29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Her Laca
    #6404
    OK ok:)) Engem ne akarj meggyőzni elhiszek én mindent:)))))
    Ettől függetlenül az én gépemben előbb lesz Vargáné és Társa videó kártya mint ATI.
    Öreg vagyok már én a küzdelemhez ammá biztos.
    Vannak fiatal életerős ,a kihívásokat kedvelő emberek ,én szivesen meghagyom nekik eme élvezetet.
    Még mindig GTX285 55 ezerért újonnan 100 év garral és továbbra sincs problema:)
  • Solt
    #6403
    Esetleg még az árhoz annyit, hogy Dummy esetében a használt vga 50ezer... az a vga újonnan 62ezer... egy szintén új, kb 25%-l gyorsabb 5850 10ezerrel több... szóval az ár kérdés is összetett... :))
  • Solt
    #6402
    Az a szép, hogy a lényegben egyetértünk... az apróságok meg nem számítanak... :) Ezek az apróságok is olyan szubjektív dolgok, amiket objektíven pont a véleményformálók különböző szemszögéből adódóan képtelenség közös nevezőre hozni... egyszer így, egyszer úgy... különbözőek vagyunk, de ez a szép az életben... :)) Persze addig, amíg ezt ilyen normálisan meg tudjuk beszélni... szeressem ezt a topikot... :))
  • Her Laca
    #6401
    Dehogy vagyok gonosz:)
    Csak realista.
    Idézek Dummy -tól mivel én sem tudnám jobban megfogalmazni.

    ""Ja hogy az 5-ös széria kevesebbet fogyaszt ... Elhiszem, de nem is megy úgy mint a 4-es ... Kivétel persze a nagytestvérek ... de azok meg nem olyan olcsók ám ... Ha gyorsabb (érezhetően ...) Ati kártyát akarok venni mint a 4870, akkor az a 5850 ... több mint dupla áron ... Vagy veszek nvidiát ... pár ezressel drágábban ""

    Itten van a háziállat elhantolva.
    Egyik cég sem jobb a másiknál,maximum van hogy neked ,nekem bizonyos időben kedvezőbb dolgokat csinál. AMD levitte az árakat ,hogy versenyben maradhasson,a juzerek megszokták,most meg vakarózik mindenki ,hogy drágák a valamire való hardverek:))
    Jelzem régen is 100 ezer volt egy jó videó kártya,csak annyi volt a különbség ,hogy 2-3 évet vígan (ha nem többet) kiszolgált.
    Na mind 1 nem akarok én ebbe belefolyni.
    GTX285 és nincs problema:)))
  • Solt
    #6400
    Gonosz vagy... :)))

    Nem sötét oldal, csak számomra nem alternatíva a vázoltak miatt! ;)

    Majd akkor lesz megint az, ha normálisan állnak megint a dolgokhoz, vagy, ha az ATI is ilyen húzásokra vetemedik... egyelőre nálam több érv szól mellettük, mint ellenük... ;)
  • Solt
    #6399
    Nem vettem annak... ;)

    Tény, hogy az NV ingyen ad át a fejlesztéshez szükséges programokat, cserébe kéri a logót, illetve a kis sumákságokat... Egy ilyen példát személyesen tapasztaltam, ez pedig az ArmA. NV alatt 6, 8 ATI alatt 4 féle képen lehet állítani az élsimítást... mindezt úgy, hogy az azonos, tehát például a high beállítás mellett az NV élsimítása, az ATI normal élsimításának felel meg... ezzel ezt érik el, hogy egy teszt alkalmával, azonos beállítások mellett igencsak több fps-t kapnak... azt persze nem teszik hozzá, hogy a több fps-hez csúnyább kép párosul...

    Ezek, és az ilyen egyéb kis piszkos húzásokkal már tele a hócipőm... 8800GT volt az utolsó NV kártyám... az kiváló volt... de amit azóta művelnek, az kritikán aluli...

    A RoF-n igaz, hogy nincs logó, viszont az is igaz, hogy programozásban sem egy remekmű... elég, ha csak a 4xAA és 8xAF támogatásra gondolok...

    Neked lehet jó választás egy NV kártya, mivel 90%-ban ezzel játszol... ezért is írtam, hogy a felhasználás nagyban befolyásolja döntést a többi pont mellett...

    Egyébként meg 2010 a Catalyst éve ( ennek mondják! :D ), remélem lesz előre lépés driverek terén... bár egyre inkább nem vagyok meggyőzve arról, hogy csak az ATI a hibás egyes játékok "hibáiért"...
  • Her Laca
    #6398
    Dummy!:))

    Egy a lényeg! A ""SÖTÉT"" oldalon vagy:))
    Ezt te már le nem vakarod magadról,a fórumos közösség nagy része mély megvetéssel vegyes csodálkozással néz majd rád.
    És magyarázhatsz amit akarsz
  • DummyBoy
    #6397
    Ne értsd félre, nem bántó megjegyzés akart lenni!

    De a kilóra megvett fejlesztők és a logó nélküli játékok miatt ...

    A ROF-on sincs logó, mégis szebb nVidia karikon ...

    Mint írtam a végén nekem GF karikkal sem volt gondom mikor Ati logós játékokal játszottam és fordítva ... Talán a ROF az első olyan komolyabban játszott játékom, amiben különbség van ... És az sem a HW hanem a SW miatt ...
  • Solt
    #6396
    Miért "fanboj" mondat az 1-s, és 3-s pont?

    A többivel kb(!) egyetértek...
  • DummyBoy
    #6395
    Igazad van, bár nem mindenben ...

    Az 1-es és a 3-as ponttal nem foglalkozok, ne haragudj, az szimpla "fanboj" mondat ...

    A 4870 kurva jó kis kártya volt, én szerettem, nem cseréltem volna, ha nem lett volna bugos (Nem csak ez, van egy kis baja a kártyámnak, megy gariba vissza ...)

    Nekem is van fent egy rakat játék, bár 95%-ban ROF-ozok ... De pl: Mass Effect-ek alatt AA-t csiholni Ati-val elég gáz ...

    A 4870-es teljesítménye elég volt majdnem mindenhez, egy szavam sem lehet, én szerettem azt a kártyát ... Nekem jobban fájnak a driverbalfaszságok ...

    Namost pár dolog viszont hibázik ... egy GTX 260+ kevesebbet fogyaszt mint egy 4870 ... drágább pár ezressel ugyan, de ugyanannyit tud ... Valahol ez gyorsabb, valahol az ... és az nvidiának több mindent tudnak a kártyái ... (az más kérdés, hogy kihasználja-e ezt valami ...)

    Az nvidia driverek finomhangolhatósága messze az Ati előtt jár, ez megkérdőjelezhetetlen ... Viszont az is tény hogy win7 alát mindkét gyártó drájverei szarok még :(

    Több éves hw-hez drivert írni könnyebb mint pár hónaposhoz? Ez oké, de az Atinak ez se megy ... a 4870 nem éppen brendnyú kártya ... És hamarabb vannak kint a hotfixek mint a driverek ... Cserébe az nvidia drivereknél az egyikkel tuningolni nem lehet, a másikban a ventiszabályzás nem megy :) Szóval mind a két oldalon van szar ...

    A lényeg: Adott 2 kártya: GTX 260+ és 4870 ... hasonló ár, hasonló teljesítmény teljesen eltérő szolgáltatásokal ...

    Az egyik Physix-et és 3D-t tud, a másikban hangkártya van ... Nos, ebből a 3-ból én speciel egyiket sem használom. (Bár a 3D-t ki fogom próbálni poénból xD)

    Engem az zavar az Atiban amit az új kártyáival művel ... anno az nvidiánál beindult a fikázás, hogy átnevezik a kártyákat ...

    Most mit csinál az Ati? Kiadja a brend nyú szériát, ami lassabb mint az elődje, de elvileg többet tud, de amivel többet tud, ahhoz meg bika teljesítmény kellene ... Mindezt persze drágábban ...

    Ja hogy az 5-ös széria kevesebbet fogyaszt ... Elhiszem, de nem is megy úgy mint a 4-es ... Kivétel persze a nagytestvérek ... de azok meg nem olyan olcsók ám ... Ha gyorsabb (érezhetően ...) Ati kártyát akarok venni mint a 4870, akkor az a 5850 ... több mint dupla áron ... Vagy veszek nvidiát ... pár ezressel drágábban ...

    Nem vagyok fanboj. Mindig ár/teljesítmény alapján veszek HW-t ... ezért vettem Phenom II X2-t I7 helyett ... unlockoltam a 2 magot és voila ... Mire nem elég? De a VGA-val most megjártam ...

    Egy a lényeg, mindenki azt vesz amit akar ... Ahhoz amire épp használni szeretné.

    DX11 nem téma, mire lesz normális DX11-es cucc, addigra az 5970-esen is csak a passziánsz fog rendesen menni.

    És a végére egy szubjektív vélemény a logós játékokról - programokról és a HW-ről: Nekem az elmúlt tizeniksz évben sosem volt gondom a különböző logó - különböző hw párosítással ...
  • LeonSilver
    #6394
    A 4870 egy kibaszott jó kártya!
  • Solt
    #6393
    Urak!

    Azért ehhez az ATI vs NV beszélgetéshez tartoznak még tények! :)

    1: Az NV azért "jobb" egyes játékokban, mert egyszerűen megveszi kilóra a fejlesztőket. A Metro is ilyen... rá is fognak cseszni... direkt úgy írják, hogy NV kártyákon menjen jól...

    2: Szoftveresen sokkal könnyebb egy több éves hardverhez drivert írni, mint egy pár hónaposhoz... és mint látható, még így is vannak gondok... mindkettőnél...

    3: Azon játékokban, amire az NV nem tette rá a piszkos kis pracliját, nemes egyszerűséggel esélye nincs... lassabb, drágább, többet fogyaszt, ráadásul az NV logó nélküli játékok egy részében még csúnyább is a képe... ( árnyékok, élsimítás )

    Tisztában vagyok vele, hogy sokakat csak az érdekel, hogy adott játék milyen minőségben, és hogy fut. Nyilván aki csak ezt nézi, azt a fentebbi érvek nem érdeklik...

    Én is nagyon berágtam amikor feltűnt ez a vibrálás... valóban zavaró. El is gondolkoztam a cserén, viszont szerencsére lehiggadtam... nekem több érv szól az ATI mellett, mint az NV mellett...

    A ROF kivételével, még az IL-2-ben van távoli élsimítás gond, bár ott ennyire azért nem durva... Ez az én eseteben 2db játék. A gépemen lévő másik kb 15db játék viszont kiválóan, és hibátlanul fut a 4870-n, ami jelenleg 1-2 év garanciával kb 25-30ezer forintért beszerezhető...

    Szóval aki vga vásárlást tervez, annak mindenképpen az alábbi érveket kell megfontolnia szerintem:

    1: Mivel játszik legtöbbet, mi a kedvenc, azon xy vga miképpen működik...
    2: Mennyi pénze van
    3: Számít-e neki a fogyasztás
    4: Van-e türelme babrálni beállításokkal...
    5: Zavarja-e, egy gyártó piaci viselkedése

    Én ezeket mérlegeltem, és ez alapján maradt a 4870-s... zavaró a RoF alatt az a vibrálás, de számomra közel sem annyira, hogy a többi érvet üsse... egyszerűen nem tudom támogatni sem anyagilag, sem erkölcsileg azt amit az NV művel az átnevezésekkel, a fejlesztők pénzelésével és a direkt ati-n szarul futó programozásokkal, a physix-l, vagy legutóbb a metro2033-l... nekem ez sok...

    Nagyon bíztam az új GTX480-ban... ha mást nem azért, hogy jó kis árversenyt csinál majd... ehhez képest szánalmas hírek jönnek róla... alig lesz 1-2 százalékkal gyorsabb mint az 5870-s , az ára pedig 450euro!!! Már, ha egyáltalán lehet majd kapni rendesen...

    Azt hiszem a jövőben azt fogom tenni, hogy amelyik NV logós játék nem megy normálisan ATI-n, azt a fentebb vázolt dolgok miatt nem fogom eredetiben megvenni... ahogy olvasom a fórumokat, a metro pont ilyen megfontolások miatt nagyot fog bukni...

    Félreértés ne essék, senki felett nem kívánok pálcát törni, csupán megosztottam veletek, hogy én milyen szemszögből látom a dolgot! ;)
  • gabor41
    #6392
    Remélem legközelebb már én is tudok repülni mostanában nem nagyon volt időm.
  • gabor41
    #6391
    Esetleg ez így?

  • gabor41
    #6390
    Itt van a saját D7F skinem. Ötletek hogy mi menjen a farok részre?



    Papa majd küldöm emilben. A Rudi is nemsokára elkészül.
  • LeonSilver
    #6389
    Ez egy fogós, ravasz kérdés Papa.Azt kell mondanom, hogy nem jobban hanem ugyan úgy.Mondjuk majd online válik el ( ha meglesznek ), hogy mi is a leányzó fekvése.A Dr1-ben azt csipázom, hogy oylan manővereket lehet vele csinálni, hogy az ember esze megáll.
  • Her Laca
    #6388
    Nem kell ez a negatív hozzáállás:)
    Én mint "hívő" lélek bizakodom:D
  • Papa01 #6387
    Reméljük, jelen év.. .:D De tudom: két hét múlva...
  • DummyBoy
    #6386
    Melyik év? Melyik évtized?
  • Papa01 #6385
    Már kezdtem megijedni, azt hittem valami gáz van.. :)
  • Her Laca
    #6384
    Jövünk ,jövünk:)
    Csak mostanában il2 őz tem hogy legyen egy kis sikerélményem is:)
  • Papa01 #6383
    Augusztus. Elvileg.
  • Papa01 #6382
    Az igen! Mondjuk én ha cserélek gépet kizárólag szimuért, fps-ért soha.. :) Bár most megfogadtam, 5 évig nem cserélek kis semmit, majd max egy ssd-ét veszek egyszer. .:) Az előző is bírta 3 évig.. :D

    Laca, nem nagyon jössz mostanság velünk repülni.. és Neghwar sem... mi van veletek? :)

    @ : Leon Alakul a Fokker d7f? Jobb szereted már mint a dr1-et?? :)
  • LeonSilver
    #6381
    Lehet tudni, hogy mikor jön kb.?
  • Her Laca
    #6380
    Engem csak egy játék érdekel. A BOB.
    Ha az megjelenik ,megnézem mi az ami kell a tökéletes futtatáshoz ,na azt megvásárlom,és kész.
  • LeonSilver
    #6379
    Beszéltünk itt kicsit korábban Papa mesterrel erről a játékról.
    Nevetséges a HW igénye.Az emberek zöme még nyugaton sem fog azért egy vödör lóvét lapátolni a szaros pc-be, hogy ezzel a fossal tudjon játszani.
    Én például teljesen biztos vagyok abban, hogy sem megnézni ( kipróbálni ) nem fogom sem pedig nagy pénzeket belefeccölni a pc-be ezért a szutyokért.

  • Her Laca
    #6378
    Most olvastam ,hogy pl a METRO -t egy 5970 es sel röcögősen lehet játszani. Bakker egy 150 ropis kártyával?
    Hol vannak azok az idők amikor vettél jó sok pénzért egy hardvert és minimum 2 évig azt se kellett tudnod ,milyen videó kártya van a gépedben.
  • Richtofen
    #6377
    Hát ugye hiába nyomja mindenki, hogy "ATI ár/teljesítmény" meg "NV csak átnevezi a régi szarokat". Rám is elég bután néztek amikor X-keretből kértem ajánlatot a legjobb NV kártyára.
  • Her Laca
    #6376
    Üdvözöllek a SÖTÉT oldalon:) Azt nem mondom ,hogy "ifjú" padavan:DD
  • DummyBoy
    #6375
    Nem titok, 50k volt ...

    A 4870-esem megy vissza gariba, néztem helyette 2 kártyát, MSI 5770 HAWK és Gigabyte GTX260 SOC ... Az első 47k, a másik meg 50 volt ... (Bár a HAWK pont elfogyott, az SOC ára meg most ment fentebb ...)

    Láttam olcsóbban is kártyákat, de nekem fontos volt a garancia ... 260-as és 275-ös karik már 35-45k között is vannak kevés garival, vagy anélkül ...

    Erre a kártyára még van 2 év és 10 hónap xD Ráadásul a memóriával sem lesz gondom ... Szóval úgy voltam vele, hogy egy próbát megér ... és megérte :)

    Egy gondom van ... A legszebb beállítások mellett tegnap letesztetem egy 10 fős Skirmish-t Reims felett, mert az hasonló mint St Quentin ...

    Nos volt ahol 35 FPS-re esett a cucc ... de ez tényleg a max ... Szóval csak finomhangolnom kell, hogy ne nagyon esegessen nekem le az FPS, és kész :)

    Apropó Skirmish: asszem vége a Rulett időszaknak ... Qrva jó ez a QMB ... Tegnap nyomtam 5vs5-öt, hát irgalmatlan feelinges így ... sokkal jobb mint a Roulett :)

    Valamint kerestem a QMB-t és sajna abban nincs benne St Quentin ... Áttegyem a Multit valami hasonló város fölé, ami benne van a QMB-ben? Mert akkor bárki bármilyen harcot gyakorolhat ugyanott, ahol majd a multis csata zajlik?

    Esetleg nézzétek meg a QMB-s helyszineket és válasszatok egyet, akkor oda teszem a Multit :)
  • Fokker
    #6374
    lehet hogy ez a kártya nem támogatja.
  • Papa01 #6373
    Köszönöm szépen, holnap megnézem. Szerinted mi lehet az oka, hogy ezen nem akar menni?
  • Fokker
    #6372
    próbáld ki, hogy a Back Panel zöldjébe dugod a hangszórót, a Front Panel zöldjébe a fülest. hátha. bár sztem vmelyik kussolni fog. esetleg még a keverőben kell szétnézni.
  • Papa01 #6371
    Hú, nekem ez egy picit, magas, de köszi a segítséged! :)

    Az az érdekes , hogy a korábbi gépemen is ezt az integrált gagyiságot használtam:


  • Fokker
    #6370
    ha esetleg van külön vonalszintű és külön normál kimeneted a hangkártyán, akkor elvileg működik. vonalszintre az erősítőt, normálra a fülest. a különbség annyi, hogy a vonalszintű nyers jel, nincs benne erősítés; míg a normál esetén van egy kis végfok rajta, így meg tudja hajtani a fülest. ha jól emlékszem...
  • Papa01 #6369
    Dummy, ha nem titok mennyibe került a kártya? :)
    Urak, lenne két kérdésem, remélem tudtok segíteni! :)
    1. Azt meglehet csinálni, hogy a Wikipedia-ás ROF oldal lefordítva belekerüljön a saját oldalamba? Mármint jogilag ez nem gond?

    2. Ez egy hardveres kérdés, lehet kinevettek.. :) A korábbi gépemen megoldható volt, hogy egyszerre a hangszóróból és a fülesből is jöjjön a hang .. De ezen egyszerre nem megy mind a kettő..
    Van ötletetek, hogy miért?

    Köszönöm a válaszokat! :)
  • DummyBoy
    #6368
    Ubuntut :) Vagy Debian-t ...

    Nem az a gond, hogy nem megy, hanem hogy ... nagylevegőésmegpróbálomszószerint: Kernelfordításkor és hasonló komolyabb dolgoknál gyűlt meg a bajuk vele, nem a mindennapi használat során ...

    Rákérdezek ... Én nem vagyok nagy Linux Guru, most ismerkedem vele (Legutoljára a 486-osomon használtam linuxot xD Az meg nem ma volt :) ) , céges gépen fent van egy vmware image-ben Ubuntu ...

    Mindenesetre én azt sajnálom a legjobban, hogy a szépen hosszútávra felépített gépépítési terveimet felrugta a ez a dolog, sakkozhatom most a CF-es alaplapomat xD ...

    Bár lehet gariba kipróbálok majd egy 5770-est ... vagy 5830-at, ha legalább egy 10-est esik az ára (Amit kétlek ...)

    De eddig oké :) Főleg hogy nem bírtam ki haverral most hozatok 3D-s szemüveget :)
  • Fokker
    #6367
    érdekes. akkor asszem a következő kártyám nvidia lesz. a mostani 4850 512-vel elég gyengén muzsikál, vmikor nyáron(ha lesz "kedvem") beruházok egy komolyabb kártyára olyan 2G körüli RAMmal.
  • LeonSilver
    #6366
    Nem tudom milyen linixot használnak az ismerőseid Dummy, de az ubuntu alatt nincs semmi gond az ATi-val.Olyannyira, hogy simán lehet játszani vele.
    Adott esetben akár windózos gémeket is.
  • DummyBoy
    #6365
    A legnagyobb gond, hogy (Nem emléksze ki mondta, vagy hol olvastam ...) hogy amíg az Ati Driverei Zártak, addig az nVidia-k nyílt kódúak ... Emiatt lehet többet kihozni belőlük ... (Linuxos ismerőseimnek nem véletlen van nvidia kártyájuk ... azzal nincs gond linux alatt ...)

    A HD5xxx -es SSAA-t meg tossza meg az Ati, azt olvastam régebben, hogy kisebb szériás Ati-kon azért nem lehet bekapcsolni, mert nem bírják ... Az szép, de az 5-ös szériában nem kevés olyan kártya van ami gyengébb mint a 4-es széria ... Lásd 5770 vs 4870 - 5830 vs 4890 ...

    Ez van bakker, vegyél újat, ha használni akarod az "új" fícsöröket (6800GT-nél anno már volt SSAA), de ha nem akarsz gyengébbet mint a mostani, akkor dupla annyiba kerül ...

    Direkt a 5830-asokra vártam ... mert gyorsabbak lesznek mint egy 4890-es és olcsóbbak ... Erre lassabb és drágább ... fasza ...

    Ok 5850 qrva jó kis kártya lett (Szó se rólla, jók az Ati HW-ek, bár nem mind ...) de én nem akartam dupla árú VGA-t, hogy megoldódjon ez a gond ...

    Ahogy keresgettem a megoldást erre, ez főleg repülő és autószimeknél gond ... emiatt nem töri magát gondolom miatta az Ati ...

    Viszont a beállításokba lassan beleőszülök :) Sima MultiSampling AA, SuperSampling AA ,Combined AA, Gamma Correction, Transparency AA (Ez is Multi és Supersampling :) )

    Szóval itt nem az a kérdés, hogy be vagy kikapcsolom, hanem hogy melyiket, milyen kombinációval xD