430
Milyen legális eszközökkel tudunk védekezni?!
  • Dick Riddick
    #309
    Egyszerűen vigyázni kell mit beszél az ember. Ha visszaválaszolgatsz, te sem leszel jobb.
  • Dick Riddick
    #308
    Nem valószínű hogy felelősségre lehetne vonni, a lényeg az hogy legyen valami célja is (persze csak a lehetséges kérdések miatt). De ezen jót mulattam, milyen arca lenne mikor reggel kisegítik onnan. :))
    Sőt, ki sem kell segíteni. Legyen 5 méter mély, és mindig csak egy réteg föld kell rá. Sok "kíváncsiskodó" kis helyen is elfér. :D
  • F1re
    #307
    modi cigány párti ez van
  • MR ME
    #306
    sg.hu
  • Sadist
    #305
    De tényleg, hogy van ez? A szándékos topikromboló provokátor nem kap semmit, másik fórumozó meg ilyen címen 3 büntit is?
  • McFrost
    #304
    Penge anyag: AUS 4, 55-57 HRC

    Penge vastagság: 3.5 mm

    Penge hossz: 98 mm

    Csukott méret: 137 mm

    Teljes méret: 235 mm

    Markolat anyag: n/a

    Súly: 179 gr
  • McFrost
    #303
    Nem régen vettem egy ilyet:
  • kas123
    #302
    Nah találtam pár jó álkamerát :), 1500-4500ig nézegettem és megtetszettek :). Apummal holnap majd körbenézünk h felénk milyeneket lehet venni és ha lesz vmi jó akkor megvesszük :).
  • kuci06
    #301
    az ember természete ilyen. nem lehet kiölni belőle...
  • nonicks
    #300
    hallod itt már az a gond hogy igazság szolgáltatás kell!
    (láttom nem érteted meg az elöző hsz-met)
    az ember már olyan hosszú civilizáción van keresztül hogy már simán elérhete volna hogy ne kelljen igazság szolgáltatás mert hogy nem csinál senki olyat amit büntetni kell (pl: lopás rablás betörés,gyilkosság)
    Kulabácsi : csak 1 ember kapott büntit(marxeel)!
  • DaemoonHunter
    #299
    A küzdősport nagyon fontos, nem csak önvédelem miatt ezt jól tudom, ezért nagyon is ajánlnom mindenkinek, csak kitértem a legrosszabb eshetőségre...
  • MR ME
    #298
    na látom ki lett osztva pár bünti :/
  • SötétBarom
    #297
    Normális igazságszolgáltatás lenne a visszatartó erő, a lebukástól való félelem. Ha te puskával védekeznél, ők puskával jönnének, sokkal nem lenne előrébb senki..
  • nonicks
    #296
    hallod az itt a baj, hogy még ilyen nagy civilizációs fázis után is vannak olyan emberek akik lopásra vetedemednek!
  • Gladius71
    #295
    Tény a küzdősport sem teljesen véd meg attól, hogy baj érjen. De legalább némi segítséget nyújt. Én sem mondanám, hogy nem vagyok jártas benne, de tény a golyó ellen én is védtelen vagyok (vagy 5-6 képzett támadó ellen) Az is igaz, hogy nem mindenki Bruce Lee, vagy Chuck Norris .... De ha meg sem próbálsz valami védelmet találni? Bár abban sem hiszek, hogy itt Mo.-on meg állná a helyét az amerikai "védd a tulajdonod, ahogy tudod" rendszer! Miért nem? Mert nem vagyunk erre felkészülve!
  • SötétBarom
    #294
    Arra gondolsz, hogy ha valaki a kertedben megpróbálja elkötni a rotációs kapát, akkor hezitálás nélkül golyót kapna a hátába? Nem vagy te egy kicsit középkori?
  • DaemoonHunter
    #293
    Hát csak hallottam pár emberről akik küzdősportoltak és rosszul végezték bár gondolom váratlanul érte őket a dolog.
    Remélem senkivel nem történik ilyesmi:S
  • nonicks
    #292
    nem közterületről van szó! hanem a saját házad vagy telkeden!
  • SötétBarom
    #291
    Az utcán lövöldözés is elég meredek lenne. Tegyük fel megtámadnak, előrántod az addig szabályosan tárolt UZI-dat, eleresztesz egy sorozatot a késsel hadonászó emberke felé, és elkapsz még egy arra kocogó menedzsert.. Ki a hülye? Azt is ráverik a támadóra? Vagy az már a te sarad?

    Ill. tegyük fel, hogy van egy arc, akivel közösen utáljátok egymást. Éjjel jön szembe az utcán, emberek-tanúk sehol, te lősz egyet a levegőbe, aztán kettőt mellkasba.. Utána a kezébe adsz egy kést, és annyit kell mondanod, hogy meg akart szurkálni. A kutya nem bizonyítja be, hogy hazudsz..
  • SötétBarom
    #290
    Ezt az állításodat ha igazolnád valamivel, hálás lennék. Újságcikk, bármi jó, csak linkeld ide.
  • ba32107
    #289
    Na én megyek serezni, remélem nem vernek össze hazafelé :D
  • nonicks
    #288
    érdekes Ausztriába meg Szlovákiában is védheted a saját házad!(bármivel)
  • Lord Nomak
    #287
    Meg amúgy is az utca harcosai nem képzett katonák, általában elég egy pofont bevinni és már is tudják hol a helyük, ha többen vannak akkor meg a legnagyobbat elkapni és szép finoman nyomni kell a szemét egy ujjal, amikor a másik kettő arcoskodni akar szintén nyomást gyakorolni rá és úgy is elmennek. (próbáltam)
  • ba32107
    #286
    Hát ja. De itt azon van a lényeg, hogy nem hívtad fel rá a figyelmet, egyértelműen "csapda"-jellege van. Mert ugye aki a háztetőn sétál, tudja, hogy leeshet.

    Egyszerűbb építeni egy háromméteres betonkerítést, bár nem túl esztétikus
  • David2
    #285
    ez itt sajna nem Amerika, ott ha géppuskafészekkel véded meg a házad, akkor azzal, mert JOGOD van hozzá.

    Magyarországon pedig a megélhetési bűnözőknek vannak jogaik, s már azért is megbasznak, ha késsel jönnek rád és lelövöd, mert aránytalan a védekezés, röhej...
  • SötétBarom
    #284
    Ez nagyon egyszerű amúgy, mivel ez nagyon sok kétes ügyet eredményezne.. Tegyük fel problémád van egy "ügyfeleddel", elhívod hozzád, hogy megbeszéljétek a nézeteltérést, majd amikor megjelenik és bejön a kertbe, fogod és pofánlövöd. Azután csak annyit kell mondanod, hogy el akarta vinni a talicskát..
  • Lord Nomak
    #283
    6 évet sportoltam verseny szinten a küzdősport világában, nem egyszer volt szerencsém olyanokhoz akik kést rántottak tudom mi a teendő, az hogy mások már nem annyira tudják hát az nem az én reszortom. :\
    Amíg lőfegyvert nem rántanak addig megvédem magam.
  • SötétBarom
    #282
    Akkor kb azért is elővehetnek, ha valaki leesik a házad tetejéről. Nem te lökted bele, lyukat meg sztem áshatsz (bár ebben az országban ki tudja..)
  • nonicks
    #281
    no comment ami ebben az országban van!
    SAJÁT FÖLDJÉT AZ EMBER MIÉRT NEM VÉDHETI?????(kertes házak stb)
  • SötétBarom
    #280
    Fölösleges, 3m zuhanás váratlanul több mint valószínű, hogy törést eredményez. Aztán kihívni a rendőrséget meg a tűzoltókat, hogy szedjék ki :)
  • ba32107
    #279
    Szerintem tuti. Beleesik valaki, eltöri a lábát, és kész, 8 napon túl gyógyuló sérülés.

    Meg mondjuk én se örülnék, ha csak ügyesbajos dolgaimban véletlenül megkeresnélek és az udvar helyett egy tömlöcben találnám magam :D
  • David2
    #278
    ha csak kihegyezett karókat nem szúrsz az aljába, egyébként sztem nem
  • 0Fritz0
    #277
    A gázpisztoly hatékonyabb, ott egyetlen töltényben van annyi hatóanyag, mint egy egész gázspray-ben.
    Érdemes felváltva tárazni, egy paprika, egy CS.
  • TomBond
    #276
    Hát igen ez elég jó kérdés. Édesapámat tavaly egyszer kirabolták a nyílt utcán forgalmas helyen ült egy padon. Sajnos róla tudni kell hogy mindkét lába térd alatt amputálva van és 65 éves. Ebben az esetben mit tennétek? A rendőrség addig jutott hogy felvették a jegyzőkönyvet. Mivel dolgozunk ezért nem lehet vele mindig valaki, és azt sem várhatjuk el hogy állandóan otthon üljön.
  • SötétBarom
    #275
    Én a következő módon védekezem: lakásban lakom, masszív ajtóm van. Kocsival járok [kizárólag, ha ittam, akkor taxival.] Gyalog kutyát sétáltatok maximum (még kicsi, nem is lesz nagy, de egy 40 kilós kutya azért már tud harapni..). Ha necces arcot lát az ember, kerülje ki, ennyi. A konfliktus elkerülésénél jobban nem lehet védekezni. Ha valakinek háza van, az már neccesebb ügy, sztem egy jól nevelt roti vagy valami hasonlóan masszív eb bőven jó (és arra, hogy csak a gazditól fogadja el az ennivalót nem olyan nehéz megtanítani, onnantól kezdve meg elég nehéz leszerelni ;) ) A szögesdrót mégiscsak elég hülyén néz ki a kerítés tetején..

    Egy ötlet: ha valaki ásatna egy 3m mély vermet a kapu mögé, (nem azért persze, hogy maga essen bele..) aminek a teteje becsukódna távirányítással, amikor pedig nyitva lenne ugyan úgy nézne ki, csak valami vékony anyag borítaná, és abba beleesne valaki, akkor felelősségre lehetne-e vonni?
  • pinnacle
    #274
    Nem provokálom fogd már fel légyszives!!!

    Ti vagytok agresszívak velem! :)
  • nonicks
    #273
    írtam pü-t Sedónak hogy hogy is van ez!? kiváncsi vagyok mit ír vissza!
  • Gladius71
    #272
    Jóó lenne, ha arra is figyelne valaki (ha már némileg figyelemmel kíséritek abeírásokat), hogy kik azok akik provokálják itt a Társaságot! Szerintem egy off-ot simán megérdemelne már! Ugye pinnacle?
  • pinnacle
    #271
    érdekes, sadist mondott valamit, reagáltam rá csak neki cimezve, erre már 2-en ugrotok. Szakadjatok már le rólam.:)
  • nonicks
    #270
    te direkt vagy ilyen hülye! most minnek idegesíted itt a népet?