29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #6769
    Ezek baromi jó képek, jó lenne sok ilyen még, köszi szépen!!! :)
  • Papa01 #6768
    Én ezt úgy oldottam meg, hogy módosítottam az alapértelmezett nézőpontot.. :D
  • Gascan #6767
    bennem :)
  • DummyBoy
    #6766
    A másik fő probléma a MOD-ok használata ... Mods on-al lehet csalni ...

    Mondjuk én is sokat gondolkodom rajta hogy fel kéna ugrani néha külföldi szerverekre :)

    Mostanában a gép szarakodás miatt keveset repülök, de amikor röppenek, akkor általában skirmish-t repülök ...

    5 Teve vs 5 DVIIF ... Az én csapatom AI-je Average, az enemy pedig ACE ... Ami miatt jobban tetszik mint a Roulette, hogy bár nem tart olyan sokáig, de itt nem elég beülni az enemy mögé, mert elég gyakran eljátszák, hogy elcsalogat az egyik, a másik meg beül mögém és leszed :)

    Mellelseg utálom a DVIIF célzókáját ... 1-2 óra játék után megfájdul a nyakam, annyit nyújtogatom xD

    Más: Teleszpemmeltem a ROF fórumot a béna angolommal és Herr Laca mester megoldásával, majd kiderül mit írnak vissza ...
  • kmarkdev
    #6765
    :), nem versenyszerű... na, azt megnézném, kiben nem támadna fel a versenyszellem...
  • kmarkdev
    #6764
    Pont ez lenne a lényeg... gyakorolni, gyakorolni...
  • Gascan #6763
    ... nekem nem az lenne a célom, hogy szitáváverjünk mindenkit.. csak mivel itt kevesen vagyunk - de egy csapatra már elegen - ezért miért ne lehetne más közösségeket is bevonni...

    .. nem versenyszerű mérkőzésekre gondoltam konkrétan
  • DummyBoy
    #6762
    Keveset repülünk ahhoz, hogy egy komolyabb csapattal összecsapjunk ... sok mindent kellene ahhoz gyakorolni, hogy ne az legyen hogy lealáznak bennünket ...

    Szóval erre szvsz még gyúrni kellene ...
  • kmarkdev
    #6761
    Na, akkor a tízből ketten már megvagyunk... :)
    A géppár-légiharc taktikai elemeit és a kommunikációt azért nem ártana gyakorolni, hogy ne gyalázzanak le csapatmunkával. A közös repüléseken eddig nem igazán foglalkoztunk ilyesmivel, nem alakultak ki állandó párok sem...
  • Gascan #6760
    Papa... megtetszett nekem ez a képkészités úgyhogy gondoltam küldök még néhányat











  • Gascan #6759
    RoF forumon keresztul mondjuk... vagy Google... szerintem a megszervezessel nem lenne a gond... az erdeklodesre kene fenyt deriteni
  • DummyBoy
    #6758
    Akkor szépen működik mostmár mindkettőtöknek?
  • Solt
    #6757
    Hmmm... így még érdekesebb... akkor viszont a játék több mag kezelése körül nincs valami rendben... :S
  • Her Laca
    #6756
    Pont ez az. Alapból mindkettőn futtatja, de beállítottam ,hogy csak az egyiket használja és jó lett.
    Ne kérdezd mért :) fogalmam sincs.
  • kmarkdev
    #6755
    Jó elgondolás! Csak nem tudom, hogyan lehetne megszervezni... Van esetleg már valami ötleted?
  • Solt
    #6754
    Khmm... khmm... :)))

    @Laca: Ez nagyon fura... elvileg a w7 kapásból mindent annyi magon futtat amennyi van... nagyon fura, hogy nálad alapból ez csak egy mag...
  • DummyBoy
    #6753
    Kikapcsoltam a FRAPS-ot, és nekiálltam úgy repkedni ...
  • Papa01 #6752
    Hogy érted. hogy Fraps nélkül?
  • LeonSilver
    #6751
    Itt van egy kis stuff.64 bites és ellehet menteni vele a prioritást ;) Beépül szépen a feladatkezelőbe.

  • DummyBoy
    #6750
    Hoppá ... van új Prifinitty béta, Win 7 64 bithez xD

    http://edgemeal.110mb.com/SetAffinity/index.htm

    Itt eléritek :) Egy próbát megér, én XP alatt sokat használtam!
  • Her Laca
    #6749
    Én arra jöttem rá ,hogy a procit tekeri 100 körűl ,nem a grafika miatt van a lagg.
    Hova tovább szinte semmi jelentősége ,miket állítasz be grafikailag .
  • DummyBoy
    #6748
    Tegnap este akartam ezt írni ... Aszittem szétver az ideg ...

    Sorban: 3 napja tesztelgetem milyen beállítások mellett fut legszebben a ROF ...
    Qrva mindegy mit állítok, minimum 35FPS, max 80-90, átlag pedig 45-50 között ...
    Gondoltam akkor leszarom, játszok inkább ... A kis FPS értékek miatt vsync kikapcsolva ...
    Bakker, FRAPS nélkül vissza kellett kapcsolnom a vsync-et, mert folyamatosan szétfolyt a kép xD

    Más ... aki a Fusion-t akarja használni, annak segíthetek a beállításban, tegnap csináltam egy profilt amivel a ROF szépen megy ...

    Jó dolog ez a Fusion, be lehet neki lőni, hogy kapcsolja be az AMD automata túlhajtóját, ami fel is rántotta a procimat 3400-ra ... fagytam is akkorát, öröm volt nézni ... Kékhalál után elkezdtem azon gondolkodni, hogyan is fagyhatott ki ez a szar?

    Beindult a keresgélés a neten ...

    A következő értékekkel operálok jelenleg:

    MEM: 1.7V (A BIOS alapból 1.6-ot ad xD)
    CPU-NB: 1.1V

    Na OCZ fórum szerint a szükséges:

    MEM: 1.9V
    CPU-NB: 1.35V

    Én meg csodálkozok hogy fagyogat az a szar xD Éjszaka ráeresztettem a Prime-ot a gépemre, és láss csodát, 20 percen belül bele is fagyott :(

    Szóval este további tesztek jönnek, megemelt feszekkel :)

    CPU affinitás: Ha nem akartok az Alt+Tab-al bohóckodni, akkor tudok ajánlani 2 olyan SW-t amivel automatizálni lehet az ilyesmit ...

    DCS Black Shark megjelenése után derült ki mennyire is jók ezek a proggik, persze miután megtaláltma a legjobbat, megírta a srác a DCSMax-ot xD

    Az egyik ilyen proggi a CPU-Control, a másik pedig a Prifinitty ...

    A PriFinitty a jobb, de sajna azt nem tudom megy-e 64 biten, mert a hivatalos infó az hogy nincs 64 bit support ...

    Ki kell próbálni ... Be lehet állítani, hogy adott programot mennyi szálon futtasson és milyen prioritással ... Automatikusan meg is csinálja, szóval jó kis cucc :)
  • Her Laca
    #6747
    Na mégse egyszerű.
    Először is kell a magas priorítás és kell az egy mag engedélyezése.
    A problema ott jelentkezik,hogy ugye nem tartja meg a beállítást ,erre kéne valami okosság. Mert akkor minden indítás után el kell játszani a dolgot. Il2 nél is lehetett fikszálni valahogy csak már nem emlékszem.
    Na erre kéne valami megoldás ,de azért biztató,hogy legalább rájöttünk a probléma gyökerére.
  • RedRiot
    #6746
    Hmm, ezt a prioritás-állítást kipróbálom. Hátha elmaradnak azok az idegesítő 1 másodperces megakadások. Nekem nem is a szaggatással van baj, mert low-medium beállításokkal megvan a 40-60fps, hanem így megakad néha hosszú pillanatokra az addig normálisan futó játék. :(
  • Her Laca
    #6745
    Mindig mondom ,hogy tanult embernek nincs párja:))
  • LeonSilver
    #6744
    Örülök, hogy megoldódott Laca!
    Viszont figyeljetek!
    A 3.1.0 frapsot hanyagolja mindenki ( van már frissebb ).Qrva szar!!! Ha fut játszhatatlan a RoF!
  • Her Laca
    #6743
    A CPU használat 95 és 100között van így is.
    DE!! Rájöttem a problemára!!!!
    Dummy lehet írni a rof fórumra.
    Előre bocsátom ,hogy csak Len kollegának köszönhetjük,mert magamtól soha nem néztem volna rá.
    Tehát a priorítás nem oldotta meg ,hanem az affinításnál csak az egyik procimagot engedélyeztem. És láss csodát!!!!! Vajpuhán fut.
    Annó az Il2 nél is volt XP alatt hasonló ezért ugrott be.
    Köszi Leon:)))
  • LeonSilver
    #6742
    Úgy tűník, hogy nálam a fraps is keverte a szart.
  • Gascan #6741
    Arra gondoltam, hogy mit szólnátok hozzá ha megpróbálnánk más ország ROF közösségével felvenni a kapcsolatot és összehozni egy mondjuk 10vs10 meccset...

    vagy ti már gondolkodtatok ilyenen?
  • LeonSilver
    #6740
    No kérem.A helyzet nem ennyire egyszerű.AZt kell nmondanom, hogy sokkal egyszerűbb.

    Az új win telepítése és szarok feltelepítése után ( audigy, vga,saitek, trekk ) a következő a helyzet.

    RoF telepítése, peccselése majd elindítása után a gute megütött mert uygan úgy szaggatott a játék.Semmi win frissítés.Kétszer vagy háromszor indítottam ( off és online ) uygan az.

    Aztán fogtam és a rof prioritását átállítottam a feladatkezelőben normálról magasra és láss csodát - RoF faszán ment.Na monom megpróbálom most megint normál prioritással.Így is tettem és a RoF továbbra is tökéletesen fut!

    Laca ha még fent van a cucc és még mindig szar légyszives próbáld ki.
    Elindítod a RoF-ot, aztán amikor már fut ( ahol a missionokat lehet kiválasztani ) nyomj egy alt+tabot ( azért ott mert ott még nem akad ki tőle ), aztán ctrl+alt+del , keresd meg a rof-ot és állítsd át a prioritást magasra.

    Kíváncsi vagyok, hogy Nálad is megoldódik e így.
  • LeonSilver
    #6739
    Mindjárt fent van a RoF és tesztelem.Lekellett szaladnom közben boltba és kicsit megcsúsztam ;)
  • Her Laca
    #6738
    Olvasom:)))
  • LeonSilver
    #6737
    Természetes Dummy.Most mindjárt koffeint tolok az arcomba, pukkantok kettőt-hármat aztán nekiesek ;)
  • DummyBoy
    #6736
    Viszont most megint élményekkel teli megyek lefeküdni :)

    Mostanában Skirmish-t szoktam repülni ... 5Teve vs 5DVIIF ... mikor melyik oldalon xD

    Most éppen DVIIF-el repültem, lelőttük a tevéket, majd uccu haza ... 13 km ... Erre elkezdett köhögni a motorom ... majd 3 kilóméternél meg is állt ... Onnan pedig hazavitorláztam, és szépen leszálltam :)

    Kirááály :)
  • DummyBoy
    #6735
    Szééép ... Régen is volt ilyen ...

    Na asszem, ha ez jó lesz, akkor engedelmeddel feldobom majd ROF fórumra is ... Még a végén kiderül, hogy erről tényleg nem a ROF tehet ... xD
  • LeonSilver
    #6734
    Na mindegy, talán olvassa Laca.Szóval lehet, hogy erről a szaggatásról maga a windóz tehet.Én ma egy szűzies vinyóra raktam egy zsír új w7 64b oprencert.Felraktam a szokásos cuccaimat ( nagyjából ) meg a RoF-ot.Ami még fontos, hogy letöltöttem a windóz frissítéseket.Aztán amikor kipróbáltam a RoF-ot eldobtam az agyamat.Egész egyszerűen játszhatatlan lett.Nem a szó klasszikus értelmében vett szaggatás volt a játékban, hanem iylen furcsa, ugrálás szerű szar.De olyan szinten, hogy azt így elmondani vagy elképzelni nem lehet.

    Na most jön a svédcsavar.Ugyan is meg van a régi windózom is ( szintén w7 64b ) amin nincs frissítés!!!Tudjátok ez a windóz ápdétes szarság.

    A RoF pedig tökéletesen fut! Egy másik, csak szimek számára fenntartott vinyón van a RoF és mind a két oprendszer ezt használta.Tehát nem jöhet szóba olyan, hogy az egyiken ilyen a telepítés a másikon meg oylan.Driverek is mind ugyan azok ( Ati, Audigy, Saitek, Trekk ).

    Holnap megint kipróbálom azt, hogy egy szűz win install frissítések nélkül + RoF.Kíváncsi vagyok rá.Mert ha az új windózon jól fog menni a RoF akkor egyértelműen valamelyik hivatalos win frissítés a ludas.
  • Solt
    #6733
    Ahhh... feladom... éljen Spárta és a Tajgetosz... :D
  • Papa01 #6732
    Hidd el ez se nyerő... :D
    Van úgy, hogy amikor tanítok, hogy mondom: "Írjuk fel középre, hogy XY "
    Erre:
    "- Ez cím?"
    :D Felnőtt emberek...

    @ Fokker: Végül azzal nyugtatom magam mindíg, hogy más nem magunknak készül... :)
  • Fokker
    #6731
    nem kell túlreagálni. ha nem olvassák, felhívjuk a figyelmüket hogy ollvassák mán el. ennyi. letörölni nem lenne jó ötlet.
  • Solt
    #6730
    Nem felülre, hanem IDE ahova írunk... ott már csak kiüti a szemét a szemétnek! :D :D ( senkire nem céloztam, csak jól jött ki! ;) )

    @Papa: Mekkora lenne, ha olyat kérdez ami fentebb megtalálható, akkor max hangerőn ezt hallaná: MIT CSINÁLTÁL BAZD MEG? :D:D