315
A nagy OS vita, ki mire esküszik?Xp,Vista,Linux,Osx? melyik a jó és miért?vagy épp miért rossz?
  • PhilipMorris
    #275
    valami van benne, divat szidni azoknak a Microsoftot azok közt akik egyébként is lázadó típusok akik már elvből elutasítják azt ami másnak jó, és ilyenkor keresnek egy alternatívát pl Linux és azt kezdik el favorizálni, miközben lehet hogy teljesen kókler hozzá.
    Na az ilyen linuxosokat nem szeressük....
  • Hellhammer
    #274
    A linkelt képben az a csodálatos, hogy amúgy az a csávó meleg, aki a Mac Guy-t játssza a reklámokban :)
  • kifli
    #273
    de am mér azon megy a vita hogy akk aki mac-et használ az kocka?
    én csak beírtam hogy mit gondolok arról a képről amit linkeltek...
    nyilván nemcsak a buzik használják a vistát és nem csak bűnözők a unixot nemértem a mac-en la akadtatok hogy azt írtam hogy kocka (nézd má meg azt a szerencsétlen gyereket) am inkább lennék kocka mint buzi, szal méne a vistások hőbörögnek?
  • Hellhammer
    #272
    Pont ez az, hogy a specifikusabb problémádat oldják meg. Most ne csak arra gondolj, hogy mondjuk nem megy a nyomtató, vagy hasonló dolog, hanem mondjuk összeszarja magát az egyik szerver, amitől megborul a hozzá kapcsolódó többi szerver közül néhánynak az active directoryja, amitől a júzerek nem tudnak bejelentkezni.
    Ilyenkor nyilván nem a diákmelós helpdeskeshez kapcsolnak, hanem a tényleg hozzáértő szakemberekhez, és ha telefonon keresztül nem megoldható a probléma, akkor beültetnek 2 embert egy autóba, és elküldik őket az ország legeldugottabb részébe is.
    Lehet google-t is bújni, meg fórumozni is, de néha jobban megéri kfiziteni a supportot, mint mondjuk minden kiesett munkaóra után bukni a többmilliókat.
    Amúgy divatos dolog fikázni a Microsoft-ot, de azért nagyon jó szakembereket foglalkoztatnak, sztem sok magát jónak mondó önjelölt infós csak pislogna, ha látná őket munka közben.
  • PhilipMorris
    #271
    Ha megteheti hát tegye, én is tenném ha tehetném.
    Ez még nem kockaság.
  • kifli
    #270
    "A hülyeség szintjéig menően vakmerő ember. Általában játékosok alkalmazzák arra, aki gondolkozás nélkül mindenkinek nekimegy.
  • PhilipMorris
    #269
    A Pistike fogalommal a számítástechnikában tisztában vagyok, de mi az a Vérpisitke?:) honnan toldódott hozzá a vér szó?:)
  • kifli
    #268
    rokonom kint él amerikába informatikus és van neki ilyen ismerőse, mindenből apple-t vesz iphone ipod (kettő együtt fölös de neki van) mac
  • Palinko
    #267
    nem tudom milyen a windows supportja, de úgy gondolom hogy egy specifikusabb problémát ott sem oldanak meg neked, és azért ettől jobb a linux közösség által nyújtott segítsége, vagy beírod a googleba és ott van legtöbb esetben.
  • Hellhammer
    #266
    Nagyon nem érdekel, hogy kinek miből van pénze, kinőttem már belőle :)
    Amúgy nem csak az Apple árul 5-600-ért gépeket, ha megnézed az összes nagyobb gyártó hasonló kategóriájú konfigja ez az árkategória. Persze ezért az árért (meg akár a töredékéért is) nyilván össze lehet tenni jobb gépeket piacról, de ha valami beszarik akkor nincs az, hogy felhívod a support-ot és személyesen kijönnek hozzád és vagy javítják, vagy cseregép. Persze ez otthon nem sokat ér, de vállalati környezetben nagyon megéri a pénzét ez a dolog.

    Sztem Windows-t is sokan azért választják inkább, mert ahhoz lehet kérni olyan supportot is, hogy szintén záros határidőn belül megoldják a problémákat. A Linux ilyen téren nagy hátrányban van sajna.

    Amúgy elég butaság összemosni egy MacPro-t vagy mondjuk Dell Optiplex960-at választó júzert egy "öccázfpstmegyakrájziszagépemen" Vérpisitkével, mert teljesen külön világ. És amíg Vérpistike betolja a konfigját az aláírásába, addig a másik júzer csak elnézően mosolyog egyet ;)
  • Tikal #265
    akkor milyen gép kell dolgozni? 150ezres acer? azzal is lehet persze, de nem egy grafikai studionak vagy egy fotosnak...
  • Tikal #264
    és hány ilyet ismersz? én egyet se...
  • kifli
    #263
    jó nevitázzunk igazad van.

    Én azokra gondoltam a kocka megnevezésnél aki othonra vesz egy mac-et magának mert hogy az milyen vagány és akk a fórumon tud vele jaffázni.
  • kifli
    #262
    az alap, nekem sem 500e-es gépem van nézz már kicsit körbe, aztán mielőtt azzal jönnél hogy ez se lehetett olcsó és apuci meg anyuci megvette nekem hát nem egész nyáron dolgoztam hogy megvegyen (segédmunkásként nem ciki az ilyen...)
  • Hellhammer
    #261
    De játékhoz gondolom meg alap az 500e-es gép számodra...
  • PhilipMorris
    #260
    Kifli látom te nem igazán érted, hogy egy macpro kinek és mire kellhet és miért 5-6-7 százezer forint.
    Nézegess egy kicsit utána mielőtt kijelentesz valamit.
    Pc-re meg csak hibásan, össze vissza gányolással tudsz rakni OSxet ennek is nézz utána mielőtt kijelented hogy az bakfitty "megoldható".
    Aki komoly munkát végez vele, nem bízhatja rá a dolgokat egy hibádzó erőszakkal feltört telepített rendszerre.

    és ez nem azért olyan drága mint egy játékra kitalált pc.
    szóval, google: macpro és olvasgass kicsit.
  • L7wy
    #259
    A csicsásság nálam azt jelenti, hogy benyomnak mindenféle effektet, de abból nekem semmi hasznom nem lesz. Win 7 en meg (egy abszurd példa, de hogy megértsd) a tálcán szép nagy ikonok vannak, lehet őket jobbklikkelni, könnyebben lehet rájukkattintani, emellett több ikon elfér a tálcán (kb 3X annyi)
  • L7wy
    #258
    Basszus!!! A lényeg az h Vistán a szépségek feleslegesek, visszafogják a gépet, és nincs is értelmük, Win 7-en meg jól összehozták azt hogy praktikus is legyen és szép is. És a szép kezelőfelületet lehet használni is, nemcsak ottvan hogy legyen, és hogy a szemnek szép legyen.
  • kifli
    #257
    gondoltam hogy nem szövegszerkesztésre fogják hasznlni de 500e-ből már sokkal jobb gépet össze lehet pakolni szerintem, ha meg osx-kell akk azis megoldható...
  • PhilipMorris
    #256
    Most itt ne olyan munkát képzelj el hogy megy az office meg az exel és ennyi, video vágáshoz, filmekkel kapcsolatos dolgokhoz igen csak el kell a Macpro gép.
    Legalábbis én igy láttam ilyen helyeken.
    Azért majd ha megjelenik a 7, az már komoly lessz figyeljétek meg!:)
    Ne egy Beta verziót elemezzetek.

    Milyen csoportosan elkövetett garázdaság (tömegverekedés) alakulna ki ha ezt a vitát élőben folytatnánk valahol:)
  • kifli
    #255
    dolgozni nemkell 500e-es gép...
  • G_ArchAngel #254
    Dolgozni?
  • kifli
    #253
    aki az 500e-es mac előtt ül hogy képes volt ennyit kidobni egy gépre fölöslegesen :D
    mac-re nem sok játék van ha joltudom akk meg minek az 500e-es gép?
  • karajjj
    #252
    akkor szvsz tanulj meg fogalmazni mert még mindig nem értem, hogy ha kinézet ugyanolyan csicsás, de már szerinted a OS használhatóbb, akkor már nem ugyanolyan csicsás?

    saját magadat cáfolod meg egyre jobban
  • L7wy
    #251
    Igen, jól mondtam, a Vistán csicsás is, de a Win7 nek praktikus a superbarja és a desktopmutatója is (jobb alsó sarok)... Szerintem a Win7 praktikus nagyon is, és nem olyan mint a Vista h csak csicsás, de semmi funkció.
  • Tikal #250
    és ezzel akarják eladni az ujabb fostalicskát? :D
    bár nem emlékszem hogy az XPben lett volna ilyen fantasztikusan innovativ ablak kezelés :D
  • karajjj
    #249
    yep :D
    én a 98 óta használom :DDDDDD
  • Sir Quno Jedi
    #248
    Jah, az XP-ben láthattad szvsz. :D
  • Tikal #247
    hm.. most látom miket tud ez a windows 7 :) fejlődik az ablak kezelés, pl ha a jobb also sarokba kattintok eltünnek az ablakok... kár hogy ez már mind meg van az OS X -ben még egyszerübben.... és kár hogy a szines vistas design ugyanaz... és micsoda uj feature, programokat tudok huzni a tálcára, hogy gyorsinditásként müködjenek, mintha már láttam volna valahol :)
  • karajjj
    #246
    "A Vista tényleg csicsás, de a win7 az nem"

    ezt írtad szó szerint
  • L7wy
    #245
    De csak ránézésre!
  • karajjj
    #244
    win7 ránézésre olyan mint a vista... -.-
  • Tikal #243
    hm.. igen, valószinű egy linux felhasználó nagyobb kocka mint egy OS X használó, de a vistás design ha nem is melegeknek de épp felnőtt embernek se való...elég gagyi csicsás....
  • PhilipMorris
    #242
    URL]http://kep.ivpicture.hu/51902.jpg[/URL]

    nekem az otthoni linux felhasználókról ez jutna eszembe:)
  • PhilipMorris
    #241
    melyik a nagyobb kocka, aki hónapokat tököl a linuxal hogy értelmesen működjön, programoz számol töri a fejét, vagy aki egy 500 ezres mac elött ücsörög és probléma mentesen használja?
    Vagy neked vannak más elképzeléseid a kocka szleng jelentéséről nem tudom.
    A vistát meg semmiképp nem hasonlitanám egy bőrruhás melegre.

  • gabi89
    #240
    Hát nézd meg a KDE felületű Linuxokat azok alapon iszonyat szépek :)
    Ubuntu Gnome alapú és a Gnome -on szerintem ideje lenne mint változtatni. KDE 4-es verziója egész jól kiforródta magát mára és pofás is.

    Laptopon Mandriva van fent nekem jelenleg KDE felülettel és bejövős eleinte voltak furcsaságai ,de mára megszerettem :)
  • kifli
    #239
    a unix egy bűnözőt kapott mivel a hackerek nagyrésze unixot, a mac-es arcra kéne még egy szemüveg hogy extra kocka legyen a vista meg a dizájnja miatt kapta azt a kinézetet a csillogós fekete bőr ruha a külsőségekre megy de a ruha alatt mivan...
  • PhilipMorris
    #238
    http://m.blog.hu/on/onthisday/image/PC-DOS_1_10_screenshot.jpg

    hát nem szép?
    Egyszerű, letisztult, rendkívül informatív felület és még sorolhatnám...
  • PhilipMorris
    #237
    Szerintem a DOS-nak Design terén nincs párja, hol van ehez a vista meg a 7? sehoool:)
  • Palinko
    #236
    mindenki összehozhatja ahogy neki tetszik :) igaz windowsnál is később biztosan lesznek skinek, sztem a win7 meg nincs még összerakva kinézetileg valahol ok, valahol meg egyszerű, de majd lassan megtalálják a középutat sztem.