63
  • JoinR
    #23
    Én is Foxit Reader-t használok, és elégedettebb vagyok vele, mint az Adobe-bal. Van Mozilla-plug-in-ja, meg gyorsabban is tölt be.
  • nickb
    #22
    A 4. hozzászóláshoz hasonlóan hiányolom a szerkesztőket.

    Lehet hogy a pdf tényleg jó a "hordozhatósága" miatt, már lehet office-ban is pdf-be exportálni de ez akkor is egyirányú. Tegnap újra kellett gépelnem worben egy jegyzőkönyvet (nyomtatvány minta ugye, már nincs valódi nyomtatvány csak elektronikus formában,pdfben) hogy idén is használni tudjam, mert a cégnél csak reader van amivel még az évszámot se tudom átírni.

    2009-ben egyszerűbb fénymásolóban kitakarni az évet és kézzel ráírni az aktuálisat mint számítógépen átírni...? Az FSFE inkább egy teljes, ingyenes szerkesztő fejlesztését népszerűsítse vagy egy olyan alternatív formátumot ami hasonló tulajdonságokkal bír és lehet szerkeszteni is.
  • Lazarus
    #21
    pdf, doc monnyon le html for prezident
  • B0nFire
    #20
    A M$Word is megtartja a formázást, és ha az oldalszélességnél nagyobbra nagyítod, ott is kell jobbra-balra scrollozni. Összetéveszted a rugalmas webdobozokkal, ami azért jó, mert ha nagyítom a betűméretet, akkor is beletördeli ugyanabba a széles dobozba.

    Egyébként pedig oldalszélességben már igencsak nagyok a betűk (már feltéve, hogy nem 2 pont nagyságú betűvel szedték), kényelmesen elolvashatja az is, akinek rossz a szeme. Nálam az 1152 px asztali monitoron és az 1280 px szélességű notebookon is kiválóan olvasható a pdf. Persze, ha kinagyítanám úgy, hogy a képernyőre csak 3 betű férjen ki, evidens, hogy cibálnom kéne ide-oda a vízszintes gördítősávot. De még egyszer mondom: a Word esetében is ugyanez a helyzet. Ez nem weboldali szövegdoboz, hanem egy dokumentumforma. Annak meg van egy formája.
  • waterman
    #19
    lehet, hogy e-bookként nehéz vele bírni, de én akkor is áldom aki kitalálta ezt a formátumot. a szakdolgozatomat openofficéban kezdtem el írni, elég hamar nagy hiányosságokat találtam benne. aztán office 2003at használtam, direkt megkérdeztem előtte a nyomtatványboltost, aki nyomtatta és kötötte, hogy mit használ és akkor nem lesz semmi gond. ős is office 2003at. elvittem neki és ami nekem 59 oldal volt, az nála már 63 volt (sima .doc formátum), teljesen szétcsúsztak a formázások és helyenként még a betűtípussal is gondok voltak. akkor átalakítottam pdf-be és láss csodát ugyanúgy nézett ki a nyomtatás, mint amit én kigondoltam.
  • LouisWu
    #18
    hogy a pdf jó-e, arról nem akarok állást foglalni, de hogy az acrobat reader az a használhatatlan szoftverek legszarabbika, abban egyet értek :)
    Nyilván véletlen, hogy a foxit reader a régi, 256 MB mem.-val rendelkező, csak netezésre használt gépemen is lazán megy, az acrobat reader pedig még az új, dual core 2 GB memóriás gépen is lassú (az állandó update-elési vágyáról nem is beszélve)
  • 05lampard
    #17
    Ezt átolvastad, mielőtt elküldted?
  • CyrSyS
    #16
    Úr isten! Jót nevettem azokon a hozzászólások tulajdonosain akik a PDF formátumot szidják! Mi baj a PDF-el? Nagyon jól megcsinált formátum!

    "Nem szeretem a pdf-et főleg azért nem mert megtartja a formázást, így ebookként kezelni macerás (jobbra-balra kell scrollozni, hogy egy sort el tudjak olvasni)." <---- hülye vagy te fiam! Tanuld meg a Word-ot kezelni utána convert to PDF és nincs gond! Ebookként nehéz kezelni? Menj már el egy nyomdába nézd meg hogy a levilágító résznél milyen formátumba hozzák oda a könyvet mielőtt azt még papírra vetik!

    "A PDF borzasztoan ocska formatum. Inkabb valami alternativat kene nepszerusiteni es nem egy halom tragyat.
    Nagyon korulmenyes a PDF-et szerkeszteni, konvertalni. "

    Ócska? :D Mutass jobb alternatívát bátyám! Körülményes PDF-et szerkeszteni? Arról nem tehetek hogy lusta vagy tanulni szerkeszteni! Egyáltalán nem nehéz!!
  • bakagaijin
    #15
    Ezt úgy hívják: spec igény :). Igen, tudom hogy az Adobe Reader tud egy csomó mindent, lehet rá fejleszteni pluginekkel még többet fejleszteni. DE a túlnyomó többség ezt nem használja, s emiatt nincs is szüksége egy 50MB-os olvasóra :).
  • vmiki88
    #14
    én Foxit readert használok pdf olvasásra
  • balee66
    #13
    Jah, a paranoiás "kémprogram van még a hangerőszabályzóban is" meg a szokásos programfika meg van itt itt...
  • bakagaijin
    #12
    Viszont pontosan emiatt jobb, mint egy word dokumentum :P.

    szombi, ilyen van jópár. Pl CutePDF vagy a Bullzip (ghostscript-et használ mindkettő).

    Reader-rel az a legnagyobb baj, hogy böszme nagy, mi a retek 50-60MB egy pdf-olvasón? Sumatra 1.2MB-on tudja amire szükség van és pendrive-on hordozható, telepíteni sem kell. Nem tud 3D-s virtual megjelenítést, autentikálást meg egy csomó flancot mint az Adobe Reader, de a pdf-ek 99.sokszázaléka nem is használja azokat. Spec igényeknél kell a Reader, de azt meg lehet(ne) oldani letölthető pluginekkel.

    Az is "érdekes" egyébként hogy az emberek még azt sem realizálták, hogy olyan program hogy Acrobat Reader már nem is létezik. Van Adobe Acrobat - ez a pdf szerkesztő meg miegymás, és van az Adobe Reader :). 9-es verziótól kezdve.
  • Attila1234
    #11
    Jól van, látom megint tombol a szokásos SG-s infantilizmus. A PDF olyan végformátum, amit elsősorban arra találtak ki, hogy egyes dokumentum típusokat platformfüggetlenül is meg lehessen nézni. Mondok egy nagyon egyszerű példát, amit talán az itteni törzsközönség is megért, felfog: Egy tervezőiroda Autocad-ben elkészít egy tervrajzot, amit szeretne megmutatni az ügyfelének, de annak nincs meg az Autocad. Ezért az iroda PDF-ben küldi el neki a rajzot, amit az ügyfél teljesen 3D-ben, layerekkel együtt is meg tud nézni a Readerben.
    Annak is meg van az oka, hogy miért "nagy és lomha" a Reader. Azért mert a Reader nem csak arra jó, hogy PDF-eket olvasgassunk vele, de megfelelő szerver oldali támogatás mellett a PDF-ben megnyitott űrlapokat be lehet vonni egy adott vállalat üzleti folyamataiba. Egy rakás funkciója a Readernek az esetek többségében láthatatlan az egyszeri felhasználó számára, de ott van, és okkal van ott. Akit esetleg érdekel, és nem csak arra szeretné az idejét pazarolni, hogy faszságokat írogasson ide, az nézze meg ezt a weboldalt: http://www.acrobatusers.com/
  • Tetsuo
    #10
    a pdf telleg nem a legjobb de az Adobenak nagyon jo marketingje volt.. mar elterjedt mint az influenza.
  • roliika
    #9
    EEz igen!!! Nem akad, nem tökörészik a betöltéssel, nagyon kúúúl! Legyen áldott a neved! :DDDD
  • hottold
    #8
    Már csak egy kérdés vetődik fel bennem: ha ennyit rizsáznak a szabványokról, meg a nyílt forráskódról, akkor miért őrzik máig hét lakat és hét pecsét alatt a PDF szabvány valós forráskódját?!

    netán attól tartanak, hogy rögtön kiderül a turpisság és megbuknak, mint rottenbiller, hogy minden PDF olvasó szoftver egyben egy helyzetjelentésküldő szoftver (magyarán trójai), egyenesen a globálcionista diktatőröknek???

    kit érdekel egyáltalán ez a PDF szabvány az olyan nyílt forráskódú és valóban MINDEN egyes pontjában megindokolt és dokumentált szabvány mellett mint az ODF (OPEN Dokument Format) ???
  • BlackVoid
    #7
    A PDF borzasztoan ocska formatum. Inkabb valami alternativat kene nepszerusiteni es nem egy halom tragyat.

    Nagyon korulmenyes a PDF-et szerkeszteni, konvertalni.

    Az Adobe Reader a masik katasztrofa, lassu, instabil, allandoan updatelgeti magat. BLOATWARE.

    Legjobb lenne ha az Adobe most a valsag miatt becsodolne es akkor nem keszulne tobb iromany ebben a borzadalyban.
  • smv
    #6
    Nem szeretem a pdf-et főleg azért nem mert megtartja a formázást, így ebookként kezelni macerás (jobbra-balra kell scrollozni, hogy egy sort el tudjak olvasni).
  • Vorpal
    #5
    Csak a nyüg van vele - aztán ha vissza kell alakitani szerkeszthető anyaggá - csak a nyüg van vele.

    Egyébként valaki nem kedveli pl. az XPS formátumot? - láttátok milyen kajak kis olvasó jár hozzá?.D
  • szombi
    #4
    Az Acrobat Reader, mégha nem is nyílt, de legalább ingyenes, lesz*rom a többi PDF-olvasót.
    Nekem ingyenes PDF-író kéne. Nem, nem DOC->PDF konverter.

    Ha a PDF nyílt formátum, akkor miért nincsenek nyílt PDF-író programok?
    Vagy csak én nem ismerek ilyet? Akkor miért nem tesz róluk említést a cikk?
    Már megint a bulvár, a fontos részleteket már luxus megemlíteni.
  • mcganyol
    #3
    javaslom kedves windózos kollégáknak akik nem szeretik a pdfet, meg nem akarnak adobe readert felrakni, a Foxit pdf readert, gyorsabb az adobe programjánál. szerintem.
  • B0nFire
    #2
    Nem tudom, mi bajod az Adobe Readerrel? Nem tud túl sok mindent? Talán éppen azért, mert ingyenes. Ha szerkeszteni szeretnénk a pdf-et, ellátni különböző jogosítványokkal, hitelesítéssel, digitális aláírással, akkor ahhoz az Adobe Acrobatra van szükség, ami már egyáltalán nem ingyenes, és nem két forintba kerül. Nagyon jó, hogy a pdf végre hivatalosan is szabvány lett, valamint hogy nyílt forráskódú a szoftver, egyébként nem lehetne fejleszteni egyéb alternatív pdfreadereket. Egyébként nem tudom, miért mondod, hogy lenyomják az emberek torkán, amikor a cikk is megemlít hét alternatív readert, de említhetnénk még a GSPdf-et meg a ViewPDF-et is. Nem kötelező egyáltalán Adobe Readert használni, csak éppen ez van a köztudatban.
  • mainruler
    #1
    Örvendetes. Az Adobe Reader, mint az egyik leghitványabban megírt szoftver és a legpofátlanabbul legyömöszölt felesleges termék a netezők torkán végre eltűnhet az egyeduralkodó szerepből.