5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • narumon
    #4690
    Jaja szintén megvan nekem is, de nem lennék igazi fan ha nem venném meg most vinylen, ráadásul tök jó áron jönnek az Oldfield lemezek újra kiadásai!
  • narumon
    #4689
    AT nagy király! :D
  • Musachy
    #4688
    Az a Mike Oldfield nekem CD-n van meg, még a megjelenés után vettem meg '94-ben vagy '95-ben.
  • Musachy
    #4687
    Ilyen Concorde típusú hangszedőm nekem is volt és én is OM-be való tűkkel használtam. Valóban nagy előny, hogy nem tudod rosszul beállítani, illetve nem kell bonyolult sablonokkal szórakozni. Továbbá pillekönnyű és szép is. Aztán vettem egy AT-t...
  • narumon
    #4686
    Többen mondták itt anno, hogy a Shure hangszedők is jók, de én az M97x-től nem voltam elájulva. Most szereztem egy M91ED-t amire azt mondják az okosok, hogy egy egészen tisztességes hangszedő. Ma pedig egy értesítő várt a postaládában, hogy csomagom érkezett külföldről, szerintem az ebbe rendelte Jico Shibata tű jött meg. Nagyon kíváncsi leszek rá mit mutat.

    Azon kívül egy Ortofon hangszedő tipp, nekem nyilvánvaló volt, de sokadig emberrel találkozom akinek ez újdonság hátha itt is segít valakinek az info.
    Van az Ortofonnak ugyebár a Concorde sorozata ami S karos lemezjátszókhoz (leginkább a Technicshez) kifejlesztett hangszedő. Kompletten mindent tartalmaz így csak rá kell tenni a karra és minden be van állítva, nem kell szórakozni vele. Sokan ezt azért nem használják mert DJ tűkkel árulják. Viszont bármelyik OM sorozatú tű is felmegy rá, a a Condorde-ok meg alapvetően jó hangszedők, szóval csak annyi a teendő, hogy rá kell tenni egy OM30 vagy OM40 tűt és van egy hibátlanul beállított nagyon jó hifi hangszedőnk. Az én ajánlatom itt is az utángyártott JICO tű ami fele annyi mint az eredeti Ortofon és talán még jobb is annál!
  • narumon
    #4685
    Én rendeltem/vettem egy csomó lemezt, egy része már itt van más része még nincs. Többek között ilyen finom lemezeket rendeltem az elmúlt 1-2 hónapban:

    Game of Thrones Soundtrack (nem bírtam ellenállni)
    ACDC - Ballbreaker (megvolt régi lemezen, de most akcióban nyomatták UK-ban)
    Mike Oldfield - Songs of Distant Earth (nem mondom, hogy az egyik legjobb de hogy az egyik legvarázslatosabb Mike Oldfield lemez az biztos)
    Yngwie Malmsteen - Fire & Ice (klasszikus rock zene a klasszikus rock alkonyából 92-ből)
    Kasper Björke - After Forever (nagyon jó kis északi elektromos muzsika)
    About: Berlin vol 8 (a szokásos 4 lemezes trance/house válogatás)

    + sikerült végre levadásznom egy hibátlan (tényleg olyan mint egy zsírúj) Alice Cooper - Hey Stoopid lemezt

    Mindegyiket melegen ajánlom!
  • Musachy
    #4684
    Én biztos.
  • narumon
    #4683
    Az a jobbik eset :)
  • lodarazs
    #4682
    Mindenki zenét hallgat.
  • narumon
    #4681
    Megint nagy a csend, pedig bazisok jó lemez jelenik meg mostanában!
  • narumon
    #4680
    Új PInk Floyd lemez novemberben:
    PInk Floyd - Endless River
  • musichunter65
    #4679
    hm egészen JÓ!!! köszönet a figyelem felkeltésért!!

  • narumon
    #4678
    Jah a hivatalos megjelenés Szeptember 22
    Ha minden jól megy akkor 23.-án vagy 24.-én nálam lesz a lemez!
  • narumon
    #4677
    Így van, a Foolt is szívesen hallgattam, de azért annyira nem volt jó, hogy vinylen is megszerezzem. A lenti lemez meg már előrendelhető, és mint a lenti youtube példa is mutatja kicsit több érhető el már mint minták. :) Több szám is fent van a lemezről a youtube-on nem csak ez, és 2 perces mintában a többi is elérhető! (de látod te is rögtön vágtad a lemez tartalmát meg azt, hogy 3-4 szám jó rajta (szerintem inkább 5-6) :D
  • amaximus
    #4676
    love story egy egész nagylemezbe? szép románc! mikor lesz az eljegyzés?
    ha jól tudom,még meg sem jelent (elektronikusan sem, csak részlet mintákkal), de már neked rügyedzik a frigy?! na nemáán.

    maga az album végre jó, nem az a tipikus underground,amiket többnyire eddig produkált, most végre valóban több számában is szélesebb közönségbarát zenéket tartalmaz, és kétségkívül ez a legjobb zene rajta (talán még kb. 3-4,ami úgy jónak mondható),mely valóban eléggé ütősre sikerült! nálam is nyerő, remek alkotás!
  • narumon
    #4675
    Én most Kasper Björke új nagylemezébe vagyok szerelmes. Ez a szám már nem tudom hanyadszorra pörög ma...
  • narumon
    #4674
    Nem csak itt van ilyen mánia nyugodj meg :) Egyébként ár/teljesítményben szerintem az egyik legjobb hangszedő. (Persze nem mindig a magyar árakon), de szerintem már a kis AT95E is olyat zenél durván tízezer forintért amire a konkurenciának válasza sincs... az AT440Mla mellé meg majd dupla olyan áru konkurenst kell tenni hasonló teljesítményért.
  • Tyia
    #4673
    Viszont a Hornyphon tök jól szuperál....ez is valami nem?
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.09.12. 18:53:54
  • Tyia
    #4672
    A Sharp....10 Mihály.
  • Tyia
    #4671
    Még baráti az ár...de túl sok adatot nem ad a legény....
  • Musachy
    #4670
    Erről én nem tehetek.
  • bigivan
    #4669
    Számomra teljesen érthetetlen ez az itt létező AT mánia.
  • Musachy
    #4668
    A Sharp ezen típusáról konkrétan nincs infóm, de asszem ez egy szíjhajtásos lineáris, de közepes szintű gép. A Hitachi 55-ös viszont egy DD-s lineáris lejátszó, asszem '80-83 körüli, népszerű játszó volt akkoriban nyugaton. És igazából talán nem véletlenül, mert ami a technikai adatait illeti elég penge (rumble: 78dB, wow and flutter: 0,025% wrms). Amennyiben jó állapotban leledzik és egy jó minőségű AT van a karon, akkor baráti áron megfontolandó lehet. Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2014.09.12. 15:17:43
  • Tyia
    #4667
    Nem írtam el.
  • Wind 67
    #4666
    lájkolom, most denonban utazom ilyen téren
  • Wind 67
    #4665
    Hacsak el nem írtad a HT 500 at...
    Ht-50S tipusom volt a 801S évek elején, akkor az a kor szellemében jó volt
  • Tyia
    #4664
    Tehát ezek közül......valamelyik:

    Sharp RP 113H,

    Hitachi HT-L 55
  • Musachy
    #4663
    Ez meg szép is, jó is és AT150-essel...
  • Musachy
    #4662
    Egy lineáris gép. Jó.
  • narumon
    #4661
    Ha már DD, akkor ezt a Denont ha most lennék japánban szó nélkül megvenném!
    Denon DP1300
  • narumon
    #4660
    Igen. Nekem van egy Technics SL7-es készülékem, ez reviewk alapján is egy nagyon jó kis pörgető, és én is meg vagyok elégedve vele. 1-2 apróság van ami "bosszantó" de egyébként ha sikerül kis pénzért megvenni egy ilyet akkor egy AT hangszedővel tökéletes kezdő lépés lehet! Létezik még az SL10-es típusa ami "nagyobb" de sokkal drágábban mennek, és a tesztek alapján pont hangban gyengébb egy kicsit.
  • narumon
    #4659
    Sokféle megoldás van DD-re, asszem egyedül a Technics emelkedik ki a nem motoros hajtással.
  • Tyia
    #4658
    Áhá...mint egy fűnyíró.
  • lodarazs
    #4657
    A motor tengelye egyben a tányér tengelye is.
  • Tyia
    #4656
    Volt (jóval)lejjebb pár szó a lineáris lemezjátszókról.
    Azokban van valami pozitívum?
    pl: Sharp RP 113H, Hitachi HT-L 55.....
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.09.11. 17:34:33
  • Tyia
    #4655
    direkt hajtás.....Direct Drive....DD?....fogaskerekes, vagy hogy lesz közvetlen?
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.09.11. 17:28:41
  • Musachy
    #4654
    Ha az tetszik neki, legyen. Én is csak a saját véleményemet tudom mondani.
  • narumon
    #4653
    DD.re gondoltam. És pont ezért ajánlottam pl a Reloopot amivel gyorsan le lettem hurrogva. Modern DD, nem mászik el, jól kezelhető, az árához képest egy normális hangszedővel tisztességesen szól. Nincs vele vacakolás, felújítási probléma, tisztább szárazabb érzés.
  • Musachy
    #4652
    Vegyen egy olcsóbb Technicset... akkor már majdnem a többit is megveheti, nem pont Technicset. Egymás után cserélgettem a lemezjátszókat, volt köztük Pioneer, Akai, Dual meg Technics is. Mindegyikkel volt valami bajom, ráköltöttem sokat ezekre meg a hangszedőkre is, kábeleket cserélgettem. Viszont, ha nem a drágább kategória, akkor az én magánvéleményem szerint legyen: direkt hajtás, quartz vezérlés. Sajnos a szíjhajtásos Technics és Pioneer lejátszókkal is az volt a bajom, hogy lehetetlen volt úgy beállítani őket, hogy ne másszon el a sebesség, még ha nagyon lassan is. A Technics meg még hallhatóan nyávogott is. Az Akai DD-s és quartzos volt viszont búgott, amint írtam is. Volt egy Dual, ami direkt hajtásos volt és mégis elmászott a sebessége. A Telefunken (amit lejjebb mutattam) DD-s és kikapcsolható kvarc vezérlése van, de mindig kvarccal használtam.
  • Musachy
    #4651
    Igen, a fanyalgóknak az vele a bajuk, hogy a régi hangzást várták a mai DM-tól. De ahhoz a régi lemezeiket kell hallgatni.