, hogy sem eskuvot nem fogok fotozni, sem bulvart:)

    Japanban minimum 2 diploma kell, ha fotoriporteri allast szeretnel betolteni.
    Angliaban is diplomahoz kotott, kicsit kevesebb emberbol lesz jo fotos, mint IT-szakember.
    Az egyikhez kepessegek kellenek, amelyeket nem tudsz siman megtanulni, masikat minden hulye kepes, ha eleg kocka:)
    Itthon is van egy-ket kemenyebb iskola, ahol sokretubb kepzest kapnak a fotosok, mint az OKJ-s renccerfelreprogramozok...
  • pyrohun #99
    Na látod? AZ OSX-et pontosan így fejlesztették. Erről ennyit. Ellenben a windows-t sok retardált barom készítette, akik összedobáltak mindent, egybegyúrták, csak éppen koncepció nem volt. Múkodj valahogy aztán a user majd megszok(p)ja. Pont.
  • Ability
    #98
    Szintén fejlesztő vagyok, kicsit más téren, de tudom milyen az, amikor hülyebiztosra kell csinálni valamit. Úgyhogy ezzel még talán egyet is tudnék érteni, de semmi köze nincs az OSX-hez. :P
  • Sir Quno Jedi
    #97
    Enber! Mégis hány fotósból HÁNY is fotózkodott Hefner nyuszilányaival?!?!? Ez olyan mintha azt mondanád, hogy milyen jó sportolónak lenni, mer lám az olimpikonok mi pénzt zsebrevágtak. Aha. És mégis hány emerből lett az, aki az egész életáét erre áldozta??!? Egy maréknyiból max... (de beszélhetnék az új őrületről, a modellkedésről is)

    A csepürágók többsége sosem lesz jómódú, avagy híres. Csak van akinek bejön. Ennyi erővel lottózhatna is...

    Én megértem, ha valaki nem akar tanulni, avagy büdös neki dolgozni keményen és vonzóbb számára a "sztárvilág", csak ez többnyire nyasgem véget ér. :D Tisztelet a kivételnek (annak a pár ezreléknek)!
  • Sir Quno Jedi
    #96
    Igen. Ez a koncepció. A júzer hülye, gyámoltalan, analfabéta, tán elmebeteg is, valamint semmi más életcélja nincs, minthogy a TE nyugalmadat feldúlja és szétbasszon bármekkora és bármilyen ultrabiztonságos rendszert, amit elétolnak! Ez a kiindulópont. Ha eszerint fejlesztessz, van esélyed az életben is működő szoftvereket alkotnod. :D

    De viccet félre: IGen!
  • G_ArchAngel #95
    - mérnök kihalóban lévő szakma, válság vanik, mennek uccára (/me szintén mérnök) - mernok vagyok, de fotos akarok lenni
    - DTP minek?! Blikkhez?!?!?! - ott is van, az mas kerdes, hogy milyen, de vannak igenyes kiadvanyok, de gondolom azokat kerulod:)
    - fotos... ugyanmá ki akar éhenhalni, vagy esküvökön kattintgatni borért - jobb bp-i eskuvoi fotosok 150e alatt nem nyitjak ki a fotostaskaikat, nyaron havonta 4-8 eskuvo van, jobbaknak telen is van munkajuk, nem hinnem el, hogy nagyon panaszkodnanak a bevetelukre
    - zenész -> jó hagyjuk, ez már tényleg röhejes - ehhez nem ertek
    - videos -> lásd. fotós, csak egy fokkal még szánibb - ehhez sem
    - operator, na annak mind1, kapnak egy terminal konzolt és hallelujja (mifelénk) - ehhez szinten nem

    A fotos szakma kicsit sokretubb, mint gondolnad, meg Magyarorszagon is vannak olyanok, akik Hugh Hefner lakosztalyaban is fotoztak csajokat, paran World Press Photo-t nyernek es neves kulfoldi magazinnak fotoznak...
    Picit nyisd ki a szemecskedet, nem csak 0-bol es 1-bol all a vilag:)))
  • Ability
    #94
    Tehát olyan emberekről van szó, akik egy wint is 5 perc alatt elrontanak, de mégis az OSX kapcsán hozod fel, érdekes koncepció. :D
  • pyrohun #93
    b*szki: nem tudok írni :)
  • pyrohun #92
    legyünk rugalmasabb, lásd be, hogy az emberek 10%-nak (ami egyre növekvőben van) igenis szüksége van az osx-re :)
  • pyrohun #91
    persze, csak mondjuk osx-ben van X dolog, amivel el tudod baszni, windowsban meg rettegned kell attól az 1000X dologtól...
  • Sir Quno Jedi
    #90
    Ez poén volt és nem is neked szólt! :D

    Ejnye, legyünk már kicsit rugalmasabbak. Ez egy baráti fórum, nem kell túl komolyan venni eNberek!
  • Sir Quno Jedi
    #89
    És? Itt nem erről beszéltem. A júzer két perc alatt BÁRMILYEN oprendszert el tud baszni, nekem elhiheted. Már persze hacsak nem untrusted júzernek veszed fel...DE akkor meg semmit sem fog tudni csinálni és azár nyavajog...
  • pyrohun #88
    ennyire ne legyél már szűklűtókörű... mindenkit lenézel, aki nem programozó, de kell neki gépet használni, vagy mi??
  • Sir Quno Jedi
    #87
    "mernok, grafikus, DTP-s, fotos, zenesz, videos, operator "

    - mérnök kihalóban lévő szakma, válság vanik, mennek uccára (/me szintén mérnök)
    - DTP minek?! Blikkhez?!?!?!
    - fotos... ugyanmá ki akar éhenhalni, vagy esküvökön kattintgatni borért
    - zenész -> jó hagyjuk, ez már tényleg röhejes
    - videos -> lásd. fotós, csak egy fokkal még szánibb
    - operator, na annak mind1, kapnak egy terminal konzolt és hallelujja (mifelénk)

    Ammondó valék, DÓGOZNI kéne inkább, nem afféle csepűrágóként a MaCkot verni egész nap... :DD
  • Ability
    #86
    Már kb. az összes problémát körbelőttük, GAA előtt már jóval mondtam, hogy a szerviz gondok is megoldódtak, de te mindig találsz fogást. Erre a lentebbire azt mondom, hogy egyszer egy kezdőknek a Win is meg kell tanulni. Szerinted mi a különbség ha egy full laikust teszük win helyett osx alá? Talán még könnyebben is boldogulna, interfészt tervezni azt nagyon tudnak az apple-nél. Amúgy meg nem tér el ez olyan nagyon gyökeresen a win használatától, minden hétköznapi feladatra szinte tök ugyan úgy használható. Azt meg el kell mondanom, hogy idehaza sokkal összetartóbb, segítőkészebb Apple közösség van, ilyen a winnek sosem volt. Beszeljukmac.com-ot nagyon sokan látogatják, népszerű fóruma van, bármiben segítenek.
  • pyrohun #85
    pfff... lol, ezzel magad alatt vágod a fát. az osx-nél logikusabban összerakott oprendszer kevés van... ha odaültetsz egy szgép analfabétát egy osx elé, a másikat meg egy win xp elé, akkor elhiszed, hogy a windows előtt ülő többszőr fogja a fejét fogni, mert az alapvető dolgokat nem találja? a winfost úgy pakolták össze, mintha direkt ki akarnának bacni a userekkel. semmi nem ott van, ahol azt az átlagember keresni, semmi nem úgy működik. ezzel szemben az osx-en egy nap után elég szépen eligazodtam, holott életemben azelőtt nem láttam és meglepődtem, hogy: "ja, hát ezt így is lehet, a windows-on ez miért nem így van??"
  • GregSB
    #84
    Érdekes kérdés hogy mi lesz ezek után. Okosok azt mondják hogy Cloud-OS-eké a jövő. Azaz ami nem vincsiről bootol be, hanem a netről.

    Ha hinni lehet a pletykáknak akkor a Google lesz az első aki ilyennel színre lép. Állítólag még idén beindítják a GDrive-ot, és majd ebbe fogják beépíteni azt a lehetőséget az elkövetkező években, hogy onnan bootoljon a gép.
  • Sir Quno Jedi
    #83
    Hmmm, mit is szokott erre Dr. House mindég mondani... :D
  • Sir Quno Jedi
    #82
    Egy átlag júzer napjában 769x fog téged hívni, hogy ez, avagy az nem megy és ezt vagy azt rakd fel neki MÉG a gépre. Szerinted hányan vannak idehaza akik ÉRTENEK is az osx-hez?! Szerinted hány magyar oldal foglalkozik osx-szel és hány a szarfoshúgy ms gányokkal?! Merthogy átlag magyar júzer NEM tud angolul senem (igazából semmilyen nyelven sem, mert síkhülye).

    Persze, ha te szereted, ha folyton zargatnak a hülye kérdéseikkel, ajánlgasd csak nyugodtan... :D
  • pyrohun #81
    És a Kia Ceed amúgy tényleg jobb ^^ :)
  • G_ArchAngel #80

    En sem hiszem el, mert Apple-kereskedo mondta, de remelem nem csak jol hangzik, hanem alapja is van...
  • PhilipMorris
    #79
    OSX: amcsi 10 éves kislányoknak, szgép analfabétáknak

    hát én nem tudom akkor miért használja a mac-osx-et, az összes filmel foglalkozó cég,filmcsatornák,vágók,szerkesztők szinkronosok stb stb....
    Látszik hogy csak filmen láttál még mac gépet...
  • Sir Quno Jedi
    #78
    Mármint idehaza MO.-n?!!?!??!?!??!?!? Nálunk semmi sem úgy megy, mint kéne, azt tudod, ugye?! De elhiszem, ha te mondod! (valójában soha, senkinek sem hiszek, csak udvarias vagyok :D)
  • GregSB
    #77
    :DDDDDDDDDD
  • G_ArchAngel #76
    Koszonom az osszes luzer mernok, grafikus, DTP-s, fotos, zenesz, videos, operator neveben...

    "(Igen, már mindegyikkel volt dolgom, mindegyikre programoztam is)"
    Kit erdekel, hasznalni akarom, dolgozni, nem programozni...
    Mondjuk en is mindig leszarozom azt, amihez hulye vagyok, azt elismerem...:-)