29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • refa
    #6488
    Szia nem tudom hogy ismered-e ezt a progit, nagyon sok időt és kellemetlenséget meg lehet vele sporolni, csak ajánlani tudom 10perc alatt visszaállítja az elmentett teljes oprendszert.
    http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/
  • Papa01 #6487
    Ez gáz.. Én nem is igazán frissítek BIOS-t, csak ha tényleg muszáj, pl az alaplap nem ismerné fel az új procit... Egy cimborám is így járt az i7-ével, az új bios instabil lett... Ő is a régi rakta fel újra.
  • DummyBoy
    #6486
    Nekem mondod? Olyan totál amatőr hibákat követtem el sorban, hogy az valami hihetetlen ... Beraktam az új kártyát, utána stabilitástesztek, stressztesztek, minden fasza ... Kellett nekem utána drivereket újratelepíteni, regisztry-t "renberakni" meg Bios-t frissíteni ... Na úgy néz ki, mindegyik külön külön is öngól volt ... A driverek meg a regcleaner szétbaszták a winemet, az új bios meg instabil ... Belefagyott a win telepítésbe is ... Most minden alapon megint win reinstall, aztán bios vissza, azt belőni, aztán kezdhetek mindent visszatelepítgetni ... Kellemes hétvégét .... Ja :(
  • Papa01 #6485
  • kmarkdev
    #6484
    hát, sajna pont egy csöppet sikerült...
  • Papa01 #6483
    De hallod, Dummy, egész héten erre vártam, hogy egy kis kikapcsolódás gyanánt repüljek egy csöppet.. Erre.. :D
  • DummyBoy
    #6482
    Akkor annyira nem idegeskedem ... Mindenesetre jó öreg win reinstall fut épp. Majd utána kiderül ...
  • kmarkdev
    #6481
    ó, hogy b@tyná meg...
  • Papa01 #6480
    Nekem továbbra is buzul.. :(
  • kmarkdev
    #6479
    Papa, sikerült "alkotni" valamit? :)
  • Solt
    #6478
    Leon: Catalyst AI off... az elvileg megszünteti ezt... nekem stabilan 50-60fps körül futkorászik...

    A fraps okozhat akadást, ráadásul nem mindig a pontos értéket mutatja... szerintem nélkülözni kell. ATI tulajoknak ott az ATT beépített fps mérője...

    Vsync érdekes dolog. Én úgy vettem észre a rof jobban szereti, ha bekapcsolt állapotban van... bár kikapcsolt állapotban sem nagyon csúszik szét a kép, de valahogy így folyamatosabbnak tűnik nekem...

    A vsync egyébként a monitor frissítési frekvenciájára rögzíti az fps-t... pár játék úgy van megírva, hogy, ha a géped nem bírja a 60fps-t, akkor felezi a vsync az fps-t 30-r, ha azt sem bírja akkor 15-re... Tehát a hirtelen fps feleződést akár a vsync is előidézheti...

    Bekapcsolt vsync mellé érdemes bekapcsolni a "triple buffering"-et is...
  • Papa01 #6477
    Szarakodik a központi szerver... :(
    becsüljétek meg azt ami van! :)


    Majd ha Te géped beszarik, és/vagy 4:40-kor kelned másnap, valami hasonló okosságot bedobok én is, oks ? :))
  • Gascan #6476
    becsüljétek meg azt ami van! :)
  • Gascan #6475
    na lesz valami? ... vagy elhalasztjuk?
  • Papa01 #6474
    Basszus sajnálom Dummy, remélem rendeződik a masina..
    De én is szívóágon vagyok, mert holnap is mennem kell melózni.. :)
  • DummyBoy
    #6473
    Na, vagyok ... win alól ...

    Valszeg a qrva AMD-s USB szűrő-illesztő megkavarta a rendszert ...

    Ami a legszebb, hogy kilőtte az USB-s bill-t és egeret is, és még csökkentett módba sem tudtam belépni ... Az F8-at még elfogadta, de ott már nem engedett mozogni ... picit idegölő ... azt hittem széttöröm ... (Még szerencse, hogy alig van USB-s eszközöm ... Bill, egér, joy, pedál, trackir ...)

    Elvileg megvolt az uninstall ... Most kinyomozom, szar-e még valami ...

    Egész nap erre vártam ...
  • Papa01 #6472
    Köszi Riot, neked pedig mielőbbi jobbulást! :)
  • RedRiot
    #6471
    "Most próbálom kideríteni, miért nem bootol be az a szar ..."

    Nemá Dummy... Így péntek este gondolom erre vágytál legjobban. :/ Remélem összekapja magát a géped.
  • RedRiot
    #6470
    Ma én sem röppenek veletek. Kemény meló volt egész héten, ráadásul vmi nagyon randa megfázást is összeszedtem. Jó repülést nektek!
  • Papa01 #6469
    Már be sem boot-ol?? :(( Jesszus... Csökkentettben sem?
    Remélem tényleg "csak" driver hiba.. :(
  • DummyBoy
    #6468
    Nekem tárgytalan sajna ... Ha elmondom, hogy ezt az üzenetet a telefonomról írom, az gondolom sokmindent elárul ... Tegnap én hülye frissítettem pár drivert, asszem öngól volt ... Most próbálom kideríteni, miért nem bootol be az a szar ...
  • Papa01 #6467
    Urak, 2 kört repültünk Markóval, és utána 2-es hibakódot kaptunk, nem tudtunk belépni.. :((
    Később próbálkozunk újra, hátha.. :)
  • Gascan #6466
    nekem a 1930 jobb lenne.. meg van egy kis dolgom
  • Papa01 #6465
    Persze! :) Ki van itt?? :)
  • DummyBoy
    #6464
    Lesz ma játék? Kicsit lehet csúszok ... pár percet ... de jönnék :)

    @Leon: Köszi ... igazság szerint sosem FRAPS-oltam eddig, ezért nincs összehasonlítási alapom :) Lehet észre sem vettem volna ha nem fut az a szar xD
  • Papa01 #6463
    Nagyon szépen köszönöm! :)
  • LeonSilver
    #6462
    Hasonlót nekem is csinál az ATi fater.Nem bírtam rájönni, hogy mitől és beállítástól független.Olyankor a trekk is darabos lesz, aztán 1-2 mp és helyreáll minden.Az elején még idegesített de ma már teszek rá ;) Gyanítom maga a RoF a ludas.
  • Gascan #6461
    Végre sikerült rájönnöm pontosan, hogy kell célozni az albával ... igy egy hónap után :) ... remélem este lesz alkalmam kipróbálni
  • gabor41
    #6460
    gtx280 1gigás - Gigabyte a gyártó
  • DummyBoy
    #6459
    Milyen VGA megkérdezhetem?

    Az az egy bajom van, hogy majdnem mindegy mit állítok be, szépen fut a ROF, de néha leesik 35 köré ... majd vissza ... és megy tovább szépen ...

    Mondjuk I7 és X4 között azért lényeges különbség van, szóval az oké ... emiatt próbáltam meg kicsit húzni a procin tegnap ... De akkor is ugyanez van :)

    Mondjuk tuti az SSAA-t fogja meg valami ... csak nemtom mi ... eddig úgy néz ki hogy a fák ... De még tesztelem :)
  • gabor41
    #6458
    Az tök jó lenne. Köszi!
  • gabor41
    #6457
    Nekem a fraps folyamatosan ugyanazt a fps-t mutatja, low, med, high on is. Ha vsync be van kapcsolva akkor 60fps a max, ha nincs akkor 80fps a max. A beállítások ugyanaz mint Papának, csak én 1920x1200 full screen-el nyomom.

    Nvidia driver: 196.21
  • DummyBoy
    #6456
    Isten vagy, köszi!

    @All: Érdekes dologra lettem tegnap figyelmes ... Valami nem kerek vagy a ROF-al, vagy a FRAPS-al ...

    Tesztelgetem a ROF-ot, különböző driverekkel, és beállításokkal ...
    Még a procit is tuningoltam kicsit próbaképp ... Nos a végeredmény kicsit érdekes lett ... mégpedig Full Medium és Full High beállítások között egyszerűen nem volt különbség ... Nem értem ...

    Ma délután kipróbálom a 185.85-ös drivert, ROF fórumozói szerint ez a legjobb nvidia driver a ROF-hoz ...

    Ha azzal is ugyanez lesz az eredmény, akkor FRAPS kikapcs :)

    Viszont ez az új benchmark feature tetszik :)
  • Zair #6455
    Dummy, köszi, szerintem eléggé alatta lehet.
    Papa, igen, olyasmi-amikor a kép egyes részei nem követik megfelelő időben a többit, mintha csúsznának egymáson.
  • Sanyo
    #6454
    Sikerült elindítani a felvételt, csak pár másodperccel maradtam le az elejéről. Ha tudom, még ma este felrakom valahova. :)
  • Papa01 #6453
    De jó neked, hogy láthattad, szerettem volna én is megnézni! :)
  • DummyBoy
    #6452
    Meló sajna :(
  • RedRiot
    #6451
    Nem mentek nagyon a részletekbe, próbálták olyanra csinálni hogy ne csak ww1 repülőbuzi emberek értsék meg hanem hétköznapi halandók is. :)

    Néha kicsit szenzációhajhász szövegek is voltak benne, pl. "ez a gép több mint nyolcvan éve nem szállt föl, és most ezen fognak repülni" ilyesmik.

    A végén volt egy SE5 vs. Junkers CL (egyfedelű) dogfight, ami úgy történt hogy a célkeresztről fotó készült minden lövéskor, így utólag ki tudták elemezni ki hányszor talált. Az SE pilóta győzött (yesss :)) és mindketten azt nyilatkozták, hogy soha ennyire izgalmas repülős kalandjuk nem volt még,és hogy minden tiszteletük a régi pilótáké. Egyébként mindketten veterán vadászpilóták, az egyik Afganisztán a másik Szerbia felett teljesített bevetéseket az egyikük pedig egy műrepülő csoport vezetője is volt, tehát a szakértelmük nem kétséges, és a többi nyilatkozó emberke is hozzáértő volt.
    Egy méltó főhajtás volt a film az első vadászpilóták emléke előtt. Szó volt a Richthofen tesókról, Ballról, Vossról és McCuddenről is. A franciákról sajnos nem beszéltek, pedig azért ott is voltak súlyos arcok (Nungesser a legnagyobb!), a Monarchiát nem is említették. Nyilván a korlátozott műsoridő (kb. 75 perc) miatt.
  • Her Laca
    #6450
    Ma 13 órától ismétlik.
  • DummyBoy
    #6449
    @Zair: vsync-et csak akkor kell bekapcsolni ha jelentősen több mint 60 FPS-esl megy az adott játék ... Szóval ha a környékén vagy, vagy alatta akkor érdemes kikapcsolni!

    @Papa: Itt van egy jó kis leírás a vsnyc-ről képpel: Vsync

    Jó volt a Red Baronos film ... aha ... egész nap azon bánkódtam, hogy mért nincs itt Viasat History ... Aztán kapcsolgatom olyan 11 körül a tévét ... erre mi van a 27-es csatornára beállítva ... Viasat History ...

    Nagy tévénéző vagyok ... na xD