204

A híres kémnő kalandjátéka
  • bogyoka
    #124
    Kíváncsiságbó elkezdtem az Amnesia: The Dark Descent című játékot és ki kellett lépnem, mert elkezdtem félni, mert az egyik sarokba érve csótányok voltak és tökre olyan volt, mintha a monitoromon mászkáltak volna:DDD Azt hiszem ezt nem fogom végigjátszani:D Amúgy-is olyan félelmetes, ahogy egyedül mászkálgatok egy kastélyban, közben kövek omlanak le a bejáratra, ahol kitudnék menni:D
  • bogyoka
    #123
    Ajaj, de nagyon is tetszett. Egyébként ajánlottam Neked a | #113 hozzászólásomban:D
    Bevalllom néha szenvedtem vele, mikor akciók voltak benne, a billentyű nyomogatások néha nem akartak menni, nem voltam elég gyors, de végül sikerült. Lehet, hogy Neked nem fog tetszeni:))
  • IXEMGabeo
    #122
    no megvan az új "jelöltem" Fahrenheit (Indigo Prophecy);) kíváncsi vagyok rá milyen...állítólag műfajteremtő

    neked tetszett?
  • bogyoka
    #121
    Megnézegettem a képeket, és biztos jó game, de nekem ez a fajta nem jön be, nem tetszik, legalábbis amennyit láttam most belőle videót és képeket. Szeretem az FPS-eket de nem az ilyet.:)
  • IXEMGabeo
    #120
    ja és ami a legjobb lehet benne ölni orosz/szovjet kommunistákat is:D:D:D
  • IXEMGabeo
    #119
    vadonatúj game illetve júliusi talán azért nem:)

    azért nézegess róla videokat;) időmanipulálós FPS remek sztorival, időutazós jelenetekkel és szörnyekkel:) neked való game:D
  • bogyoka
    #118
    FPS az American Army, eleinte olyan béna voltam, hogy a saját csapattársam lőttem le és büntetést kaptam:DDD
    Nem ismerem a Singularityt, nem is hallottam róla:)
  • IXEMGabeo
    #117
    online sokféle game van anno régen a Cod 2-ő volt nagy multijáték, na meg ugye FIFát is toltam sokat ellenfelek ellen...FPS az American Army?

    amúgy játszottál a Singularity FPS-el? óriási játék, néhol sztem igencsak megijednél:D
  • bogyoka
    #116
    Ja, és képzeld játszottam jó darabig online-n tudod neten keresztül az America's Army commandós játékkal nagyon klassz volt, a nevem ott Modeszta:D
    Állati jó volt de már nem játszom, új gépem lett és rendszer, úgyhogy már nem telepítettük újra a játékot.:)
  • IXEMGabeo
    #115
  • bogyoka
    #114
    Ilyen xbox-om van:)

  • bogyoka
    #113
    Én is játszottam a Star Wars Kotorral, a többivel nem, GTA-val szemezgettem azt hiszem ki is próbáltam, de nem érdekelt.
    Viszont a Fahrenheit-tet is érdemes kipróbálni, fantasztikusan jó game, nekem ez tartott vagy 2 hétig, az akciók benne nem túl könnyűek.:D Azon kiakadtam teljesen:D
  • IXEMGabeo
    #112
    nem feltétlen azért, voltak már elég gyenge game-k amik rövidek voltak...
    egyébként a játékidő és a nehézség a lényeg...Black mirror se tartana 2-3 napig, ha minden simán menne;)

    leghosszabb játék amúgy amivel game-ltam aminek baromi hosszú vége volt az a GTA San Andreas...küldetéseken kívűl minden mást is csináltam benne, de kb 2 hónapig nyomtam, mindennap amikor volt rá időm:D a másik ilyen játék ami szintén jo hosszú volt és baromi jó, az pedig a Star Wars Kotor 1 és a 2...1-et amikor először toltam akkor 2 hétig elbíbelődtem vele, pedig kb volt olyan h egésznap nyomtam a game-t annyira tetszett (kamaszkoromba nagyobb PC-s voltam:D) és mégis látod 2 hét volt...Star Wars Kotor az az a játék amit szintén 4x vittem ki annyira bejött
  • bogyoka
    #111
    Mindig az a játék rövid, ami jó vagy csak úgy vesszük észre, hogy rövid mert jó vele játszani és hamar a végére jutunk.:)) Nekem a Black Mirror 2 tűnt hosszúnak, mert abban sorozatosan nem tudtam mit kell csinálni és csak segítséggel mentem tovább. Nem értem miért, más kalandjátékoknál simábban vettem az akadályokat:)
  • IXEMGabeo
    #110
    ja sztem még a Mata Harinál is rövidebb volt, nem is az a fő baja, hogy rövid, hanem tulajdonképpen könnyű, ha jól emlékszem az 5. részben a sztoriban van olyan asszem h max lámpással kell végigmenni egy raktár részen és annyi:D...viszont oltári látványos részek vannak benne pl a bunkerben, azt nagyon élethűen megcsinálták és nagyon tetszik a sziget éjszaka...amúgy tettek bele mindent ami kell lövöldözés, bújkálás, futás, tárgyhasználat, kereskedés csak valahogy gyengus a kivitelezés:) amúgy sztem nem lett rossz játék is tutira lesz folytatása amit remélem, hogy jobb lesz:)
  • bogyoka
    #109
    Értem akkor rövid játék, kár. A füst elől menekvés érzem, hogy nekem nehéz lesz akkor, volt ilyesmi játék, hogy menekülni kellett és alig bírtam megcsinálni:D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igazán sajnálom, azt hittem van valakid, majd csak befut az igazi:)


  • IXEMGabeo
    #108
    ez a Penumbra még képek alapján is félelmetes:D
  • IXEMGabeo
    #107
    Lostot csak nosztalgiából tettem fel, max hétvégén nyomom ki újra, de a füst elől menekvés miatt nincs kedvem:D amúgy rövid játék sajnos gyorsan ki lehet tolni...amúgy a kalandjáték kategóriában a legegyszerűbb fajta majd meglátod, hogy ez inkább talán az akció/kaland keveréke, igazából csakis a hangulata, a hangok/zenék miatt érdemes végigvinni és azoknak akik a sorozatot látták, mert amúgy nem egy nagy cucc...mivel én megrögzött Lost rajongó vagyok nem véletlen, hogy 4x vittem ki, de baromira pipa vagyok amiért csak 8 órás játékidőt csináltak és 6 epizódot...Black mirror is 6 epizód volt, dehát zongorázni lehet a különbséget, a Lostot 1 fél nap alatt végigviszem addig a Black M-t pedig 3-4 nap alatt sikerült...

    örülök, látod, ezért is jó egy férj mindig kéznél neked:D:D:D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nekem viszont nincs támaszom, egyedül vagyok több mint 20 éve sosem volt barátnőm, aki segített volna itt-ott amott:D
  • bogyoka
    #106
    Jó a monitorom, férjem megcsinálta, kábelt cserélt és müködik
  • bogyoka
    #105
    Ez szép, hogy leírtad, én nem írtam le semmit mikor végigjátszottam, pedig úgy illet volna, ha már az én topicom:))
    És mi lesz a következő játék, amit játszol majd? Lost?
    Én még mindig a Broken Sword-del játszom, meg a Penumbrával, utóbbinál frászt kapok állandóan.:DD
  • IXEMGabeo
    #104
    ja és Oscar Samsonet, Carl Zollinger és a rendőrfőnök Ladoux abszolút kitalált személyek, Elizabeth-et nem nagyon tudom hova tenni
  • IXEMGabeo
    #103
    :( lesz másik remélhetőleg és visszatérhetsz:)

    végigvittem a Mata Harit...elején nagyon könnyűnek tűnt, de végül benehezedett egy picit hátráltattak a minigamek az pozitívum volt nekem h lehetett skippelni 1-2 t...végén a gyárban megint valami eszméletlen kemény irányítópanel volt ott azt is skippelnem kellett, mert baromi nehéz volt, még a 3 zöld jelet megtaláltam, de utána a csöveket nem sikerült eligazítanom:D
    a befejezése nagyon tetszett, bár kicsit fura volt, hogy Matát letartóztatta Ladoux utána pedig azt hinné az ember, h meghalt, de nem, mert Ladoux az, aki megmenti a végén:D:D:D és az is kiderül ami meglepett és irreaális, h 1963-ben Mata meséli a sztorit egész végig (való életben Mata meghalt 1917-ben, a játék készítői szerint túlélhette Mata a lövéssorozatot, de könyörgöm abban az időben nem volt golyóálló mellény;) )

    értékelésnél a skillem 7140-en körüli volt, amit a vonatozással összeszedtem...150/1000 volt a spycraftom, ami annyit jelent, hogy baromi sok titkos papírt és nyomot nem találtam meg... ezenkívűl nem értettem, de soha nem kaptam lóvét sehol se:D lehet azért mert skippeltem a táncokat mindig...

    összességében:
    +/- jó játék, de picit kevés a maga módján és terjedelemben is
    + játékstílusa egyedi
    + hangok nagyon jók lettek, a hangulat se rossz és a grafika is tűrhető
    -/+ idegesítő minigamek, amiket legalább le lehetett skippelni:)
    - tánc része nem jött be szinte lehetetlen volt jóra megcsinálni
    + Mata Hari szép volt, és a történet nagyon összeállt a játékban
    + történelmi személyek Emil Jellinek, Mercedes, Renault, Fritz Haber, Von Kalle, Marie Curie
    + tanító célzattal is elmegy a game
    - kevés a tárgykombináció
    - kevéssé bejárható helyszínek
    - néhol nagyon nagyon könnyű a játék

    10/7-et azért simán megért
  • bogyoka
    #102
    LCD monitorom van, de most a férjem gépéről tudok írni. Sercegett egyet és kialudt a monitorom.:D
  • IXEMGabeo
    #101
    monitor? nem lehet, hogy a videokártyád? ha monitorod halt volna meg még írni se tudtál volna ide:(

    akkor most nagyon nem irigyellek, mert szinte ez a kedvenc és szórakoztató tevékenységed neked is:) nekem is elég rossz volt kb 2 évig nem tudtam játszani a videokártyám miatt, amely becsíkozott minden új gamenél...előtte meg azért nem tudtam játszani, mert a UPC-vel abszolút lassú volt a letöltésem nem tudtam warezolni:D
  • bogyoka
    #100
    Na végre, akkor túljutottál, azt hittem abba hagyod a játékot:)
    Nekem meghalt a monitorom, nem tudok játszani:(
  • IXEMGabeo
    #99
    na végre sikerült skippelni a kodós game-t az egyiket viszont én magam meg tudtam csinálni igazából könnyű volt csak vigyázni kellett nehogy átpörögjenek a betűk:O...most nagyon bejön a game, a csatornába le kellett mennem a rendőrségen keresztül, ott lent kellett kihalgatnom valami Malbucot, aztán most ott tartok, hogy egy Fritz Haber nevű fizikusnak kell álcozni magam:D:D már minden megvan a hang is (Mata ordíbált a Gabrielnek az kemény volt:D:D), álruha is illetve a gyár is megvan ahova be kell jutni és elkapni Zollingert...Egyetlen dolgot nem találok méghozzá Mercedes Jellineket, hívom mindig Berlinből, duma van de személyesen nem találom:O viszont az egyetlen dolog ami hiányzik az, az h a faterja adná már kölcsön azt a limuzint h bejuthassak a gyárba...
  • IXEMGabeo
    #98
    Itt a vége a nibirunak...nem bírom végigvinni ezúttal a gólyosfeladványnál akadtam el szinte lehetetlen megcsinálni, nem vagyok jó az efféle majdhogynem rubik kocka, Bábel tornya játékokban
  • bogyoka
    #97
    Szia:) Akkor már szerintem nem is fog sikerülni, annak lőttek:D
    Igen a Nibiru más világ, és nagyon jó játék, nekem is tetszett:)
  • IXEMGabeo
    #96
    szia bogyóka, azóta se mentem tovább:D megakadtam ennél a résznél...

    most nyomom a Nibiru Age of secretset...tisztára Black mirror klón csak pörgősebb és kevesebbet kell benne gondolkodni, valószínűleg rövidebb game ez a Nibiru...
  • bogyoka
    #95
    Na, nem is gondoltam volna:)) Örülök, hogy látlak:D
  • syberia2
    #94
    én játszottam vele és kijelentem hogy valóban nyomoz a nő^^
    de tényleg nagyon jó volt
  • bogyoka
    #93
    Akkor nem játszottál az Art of Murder: FBI Confidential, és Art of Murder: Cards of Destiny-vel, nagyon jó nyomozós játék, egy csajjal vagy és nyomoz. Szerintem tetszene.:) Bár lehet, hogy tévedek nézz meg róla videót.
  • bogyoka
    #92
    Mi érdemes?:D Nem igazán értem, de nem baj:D
  • IXEMGabeo
    #91
    ja érdemes:) de már alig van helyem a lemezen:D mármint a winyón, még jóhogy a kaland gamek alig foglalnak helyet...
  • bogyoka
    #90
    Na, Te is belefogsz több játékba, mert én is úgy szoktam csinálni:D

    A Dead Mountainer Hotel nagyon nehezen szerezhető be, több helyen oroszul van, de van németül és azt lehet magyarítani. Nekem a férjem találta meg. Úgyhogy lehet, hogy nem fogsz vele játszani, de egyébként nem vesztesz semmit, nem egy nagy szám.
  • IXEMGabeo
    #89
    szerintem ez lesz az...hmm ki is próbálom

    Dead Mountainer Hotel amit ajánlottál sehol nem találtam warez oldalakon
  • bogyoka
    #88
    Egy Nibiru nevű játékkal játszottam, de nem tudom, hogy ez lett volna a teljes címe, meglesem. Amúgy nagyon tetszett, jó játék volt.:)

    Jól vagyok mint mindig szerencsére:D Én is elvagyok akadva a Broken Sword-ben:P
  • IXEMGabeo
    #87
    na találtam egy pofás kalandjátékot:) most szedem kíváncsi vagyok rá...

    Nibiru: Age of secrets, ha akarod kipróbálhatod;) nagyon tetszik a grafika és a tárgyhasználat a kép alapján és még sztem a sztori sem lehet rossz, de azt úgyis játék közben tudjuk meg...
  • IXEMGabeo
    #86
    nem a Zollinger, hanem a renőrkapitányságon Párizsban asszem a IV fejezet vége lesz...nem sok van hátra, de ez a jelkódfejtő nem megy, Alphabet, vowels az a 3 kar akárhogy forgatom nem jön ki az üzenet...őszintén szólva nem értem erre a minigamre ki a fene tud rájönni egyből...leírás ott van, mit kell csinálni, de ez nem gondolkodtató inkább idegesítő szerencsejáték alapon kijön a betű módszerrel működik:S

    amúgy hogy vagy bogyoka?
  • IXEMGabeo
    #85
    köszi nézegettem sosem írja le merre forgassam azokat a betűjeles cuccokat...