204

A híres kémnő kalandjátéka
  • bogyoka
    #1
    Elakadtam!

    Ha valaki játszott már vele, kérném a segítségét, mert sehogysem tudok tovább menni,már mindent megpróbáltam.

    Victor Malbec ezredes párizsi házánál vagyok, le kellene hallgatnom a beszélgetést, kaptam is kulcsot Ladoux-tól, de viszont a csatornát csak nézni tudom, a nagyító ikon jelenik meg, és semmi kéz ikon nem jelenik meg, és a kulcs sem müködik rajta, se a csavarhúzó, mit hagytam ki, vagy mit tegyek?
    Segítséget előre is köszi.
  • Toyo
    #2
    XIII. Victor Malbec ezredes párizsi házánál
    Vizsgáljuk meg a ház bal oldalán futó telefonvezetékeket és a csatornafedelet (utóbbit nem egyszerű, jobban járunk, ha bekapcsoljuk az eszköztár önműködő elrejtését a játékbeállításoknál). Levonjuk a következtetést: a kapcsolódoboz a föld alatt lehet. Illetve még egyet: a csatornafedő száma 318. Menjünk vissza Ladoux-hoz, beszéljünk vele és megkapjuk tőle a csatornahálózat kulcsát. Menjünk le a zárkákhoz, nyissuk ki vele a belső zárkaajtót.
  • bogyoka
    #3
    De már megkaptam a kulcsot, és az eszköztár is rejtve van, és mondja is Mata, hogy a 318-as csatorna lejáró, de nem tudok lemenni, ez a baj.
  • bogyoka
    #4
    Köszi szépen a segítségedet.
    Csak nálam kiírja, hogy csatornafedél, és a nagyító van ott, mindent úgy csináltam, ahogy írtad, de nem tudok lemenni.:)

  • toysoldier
    #5
    ezért biztos kellett egy új topic?
  • bogyoka
    #6
    Igen, hátha lesz még aki játszik vele, nekem szükségem van segítségre:)
  • Kmarha
    #7
    google-ben kapásból találtam 3 végigjátszást hozzá :D

    lájtos reklámként meg ajánlom minden kalandjáték kedvelőnek az alábbi oldalt:
    http://www.adventuregames.hu/fooldal

    ha jól láttam, végigjátszás itt is van ehhez a játékhoz (is)
  • Toyo
    #8
    Igen, én is innen copyztam be azt a pár sort, de gondoltam nem linkelem, mert még végigolvassa.. :D
  • toysoldier
    #9
    ...akkor keresd meg google-ben ami kell.

    felesleges ezért topicot nyitni -.-
  • toto2700
    #10
    ebbe kurválkodni is kell?
  • Csirke4
    #11
    Kurvajó, hogy nincs még topikja de azért a flame, hogy "MINEK ÚJ TOPIC?+?!?!?!" az fontos hogy meglegyen.
  • bogyoka
    #12
    Tudom, és oda néztem a végigjátszásba, ha nem tudtam valamit, nem vagyok hülye, régóta játszom és sok játékot vittem végig, de épp ez a bibi, hogy nem lehet kinyitni a csatornafedelet, akkor bugos a játékom.

    És miért zavar, ha topicot nyitok? Majd akkor törlik, nekem erre a kérdésre volt szükségem válaszra, hátha mást kell csinálni még.
  • Kmarha
    #13
    hát akkor nincs más mint uninstall és beszerezni egy másik verziót
  • Laky
    #14
    Gondolom a te hozzászólásaid fontosabbak voltak.
  • sKeezo
    #15
    Miért kéne törölni, ha még nincs topikja ennek a játéknak? Ne te érezd magad szarul.
  • kirol
    #16
    Ennek van magyarítása? Megtaláltam. :)
  • bogyoka
    #17
    Már rájöttem, hogy nem idegeskedek miatta, hiszen láttam, hogy például a Dracula3 című játéknak is így nyitottak topicot, mert nem tudott tovább jutni. Azért köszi:)
  • bogyoka
    #18
    van igen, magyarul játszom, de németül van meg a játék.
    A férjem rakta fel a magyarítást rá, sajnos nem tudom honnan szedte le.
  • kirol
    #19
    Már mondom meg van, köszi.
    Pont ma töröltem le a játékot. :) De felrakom újra.
  • csgj
    #20
    Kijött angolul is.
  • Qwerty4
    #21
    Én végigvittem, írtam egy kis véleményt/ajánlót más fórumokra, ide is bemásolom:

    "Mata Hari egy holland származású egzotikus táncosnő, aki másodállásban kémként dolgozott (a valóságban is).Megbízójával a háború (I. vh.) kitörését szerették volna megakadályozni (bárcsak sikerrel jártak volna...de kevesek voltak hozzá).
    Mata kettős játszmát folytatott, kiemelkedő kapcsolatai voltak Párizs előkelőségeivel, politikusaival, illetve Berlinben is igen jó ismertségi köre volt.Minden férfit levett a lábáról előadásaival, szépségével, agyafúrtságával.
    Kémnőnk nem olyan erőszakos, mint a NOLF hőse Cate, ő fegyver nélkül oldja meg a feladatait.Műfajból (és a történelemből) is adódóan, hiszen ez egy kalandjáték.Azért szerencse nem túl bonyolultak a feladványok.Viszont nagyon szét kell nézni a környezetben, mert egy apró elem (tárgy vagy akármi) hiánya és már meg vagyok akadva, aztán jön az idegesség.Úgy általában nagyon szórakoztatóak a feladatok.De a táncos ügyességi részek viszont nem nagyon jöttek be, a végére már úgy megnehezedett, hogy nem is tudtam megcsinálni, ki kellett nyomjam, szerencsére ezt a játék felajánlja.
    A környezet kiváló, ritka szép kalandjátékról van szó.A háború előtt álló még idillikus hangulat sugárzik belőle.A zenének is köszönhetően, nagyon kellemes muzsikát írtak a játéknak.
    Kémkedésünk során sok híres városba utazhatunk:Párizs, Berlin, Monaco, Madrid.

    Negatívumok:
    -táncos ügyességi feladatok
    -sok utazás egy-egy tárgyért sok 100 km-re kell elutazni, ez sok kattintással jár
    -a városok évek elteltével sem változnak semmit, minden elem, minden ember ugyanott van
    -pár logikai hiba, nem részletezem

    Pozitívumok:
    -hangulat
    -helyszínek, grafika
    -Mata szépsége
    -feladatok
    -zene
    -történet
    -kiváló kezelhetőség/irányítás

    Értékelés:89%
  • Qwerty4
    #22
    "
  • Encore
    #23
    Nemrég akadtam rá és játszottam végig. Nagyon igényes kalandjáték, szerintem a legjobbak közt van. Tetszett a grafika, a hangulat, minden nagyon jó.
    Pozitívumok:
    -igényes
    -szép
    -jó a történet
    -gyors

    Negatívumok:
    -a minijátékok nem lettek túl jók
    -kevés tárgykombinálás
    -Kicsit talán könnyű volt
  • syberia2
    #24
    -ez tök jóbak ígérkezik, lehet hogy megveszem:)
  • IXEMGabeo
    #25
    hmm a főhősnő miatt is érdemes kijátszani:D imádom a női karaktereket jó nézni őket mikor kalandoznak pl Nina Kalenkovot vagy Kate Walkert imádtam őket;) Mata Hari ráadásul egy táncosnő is azokat meg szeressük:P
  • bogyoka
    #26
    Nagyon jó kis kaland volt, és igen, táncolni is kell majd vele:))
  • IXEMGabeo
    #27
    már szerzem is be:P:D

    amúgy érdekes életrajzi tanulmányokat olvastam erről a nőről és összeállt a kép, hogy tulajdonképpen egy pénzsóvár dolgozni nem akaró 19. századi ribanc volt, aki a mai Indonéziában (Holland-Indiákon) korcsosult el (maga módján szép és bájos volt, de számomra az jött le egy indiai cigány asszonnyá vált:D...1905-től kezdve kezdett el normalizálódni akkor legalább elismert táncosnővé vált, de később már voltak utánzói így nem igen volt szükség rá amolyan "van másik" eset lett, táncosnők szerte voltak jelen Európában innentől...mivel táncosnő volt voltak ismerettségei Francia politikai körökben, ezért felbérelték H21-es fedőnéven, hogy kémkedjen az ellenség után (Németország) Belgium területén is...
  • bogyoka
    #28
    Így van, és a játékból is megtudható ezek a dolgok, én onnan tudtam meg, hogy milyen nő is volt Mata Hari.
    Ha elakadsz, már nem biztos, hogy tudok segíteni, nagyon régen játszottam vele.:)
  • IXEMGabeo
    #29
    nem baj azért köszi:)
  • IXEMGabeo
    #30
    kipróbáltam rögtön, nos ez ugyanaz a Crawnberry production készítette, amelyik a Black mirror 2-ben is volt, ugyanaz a mentésrendszere van...

    egyelőre az elején vagyok, érdekes, párbeszéd közben kattintani kell a tárgyra az rajta marad a kurzoron és utána mégegy kattintás kell, h oké legyen:) nagyon tetszetős a grafika, normálisa mozog a szájuk, szépen közelít a kamera egyenlőre mégcsak egy estélyi helyszínen vagyok, alakul majd úgyis a sztori. Nagyon tetszik Margaret naplója, a Black mirror 2ben kicsit többet kellett lapozgassak, h megtaláljam a dolgokat, de ez nem tűnik bonyolultnak, ami jó...(jól néz ki a főhősnő:P:D)
  • bogyoka
    #31
    Tyhű már nem is emlékszem arra amit írtál, de tényleg a csajszi nekem is tetszett.:) Azért néha számolj be, hogy merre jársz, legalább felelevenítem magamban a játékot.:)
  • IXEMGabeo
    #32
    rendicsek a suli szeptember 1-jén indul addig van időm játszogatni úgyis rossz idő van:D
  • bogyoka
    #33
    Jajj, az a suli, akkor ritkán fogunk találkozni:( No, de nem baj, gondolom esténként csak válaszolgatsz majd:D
    Nagyon fázom én is játszanék, de egy félelmetes kutya az ellenségem és nem bírom kinyírni
  • bogyoka
    #34
    NA, a végén még lejátssza a játékot:D
  • IXEMGabeo
    #35
    nem egészen picit lightos suli, de januárban lesznek vizsgák szval addig van idő tanulni xD
  • IXEMGabeo
    #36
    érdekes game, de valami hiányzik belőle, ami megvolt a Black mirrorban...kevés a tárgy, kevés az ember, elején még azt hittem izgi lesz mikor Matát megláttam harisnyában és vörös hálóingben igencsak szexi volt:D még jól indult, utána Párizsban kellett bóklászni, a Brit Embassynál sikerült lefotozni és elcsenni a papírokat infók voltak a Német tengeralattjárókról..aztán voltam Berlinbe is (idegesített, h a vonatvonalon mindig elkapott a kalapos zsaru:D)
    találkoztam pl Marie Curievel, adtam neki szerelmi tanácsokat is, voltam Monacoban ott evvel az Oscarral dumáltam, akinél teljesítettem a missziót (az a csávó akivel össze kellett feküdni az elején az a lenyalt hajú bajszos ürge):D

    aztán most ott tartok, h magnéziumot kellene adni a Marie Curienak mindenféle kémiai tárgy van ott nem bírom kombinálni őket nincs magnézium elakadtam picit:D
  • bogyoka
    #37
    Aha, beugrott az eleje, emlékszem már rá.:) Hű ott én is elbíbelődtem a magnézium miatt, valami rémlik, de nem tudom pontosan, hogy mit csináltam, olyan amire nem is gondol az ember.
  • IXEMGabeo
    #38
    ezt jól megaszondtad:D amire nem gondolnék? pl le kell vetkőzni érte vkinek?:D

    már táncoltam kétszer a dagadt manageremnek, tánc is elég érdekes volt 2x kifügyültek maxra csináltam a kurzor helyezését, erre fújolnak, mert a csík nem érte el a szintet, mondom oké türelem:D erre észreveszem kivillan egy piros lámpa rányomok és voala elégedett velem a főnök:D csak az a furcsa h nem kaptam érte pénzt:S
  • bogyoka
    #39
    Tényleg hülyeséget írtam:DD

    A táncolás sokszor nem sikerült nekem, béna voltam.:D Te ezek szerint ügyesebb vagy:)
  • IXEMGabeo
    #40
    majd jelentkezem, ha továbbmentem:D