29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #26637
    Köszönöm, megnézem! :)
  • Solt
    #26636
    Egyébként nem lepne meg, ha tényleg velem lenne a gond! :D Jön ez az oculus rift vagy mi, aztán a végén a nyomi szemem miatt én kimaradok abból az élményből! :D
  • Solt
    #26635
    De, az is szükséges, mert csak akkor működik az SSAA, ha az alap élsimítás bevan kapcsolva. Az SSAA gyakorlatilag egy... na de bele sem kezdek, ITT mindent megtalálsz! :D

    Viszont a HD4xxx széria még nem támogatta, úgyhogy sajnos ez részedről lényegtelen! :) Anno én ezért váltottam GTX460-ra, igaz azt meg gyakorlatilag totál kifingatta, ha bekapcsoltam! :D
  • Her Laca
    #26634
    Bakker! Nem is a 780 al van a baj,hanem veled:)) Most jöttem rá:)
    Add csak ide nálam nem fog röcögni :)
  • Her Laca
    #26633
    Drága ecsém:) Látod ahogy a NAGY könyv is megírta,azaz kicsit átfogalmazva. "Boldogok a testi szegények":) Nem mindig áldás az a fene jó szem se:)))
  • Papa01 #26632
    Szigorú ez a kép... :D
  • Her Laca
    #26631
    Nekem mióta a leszarom tablettát szedem ez az életpálya modell tetszik:)

  • Papa01 #26630
    Értem, köszi! De akkor az élsimítás nem is igazán szükséges, ha bekapcsolod az SSAA-t?
  • Solt
    #26629
    Hmmm... én például azonnal észreveszem, ha 60 alá esik az FPS, és rögtön agykukit is kapok tőle, mert akkor már nem olyan folyamatos a forgolódás a TIR-l! :D

    Lehet, hogy ez a szemünktől is függ... :)
  • Her Laca
    #26628
    Igazad van! Nekem 27 nél is sima volt amikor városnézésre mentem. Semmi szaggatás.
    Bár ne vegyük egy kalap alá magunkat Solt mesterrel,mert azé az ő kifinomult érzékszerveivel ugye kicsit más a helyzet:)
  • Papa01 #26627
    :D:D
  • Papa01 #26626
    Persze, nem is kritikaként írtam a válaszom! :)
    @Leon: :D, de a keresőt nagyon bánom, mert szerintem nagyon sok hasznos dolog gyűlt össze az évek alatt a fórumokban. Pl múltkor kerestem Dummy és Wittman HSZ-ét a DCS topikban a navigációról, de hiába. :(
  • Solt
    #26625
    Persze, ha bekapcsolod a Super Sampling-et, akkor gyönyörű éles lesz, de akkor már 4x élsimításon is megzabálja a VGA-t földközelben, vagy nagyobb város felett. :)
  • Her Laca
    #26624
    Nekem nem remeg:)
    Vagy ha igen én nem látom,lévén a fejem a kezem is remeg és lehet kiegyenlítik egymást ezek a dolgok,pontosabban kioltják:)
    Konklúzió! Csak öregek szimezzenek.
  • LeonSilver
    #26623
    De nekem qrva folyamatos így is. Azért mondtam, hogy ott például ahol a kép készült 32 FPS-t írt a Fraps, de nekem sokkal többnek tűnt. :)
    Qrva jól megy na :D
  • Solt
    #26622
    Ez nem így van, és nem, nem szabad belevauznod! :D
  • Papa01 #26621
    Emlékszem, hogy régebben írtad, h ez nem is tetszik a RoF-ban. (Remegés,csík.) Ha bekapcsolod az SSAA-t tényleg javítja ezeket?
  • Willenbrock
    #26620
    Ja,a hozzászólásokban tényleg nem keres,csak a témacímekben.
  • Her Laca
    #26619
    Semmihez ha szabadna belevauznom:)
  • LeonSilver
    #26618
    Az egész SG-t le kellene bombázni és újracsinálni.
    Én qrva régóta SG-zek (korábban, mint ahogy regeltem!!!) de már az elején is ugyan ilyen volt, mint most.
    Egy-két dolog változott, például az a fos cset de alapvetően most is olyan, mint 10 évvel ezelőtt.. nc
  • Her Laca
    #26617
    Azt a röhögő fejet nem véletlenül tettem ám oda:)
    Amúgy meg ne panaszkodjunk,minden rendben van ,és pl nekem is van most életpálya modellem:)
  • Solt
    #26616
    Szimhez nem is szabad AMD processzort venni! :)
  • Solt
    #26615
    A 8x élsimítás Super Sampling mellett nagyon durva! :D Próbálj meg olyan beállítást találni, amivel megvan a fix 60 fps. Figyeld meg, úgy sokkal folyamatosabb lesz a kép... ;)

    Egyébként az SSAA ( Super Sampling ), a shimmering-et küszöböli ki, vagyis a távolban is tűéles lesz minden, és nem lesz ilyen "remegő" hatása a távoli képnek, illetve nem lesz "csíkos" az út.

    A rofmods oldalon a terrain fül alatt van egy "No Shimmer" mod, ott vannak képek róla, hogy mi is ez... Élőben azért jobban előjön ez mint a képeken. :) Anno Dummy erre volt allergiás! :D Én meg Dummyra emiatt, mert amíg nem mutatta meg, addig fel sem tűnt... :DD
  • Papa01 #26614
    Igen, ezzel én is így vagyok, ha fejlesztek, majd, a CPU-t még pár évig nem bántom, pedig most lesz 5 éves! :)
  • Papa01 #26613
    Fontos dolgokat olvastam most a "Mi kéne az SG-nek?" topic-ban:
    - A fórumkereső a hozzászólásokban nem keres. (Ez a bannerban ki van téve.)De a (#22185) és a (#22179) Hsz-ekben is írnak erről. De érdekes, mert Willenbrock írta h neki megy...
    - A srcipt-eket is kikapcsolták, biztonsági okok miatt. (#22207)
    Forrás:
    LINK
  • LeonSilver
    #26611
    Én professzort sem mostanában veszek AMD-t.
    Igaz, hogy drágább ez az intel, de megy is mint a barom.
  • Papa01 #26610
    Na igen, valószínűleg, majd én is NV-t veszek majd a CoD miatt, mert már nagyon szeretném kipróbálni... :)
  • LeonSilver
    #26609
    Ja, nem rossz ez :) Az AMD-nek igen nagyot kellene domborítani ahhoz, hogy még egyszer azt vegyek....
  • Papa01 #26608
    Ezt én is kifogom próbálni! :)
  • Papa01 #26607
    :D :D Hát sajnos ez sem az aminek látszik... de itt nem akarok ebbe belemenni, ha gondolod majd TS-en mesélek valamikor! :) De remélem, valamikor tudok majd fejleszteni. :)

    Leon: Köszi ezt is, ez nagyon jó érték! :) Ami ezen a teszten mindig meglep, az hogy az AI számítás is milyen sok CPU erőforrást igényel.
  • LeonSilver
    #26606
    Szakadó esőben, a képen látható város felett 30-32 FPS, de valahogy én többnek éreztem. Minden estere meg sem röccent..

  • Her Laca
    #26605
    No most ,hogy feldobtuk a ROF fórumot is egy kicsit a vegetálás után megyek vedelek egy kis sert:)
  • Her Laca
    #26604
    Bal felső sarokban kiírja és ha felveszek akkor forog az a kis köröcske.

  • Her Laca
    #26603
    Mi több én a filmeket is azzal veszem fel Clod ban és pl az nem csökkenti az FPS-t mint a fraps. Ha 60 akkor azzal is veszi.
  • Her Laca
    #26602
    Papa:) Most emeltek a fizutokon csinálj (a haverom példájából ihletett az ötlet) PC alapot (ő telefon alapnak hívja de a neje mikor megtudta,hogy közel 60 ezret már félre rakott azonnal bevásárló körútra ment) ,szóval kell neked félretenni a sok fizudból egy jóóóóó gépre:)
  • Papa01 #26601
    Ezt nem is tudtam, köszi! :)
  • Her Laca
    #26600
    MSI AB vel is lehet én azon néztem
  • Papa01 #26599
    Köszi szépen! :) De kemény, én csak álmodozom ilyen beállításokról. ÉS mindez 56%-os VRAM használat mellett! :) Gratula! :) Itt csak a Fraps-el lehet nézni az FPS-t sajnos.

    Ami még jó teszt szerintem a RoF-ban (bár ez inkább CPU), hogy QMB-ben betesztek 15-15 gépet, (lehetőleg bombázókat) és elindítjátok. Na, ez meg fogja szépen a gépemet, az tuti! :D
  • Her Laca
    #26598
    De azt m a reteknek amikor felbaxod 8 x osra és hibátlan?
    Ez a sok úri huncutság megöli a VGA -kat:))
  • Papa01 #26597
    Köszönöm! :)

    Super Sampling: Ha jól tudom, élsimítást tesz lehetővé.
    Light Source: Objektumok megvilágításánál, pl rakétapisztoly, vagy tűz fénye, ha rávetül valamire.