29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #7250
    Köszi szépen Sanyo, javítom! :)
  • Sanyo
    #7249
    Néha én is olyan kitekert módon fordítok, hogy elkerekedett szemmel olvasom vissza... Az a biztos, ha valaki más is átolvassa.
  • Sanyo
    #7248
    ...ami kevésbé kiszámíthatóvá teszi azt a játékos számára.

    A trigger-t én kapcsolóként szoktam fordítani, de ide nem ez a legjobb szó.

    Az előre beállított eseményeket kezelő "kapcsoló" rendszer lehetővé teszi, hogy az AI pilóták, az adott bevetés előre beállított tevékenységeitől függetlenül, vagy éppen annak megfelelően, kövessék az előre beállított utasításokat.
  • Papa01 #7247
    És erről mi a véleményetek Urak? :)

    Artificial intelligence (AI)
    The level of artificial intelligence of the NPC pilots of Rise of Flight is based on non-linear decision making methods, making game situations less predictable for the player. This means that there is a difference in flying skill between the novice AI pilot and that for a veteran pilot or Ace. A triggering system allows one to design missions where AI pilots operate independently, or they can be instructed to follow preset scenarios

    Mesterséges Intelligemcia
    A Rise of Flight mesterséges intelligenciája egy nem lineáris döntéshozatali rendszeren alapul, aminek az alkalmazásával kevésbé lesz kiszámítható a játék. Ez azt jelenti, hogy van különbség egy kezdő egy veterán és egy ász pilóta repülő tudása között. A trigger rendszer lehetővé teszi, hogy az AI pilóták függetlenül működjenek, vagy kövessék a kiadott utasításokat.

    Ezt a triggert hogyan szokás lefordítani?
  • Papa01 #7246
    Köszi Riot, javítom! :)
  • RedRiot
    #7245
    "figyelembe veszi a Föld felszíni változásait."

    esetleg "figyelembe veszi a domborzati viszonyokat?"
  • Papa01 #7244
    Oks, köszi szépen és elnézést mindenkitől a turbo miatt... :)
  • Sanyo
    #7243
    Turbulencia, nem turbolencia, a többi szerintem is jó. :)
  • Gascan #7242
    nagyon jo ez a kamel.. lehet ez mellett teszem le a voksom
  • Papa01 #7241
    Köszi a tippet Fokker, szerinted ez így jó? :

    A több rétegű szél és turbolencia modell figyelembe veszi a Föld felszíni változásait.

    A fordítás többi részéről mi a véleményed, véleményetek? :)
    Papa
  • Fokker
    #7240
    bár ez csak modellrepülő-elmélet, az 1:1-es gépekre is igaz az aerodinamika: Repüléselmélet
  • Fokker
    #7239
    csak tippelek: lehet hogy más turbulencia alakul ki sík talaj fölött, mint pl. egy domboldal fölött.
  • Gascan #7238
    na ezt jó hogy mondod .... kár hogy nem ingyen adják ezeket :)
  • Papa01 #7237
    Ez lenne az a mondat! :)
    There is multi-layered model of wind and turbulence taking into account the influence of the Earth’s surface.

    Gascan, az alapjátékot is meg kell venned,ami a Lock -On, kb 1-2 ezer ft. Az FC2 jelenlegi árfolyamon kb 6 ezer.
  • Papa01 #7236
    Urak szerintetek ez mennyire jó?
    Physics and aerodynamics
    Rise of Flight features an advanced flight model that simulates the unusual handling characteristics of WWI aircraft. The game has a detailed and progressive damage model (each plane is divided into sub-objects, and each smaller part of an aircraft when damaged is calculated separately). The model tracks the trajectory of every bullet and shell fragment. The simulation contains a model of wake vortex turbulence and a thermodynamic model of the internal combustion engine, with correspondence to the physical and chemical processes of the actual engine cycle. Aircraft collisions with obstacles (earth or water) are simulated on the basis of collision-physics and hydrodynamics theory. Ballistics of various types of arms are also modeled. There is multi-layered model of wind and turbulence taking into account the influence of the Earth’s surface. Physical properties of the atmosphere are calculated over a wide altitude range, taking into account temperature and pressure. There is also a type of 'plane fatigue', dependent on previously incurred damage, fuel quality and other things that may influence aircraft performance


    Fizika és Aerodinamika
    A Rise of FLight jellemzője a fejlett repülési modell, ami szimulálja ezeknek az első világháborús gépeknek a jellemzőit. A játék részletes sérülés modellel rendelkezik. (Minden gép modellje több, kisebb részre bontható, és ezek a kisebb részek külön vannak modellezve, ha megsérül a repülőgép.) A modell külön számolja minden lövedék, gránát és repesz röppályáját is. A szimuláció a turbolencia modellt is számol, illetve figyeli a robbanómotoros modell termodinamikáját, összefüggésben a fizikai es kémiai folyamatokkal az aktuális motori ciklusokban. Ha a repülőgép valamilyen akadállyal ütközik (a földön, vagy a vízzel), akkor az ütközés a fizikai és hidrodinamikai tulajdonságaiknak megfelelően történik a szimuláció számítása. A különböző típusú fegyverek ballisztikája is le lett modellezve. Az atmoszféra fizikai jellemzői is le lettek modellezve, figyelembe véve a tengerszint feletti magasságot, a nyomást és a hőmérsékletet is. A repülőgép állapota függ a szerzett sérülésektől, az üzemanyag mennyiségétől (minőségétől??), és sok más dologtól, ami befolyásolhatja a repülőgép teljesítményét.


    Ebben a mondatban nem értettem hogy jön ide a Föld felszíne... :)
  • Papa01 #7235
    Szerintem nem lenne gond vele. :)
  • Gascan #7234
    Elfutna az en gepemen is ez a jatek? FC2re gondolok..
  • Papa01 #7233
    Igen erre gondoltam én is, van úgy hogy látszólag a célon van a markar és mégis a cél mögött csapódik be a rakéta.
  • DummyBoy
    #7232
    Nyomni kell valahol egy "Lock Target"-et (Enter) és akkor már csak finoman lehet állítani ... Én néha ezt sakkozom el :)
  • Papa01 #7231
    Jaja... Én meg kilövök pár füst jelző rakétát, de annak a füstjét se könnyű észre venni.. :)
  • Papa01 #7230
    A rakétákkal az a nehéz, amikor már indítottad és a markerral finomítani akarsz célzáson.. Egy kis nyomásra, elég sokat elmozdult, legalábbis az FC1-ben.. Megvallom, olyankor én használom a zoom-ot..
  • DummyBoy
    #7229
    Én megpróbálom megjegyezni ilyenkor melyik úton mentek xD A sima 25-ösön még csak HUD se nagyon van, nemhogy TV ... Szóval azzal vicces keresgélni :)

    Pixelvadászat :)
  • Papa01 #7228
    Jó gép csak pokoli nehéz vezetni, de ez a kihívás.. :) Én tudod mivel szopok a legtöbbet? Tudom, hogy kiröhögsz, de pl, csinálok egy rácsapást egy menetoszlopra, eltávolodok,kb ráfordulok, és nem találom meg.. :))
  • DummyBoy
    #7227
    Nekem is ezek tetszenek most épp finomhangolgatom a Label-eket ...

    Próbaképp kikapcsoltam, qrva nagy feeling volt, de még gyakorolnom kell, szóval most minimalizálom őket és aztán jöhet a menet:)
  • LeonSilver
    #7226
    Nekem a 25T az Isten!Imádom!Az varacskost csak ritkán használom, túl "automata".
  • Papa01 #7225
    Urak, szerinteek így ez oké?

    The model tracks the trajectory of every bullet and shell fragment.
    A modell külön számolja minden lövedék, gránát és repesz röppályáját is.

    Remélem nem gond, hogy zaklatlak benneteket, de nagyon sokat segít, ha megerősítetek, vagy cáfoltok a fordításokkal kapcsoltban! :)
  • Papa01 #7224
    Jó kis vidi! :)
    Nekem a szu25-tel teszik nagyon! Pl gépek álnak egymás mellett, beállítom, hogy egyszerre 2 pilonról is oldja a bombákat (elég pici bombák, talán 50 kg-osak és egy pilonon talán 6 van felfüggesztve), megvilágítom lézerrel, majd lehet hallani , ahogy tak-tak-tak-tak... leoldja az automatika a bombákat és végigveri a repülőgépek oszlopát.. hatalmas! :)

    HOBO: Én sem élőben láttam, akartam, csak kiment a fejemből, kár hogy ilyen rövid.. :)
  • LeonSilver
    #7223
    Nem.Az Isten áldjon meg érte Papa!
  • LeonSilver
    #7222
    Hát qrvára összerakták ezt az FC2-t a kisebb hibák ellenére is.
    Itt éppen azt néztem meg, hogy a CCIP / CCRP bombázás változott e valamit.
    Mk82 / 84-et dobtam.De nem is ez a lényeg.
    Egy ilyen kis szart csináltam, semmi extra csak egy ammo depo volt amire dobáltam a cuccot.Amitől eldobtam magam az az ( ez van a videón is ), hogy a felrobbanó lövedékek is látszanak!Qrva nagy szerintem.

  • Papa01 #7221
    Leon ezt láttad? :)

    HOBO
  • Papa01 #7220
    Az jó lenne! :)
  • Papa01 #7219
    Su25 : Nekem a lézeres cuccok tetszenek a legjobban, a rakéták, illetve a számított pont szerinti bomba oldás, no és persze a gépágyúkonténer...
  • RedRiot
    #7218
    Szerintem jó. Ma éjjel hazautazok, tehát holnaptól tudok csatlakozi az esetleges röppenésekhez. :)
  • Papa01 #7217
    Urak ez így jó szerintetek? (Remélem nem kaptok sérvet a röhögéstől.. :) )

    The game has a detailed and progressive damage model (each plane is divided into sub-objects, and each smaller part of an aircraft when damaged is calculated separately).

    A játék részletes sérülés modellel rendelkezik. (Minden gép modellje több, kisebb részre bontható, és ezek a kisebb részek külön vannak modellezve, ha megsérül a repülőgép.)

    Köszönöm a válaszokat!

    Papa
  • DummyBoy
    #7216
    Szarakodtam a géppel főleg ...

    Aztán meg belőttem a joyprofilt FC2-höz, rájöttem, hogy a Skhval szopás, elkezdtem repkedni a sima Su25-el, és egyre jobban élvezem xD
  • Papa01 #7215
    Jaja, nagyon eltűntél, de tény az is, hogy a FC2 jó szim. sokkal gyorsabb mint a korábbi...
  • Papa01 #7214
    Nagyon szép!! :) Egyszer én is megtanulom a skinezést! :)
    FC2: Megvettem, eddig 2x el is indítottam. Tényleg a ROF teljesen kitölti a szabadidőmet. :)


  • DummyBoy
    #7213
    Szép volt :)

    A guglis bábelfiss pedig ezt mondta rá:

    "A szimulációs modell tartalmaz egy légörvény zavarok és a termodinamikai modell a belső égésű motor, a levelezés, hogy a fizikai és kémiai folyamatok a motor tényleges ciklus."

    Én viszont elnézést kérek mindenkitől, picit "elqrvultam" xD Su25 mánia van :)
  • LeonSilver
    #7212
    Készülgető D.VIIF szkin ( természetesen piros/fekete ) bár végleges akkor lesz ha végre kijön a temp.



    Ez meg egy frontális karambol eredménye :D



    Papa Te hogy állsz az FC2-vel ?Megvan ?
  • Papa01 #7211
    :D :D Ez jó volt!

    @ Gascan : Köszi szépen! :) Jó neked, hogy ilyen jól kened az angolt! :) Én is tanulgatom, tanulgatom! :)