29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Relax99
    #26877
    I stranded on a deserted teamspeak server, save me!
  • CNorbee
    #26876
    Papa! Holnap 10-kor nyitom a szervert az 500-as diplomádhoz 15 perc csatlakozással Papa jelszóval erre a feladatra. Tanulmányozd, írtam facebook-ra is. Jó pihit addig is. :-)
  • Papa01 #26875
    Teljesen igazad van! :)
  • Relax99
    #26874
    hogy, ne fázz a szobában :)
  • whiteskull
    #26873
    Köszi! Már vagy fél éve. :)))

    Igen, az nekem is nagyon tetszik. :)))
  • Papa01 #26872
    Ezt az őskövületet?? :) Minek?? :D
  • Papa01 #26871
    Végre itthon! :)
    Naa gratulálok! :) Van hidroplánod? A vízre szállás, felszállás, nagyon kemény! :)

    Már most nekem is oké!
  • whiteskull
    #26870
    Volt egy gyenge pillanatom. :)))


    Én tegnap este jártam így. Ma már gond nélkül megy. :))
  • Papa01 #26869
    Nem enged belépni és üzit küldeni sem... ez most 1 kivétel.
  • Papa01 #26868
    Szerintem nagyon szép lett..A víz fizikája nagyon jó lett.. A HW igénye sajnos nagyobb lett. Leárazás tuti lesz.
    Zsolti, Nem is mondtad, h megvetted.. :-)
  • Solt
    #26867
    Jogos, az 1080-t nem kell felszorozni! :) De ettől még így is hatalmas teher egy 6950-nek a három monitor plusz az SSAA... :) SSAA Full HD és max 2X élsimítás mellett jó, de városok felett akkor is beeshet 60 alá az FPS, akkor meg elég macerás TrackIr-t használni... :)

    Nekem a 6990 (két 6950-s GPU) szépen vitte a RoF-t, nem volt ilyen diavetítés amit írsz... erős CPU kell alá. :)
  • whiteskull
    #26866
    Szerintem szebb mint az eredeti térkép. :)))
  • Gundark 1 1
    #26865
    Találtam még egy infót ha más is szív vele: ha a post effect be van kapcsolva akkor nem megy az élsimítás ekkora felbontásban. Driver hibának mondják, az AMD is meg az Nvidia is ígéri a megoldást. Frankó. :) Most csesznek rá a gyártók a sok fejlesztésre meg sok lehetőségre :)

    Egyébként urak várható valami jó kis leárazás így karácsony felé?
    Milyen a csatorna térkép? Használjátok? Vagy csak egy jó kis teszt volt nekik a BoS elé? Mondjuk azt is várom :)
  • Gundark 1 1
    #26864
    Olvasgatom a RoF fórumot, ott is vannak szép dolgok :) Van aki kicsit szív (mint én) van aki nagyon. De különböző hibák jönnek elő. Pl van olyan kinek két 6950es van a gépében és gyakorlatilag vetítés lesz amikor egy másik gép 1 kilométernél közelebb jön. Ami azért fasza mert quick missiont játszottam legutóbb 3x5 Albával 3x random ellenfél ellen. Hiba nélkül. Szóval néhányan cserélnének velem hogy nem megy az SSAA :) Köszi Solt, próbálkozom tovább, aztán ha jutottam valamire szólok :)
  • Gundark 1 1
    #26863
    A felbontás 5760x1080 :) most a 8x élsimítás be van kapcsolva.

    Amíg csak egy monitorom volt 1920x1080ban mindent bekapcsoltam :) Akkor fogyott szerinte 68% a memóriából. Simán működött, minden hiba nélkül.


    A 3 monitorral egyébként szépen megy, nem akad. Ha kikapcsolgatok más dolgokat, és a SSAA-t bekapcsolom, alul azt mondja hogy 90-95% a memória használat, akkor sem megy. Furi :)
  • Solt
    #26862
    Vagyis 5760x3240 a felbontás amit ki kell számolnia a VGA-nak... ez a supersampling nélkül is bőven sok, ráadásul a supersamping (SSAA) a legerőforrásigényesebb élsimítási eljárás! :) Ha 4x élsimítás mellett kapcsolom be, még a GTX780-t is megfekteti, gondolj bele mit művel a 6950-l háromszor ekkora felbontáson! :))

    A fekete képet meg valószínűleg azért kapod, mert egyszerűen kifogysz a vram-ból, nem tudja hova pakolni a textúrákat! ;)
  • Gundark 1 1
    #26861
    1920x1080asok és egy Radeon 6950es.
  • Solt
    #26860
    Milyen felbontású monitorok? Milyen VGA?
  • Gundark 1 1
    #26859
    Kérdeznék :) Összeraktam a 3 monitoros dolgot. Megy is jól. De. Ha bekapcsolom a supersamplingot akkor egyszerűen fekete kép van, de a műszerek látszanak. Ha kikapcsolom semmi baja. Így viszont kicsit "recés" a kép hiába nyomtam fel 8xra az élsimítást. Mitől lehet ez? Előre is köszönöm a válaszokat :)
  • Gundark 1 1
    #26858
    Most sem túl gyors. Ha elveszti a mozgási energiát és csak "üldözni" kéne valakit többször gondoltam hogy kiszállok megtolom mert áll :) Amíg lendületben van addig okés. De utána...
  • whiteskull
    #26857
    Oké. :))

    Egyenlőre itt van ami alapján csináltam, de majd teszek fel sajátot is. :)))
  • Papa01 #26856
    Hoppá, ha publikus, pár képet csinálnál??? :) Köszi!
  • whiteskull
    #26855
    Nekem tetszik nagyon. A kistévét, meg az Abrist tettem ki egy 15"-os monitorra. :)))
  • Papa01 #26854
    Kíváncsian várom a tapasztalataidat! :)
  • whiteskull
    #26853
    Köszi! Épp jókor. Nemrég nyálaztam át a dcs fórumot, a kétmonitoros beállítás miatt. :)))
  • Papa01 #26852
    Újra működik a hsz kereső a fórumokban, de még teszt jelleggel! :)
  • Papa01 #26851
    Igen, a host-ból amivel mi repülünk, ki is szedtem mindkettőt. Engem is baromira idegesít, h van egy kazalnyi gép, és mindenki azt a két szart nyúzza.

    Mondjuk mostanában sok olyan full real küldetés alapú szeró van, ahol nincs, vagy limitálták a számukat.
  • Papa01 #26850
    Könnyen repülhető? :) Max. AI gépek ellen! :D A dr1-et nagyon jól látod, igen csak túl van modellezve. Valóságban sokkal lassabb volt.
  • sakkay
    #26849
    A camel, meg a dr1 a legnehezebben repülhető repülők a játékban bakker!
    A camel meg olyan mint amilyennek kell lennie szerintem(a leírások alapján), aki először repüli és húzza, tuti földbe áll. Aztán ki előbb, ki később, de ha belejön , tényleg szuper gép lesz. De ez így is volt. Na a dr1 már ahogyan te is szemléletesen le írtad nem olyan pöpec.
  • PhantomAss
    #26848
    mondjuk sztem a camel kicsit túl jó gép a játékban, nagyon könnyen repülhető.
    Kicsit gyakorolsz és semmi gond vele, mindenkit ledarálsz. Kb olyan mint a la7 az il2-ben. Semmi alattomos repmodell, nem érzem hogy húú ezzel mennyien meghaltak gyakorlás közben, vigyázni kell mert egy vadállat. Hát kb. alig kell rá figyelni.
    A dr1 ugyanez, egy helyben megfordul mint egy bicikli, szinte le sem lehet vele zuhanni, az egyetlen hátránya hogy egy kicsit lassabb mint a camel.
    Nem is csodálkozom amúgy hogy online mindenki ezt a 2 gépet preferálja, csak néha már egy kicsit tele van a hócipőm vele mert így megöli a játékélményt.

    (tegnap pl. voltam egy full real szerveren, és a nieuport 28-al nem tudtam meglépni a dr1 elől. Hiába van közöttük a valóságban kb. 50km/h különbség, a játékban nem tudtam kihasználni).
    Na de mindegy, ez egy jó lehetőség arra hogy egy rossz géppel megtanuljak repülni. Anno az il2-ben is mindig mustanggal és fókával repültem mert azokat senki sem szerette, nehezen manővereztek.
  • sakkay
    #26847
    Néha nekem ez kicsit gyanús..régen sokat repültem a ROF-ot(az a bajom, hogy ha nekiültem hétköznap, tuti nem voltak fent csak kb 20-an, 4 részre osztva-ezért is kezdtem hanyagolni), és abban megegyeztünk, hogy pl. a d7 tuti le van húzva. Aztán azt vettem észre , az lett a trend sok esetben, hogy a később kiadott-(később kiadott de a játékban az elején megjelent) gépek. Egy ideig én is azzal magyaráztam, hogy rájöttek mennyire jó a bnz, de ez hülyeség. Odáig el is kell jutni egy pilótának,képtelenség, hogy ennyire egysíkú repmodellre váltottak volna. Szóval szerintem el lett ba*va az elején egy két gép modellje, utána meg már nem tudták arányosítani a meglévőket. Ezért van az, hogy mondjuk a dr1 az egyik legnagyobb ász, miközben 17 után már senki sem repülte. Talán nem véletlenül. Persze az is igaz, amit az ilesek szoktak mondani-jogosan-, hogy nincsen elég leírás és adat ahhoz, hogy tuti modellt csináljanak. De azért nagy lyukak vannak ettől függetlenül is (szerintem) a valóság, meg egy két gép között. Gondoljatok csak a d7f-re, vagy az utolsó fokker típusra..elméletileg tök jó volt-a játékban senki nem meri repülni-annyira szar. A később kiadott gépek viszont szerintem igen jól meg vannak csinálva-egyezik a repmodell a leírásokkal-pl. camel, bristol, n17.
    Jó példa a problémákra az albatrosz család, ahol megint csak a koraiak jobbak, mint ad5 verzió. Remélem a BOS, már nem ilyen káoszra épít.
  • PhantomAss
    #26846
    isemrem az összehasonlítót, bár nem nagyon szoktam használni
    valóban nagyon fürge gép, gyors, jól emelkedik, de ha földközelben akár csak egy fél fordulatot is teszel véged van :(
    de nem baj, majd megtanulom jól repülni és mindenkit ledarálok :D
  • whiteskull
    #26845
    Itt összehasonlíthatod a gépeket.
  • whiteskull
    #26844

    Hát én is csak érdekességből szoktam vele néha repülni. Viszont a hangja az nagyon jó. :)))

    Sokkal gyorsabb, mint az N17, gyorsabban emelkedik, 2 géppuskája van, és igaz, hogy fordulóharcban rosszabb, de mire kijött 1918-ban gondolom már inkább a BNZ-t preferálták.
  • PhantomAss
    #26843
    srácok ez a Nieuport 28 egy katasztrófa.
    Érdekes hogy az eredeti leírások alapján egy nagyon jól manőverező, erős gép amit könnyű irányítani, a játékban viszont még a Nieuport 17 is sokkal jobb nála (pedig annak a leváltására fejlesztették ki).
    A 28-nak egyszerűen nincs ereje és nem tud fordulni: egy fél forduló után annyira elkopik a sebessége hogy leeseik mint egy helikopter. Röhögve le lehet fordulni bármelyik géppel.
    Ennyit még az életben nem szenvedtem géppel, de komolyan nem értem, lehet hogy elcseszték a repmodellt?
    Van vmi tapasztalatotok vele? Szoktatok vele repülni?
    A ROF honlapján nézegetem a fórumot de nem látok hasonló topikot ott, szal lehet hogy csak nekem furcsa.
  • Relax99
    #26842
    Probaltad mar overclockolni?
  • Papa01 #26841
    Egy, a júniusban 5. szülinapját ünneplő 4890-es, 1GB Ram-os! :)
  • Her Laca
    #26840
    mid van most
  • Rolo3
    #26839
    Sziasztok urak mi a helyzet egy hétvégi repüléssel kapcsolatban?
  • Papa01 #26838
    Nagyon kíváncsi vagyok, szerintem, most is sajnos "csak" megnézem milyen lett, amíg nincs új vga-m esélytelen a CoD! :) Pedig tényleg repülnék vele! :)