29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • LeonSilver
    #7974
    Fingom sincs, nincs 32 bites oprendszerem már nem is tudom mióta.Csak az zikszpé.
  • Papa01 #7973
    Gépek: Én TDM alatt úgy tapasztaltam, hogy tetszőleges gép lehet, a gép úgyis csak annyit tesz be ahány játékos van... Vagy rosszul láttam? :)
  • Papa01 #7972
    W7/Vista 32 bit alatt is problémás?
  • LeonSilver
    #7971
    Vista 64 alatt is szar ( tesztelve ) a RoF.Ha windózos hiba lenne akkor ott tökéletes lenne vagy fennállna 4 magos procikkal is.
  • DummyBoy
    #7970
    Persze :)

    Van már ötlet hol legyen és miként ... Csak még gyúrnom kell rajta, mert új ez az egész rendszer ...

    Tegnap amit kipróbáltam CTF az tetsztett ... addig kell körözni az ellen zászlaja körül, amíg az át nem vált, ergo tiéd nem lesz a légtér ... igen ám, de ezt az ellen azonnal látja :)

    Sajna a Team Balance-al gond volt, majdnem mindenki a győztes csapatba dezertált ... (Ej de ismerős is volt ez nekem a régi Battlefield-es időkből ...)

    Team Deathmeccs-es missziót nem bonyolult összedobni ... a Verdun-os pályán a dombok közé lehetne rakni, levegőből indulós gépekkel, fél másodperc alatt egymásnak lehet esni ... és ott semmi sincs csak fák és dombok ... Vagy pl: még azon gondolkozom, hogy mindkét oldalra teszek 2 repteret, az egyik felszállós, a másik levegőből indulós, és mindenki onnan indul ahonnan akar :)

    Van a másik pálya, az is jó, a Lake, egy qrva nagy tóval ... vicces volt mikor leáll a motorom, és próbáltam kiérni a víz felől ... már majdnem odavitorláztam a partra, jóformán majdnem lökdöstem magam alatt a széket, hogy még egy picit ... erre 10 méterrel a part előtt ... platty ... :)

    Semmi bajom a TDM-el, de a CTF nekem jobbnak tűnik, mivel nem "csak" a dogolásról szól ... Nem is a "jobb" a jó szó ... érdekesebb :)

    Próbáltam egy CTF mission-t csinálni, de sajna nem úgy sikerült ahogy akartam :) Majd ma folytatom ... Ettől függetlenül az a gáz a 2 repteres megoldással, hogy ha elkezdik az egyik repteret foglalni, akkor oda nem lehet spawnolni, ergo, ha mindenkit lelőnek akkor vége a mapnak ...

    Most próbálok keresni valamelyik MAP-on olyan reptereket, amik 10km-nél közelebb vannak egymáshoz, és melléjük lerakok 5-5km-re egy egy olyan zászlós repteret, aminél a levegőből lehet indulni ...

    Így lesz 4 pont, de elég közel lesznek, nem kell sokat repkedni, és ha valaki akar az felszáll, ha valaki pedig levegőből akar indulni akkor a levegőből indul ... Aztán ezt majd úgyis kialakul ...

    Remélem péntekig sikerül rittyenteni valamit :) Sajna nem tuti, hogy pénteken ráérek majd, de szombat már oké, remélem lesz pár ember akinek lesz kedve repülni :)

    Apropó!!! Melyik oldalon milyen gépek legyenek?

    Egy kicsit a peccsről: Nekem eddig bejön ... Az AI ugyan még mindig nem egy vörös báró, de nem is olyan láma mint volt ... A teljesítményen is mintha javítottak volna, nekem gyorsabbnak tűnik az egész ...
    Ráadásul meglepve tapasztaltam hogy a kis pályákon mennyire 0 a töltési idő ... Majd utána észrevettem, hogy nem is váltottam át a kis pályákra :)

    Na azokon tényleg nulla lett ... Tetszik hogy ezer új skin van ... A Pfalz DXII sem olyan gáz már ... de még mindig nem egy Teve :)

    És egy pár sz a win7-es gondhoz ... Nem akarok ellenetek beszélni, meg védeni a neoqb-t, nem jövök a nem támogatott szarsággal, de én el tudom képzelni, hogy ez az egész szarakodás tényleg valami windózos fos ...

    1 vagy 2 hete adtam fel a harcot a saját gépemmel ... Nem vagyok hülye a számítástechnikához, 386dx2-vel kezdtem, azt is én raktam össze magamnak ... SW téren sem vagyok analfabéta ... De ez a qrwa win7 kiakaszt ...

    Mióta megvan az új gépem, gyakorlatilag heti rendszerességgel eljátssza, hogy a desktop csontrafagy, és csak x újraindítás után hajlandó normálisan működni ... (Természetesen Safe mód mindig oké ... szóval valami driver vagy util a szar ...)

    Volt win reinstall-tól kezdve minden ... minden naplózást csekkolok, leminimalizáltam a telepített cuccokat, drivereket teszteltem, segédprogramokat, stb, ami csak lehet portable, szolgáltatásszinten álítgattam be az indulást ... majd feladtam ... HW szinten atomstabil a cucc, valami driver - sw gond van, de egyszerűen nem tudom megfogni a száját ...

    Szóval lehet hogy a 11-es peccsel jött valami, de az is lehet hogy a windóznak is van köze hozzá ...
  • Gascan #7969
    Ezzel én is egyet értek. Nagy memória méret mellé játék céljából hanyagolható a cucc...
  • sakkay
    #7968
    Én sem találkoztam ezzel eddig...már ketten vagyunk. DE nekem a patch után is jó.
  • LeonSilver
    #7967
    Én nem töltök repülés közben, be is baszna ;)
    Egyébként azért azt vedd figyelembe, hogy az SSD mivel flash alapú cucc ezért az élettartama véges ( a memórialapkák adott számú írási/törlési műveletre vannak felkészítve ).Egyelőre célszerűbb RAM-ot venni a gépbe mint egy ilyen meghajtót.Persze a pénzét mindenki arra bassza el amire akarja, semmi közöm / közünk hozzá.
  • Gascan #7966
    főleg olyankor veszem észre, amikor magasról repülök a föld fele... nem is közvetlen alattam, de a széleken láthatóan tölti be a megváltozott grafikai elemeket... vagy például néhány esetben a fáknál is észrevehető ez..
  • Gascan #7965
    Bár nem vagyok szakember, de szerintem, hogy mit és mennyit tölt repülés közben, az a memória méretétől függ... az én esetemben láthatóan tölt menet közben :)
  • LeonSilver
    #7964
    Összekevered a szezont a *
    A RoF nem tölt repülés közben ergo ebből a szempontból akár MFM-es vagy RLL-es vinyó is lehetne alatta.
  • Gascan #7963
    Egyébként ennek a srácnak eddig is csak valami véletlen folytán működhetett rendesen a ROF, neki is Win7 van.. örülhetne, hogy eddig ment neki rendesen :)
  • Gascan #7962
    azért én ezt nem mondanám.. az SSD merevlemez kifelyezetten jót tesz az olyan játékoknak, ahol sok adatot kell gyorsan betölteni.. csak gondolj bele, hogy azért a merevlemez keresi meg az adatokat, ezért ha az gyorsabb a játékban is gyorsabban töltődnek be a dolgok

    az Arma 2-ben például ahol nagy teret kell betölteni, és nem akarod látni egy fordulásnál ahogy felépül a világ, akkor kifejezetten jól jön egy SSD, de természetesen igaz ez a ROF-ra is
  • Papa01 #7961
    Hát ez az! :D
  • LeonSilver
    #7960
    Csak éppen értelme nincs mert nem a HDD a gyenge láncszem a rendszerben.
  • Papa01 #7959
    Azért vannak arcok.. :) a ROF miatt vesz 32 GB-os SSD-t..
  • Papa01 #7958
    Köszönöm! :)
  • LeonSilver
    #7957
    http://riseofflight.com/Forum/viewtopic.php?f=128&t=9421
  • Papa01 #7956
    Az igen! Tudnál adni egy linket, Leon?
    @ brendon566: Mi volt a gond pontosan?
  • LeonSilver
    #7955
    Most olvasom a rof fórumon, hogy van akinek a mostani peccs baszta el a játékát!Még annak a faszparaszt idíóta béta tesztelőnek is aki eddig verte magát, hogy nem is rossz mert ő nem találkozott oylannal ami nekem meg másoknak van. :D
  • brendon566
    #7954
    kíváncsiságból felmentem egy szerverre, kipróbálni, de a gép választásnál gondjaim akadtak... minden kézenfekvő csak erre nem jövök rá...
  • Gascan #7953
    Ilyet sikerült ma este összehozni... nem sok esélyük volt a dr 1 ellen :)

  • Papa01 #7952


    Dummy Mester! :)

    A küldi kapcsán annyi javaslatom lenn, hogy ne kelljen sokat repülni a harcig.. :) Persze ha a többiek is 1et értenek vele.. :) Köszi szépen!! :)
  • Fokker
    #7951
    a pénteki repülés nekem is jó. ami a missiont illeti, ki kéne próbálni egy olyan helyet, ahol nincs nagyváros. egy kis falu, vagy tanya lehetne a találkahely. a CTF-re nagyon kíváncsi vagyok, kezd egyre jobb lenni a multi. a W7 problémán egész biztos hogy dolgoznak, tényleg szar dolog, de talán a köv. patchben benne lesz. elég sok usert veszítenek vele, ha egyáltalán nem foglalkoznak vele. a mostaniban elég sok apróságot javítottak, új gépek is kijöttek, itt az ideje W7-tel foglalkozni.

    úgy néz ki, csak a fülesem szart be; bár egyből a neoqb-t szidtam. péntekig beszerzek egy újat.
  • LeonSilver
    #7950
    Én is voltam így peccs után, aztán azóta leszarom azt a szutykot.
  • LeonSilver
    #7949
    Nekünk hála Istennek nem kellett banktól zsetonyt kérni.
    Annyi van, hogy a munkahely adott de az ugye kamatymentes, valami 2-3-4k-t fizetünk rá havonta oszt jónapot.De a rezsi az valami katasztrófa.
  • Gascan #7948
    Egyébként az új patch óta nekem nem számolja a leaderboardban a statisztikákat... pedig azóta már játszottam 10-12 órát online szerintem :)
  • Gascan #7947
    köszi a visszajelzést RedRiot és mindenki másnak is...

    Holnap megyek még nézni egy-két lakást, remélem ebből már tudok választani is...

  • Papa01 #7946
    Irigyellek, Leon! :) Mi még ezt nyögjük a bank felé.. :)

    Nekünk is volt egy fenti szomszédunk... Fiatal pár volt, és egy hajnalba arra keltünk, hogy a csajszi ezt rikácsolja:

    -Miért kell neked Olaszországba menned?? De most Miért kell neked Olaszországba menned??
    Fater megunta, kiment az erkélyre és fel szólt:

    -Mondja már meg meg neki és végre feküdjünk le és aludjunk!

    :D
  • DummyBoy
    #7945
    :) Jó lesz ez :)

    Nézegetem a CTF-et ... kipróbáltam egy szerveren, de beszoptam, mert már csak 1 szabad reptér volt, azon is 1 Nieu 28, mikor beléptem ... Szóval gyrosan leszedtek :) 13 vs 5 volt a létszám :)

    Most azon gondolkodom amit Gascan kolléga mondott, csak picit másképp ... csinálni mindkét oldalra 2-2 zászlót (Szerintem az 1-1 az kevés lehet ...) ... az egyikhez földről indulós repteret, a másikhoz pedig levegőből indulósat tenni ... Telepakolni gépekkel, aztán usgyi ... Aki akar földről indul, aki akar a levegőből ...

    Vagy maradhat az eredeti mission is, csak fele reptér felszállós, fele meg földről indulós, mindenhova tennék mindenféle gépet és mehet a repkedés :)

    Gondolkozzatok, mi lenne a szimpatikus, és melyik környéken akartok repülni, a verdun vagy a lake, és akkor hétvégéig megpróbálok valamit összedobni :)
  • LeonSilver
    #7944
    Panel, első emelet ( nem a zenekar, erre tellett becsületesen leadózott jövedelemből ), kb. 13-tól besüt a nap amíg le nem megy.Egész jól bírom pedig én qrvára utálom a meleget ( 20°-nál több már meleg nekem, egy hete nyitott erkélynél alszunk, télen nem fűtünk ( ezt a számlán nem venni észre pedig van ilyen köccsségmegosztó szar ) ) de egy ventivel elvagyok.

    Az első szomszéd fasza volt, jó haverok voltunk.A második verte a feleségét az meg az urát.Jókat röhögtem rajtuk.A mostaniakról nem tudok nyAlatkozni még, normálisnak tűnnek csak az a vonó ne lenne bennük.
  • RedRiot
    #7942
    OFF:
    Panellakó vagyok én is. Kilencedik emelet, másfél szoba. Az utcáról nagyon beszűrődtek a hangok, de tavaly kicseréltettem az ablakokat újakra: ez csodát tett. Csend van, sokkal jobb a komfortérzet. Ha normális ablakai vannak a lakásnak, az nagy előny. Zaj és hideg kint marad.

    Nyári kánikula: vannak árnyékosabb helyen lévő lakások. A mienk sajnos nem ilyen, ezért beszereltettünk egy klímát. Ez nagyon jól működött, ám a majd negyvenéves szar aluvezetékek nem bírták a sok fogyasztót, elkezdett füstölni egy kötés. :((( Kinéz most egy új vezeték behúzása, mert így veszélyes lenne klímázni nyáron. Anélkül pedig halál.

    Ha már mindenképp felső emeleti a lakás, és nem árnyékolja semmi, akkor legalább olyan legyen a fekvése, hogy délelőtt süssön oda a nap: így legalább akkor nem süt be a nap, mikor délután/este fáradtan hazaérkezel.

    Biztonság: ha szarrá van graffitizve a lépcsőház ,a lift, ha sötétek a folyosók (nincs pénz új fénycsövekre), ha tele a lift kétdekás üvegekkel, akkor inkább nézz máshol lakást.

    Hangszigetelés: nagy a szórás egyes háztípusok között. Az első pesti albink pl. a Füredi úton volt egy 68m2-es lakás. Nem gyengén hangosak voltunk, mégsem panaszkodtak ránk egyszer sem. Mi sem hallottunk soha szomszédokat. Fúrás hang persze volt ritkán, de alapjában véve csendes lakás volt.
  • Willenbrock
    #7941
    Nekem jó:)
  • Papa01 #7940
    Oké, persze, gyere bátran!! :))

    Urak! A pénteki 19:00-ás kezdés mindenkinek ok?? :)
  • Zair #7939
    Papa, pénteken én is szeretnék jönni nagyon. Tudom, mostanában kicsit el voltam veszve, de hiányzik a hétvégi onlájn pörgés.
  • DummyBoy
    #7938
    Na urak, ugyan nem néztem komolyabban, de tudom szerkeszteni a gyári mission-öket, ami nagyban megkönnyíti a dolgot :)

    Ma ugyan szeretnék kicsit repkedni inkább, de elkezdem nézegetni mit is lehet kihozni az új mapokból, szóval bármilyen ötlet van, az jöhet :)

    @Gascan: A CTF módot még nem néztem, de majd rákukkantok :) WOP alatt szerettem, szerintem nagyban megdobta a multit, hogy sunnyogni is kellett benne, nem csak dogolni :)
  • Papa01 #7937
    Köszi, szépen! :) Hétvégén elkezdem a Tevét! :)
  • Papa01 #7936
    Felraktam a Korea-t urak, tetszik, de a ROF mellett látszik, hogy nem mai szimu, de a multit azért a multit kipróbálnám vele.. :)
  • LeonSilver
    #7935
    Olvastam és tetszik is ;)
  • Papa01 #7934
    Igen a w7, még ami kritikus, és csökkenti a user-ek számát...