29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • kmarkdev
    #6080
    Pontosan. Jót tesz zuhanáskor, meg leszálláskor. Leszálláskor a motor alapjáraton is túl nagy vonóerőt ad, ezért nehéz letenni a Dr-t. A Blip-pel meg lehet szakítani a gyújtást, így a motor az alapjárati fordulatszám alá pörög, és könnyebb a leszállás. Arra azért vigyázni kell, hogy le ne álljon, szóval csak érzéssel nyomkodni. A legnagyobb szerepe bal fordulóban van. A bal forduló gyengébben megy a Dr-nek, a forgómotor miatt. A pörgettyűs (giroszkóp) hatás miatt az orr emelkedik, csökken a sebesség. Ezért bal fordulóban majdnem mindig be kell lépni az oldalkormányt balra (lefelé), hogy az orrát szinben tartsd. Ha bal fordulóban elkopik a sebesség, a Dr azonnal megbillen jobbra (ha bedöntötted balra, akkor ez a jobbra inkább jobbra fel). Ha ilyenkor tovább húzod, átesik jobbra. Mielőtt ezt megtenné, el kell venni a gyújtást, így azonnal drasztikusan csökken a motor forgatónyomatéka, és vele a pörgettyűs hatás. Így sikerülhet életben maradni, mert a Dr sok gépnél még bal kanyarban is jobban fordul. Általánosan érvényes, hogy a fordulót fokozatosan szabad szűkíteni, szóval semmi hirtelen rángatás.
  • LeonSilver
    #6079
    Miért?Nyugodtan írhattál volna oktatást is, szerintem nem szégyen vagy kellemetlen tanulni attól aki jobb.

    **--**

    A blip switch az egyik legjobb találmány ezeken a forgómotoros gépeken, én a Tevén marha sokat használom.
  • DummyBoy
    #6078
    "Kézifék" xD

    Leveszi a gyújtást a motorról, amire az hirtelen lassulni kezd ... amíg nyomvatartod, addig nem kap gyújtást a motor ...

    Keményebben lehet vele szabályozni a sebességet mint a "Throttle"-el ...
  • Zair #6077
    Kmarkdev, én is DRI fan vagyok, segítenél nekem mire való az a Blip Switch kapcsoló, amit említettél? Egyáltalán hogy kell használni?
  • Papa01 #6076
    Estefelé, mindenféleképpen, sajnos otthonra is vinnem kell munkát, ha azzal megvagyok, mehet! :)
    Van valaki, aki jönne repülni? :)
  • kmarkdev
    #6075
    Tegnap majdnem beregeltem a ROF Challenge-re, de aztán észrevettem, hogy nemcsak küzdeni kell, de bíráskodni is... erre azért már tényleg nem lenne elég időm...
  • kmarkdev
    #6074
    Szuper!!! Mikor? Egyébként a múltkori magánszámunk során annyira megtetszett a Pfalz D.III fordulékonysága, hogy kis tűnődés után invesztáltam... :) legközelebb jó lenne kipróbálni egy könnyelmű Dr1 ellen bal kanyarban...
  • kmarkdev
    #6073
    :) persze, hogy lefordulja, de én azt akartam ezzel mondani, hogy ugyanolyan = ugyanannyira fordulékony, mint a sima VII :). Próbálja ki a sima VII-est, és adjon hozzá nagyobb kraftot, emelkedést, állásszöget, meg mindent, és megvan a D.VIIF :)
  • Papa01 #6072
    Persze, sőt! :)
  • Papa01 #6071
    D.VIIF, ugyanolyan kezelhető és fordulékony....


    Azért szerintem nem egy fordulóbajnok, az Albák és a Pfalz is lefordulja különösebb erőlködés nélkül.. :)
    De kraft van benne az tuti! :)
  • kmarkdev
    #6070
    :) direkt nem oktatást írtam... csak segíteni szeretnénk, mint a sportszeletes csávó :) Milyen "oktató" videóra gondoltál? Milyen manőverekre vagy kíváncsi?
  • LeonSilver
    #6069
    Ha megvásárolom majd a Dr1-et akkor tuti igénybeveszem az oktatást ;) De addig is igazán készíthetnél egy pöpec kis oktató videót.Mitgondolsz ?
  • kmarkdev
    #6068
    ja, és a D.VII/D.VIIF tudja fordulóban a negatív G-t rakoncátlankodás nélkül... lehet vele alkalmazni Erich Hartmann (Bubi) negatív G-s lelépését: gyűjts mindent egy sarokba (valamelyik felső), bármennyire fáj is...
  • kmarkdev
    #6067
    a D.VIIF neoqb-os reklámembere is csatlakozhat ?
  • kmarkdev
    #6066
    D.VIIF, ugyanolyan kezelhető és fordulékony, mint a D.VII, csak sokkal erősebb, így jobban gyorsul és emelkedik, megfogja a S.E.Va-t is. 2000 m felett 1000 méterenként kapcsolhatsz Höhengas következő fokozatot, így ott is van erő, ahol a többié fogyni kezd.
    Dr1: mi lenne, ha repülnénk egyet mindketten Dr1-gyel gyakorlási célzattal? Repülés közben megbeszélhetnénk és szemléltethetnénk, mit csinálunk másképpen.
    Apró trükk: nálam a fejmozgatás és gázvezérlés az egérre lett beállítva. Az egér középső gombja tekerve a gáz, nyomva a Blip Switch (gyújtás elvétel). Ha a Dr bal húzott kanyarban megbillen jobbra fel (kezd átesni), azonnal gyújtás le, és kopp bal oldalkormány...
    Túldöntött jobb fordulóban (alacsony seb.), ha az orr a föld felé mutat, nem szabad az oldalkormányt erősen jobbra belépni, mert átesik...
  • LeonSilver
    #6065
    Olyan szar, hogy vásárlás előtt nemtudja az ember kipróbálni az adott gépet.
    Igazán lehetne valami 60 perces promó az új gépekre.Kíváncsi lennék erre a D.VIIF-re de így, látatlanba...
  • LeonSilver
    #6064
    Igazából annyi csak, hogy többet kellene repülni vele.Két gép között vacillálok ( D.VIIF vs. DR1 ) bár még az sem biztos, hogy veszek újat ( alapvetően minek ? ).

    A Dr1 előnye a Tevével szemben az, hogy ha véletlenül valami dugó szerű bizbaszba esik, akkor abból magától ki is jön míg a Tevével nem egyszer előfordult már velem, hogy 1000-1500 méterről sem tudtam kivenni dugóból pedig maga a módszer nem bonyolult.Egész egyszerűen van amikor lehetetlen kivenni és kész.


  • Papa01 #6063
    Mindent elkövetek annak érdekében! :)
  • kmarkdev
    #6062
    online?
  • kmarkdev
    #6061
    Leon, mi a baj a Dr1-gyel? Talán tudok segíteni... számomra sokkal kezelhetőbb, mint a Camel...
  • LeonSilver
    #6060
    :D Persze, hogy nem gond.Kb. 15 perc alatt felbasz a DR1 és hagyom is a francba ;)
  • Papa01 #6059
    Igen arra! :)
    Pedig nekem a Teve veszélyesebbnek tűnk mid a Dr1...
    Leon, ha nem gond, ma kb 19-ig tudnál röppenni, mert este lehet én is röppenek egy kicsit! :)
  • LeonSilver
    #6058
    A D.VIIF-re gondolsz ? Én is vacillálok rajta.
    Ez a DR1 nem fehér embernek való, buznyákabb mint a teve. SZERINTEM <--- ezt a DR1 fanoknak ;)

  • Papa01 #6057
    Én az új Fokker-re izgattam fel magam! :)
  • LeonSilver
    #6056
    Áá.Ma még nem volt időm kínozni magam vele :D
  • Papa01 #6055
    Leon kolléga, sikerült haladást elérned a francos dr1-el? :)
  • Papa01 #6054
    Nincs mit, kipróbáltad, látszik játék alatt? :)
  • kmarkdev
    #6053
    na, az még odébb lesz... tegnap másfél órát dolgoztam Dr1-es skinen, de csak egy szárny készült el... aztán kipróbáltam a játékban, és azt vettem észre, hogy a többi szín is megváltozott... valószínűleg rossz ECC-profil van beállítva a Corel-ben... amúgy az az egy szárny király lett, úgy színeztem át feketére, hogy az eredeti vászon textúra is megmaradt alatta...
  • Negwar
    #6052
    Az-az köszi szépen:)
  • Papa01 #6051
    Oké, jelezz ha meg van/ :)
  • kmarkdev
    #6050
    bocsi, kicsit eltűntem... hagyjuk a D8-as skinemet egyelőre, ma megyek egy profihoz grafikai gyorstalpalóra, és talán hamarosan én is képes leszek skint előállítani... a D8-cal még nem sikerült teljesen megbarátkozni, és nincs pofám további 5 skint kérni LeonSilver-től :)
  • RedRiot
    #6049
    Vannak itt durva dolgok:

    1:3 Albatros DIII - 5250USD :O
  • Papa01 #6048
    Köszi! :)

    1. Ahol begépeled a szöveget. alatta kék nyomógomb: URL beszúrása: Ide beilleszted a linket.
    2. Ok, majd a megjelenő ablakban megadod, milyen szöveg jelenjen meg pl:Makett, és ok.

    Makett
  • Gascan #6047
    tetszik ahogy a zenével játszanak az ilyen és ehhez hasonló trailerekben
  • gabor41
    #6046
    http://www.arizonamodels.com/

    Ezt is nézzétek meg. Nem enged még linket beszúrni mert új tag vagyok :)
  • Zair #6045
    Makettező és skinner paradicsom.

    Jó kis oldal, nagyon tetszenek a színes fotók az apróbb részletekről.
  • Papa01 #6044
    Urak! : Skin_Pack_Install_v1.4.exe telepítő feltötlése folyamatban!
  • Papa01 #6043
    NeghWar, erre a skinre gondoltál? Az SG privik között volt, elkerülte a figyelmem, sorry..
    - AlbatrosD5Negh.dds
    Ezt most beleraktam, és töltöm felfelé.. :)

    @Mindenki: Telepítse fel az 1.3-as installt!! :) Köszike!
    @Márkó: A Te skinedet is várom! :)
  • Papa01 #6042
    Én ezeket az animált valamiket nem is nevezem filmek. (Bocsánat, senki ízlését nem akarom megbántani..) Lassan nem jó színészekre van szükség, hanem jó programozókra, grafikusokra, stb.. :(
    A Strangelove-ot, feltétlen nézd meg, nagyon fog tetszeni! :)
    A Gépnarancs c. filmet láttátok?
  • RedRiot
    #6041
    Az Acéllövedéket ismerem, az tényleg nagyon jó, a Strangelove-ot még nem láttam de úgy hallottam alapmű. A Dicsőség ösvényeiben az a durva, hogy '57-ben készült, mégsem érzed egy másodpercig sem hogy valami régi filmet nézel. Erre mondják hogy klasszikus? :)

    Ha egy filmben jó a színészi játék, jól van megrendezve, jól fényképezték, és jó a története, akkor maradandó alkotás lesz belőle. Egy animált 3D objektum sosem helyettesítheti az igazi színész jelenlétét a kamera előtt.