315
A nagy OS vita, ki mire esküszik?Xp,Vista,Linux,Osx? melyik a jó és miért?vagy épp miért rossz?
  • Palinko
    #155
    ha olyan hardvered van simán.
  • MerlinW
    #154
    Az Intel procis OSX-ek óta igen. (2 éve kb)

    Torrenten lehet fellelni őket, pl: Mac.OS.X.10.5.2.Leopard.Leo4All.Vers.3.(Intel.&.AMD)

    Az aktiválás elég körülményes, és elég hardverfüggő, de a mai alkatrészekkel többnyire megy.

    Viszont, ha építesz egy olyan PC-t amiben a Mac hardvereihez hasonló eszközök vannak, akkor alig van különbség a kettő között (elvileg semmi). Az ilyen hardverek felsorolását a Mac fórumokon találod (vagy gugli).

    Külön kérésre elkérem a listát egy barátomtól, aki épített egy ilyet. (Semmi extra, árban ugyanannyi mint egy sima középkategóriás PC. A márkán és a paramétereken van a hangsúly)
  • karajjj
    #153
    ezen csodálkozok én is, fel lehet tenni?:O
  • msstz
    #152
    osx pc-n? ennyire lemaradtam volna?
  • GregSB
    #151
    Én is passzív fan vagyok. Remélem még pár évet kihúz a mostani laptopom, Win7-re valszeg upgradelni fogok, de amikor eljár felette az idő valszeg MacBook-ra fogok váltani.
  • GregSB
    #150
    Szóval kb már 3-an, 4-en megfogalmaztuk a lényeget: mindegyik alternatíva jó és alkalmas alap szükségletek kielégítésére. Mindenki válassza azt ami neki a legkényelmesebb, legjobban tetszik.

    Topic close :)))
  • Fbn Lx
    #149
    nem tudom... talán a középső.
  • G_ArchAngel #148
    ez sajat agybol, vagy kigugliztad?
  • karajjj
    #147
    teljesen korrekt leírás, bár Mac OSX-hez nem sok közöm van... :D
  • BenderRodríguez
    #146
    win 3.1
  • Fbn Lx
    #145
    Nagy fOS Vita!
  • MerlinW
    #144
    Nem akarom megölni a vitát, 4 rendszeren dolgozom nap, mint nap:

    --- XP SP2/SP3 ---
    Nem kell bemutatni, jelenleg mindent tud amire szüksége van az embernek akár szórakozás akár munka terén.

    Stabil, egyszerű, kényelmes.
    Persze mint mindennel ezzel is foglalkozni kell. Nálam egy telepítés általában 2-3 évig húzza, mikor megdöglik akkor is az én hibámból.

    --- Vista ---
    Csak Vista-s szoftver fejlesztésre használom, átlagfelhasználónak pár apró dolgot kivéve nem sokban nyújt többet (egyszerűbb hálózatkezelés), mint az elődje. Szakembereknek sem igazán. Az API relatíve ugyanaz, Volume Shadow jó dolog, de lassú lett. Acitve Directory új dolgait és egyéb újdonságokat nem használja senki. A vállalatok is elutasítják, a szoftverfejlesztők is (nem csak játékból áll a világ ugye), de a Microsoft is nyilvánosan bevallja, hogy eddigi legnagyobb baklövésük volt.

    Egyébként nincs vele különösebb probléma, ha van alatta hardver. Stabil, , ha hozzászokunk kényelmes is. Vista x64 a első MS desktop OS ami megfelelően működik és úgy ahogy normális a supportja.

    --- Mac OSX ---
    Akármennyire is köpködnek az emberek, ez az a rendszer ami elé leültetnek egy teljesen laikus felhasználót és egy óra alatt úgy kezeli, mintha együtt nőtt volna fel vele. Borzalmasan kényelmes, ergonomikus, stabil (köszönhetően a Unix alapnak) átgondolt és gyors. Elsősorban webtervezésre, grafikus munkákra használom. Az újabb verziók már PC-n is igen kellemesen futnak.

    --- Linux ---
    Nem átlagfelhasználó kategória.
    (Átlagfelhasználó: aki csak játszik, netezik, filmet néz, torrentezik, néha zenét/videót kódol, hobbifotosopol)
    Azt szoktam mondani, hogy kíváncsiságból meg lehet nézni, de használni csak szakemberek használják. Egyrészt újra kell tanulni majdnem mindent amit eddig tudtunk az OS-ek életéről, másrészt a Linux egy építsd magad rendszer. Adott egy mag, és azt csinálsz vele ami jólesik. Miután teljesen nyitott, a legelemibb részeibe is bele tudsz nyúlni (pl driverek, kernel) és magadra tudod szabni.

    Nagy vonalakban két fajta Linux/Unix rendszer van: a "szereld magad" (Debian Netinstall, BSD-k, Ubuntu Server, Red Hat, stb), amiket szerverek/kiszolgálóknak vagy fejlesztésre szánnak szakembereknek és vannak a Dektop rendszerek (K/X/Ubuntu, Suse, LinuxMint, stb) amik munkaállomásokra vagy otthoni gépekre szántak. Az utóbbiak ma már néha Windows-okat megszégyenítő módon települnek 10-15 perc alatt, minden régi és modern eszközt felismerve. Több száz játékprogramot, videókodekek/lejátszókat, videó/hangszerkesztőket, fejlesztőkörnyezeteket, s egyéb általános és kevésbé általános alkalmazást használhatunk.

    Tehát a Linux/Unix tanulást igényel, és az egyik legfontosabb tulajdonsága miatt, ami a modularitása, sosem lesz olyan kényelmes mint a társai. Biszont, ha valakit érdekel és veszi a fáradságot, hogy hónapokat fektessen bele, nem lételeme a legújabb játékokkal való szórakozás, érdekli az informatika, akkor bizton állíthatom, hogy egy idő után bele fog szeretni.

    Ja igen. A többi fontosabb tulajdonsága: teljesen ingyenes, teljesen lokalizált, a legstabilabb (ha fagyna az nem a Linux hibája, hanem a külső alkalmazásoké).


    Szóval jelenleg ez a négy alternatíva van. Én azt mondom messze nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy egyesek állítják. Mind a 4 rendszer elvégzi azokat a feladatokat, amiket a kor elvár.
  • Benny04
    #143
    xp-t használok, a többit nem ismerem...
  • karajjj
    #142
    :DDDDDD

    áh, szerintem nagyon is jó, csak mint ahogy írtam, mazochistáknak való :D
  • PhilipMorris
    #141
    nem akarok értetlenkedni de mi az a flém topic?:)
    csak hogy ne üljön le a vita kijelentem hogy a linux különösen az ubuntu egy nagy nagy rakás %!+"
    Olyan mint egy új dacia megy megy de nem jó semmire:)
    ezzel a kijelentéssel azt hiszem úgy 100 hsz volt gyűlni a linux mániásoktól:)
  • Laky
    #140
    És láss csodát, a flém topikok viszik mindig a pálmát :)
  • Cat 02 #139
    Cod2-ben dx7 és dx9 között 200 fps különbség van :D
  • mflex #138
    "OSX: amcsi 10 éves kislányoknak, szgép analfabétáknak"
    :DDDDDDD idióta

    Philipmorris te meg játsz azzal amivel egyidős vagy..
    az SG-én a főoldalon bármilyen OS-el kapcsolatos hír-ből tuti flém lesz, erre te nyítsz egy ilyet?

    A NAGY FLÉM TOPIK cím jobb lett volna.
  • karajjj
    #137
    szerintem nagyon is látható a különbség, csak megfelelő gép kell hozzá
  • BIZ0906
    #136
    "na meg ugye a DX10 is ottvan"
    xD Persze annyira nagy a változás, hogy néha fel sem tűnik :) paraszt vakítás az egész itt is kb ugyan az a helyzet lesz mint a DX7 és a DX9 között DX11ben már talán lesz valami teljesítmény és megjelenítési különbség. Remélem.
  • karajjj
    #135
    Vista alatt nálam sokkal gyorsabbak és szebbek a játékok, mint XP-vel...
    na meg ugye a DX10 is ottvan
  • Sir Quno Jedi
    #134
    :DDD Kösziek, nekem már így is két melóm van, alig győzöm.
  • autoszimulator
    #133
    akkor viszont egy állásajánlat, még meleg:

    15:35 Mercis Laci: csinálunk 1 céget haverommal.nem lenne kedve valakinek hozzánk jönni?
  • Sir Quno Jedi
    #132
    Na, nekem most is ott rohad a gyári ultimate a fiókomban, de nem bírtam rávenni magam, hogy azt használjam állandóra.
  • karajjj
    #131
    linux mazohistáknak való, nem pedig az egyszeri magyaroknak, erre rájöttem...
  • davidka003
    #130
    Vistát használom már a megjelenés óta. Semmi gond vele. XP is jó volt régen, de most már nem raknám föl. Ha kijön a Windows 7 akkor arra is váltok majd.
    Az a baj az emberekkel, hogy nem képesek felfogni, hogy egy 2006-os oprendszer nem fut el úgy egy P3-as gépen, mint a 2001-es XP. Régi szar gépen persze, hogy szar a Vista is.
    Egyébként meg aki azt mondja, hogy a Vista feleslegesen lassítja a gépet játékok alatt az téved. Ha 3D-s alkalmazást indítasz akkor a Vista lekapcsol minden felesleges dolgot(Aero, Sidebar,stb.).
  • Sir Quno Jedi
    #129
    Mivel én az ipari robotokhoz értek(nék), hagy hozzam má fel az autóipart vaze! :DDD Ott dolgoztam volna mostanáig is.
  • autoszimulator
    #128
    Mérnök is ezer féle van, ezt ne felejtsük, és most az autóiparral jönni, te is tudod, meddő dolog, mert nem kis méretű kakiban van az összes, amelyik még nem zárt be, az is minimalizálta a kiadásokat, elküldött akit tudott, és vár arra, hogy vége legyen végre ennek a szar helyzetnek...

    De én ettől függetlenül nem féltem a szakmát, mert ha magához tér a gazdaság, újra szükség lesz rájuk, ha meg nem tér, akkor meg minden mással együtt mennek a süllyesztőbe, mindegy az hogy te mérnök vagy vagy pedig akármi más.
  • pyrohun #127
    én megmondom őszintén egy pár éve "passzív" fan vagyok, mivel ismerem, szeretem, de egyelőre nem használhatom (winfoshoz vagyok kötve), de már nem sokáig. Ezért is kérdeztem rá a mac minire... :)
  • pyrohun #126
    ez sajnos így van.
  • Sir Quno Jedi
    #125
    Jah, előbújnak ezek a kövek alól is! Meg a linuxosok is ilyenek. Alig lehet elvétve találni egyet-egyet, ha meló van, de ilyenkor buzognak, mint a forrásvíz!? :DDDD
  • Cat 02 #124
    Uhu ? -.-'

    Ám Windows xp, illetve Linuxot se rossz végülis, VirtaulBoxon ismerkedem vele :)
  • G_ArchAngel #123
    Mondjuk azon meglepodtem, hogy mennyi OSX fan lett hirtelen:-)
  • Sir Quno Jedi
    #122
    Anno felét/harmadát tudták ajánlani felelős műszakvezető mérnökként egy nagy autógyártónál, ahol sok felelősség, sok meló, nagy tehek, komoly elkötelezttség volt az elvárás. EZ ma sincs másképp. Ma is ez az arány, sőt. Ennyi. Ha ezekután szerinted megbecsülik a szakmát, akkor nem tudom hol élsz...

    ÉS, ahogy mondod, a "recepció :D" ennek is betett mégjobban. Itt a vége. Aki rakéta mérnök, mehet zabothegyezni, mert odafent úgyvélik ezzel lehet spórolni (lásd. Összeomlás). Gyárakat, üzemeket, cégeket szüntetnek meg, velük a képzett munkaerő is utcára kerül.
  • Montanosz
    #121
    nálam xp ha játszani akarok, de ubuntu a másik gépen minden másra
  • autoszimulator
    #120
    az igaz, de az a nem mindegy, hogy MÁS mennyire tudja elbaszni a te OS-edet (pl vírusok). Ebben pedig a windows toronymagasan vezet.
    De ettől még a többség azt fog használni, mert azt szokta meg, arra ismer programokat, és kész. El kell fogadni.
    Mérnököknek meg miért áldozott le? lol
    Egész eddig nagyon szépen haladt az a folyamat, hogy a szalag melletti munkásokat leépítik, s helyettük gépek végzik a melót, azt pedig valakiknek csak meg kell tervezni már. Igaz, a válság most ennek betett picit, mert most se gép, se ember nem kell, de lesz ez még így sem...
  • DJS8
    #119
    Kinek melyik tetszik aki Windowson nőtt fel annak a Windows fog tetszeni, aki Linuxon annak a Linux. Én pl egyik winyómra Vistát tettem fel semmi bajom nincs vele a másikra Ubuntut.
  • pyrohun #118
    Igen, mert ez egy 'Nagy (F)OS vita!'
    :)
  • Sir Quno Jedi
    #117
    No mivan... Vége a vitának???
  • Sir Quno Jedi
    #116
    Dankesőn!