43
  • Dr Adee
    #1
    20 dollár? veszek egyet :)
  • metaljesus
    #2
    szerintem ilyen lesz
  • passatgt
    #3
    egy 0 szerintem lemaradt
  • passatgt
    #4
    mondjuk egy pici kijelző, pl 5 col, 2 gb flash háttértár, pár mhz-s proci, rá egy linux szövegszerkesztővel meg képnézegetővel

    ez belefér 10 $-ba bőven
  • foregister
    #5
    lehet kapunk egy 90-es években népszerű manager kalkulátort: régen abban is lehetett jegyzetelni, tárolni adatokat stb. Ezt ha átültetjük a mostani világra egy e-inkkel vagy sima kvarc kijelzővel akkor simán kijön a $20 mivel egy 1-2GB belső tárhely igazán nem drága.
  • Gery85
    #6
    Hát én baromi kíváncsi vagyok, várom a további információ!
  • Rexhawk
    #7
    ennél még a alsó kategoriás mobil is drágább!
    valszeg kvarc kijelzős , 2 colos, 10 megás memóriája lesz...
    amúgy én is kiváncsi vagyok rá
  • Ronny
    #8
    azt hiszem nem véletlen a titkolózás.
  • hdo
    #9
    Mivan, összeszedték a régi C64-es gépeket, új dobozba rakják őket egy kijelzővel, és eladják?

    Poént félretéve, kíváncsian várom. Már csak azért is mert a cikkben egyetlen komponensként említett 2 GB RAM, _már_ meghaladja a 10 dollárt /DDR2 esetében, hazai árakat nézve/.
  • NEXUS6
    #10
    Az egész koncepció a Világ megcsúfolása!

    A Világ fejlettebb végén a gazdagék 1 hónap alatt kb annyit pukkantottak el a tőzsdén, amennyit ezeknek az országoknak az IT fejlesztésére lehetne szánni az elkövetkező 50 évben, ha nem épp 100.
    Amúgy ha ezeknek az emberkéknek csak odaadták volna a pénzt ingyért, hogy csak autót, meg laptopot, meg luxuscikkeket vásárolhatnának, amit a nyugati bankok pénzén működő cégek gyártatnak Kínába, akkor most mindenki csak bólogatna, hogy ránkköszöntött a második aranykor és a fejlődés sosenem áll meg!

    Erre még ez az occsó bizbax is, röhej!
    :(((
  • passatgt
    #11
    az szerintem a flash háttértár akar lenni, úgy meg azért belefér
  • Rexhawk
    #12
    ööö...és mond el ezt magyarul is
  • Rexhawk
    #13
    haha +kijelző + proci +ram +szic. lapka +akku +bill +grph vezérlö +csatolók... sztem még 20 dollárba is húzos nemhogy 10
  • roliika
    #14
    Miaza kvarc kijelző? Mellesleg egy ARM (600Mhz) proci alaplappal és vezérlőkkel (linuxal) (semmi kijelző) 86 dolcsi
  • hdo
    #15
    "NEW DELHI: A $10 laptop (Rs 500) prototype, with 2 GB RAM capacity, would be on display in Tirupati on February 3 "

    Ha a flash háttértárat RAM-nak hívják, akkor valóban. Kattints csak szépen a cikkben a linkre.
  • frontway
    #16
    Itt van róla elvileg egy kép, hacsak nem fake:
    http://www.misstechs.com/2008/07/students-to-get-laptop-for-rs-500.html
  • frontway
    #17
    Ja és igazából 40eFt körül lesz, az csak valami suli támogatottságból kifolyólag kell a diáknak 20dollárt fizetnie.
  • shrike7973
    #18
    Magyarországon nem lesz vmi ilyen cucc?
  • hdo
    #19
    Volt. Diákhitel volt a neve, és évekig igényelhette/ a családo/d vissza a pénzt 180 ezer forint értékig. Ha így nézzük nálunk meg minden ingyen volt, konfigtól függően, ami nem érte el a 180 ezer forintot, piszkos mázlink van!
  • hdo
    #20
    Bocs, képszakadás, Sulinet! XD
  • waterman
    #21
    10 dolláros laptop végső formája.
  • passatgt
    #22
    értem én, olvastam én is, de ez így elég valószínűtlen, ezért godnolom, hogy ez a háttértár akar lenni
  • torcipepe
    #23
    jah, csaképpen a minimálbéren tengődőknek adókedvezményük van + nagycsaládos adókedvezmény és máris az jön ki, hogy a jóembernek nem is kell adót fizetnie, a semmiből meg persze nem lehet visszaigényelni. magyarul a sulinetet csak a tényleg rászorulók nem tudták igénybe venni, az akinek 30 milliós autója van, annak az állam kifizette a számítógépét. az viszont aki fizetéstől fizetésig él és nincs félretehető pénze, az nem tudta igénybe venni a támogatást. tudom, mert utánaérdeklődtem.
  • hdo
    #24
    Na, ez igaz!

    De kedvezmény az kedvezmény, és nem ez lesz a laptop _értéke_ hanem a _diákkedvezményes_ára_. Tehát a cikk ferdít, nem is kicsit! Így meg fölösleges saccolni hogy mi lesz benne és mi nem.
  • jaspercry
    #25
    lol
  • Déta
    #26
    WTF??? Mindenkinek veszek a családba, még a macskának is!!!
  • Rexhawk
    #27
    dehogynem. Ha ez lett volna aa kedvezményezett ára akkor rúpiában adták volna meg, mert mért osztogatna saját költségéből ingyen laptopokat az indiai kormány.
  • brueni
    #28
    egy szürkeárnyalatos kijelző, egy lapra integrálva minden chip, külső csatlakozók hiánya, no wga-soros-lpt-modem-usb portok, fólia billentyűzet, no mozgó alkatrész, fröccsöntött műanyag ház, 3 ceruzaelem és madeinmesszedenagymennyiségben és szerintem belefér 20 dolcsiba.
  • hottold
    #29
    ez egy kicsit drága mulatság lenne 10 dolcsiért !

    a cikk egyébként egy óriási globális hoax.. sosem lesz új laptop még 100 dollár alatt sem, nemhogy 20 dollárért , különösen nem a gazdasági világválságban !
  • JoinR
    #30
    Ez a gazdasági világválság a túltermelés miatt jött létre, akárcsak a 2 világháború között. Akkor úgy lementek az árak, hogy hihetetlen, mégse kellett senkinek. Most miért ne lehetne ugyanez?
  • Axon
    #31
    Azt hiszem, hogy jövőhéten hatalmas csinnadrattával be fogom jelenteni az 1 dolláros laptopot. Na persze a kezdeti időkben a magas költségek miatt 2 dollárért fogom árulni, de majd a sorozatgyártás felfutása után már 1 dolcsi lesz az ára.
  • TheZsenyka
    #32
    Ha így romlik tovább a pénzünk, lehet, hogy tényleg 10 dolcsi lesz egy laptop.
  • kvp
    #33
    "egy szürkeárnyalatos kijelző, egy lapra integrálva minden chip, külső csatlakozók hiánya, no wga-soros-lpt-modem-usb portok, fólia billentyűzet, no mozgó alkatrész, fröccsöntött műanyag ház, 3 ceruzaelem és madeinmesszedenagymennyiségben és szerintem belefér 20 dolcsiba."

    A vga/soros/usb/audio portok nem jelentenek kulonosebb koltseget. Manapsag mar a legolcsobb (<2usd) mikrovezerlok is kepesek ezeknek a kezelesere, gyakorlatilag a csatlakozo viszi el a koltseguk nagyobbik reszet. Az igazi kiadast es a legnagyobb energiafogyasztot manapsag mar a kijelzo jelenti. Egy kis mikrovezerlo flash-el egyutt is megvan 2000 forintbol es barmilyen aramforrasrol elmegy ami 3 es 5V kozott van. (pl. gombelem, 2 ceruzaelem, stb.)

    A kijelzok eseten mar nehezebb a helyzet. Sima fekete feher lcd-t mar nem nagyon kapni, de amugy sem annyira olcso. A epapir azert draga mert kevest gyartanak belole, azt is egy kinai gyarban. (a konkurens termekek is azonos gyartotol erkeznek, ami akkor derult ki amikor a cegem nagyobb tetelben probalt beszerezni vezerloelektronika nelkuli epair kijelzoket) A nagyon olcso megoldas az oled technologia lenne, az nyomtatva annyiba kerul mint a vele azonos meretu dobozos uditok csomagolasara szolgalo papir. Egy ilyen kijelzo, kombinalva egy 2-3 dollaros mikrovezerlovel es egy rezisztiv folias erintokepernyovel mar tokeletes szamitogepet ad. Periferianak lehet rajta 1 usb, 1 infra es egy sd slot, ezek altalaban nem igenyelnek kulon kiegeszito aramkoroket, mint ahogy a piezo hangszorok es mikrofonok sem. A billentyuzet lehet a kepernyon, vagy gumibol, a kepernyonel nagyobb es ezaltal a billenyuzet ala is belogo rezisztiv foliat hasznalva. Halozatnak pedig hasznalhatnak bluetooth-ot (+ par dollar) vagy infrat (olcso de nem szabvanyos). Az egesz kijonne kb. 20-25 dollarbol, a szoftvereket nem szamolva (tehat valamilyen ingyenes linux-al).
  • waterman
    #34
    igen, ki lehetne hozni egy olyat talán 10 dollárból, de mi a ráknak?? kinek kéne? aki ilyet vesz, annak elég a sima számológép gyökvonóval. akinek több kell, annak egy szar low-budget mobiltelefon is többet nyújt. akinek még több kell, az vesz egy mp3 lejátszós mobiltelefont, aztán jön a 100 dolláros laptop, ami igazándiból jóval több. valóban biztos össze lehet rakni valami működő dolgot 10 dollárért, de nem éri meg. egy újabb szemét lesz csak. 1 hét után rájön az ember, hogy nem lehet az ég egy adta világon semmire sem használni és akkor vesz helyette egy 3szor drágábbat. aztán azt sem tudja mire használni és aztán rájön a nagyon spúr/skót/zsiger valaki is, (csak éppen már a dupláját elköltötte közben), hogy a számítógépként használható eszközök ott kezdődnek, hogy egy sima eee pc szerű valami. ami az alatt van, azt nem lehet használni. pl jó kis kütyü egy érintőképernyős gps készülék is, amiben van 2 gigás sd flash kártya, csak ahhoz, hogy ki tudd használni (adatok fel-letöltése), kell egy számítógép..
    nekem valahányszor ilyen óccsó valamiket akarnak gyártani, mindig az jut eszembe, hogy a képességeihez képest kegyetlenül sok szemetet termelünk az előállítása során. senkinek sem jó, kivéve annak aki gyártja. voltak régen az ilyen 32kilobyteos manager kalkulátorok. azon kívül, hogy fel lehetett jegyezni pár sort, meg volt benne számológép, semmire nem volt használható, csak akkor tűnt mánágernek a mánáger, ha néha csipogó valamit nyomkodott. talán egy olyan osszejönne 10 dollárból. az meg azon kívül, hogy egy kupac hulladék, nem lehetne semmire használni. 200 forintért vettem egy 4*5 centis fröccsöntött kis teszkós kulcstartó-számológépet. az az egy dolláros laptop. két hét után már nem működött, pedig a táskám aljában egy rakás papírzsebkendő közt volt. kár volt megvenni, az is csak szemét. a 21. században, meg ne akarják kibökni a fejlődő világ gyermekeinek szemét egy kvarcóra képességeit felmutató szerkentyűvel..
  • hpteso
    #35
    igazad van waterman. nem kellenek az ilyesfele hulladekok. inkabb arulnanak elelmiszert meg vizet olcson a szegenyebb orszagokban nem pedig ilyen elmeroggyant szarokat.
  • zyppy
    #36
    remélem doom1-2 megy majd rajta
  • brueni
    #37
    ha megnézed a világ termékeinek 90 százaléka hulladék.
    mert mindenből akkora a kínálat mind állat 1000 féle sajt, 1000 féle kenyér, meg ezer féle pelenka. meg mindenből ezerféle.

    akkor a szarból is legyen ezerféle...
  • Gladiator
    #38
    Lol:D

    Mert ugyan mi koze van a penzunknek ahhoz, hogy mennyiert lehet laptopot kapni? Hottold (#29) meg aszongya a gazdasagi vilagvalsagBAN meg plane nem lehet ennyiert eloallitani... Valamennyit ertetek is a gazdasaghoz, vagy csak ugy irtatok valamit?:D
  • evibaba89
    #39
    a képen egy toshiba satellite a10es van, szóval sztem csak illusztráció a kép:)
  • brueni
    #40
    má bocs, de milyen képen?