5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • Musachy
    #4730
    Mostmár igen.
  • narumon
    #4729
    Ezt a facebook csoportot ismeritek?
    Viny (-bakelit) korongok adás-vétele cserebere
  • narumon
    #4728
    Hát csak mert nem volt mit húzzáfűzni - megkaptam a linket oszt örültem :)
    Egyébként meg tényleg, írok valamit néhány óra múlva ránézek még semmi reakció, még néhány óra múlva semmi, aztán lehet, hogy 4 napig elfelejtek felnézni ide :)
  • Musachy
    #4727
    Bírom Narut, hogy bedob egy kérdést vagy egy témát és aztán napokra (hetekre) eltűnik...
  • kaposi1
    #4726
    Pedig komolynak tűnt.
    Az biztos hogy számomra az év legigényesebb kiadványa .
  • Musachy
    #4725
    Írtam, hogy csak provokáció volt.
  • kaposi1
    #4724
    Na akkor csak megbékéltél te is. :-D
  • Musachy
    #4723
    Az enyém meg ilyen "zöldes".



  • kaposi1
    #4722
    Az év dupla LP--je a stílusban mint ahogy arra számítottam.
  • gyorgy74
    #4721
    Igen magic80sSound.
  • narumon
    #4720
    Discogson keresztül vetted?
  • gyorgy74
    #4719
    Meg ám!!! Volt szerencsém hallgatni mind a CD mind a Vinyl lemezt. Szuper anyag!!!
  • narumon
    #4718
    Úgy látom végre megjelent a 23rd Underpass vinyl.
  • narumon
    #4717
    Azért a 440 jobb hangszedő összességében mint a 120, nem véletlenül drágább. Vegyél bele egy új tűt és jó lesz az még, a hangszedőnek kutya baja!
  • narumon
    #4716
    Mindig így kezdődik :)
  • sanyo71
    #4715
    Vissztérve kicsit erre a csere üzletre, végülis maradt a Marantz pörgető, de annyira kevés pénzért adták a JVC-t hogy ő is hozzám költözött.Így háromra nőtt a létszám,2 szíjjas és egy DD meghajtású.Azért az egyik szíjasnak mennie kell majd, mert az asszony kezd furán nézni rám.
  • DFresh
    #4714
    Köszi a mintát, nem rossz.
    Az igazi az lenne , ha ezt a részletet a 440-el is felvennéd.
  • tgolyo
    #4713
    itt a minta: http://www29.zippyshare.com/v/63901024/file.html
  • tgolyo
    #4712
    majd keresek Neked AT120-as digizést a múltból.
  • tgolyo
    #4711
    Szia!
    most is a 440-es van a gyalugépen. a 120 is nagyon szépen szól, bár kb. 40db lemezt esztergáltam csak vele, mert jött a 440. azóta pihenget a szekrényben.
  • DFresh
    #4710
    Hello!
    Ha jól emlékszem, neked van egy 440-ed is.
    Elég sokat futott az én 440-em, gondoltam lecserélem.
    Neked bevált a 120, érdemes arra cserélni, vagy maradjak a 440-nél?
    Előre is köszi.
  • reynaud #4709
    Vinylen is kapható az album,nálam az év egyik legjobb dala!

    Electric Youth - Runaway
  • Musachy
    #4708
    Új Billy Idol album október 20-án!
  • Musachy
    #4707
  • tgolyo
    #4706
    ha már a 120-nál tartunk:
  • lodarazs
    #4705
    Nekem is. :(
  • Musachy
    #4704
    Sikeresen eltűnt egy hsz-em.
  • Biatomi
    #4703
    nekem azért tőlük más a kedvencem,természetesen újat nem mutatok neked ezzel szerintem
    Utoljára szerkesztette: Biatomi, 2014.10.02. 10:16:47
  • Biatomi
    #4702
    ,nekem is tetszik
  • narumon
    #4701
    Attól még van korrekt magyar eladó, a hülye árakról sem feltétlen ők tehetnek....(27% ÁFA noooormális)???
  • narumon
    #4700
    Jaja, köszi, kijavítottam!
  • Musachy
    #4699
    Ja, a bloghoz kapcsolódik:

    "Ennio Morricone mára már hallhatatlan dallama" - szerintem azt akartad írni, hogy halhatatlan.
  • Musachy
    #4698
    Kár lenne. Elég szomorú, ha ez így van. Eddig sem voltam nagy megrendelő a magyar boltokat illetően, de eztán még inkább külföldről szerzem be, ami kell.
  • narumon
    #4697
    Át kell gondolnom a blogom helyzetét! Azt gondoltam, hogy egy ilyen blog elég hiánypótló a magyar piacon, talán kedvet csinálhat az LP vásárláshoz, újjá eledéshez. Nos bár a látogatói szám szépen növöget, de az ipariági magyar szereplőitől 0 azaz nulla segítséget kapok, sőt mindenki a saját kis pecsenyéjét sütögeti (ha valakit megemlítek a cikkben a másik felhúzza az orrát, stb) amiben egy ilyen blog elég zavaró tényező. (Főleg amikor ugye beszólok, hogy az itthoni 9000 Ft-os ár helyett egy kis fifikával 6000-ért is meg lehet ugyanazt venni). Ami bosszantó, hogy magánemberektől sem jön semmi segítség. Tipikusan azt érzem, hogy mindenki jól elvan a dagonyában.
    Szóval kaptam egy olyan ajánlatot, hogy kb "elfelejtem megemlíteni az olcsóbb beszerzési forrásokat - külföld leginkább)" cserébe kapok valamilyen szinten kedvezményeket. Az én lelki ismeretemnek ez kicsit kótyagos... viszont azzal is tisztában vagyok, hogy símán lejáratják a blogot a másik oldalról ha így folytatom - sajnos már vannak is ennek jelei...
  • narumon
    #4696
    Nem ismertem de éppen most hallgatom a youtubeon :) Elég Depeche-es (ez nem negatívum).
  • Musachy
    #4695
    Na, megérkezett a kedvenc maxim:



    Meg egy Pseudo Echo Lp is.
  • Musachy
    #4694
    A 120-asnak jobb a frekvenciaátvitele, mint a 440-esé, bár nyilván más tulajdonságaiban a drágább a jobb. Nekem ez volt szimpatikusabb. A 150-es meg nyilván a legjobb, de a legdrágább is. Nekem ez is szempont.
  • narumon
    #4693
    Aham ezeknél egészen biztosan jobb egyébként minden szempontból. Van egy Om20 tűm, de nincs kis AT-m, hogy konkrétan összehasonlítsam a 440 meg a 150Mlx meg sokkal jobb nála.
  • Musachy
    #4692
    Nem tudom, hogy mekkora jelentősége van (persze biztos van), hogy az AT drágább kategória, mint az általam használt Orto-k, mivel Stylus 3-as, 5-ös meg 10-es is volt próbálva és annak ellenére, hogy a hármas a legolcsóbb köztük, annak volt erősebb hangja és több magasa. 30-ast meg 40-est nem próbáltam, nem mertem annyit adni értük. Persze lehet, hogy a torzítása is nagyobb volt, nem tudom. Az Audio-Technica fronton a 120E került kiválasztásra. Ha össze kéne hasonlítani az Ortofonnal, akkor annyiból bajban lennék, hogy nem vagyok otthon a szakzsargonban. Egyszerűen JOBB, szebb magasai vannak, jobban tetszik a mélytartománya, valahogy élvezhetőbben szól vele a lemez.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2014.09.30. 21:31:30
  • narumon
    #4691
    Milyen tűvel használtad és milyen AT-t vettél? És mi a különbség a kettő között?