315
A nagy OS vita, ki mire esküszik?Xp,Vista,Linux,Osx? melyik a jó és miért?vagy épp miért rossz?
  • L7wy
    #235
    Nem, a lecsupaszított szerintem csúnyácska. A Vista tényleg csicsás, de a win7 az nem, mert ott funkcióbeli dolgok is vannak.
  • Palinko
    #234
    ki tudod kapcsolni, én egy teljesen lecsupaszítottat használok, sztem meg a vista, meg a win7 lett csicsás.
  • L7wy
    #233
    Win 7 jó lesz... A linuxé ha alapon hagyod akkor gyengécske, emígy meg... csicsás nagyon. pl Ubuntu+ compiz, és az ablakok zselészerűsége... érdekes 1 óráig, aztán meg eleged lesz belőle :D
  • gabi89
    #232
    Hát inkább a Linux design mint a vistáé. Vista szép szép ,de hamar ráunsz szerintem aztán már nem is olyan jó az.
  • Ray Z
    #231
    Erről igazándiból uninstallálnék mindent:P
  • Cat 02 #230
    Hm, pedig rohadt egyszerű használni, legalábbis csomagkezelővel =]
  • HiPPoNaX
    #229
    A windows is kiakad, ha valaki ossze-vissza kattintgat ugy, hogy nem ert hozza. A teljesen kezdo felhasznaloknak van amugy a legkonnyebb dolga egy linux rendszerrel, mivel nekik nincsenek berogzodott "windowsos" szokasaik, amiktol keptelenek szabadulni es mast IS befogadni mellejuk.
  • PhilipMorris
    #228
    A vista miért kapott itt lent egy homokos utalást, a linux meg a komoly kemény férfit?
    Nem is tudom a vista szép design-ja, vagy egy idióta kótyagos pingvin közül melyik a gázosabb:)
  • L7wy
    #227
    Na és itt melyik a normális???:D
  • GregSB
    #226
  • Tikal #225
    mond hogy te csinaltad :)
  • G_ArchAngel #224
  • Hellhammer
    #223
  • L7wy
    #222
    Ja, hogy ezt te kitárgyalásnak nevezed? Inkább kitrágyálás... de jólvan.
  • Count Adyn
    #221
    Nem hinném hogy arról beszélne is bárki itt, hogy azalegjobbamiténszeretek, hanem ki lett tárgyalva hogy milyen célokra melyik a legalkalmasabb az emberek szerint, ha ez nem érdekel, ég veled:)
  • L7wy
    #220
    Nem azért de szerinted nem hülyeség az egész topik??????? Gondolkodj már ember!!! Arról vitázni h melyik a jobb OS :D:D:D Mint már mondtam, mindegyik más más emberfajtának van írva, és ez így is a jó.
  • MerlinW
    #219
    Nem is hülyéknek való, de ezt már kifejtettem:)

    Egyébként ha egy abszolút kezdőt leültetsz egy pingvin elé, megismeri, kitanulja (nem mélyen, csak az alapokat, lásd anno DOS korszak), Linuxról sokkal könnyebb áttérni a többi rendszerre.
  • edios
    #218
    Én azért előbb adnék egy tűzfalazott windows-t, vagy egy osx-et egy kezdőnek, mint ubuntut. Elég könnyen ki lehet akasztani egy kis ide-oda kattintgatással, nem a főprofilja a hülyebiztosság.
  • MerlinW
    #217
    Köszönjük az építő jellegű kommentet. Menj vissza legózni.
  • L7wy
    #216
    Basszus, de unalmasak vagytok.
  • MerlinW
    #215
    Ubuntut a laikus is nyomogathatja, elrontani nem igazán tudja ha nem nyúl bele mélyen (pl sudo-t elkerüli távolról)

    Debian (2006 - Gnome + Compiz)


    Ubuntu 8.10 (2008 - Intrepid - Gnome + Compiz)
  • MerlinW
    #214
    Ubuntut a laikus is nyomogathatja, elrontani nem igazán tudja ha nem nyúl bele mélyen (pl sudo-t elkerüli távolról)

    Debian (2006-ban compiz-al)


    Ubuntu 8.10 (Intrepid - 2008)
  • karajjj
    #213
    első gyakorlaton mikor beültünk és mondták, hogy srácok itt debian van, néztem egy nagyot, hogy mivan :D
    aztán ugye aktató mondta, hogy csináld ezt meg azt, én meg csak néztem, hogy hogy a f*szomba kéne, mert semmire nem mertem kattintani, nehogy hülyeséget csináljak :D
  • zoliapu
    #212
    nem resettel lép ki a wordből:D

    Igaz az enyém is hasonló, de a nagy átlag azért nem ez.
  • Count Adyn
    #211
    Jajah xD
  • Count Adyn
    #210
    Persze, mikor engem beledobtak linuxba az egyetemen, egy jó darabig csak néztem hogy mit hogy merre:D teljesen más a logikája az egésznek kb. És ezt nem fogja bevenni pl anyám gyomra aki 2 év alatt jut el oda hogy eligazodik kegy total commanderbe és nem resettel lép ki a wordből:D
  • karajjj
    #209
    aztán jön a pofáraesés, amikor felveszik az embert az egyetemre :D
  • Count Adyn
    #208
    Meg az átlagember azt az oprendszert szeretné használni élete végéig kb, amivel először megismerkedett, az általános és középiskolákban is windows van szerintem mindenhol, ECDL, szoftverüzemeltetői is mind arra épül, azt szokják meg az emberek, az a legkényelmesebb nekik:)
  • zoliapu
    #207
    Mit kell megtanúlni a Linux -on? Esetleg kicsit barátkozni kell vele, mindenre van GUI ott is, csak él az a tévhit, hogy átlagember nem tudja használni.
    Játék kevesebb van rá azért ott is meg lehet találni kis keresgéléssel az izlésünknek, érdeklődésünknek megfelelőt. :)
  • karajjj
    #206
    a mezei user, aki hazamegy munkából, bekapcsolja kicsit a gépet, játszik meg netezik, annak nem kényelmesebb megtenni ezt w indowsban, minthogy meg keljen tanulnia használni a linuxot?
  • zoliapu
    #205
    Egyetértek teljes mértékben, én úgy fogalmaznék van kicsit jobb is a Linux -ra gondolok és mivel ingyenes egyértelmű mivel érdemes foglalkozni jelenleg. Csakhát hát az emberek ismerik a Wint és ezzel letudták a kérdést.
  • pyrohun #204
    Igen, de attól még, mert játszani mondjuk 80%-ban azon lehet, még nem egy jó oprendszer :)
  • pyrohun #203
    "Vannak rá policyk, beállítások, automata előtelepítések stb., de ehhez jó rendszergazda kell, nem elég hozzá pityuka a szomszédból."

    Na ott a pont. Erről beszélek. Jómagam azt hiszem már mondhatom, hogy elég jól értek a windows-hoz, de egy mezei user simán tönkreteszi hetek alatt. OSX-nél ilyen nincs, ott ezekre mind figyeltek.

    Kb. úgy tudom szemléltetni, hogy ha egy adott beállítás a windows-ban el van dugva és mondjuk 6 helyen utána kell állítani, az az osx-nél mondjuk egy kék gomb, hogy IGEN vagy NEM (bmeg hülye user) :))) - de tényleg ilyen. Le van egyszerűsítve és ezzel kevesebb is a hibalehetőség. Persze ott is lehet kext fájlokkal buzerálni, ésatöbbi, de egy mezei user soha nem fog még csak hallani sem arról :)
  • zoliapu
    #202
    Azért Windows -hoz összehasonlíthatatlanúl több játék van, hiába van Linux -hoz is. A Windows is feltelepűl annyi idő alatt csak nem CD -ről inkább pendrive vagy SSD ről.
  • Hellhammer
    #201
    Ha nem akarsz mesélni akkor ne mesélj semmit, de egy kicsit csökkenti a hitelességet egy ilyen kijelentés (tudod messziről jött ember azt mond amit akar). Ne vedd személyeskedésnek, de annyi okos megmondóemberrel lehet összefutni (itt az sg-n meg pláne), hogy az emberben azért ébrednek bizonyos kételyek néha (nem vonom kétségbe hogy rendesen értesz a dologhoz, mert annyi azért átjön az általad leírtakból) :)
    Titoktartásit én is írtam alá (sztem minden normálisabb cégnél kell aláírni), de semmi olyat nem írtam le, ami sértené a titoktartási nyilatkozatban vállaltakat.

    Azért azt, hogy egy könyvelő program miért csak dos alatt képes működni azzal magyarázni, hogy állami cégeknél dos-os progik vannak az ügyfél felé, erős csúsztatás.
    Ha kicsit igényesebbek lennének (értenének hozzá) ezeknek a programoknak a készítői, kb. egy csuklómozdulat lenne megcsinálni azt, hogy olyan kimenetet produkáljon a progi, amit a harmadik fél rendszere megeszik.
    Inkább az van sztem, hogy vagy valami őskövület maradvány a vezető/fejlesztő infós, akinek a clipper a programozás csúcsa és nem hajlandó (nem tud) mást megtanulni, vagy pedig a jelenlegi fejlesztő örökölt egy régről ottmaradt programot, ami össze van tákolva, foltozgatva, bővítgetve az átláthatatlanság határárig. Aztán vagy nincs rá lehetősége (idő, utasítás, pénz stb.), vagy tudása nincs átírni a programot (egy más által készített programot azért nem 2 perc átlátni és megérteni, pláne ha az már többezer soros - néha egyenesen mission impossible), alapjaitól újraírni egy rendszert meg eléggé pénz és időigényes feladat.

    Sztem a realitás talaja az is, hogy vagy középszerűen úszik valaki az árral, vagy megpróbál kicsit előremenni. Egyik sikeres cég sem azért lett sikeres, mert jó volt nekik a langyos víz. Ha elkezdenek fogyni a megrendelések, akkor meg mehet a brainstorming meg a kapkodás, hogy ugyan miért dől össze a cég hirtelen. Tudom hogy ez túlságosan idealista hozáállás, egy teljes cég nem fog egyik napról a másikra megváltozni, de az alkalmazottak terelgethetik ezt a dolgot, csak itt meg az jön képbe, hogy az alkalmazottak mennyire lojálisak a cégükhöz, illetve mennyire igényesek magukkal szemben (sztem ezért is van kevés igazán jó cég hazánkban).

    A három rétegre való áttérésnek a windows nyüglődés csak az egyik oka volt, nyilván van emellett sokkal több előnye is a dolognak.
  • MerlinW
    #200
    "és vannak a Dektop rendszerek (K/X/Ubuntu, Suse, LinuxMint, stb) amik munkaállomásokra vagy otthoni gépekre szántak. Az utóbbiak ma már néha Windows-okat megszégyenítő módon települnek 10-15 perc alatt, minden régi és modern eszközt felismerve. Több száz játékprogramot, videókodekek/lejátszókat, videó/hangszerkesztőket, fejlesztőkörnyezeteket, s egyéb általános és kevésbé általános alkalmazást használhatunk."

    Tessék végigolvasni :)
  • L7wy
    #199
    Ne haragudjatok, de nevetséges ez a topik. Minden OS nek megvan h mire érdemes használni. Windows-ot átlagos, játszó emberkéknek, linuxot komoly, stabil helyekre, OSX-et meg future feelinges bácsiknak. Ennyi az egész.
    JA és OFF a TOPIK, tehát ahelyett h itt égetitek magatokat, szóljatok egy modinak!


  • zoliapu
    #198
    --- Linux ---
    Nem átlagfelhasználó kategória.

    Ezzel nem értek így egyet az, hogy kevés natív Linux -os játék van az igaz, ezen kívűl mivel nem csak ez van a világon, így rövid ismerkedés után szerintem mindenki tudná használni általános célokra.
    Az igazság az a Windows már ismerősen hangzik és minek használnának mást.
  • Sir Quno Jedi
    #197
    Na mesélni én is sokat tudnék, de miért tenném?! (főleg, hogy egy jó vaskos titoktartásit írtam alá, nem is egyet)

    Annyit erről, hogy manapság is használunk DOS-os proggikat, mert kikerülhetetlen magyar hatóságok, szervezetek, mammutcégek ragaszkodnak hozzá és a rendszerükbe adatokat csak ezen proggikon át tudsz tuszakolni/kiszivattyúzni. Evvan! :D

    A realitás talaján kell mozogni. Van a nagykönyv, meg van a valóság.

    Azért azon beszarnék személy szerint, ha pusztán azért áltatok át kutyaközönséges három rétegre, mert instabil a windows. Ne keverjük a fazont a szezonnal pls.! Az egyik alma, a másik kisvasút. :D
  • Hellhammer
    #196
    Sztem eléggé szakmai ez a topic ahhoz, hogy lehessen ezekről a dolgokról beszélni. Kicsit olvassál részletesebben: nem azért szar az OS mert adatvesztés van, hanem a működési megbízhatatlanság miatt (talán nem kerülte el a figyelmed az a mondat, ahol leírtam, hogy milyen adatmentési sémát dolgoztunk ki a biztonság érdekében - nyilván ezek után úgy fogok akárhová beállítani, mint ahogy említed). A cégünknél pár éve volt az, hogy átálltunk háromrétegű architektúrára (aki esetleg nem ismerei a témát: 1 réteg: adatbázis + alkalmazás ugyanazon a gépen, 2 réteg: adatbázis külön szerveren, kliens alkalmazások a júzer gépén futnak, 3 réteg: külön adatbázis szerver, külön alkalmazás szerver amin a programok fut, és 3. rétegként a júzer terminálként használja a gépét - a mi esetünkben egy akármilyen hagyományos böngészőt).

    Nyilván azért volt szükség ennek meglépésére, mert olyan fasza stabil rendszer a windows, hogy nem voltak vele adatvesztési gondok (képzeld még úgy is meg tudta oldani az MS az adatvesztés megoldását, hogy az adatbázis unix szerveren van), míg egy unixon futtatott alkalmazás az maga lehet a káosz ahhoz képest :D

    Dr. House-t szeressük nézni, de "üdvözöllek öcsém ez a való világ" :D Tudod amikor lemész ebédelni, akkor nem egymagadban ülsz az asztalnál, amikor átmész a pénzügyesekhez, azok szíves örömest megcsinálják az adóbevallásod, amikor a júzer akinek az alkalmazást készíted nem a főnöködnél hord el minden szarnak, hogy nem tudod megoldani a problémáit, hanem előtte kedélyes hangvételű beszélgetések során elmondja a kínjait, meg még sok hasonló apróság, amik azért számítanak az életben a tények mellett.

    Feleségem bedolgozik egy kis könyvelő cégnek mellékállásban. Említettem azt a dos-os könyvelő progit is amivel ők dolgoznak. Az alábbi idézetet most 2009-ben kopiztam ide a készítő cég honlapjáról: "jelenlegi programok régebbi PC-ken is futnak, DOS alapúak, általában a Windows rendszerek alatt is jól használhatók (Vistán nem, régebbi XP-s gépeken is előfordulhatnak problémák, legjobban bevált erre a Windows’98), akár hálózaton is. Saját ikonról egyszerűen indíthatók. (Terveink szerint a távolabbi jövőben áttérünk teljesen Windows-ra.)".
    Ez mellett az informatikusuk egy büdös nagy tapló, sajnos kellett vele beszélnem párszor (minden OS újratelepítést követően újra aktiválni kell telefonon a progit). Most legutóbb mikor feltettem a Vista-t a notira (egyébként hivatalosan csak Vista jár hozzá, legálisan XP-t fel sem tudnék rá tenni, pláne úgy hogy már venni sem tudnék hozzá ha akarnék is), elkezdett kioktató hangnemben beszélni velem, hogy miért nem nézem meg a dokumentációt, hogy vistán nem megy satöbbi satöbbi. Mikor rákérdeztem hogy 2009-re 2 év alatt miért nem sikerült elérni azt, hogy vistán is menjen (2007-ben jelent meg ha jól tudom), éreztem a telefonon át is, hogy vörösödik a feje :D
    Tippeld meg, hogy vajh attól a cégtől fogja-e megvenni a könyvelő cég a következő software-t...
    Szóval vannak tények, meg van normális hozáállás is.