29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Gascan #8014
    Én már lőtávolból meg tudom különböztetni a gépeket, szóval nekem nem kellenek az ikonok... de természetesen nem zavar ha vannak

    Marha jó hogy lehet módositgatni a küldetéseket és biztos vagyok Dummy munkájának sikerében :)

    A Repair-rel kapcsolatban, szerintem nincs rá szükség.. leszállsz ha le tudsz, aztán nyomsz egy finish flight, és újra indulsz.. egyszerűbb és nagyszerűbb - egyébként se hiszem, hogy valóban létezett ilyen lehetőség, mint a formulában a box utcában :)
  • Zair #8013
    Hát én eleve ikon párti vagyok, mégha sokak szerint a valósághűség rovására is megy. Mivel nincs Track IR-em és a Freetrack sem hozta meg a várt eredményeket (a webkamerám drivere és a program folyton összeakad) én a billentyűkkel nézelődöm (W,A,S,D,X mint az FPS-eknél), ahol kifejezetten jól jön. Igazándiból nagyon megszoktam már.
  • DummyBoy
    #8012
    Okok, Itt már nem gond mennyi gép van bepakolva :)

    Akkor még berakom a két Alba-t és mehet :)

    Szerver: pár dolgot ajánlanék majd, aztán találjuk ki:

    - Friendly Icons - Ez jól jön mindig :)
    - Warmed up engines: Ha valaki szeretne a földről indulni, ne kelljen neki percekig motort melegíteni :)

    És a végső kérdés: Repair legyen? Hátha valaki rommá lőve még eljut a saját repteréig? Van valami Repair opció az eredeti mission-ökben, nem igazán tudom mit repair-ol, de gondolom a hazarepülő gépeket ...

    Ha gondoljátok, azt még berakhatom...
  • Zair #8011
    Csatlakoznék az előttem szólóhoz, magam is Saitek Cyborg EVO párti vagyok, relatív olcsó, és van belőle force-feedback-es kivitel is. Én egy ilyen változatot nyúzok már három éve, gond nélkül.

    Dummy, király a mission, de az az Alba szerintem csak kellene. Ha jól emlékszem többen is voltak akik azzal tolták, illetve olyanok akik nem vettek plusz gépeket. Szerintem sokan örülnének neki.
  • DummyBoy
    #8010
    Jó reggelt Urak!

    @Bajsz: Saitek EVO, Saitek Aviator, TM T.16000M, Black Widow ... Amiket már itt is említettek, ezekkel tuti nem lősz mellé!

    @Urak: Tegnap este csak befejeztem a TDM mission-t, már csak finomhangolgatni kell ...

    A repülhető gépek listája:
    Camel, Dolphin, SeVa, Spad
    Fokker DVIIF, DVIII, DRI, Pflaz DIIIa

    Betegyem még a 2 Alba-t? Vagy egyéb kérés?

    A Tó szélén lévő négy repteret hagytam benn csak, minden mást kigyomláltam, de az AA hajókat meghagytam, nekem tetszenek, de ha nem kell, semeddig nem tart visszarakni :)

    Mivel nem CTF, így a reptereken nincs légvédelem, csak a hajók, de ha kell akkor tudok berakni ...

    A CTF-et nem ígérem péntekre, de ha sikerül, akkor akár azt is le lehet próbálni :)

    Sajnos nem biztos, hogy pénteken tudok jönni, de nagyon szeretnék, nekem bejött az új peccs :)

    Egy dolog van ami zavar: Mikor belépek egy szerverre, addig nem tudom melyek a szövetségesek és melyik a központi hatalmak repterei ... :(

    De amint választok egyet, azonnal kiderül, szóval ez nem olyan nagy gáz :)
  • LeonSilver
    #8009
    Mondok én Neked ennél sokkal furcsábbat fater!

    Kijött az 1.011-es patch és semmi baja nem volt a játéknak.Jó, mondjuk olyan mint xp alatt talán az elején volt de még bőven játszható volt.
    Itt is meg off fórumon is írtam én is, hogy milyen fasza lett a patch.Aztán egyszer csak szar lett az egész.
    Nem tudom 100%-ra állítani de mintha akkor baszódott volna el, amikor volt egy nagyon-nagyon kicsit "patch", talán néhány kilós ( talán emlékeztek rá Ti is, itt is meg lett említve ) amire azt mondták neoqb-k, hogy semmi-semmi csak valami régi, nem használt fájlokat töröl.

    Szóval qrva furcsa az egész.

    #8005

    Szerintem mindenképpen valahogy úgy kellene megcsinálni, hogy ha csak mi akarunk repülni, magunkba akkor zárttá tudjuk "varázsolni", egyébként teszt után legyen nyitott, kikapcsolt moddal.
  • Papa01 #8008
    Ez egész jónak néz ki!
    Leválasztható a gázkar rész?
  • Willenbrock
    #8007
    Nekem ilyen van és ár/minőség arányban szerintem jó:black widow
  • Fokker
    #8006
    persze, szeretnék jönni. sztem először ne legyen nyílt, tesztelgessük kicsit, utána akár nyílt is lehet. viszont akkor Mods off!

    joystick: én elég merész voltam, mert egy logitech xtreme 3d prot- vettem, lassan 1 éve. még múkodjik(lekopogtam), állítólag nem egy megbűzható típus; reménykedem benne, hogy még 1 évet kibír. viszont a következő Thrustmaster lesz.
  • Papa01 #8005
    Dummy, már nagyon várom a pénteki repülést! :)
    @ Márkó : Vártalak, (tudod a tegnapi dolog.. :) ), de sajna holnap korán kelek, ezért mára kilövöm magam.. :)

    @ Bajsz: Túl gagyit ne vegyél, szerintem, ezt sokan dícsérik, talán a többiek tudnak róla véleményt mondani... :)
    @ Fokker Mester: Ugye Te is jössz pénteken?

    Urak, legyen nyílt a szeró?
  • Fokker
    #8004
    érdekes, a fickónak szintén 2 magos procija van, W7 64bit. és neki csak a legújabb patch óta szarakodik! furcsa, mert nektek meg már vagy 2-3 patch óta. csak szemet szúrt. egyébként meg a béta-teszter csapatot nyugodtan lecserélhetnék, tényleges hibára azt mondják hogy olyan nincs...
  • Gascan #8003
    Mi az olcsó neked? Nagyon olcsóban azért szerintem nem érdemes gondolkodni.. 9-10e forintért azért már lehet kapni rendeset

    Nekem Trustmaster T16000M van... és nagyon elégedett vagyok vele.. és főleg azzal, hogy nem olcsóbbat vettem, ugyanis később láttam olyanokat is
  • bajsz
    #8002
    HELLOSZtok!!!!!!


    olyan kérdésem van felétek,hogy tudnátok nekem olcsón egy ehez a játékhoz jól működő joystick -ot mondani?
  • RedRiot
    #8001
    Jó lesz ez Dummy mester, alakul!

    Amúgy meg tényleg könnyebben dugózik az SE az új patchtől, vagy én bénultam meg ennyire? :)
  • DummyBoy
    #8000
    Bakker ... én pont az ellnekzőjét fogom most mondani ...

    Ezek a neoqb-s arcok akaratlanul is nekünk dolgoznak :)

    Itt a módosított Lake TDM térképe :) A módosítás annyi, hogy gyárilag csak messzebbről lehetne indulni, pl: St.Dizier-ből vagy St.Charon-ból ...
    Viszont a tó szélén van 2-2 reptér :)

    Ezeket repülhetővé tettem és voila :) Kész a gyors TDM :) A távolabbiakról (Outines és Ste Liviere) a levegőből lehet indulni (A tó közepe cirka 5 km ...) , a közelebbiekről pedig a földről :) Már csak géplista kell ... Valamint annyi, hogy a megmaradó eredeti 6 repteret mindenestől bennehagyjam-e, vagy kiszedjem hogy minél kevesebb objektum legyen ...

    Valamint vissza lehessen-e menni javításra a reptérre :) (Már ha a Repair erre jó :) Még nem próbáltam :)



    Ugyanezt meg lehet csinálni később CTF-el is, annyi különbséggel, hogy középen lesz egy neutral reptér is :) Ha valaki azt elfoglalja, akkor közelebbről indulhat a másik kettő felé ... Bár ez tényleg pörgős és közeli game lesz akkor :)
  • Gascan #7999
    Ne beszélj már igy publikusan szegény fejlesztőkről.. ez már nekem fáj... bizonyára ők is tudnak a problémákról, de nekik más elvárásoknak is meg kell felelniük
  • LeonSilver
    #7998
    A szaros Fokker D VIIF tempet nembírják megcsinálni ezek a szerencsétlenek..
  • RedRiot
    #7997
    "Mostmár kezdjenek el gyúrni az optimalizáción, meg ha gépeket akarnak csinálni, akkor azok a kétülésesek legyenek ..."

    Így van! És kezdjék ezzel a kétüléses témát:
  • Papa01 #7996
    Márkó vagy? :)
  • Papa01 #7995
    Én sajnos ma kihagyom...
  • Gascan #7994
    repul ma este valaki??
  • DummyBoy
    #7993
    Elvileg jónak kéne lennie ... :(

    Esetleg lesd meg még a Post Saturation-t is ... hátha ... Bár a post_effects_enable = 0-nak azt is ki kellene lőnie ... Fene se tudja ... Pedig ebben bíztam ...
  • LeonSilver
    #7992
    Ja.Nemtudom mikor nézted Dummy de az 1.011-ben az eső is más lett.Egyrészt szebb másrészt meg észre sem venni teljesítményben ha be van kapcsolva.
  • LeonSilver
    #7991
    post_bloom_enable = 0
    post_dof_enable = 0
    post_drops_enable = 0
    post_effects_enable = 0
    post_hdr = 0
  • DummyBoy
    #7990
    Kikapcsoltad a Post Effecteket a Startup.cfg-ben teljesen? Mindent?
  • LeonSilver
    #7989
    Hát ezzel sem lett jobb sajnos.
    Mindegy, amíg nem csinálják meg marad a szar xp
  • DummyBoy
    #7988
    Szerintem nem az a gond ... Bár lehetséges lenne, mert a Saitek driverek sem a legfényesebbek, de nem csak Saitek joy-os emberkéknél gond ez ...

    Gyakorlatilag joyfüggetlen ...

    De remélem jó lesz végre Fater!

    Én anno a Post saturation miatt kapcsoltam ki, nekem nem jött be ... lehet valósághűbb, de nekem túl fakónak tűntek a szinek ... és hiába volt szép a Rain Drops, nekem akkor is ette az FPS-t amikor nem esett az eső, szóval én egy huszáros vágással kikapcsoltam minden Post Effect-et :)
  • LeonSilver
    #7987
    Erre gondoltam már én is, a CD-t néztem azon xp64 driverek vannak.
    Majd körülnézek, hátha van valahol nekem eltéve régebbi driver és kipróbálom.

    Az a post izé emlékeim szerint nekem is ki van kaccccsssolva de majd minnyá meglesem.
  • DummyBoy
    #7986
    Hoppp ... mit találtam!

    Van egy topik, amiben örvendeznek a Dual Core tulajok, hogy megszűnt a 100% prociterheltség az új peccsel!!!

    És ott is volt egy kolléga, akinek semmi sem változott ... Ugyanúgy 100% proci és szaggatás ...

    Majd ezekután kikapcsolta a Post Effect-eket a startup.cfg-ben és voila ... Megjavult a ROF, visszajött a 1.010-es teljesítmény ...

    Itt a topik!

    Ha van még kedvetek akkor próbáljátok ki, hátha (Leon Papa, Herr Laca) :)

    Mellesleg nekem is ki vannak kapcsolva a post effect-ek, mert sajna nekem nem jön be a post saturation ... emiatt kivettem :)
  • Papa01 #7985
    Egyébként joy gondom nekem a Dead Space-el(!!!) volt ha bedugva volt a joy, akkor a játék induláskor kifagyott, ha kihúztam vagy letiltottam, csodálatosan ment...

    Urak, lehet ez baromság, de az X-52 driver-e nem kavarhat be??
  • Papa01 #7984
    Jaja, ezt a 2 mag - 64 bit problémát kéne kikalapálni, és semmi gond nem lenne ezzel a szimuval... :)
  • DummyBoy
    #7983
    FCUK! :(

    Sorry ... próbálok agyalni rajta, mert most, hogy istenkirály lesz a multi, jó lenne megint nagycsoportosan repkedni ...

    Remélem rágyúrnak most erre a fiúk ... Engem nem igazán érdekelnek az új gépek, pedig a szövetséges oldalra ráférne valami a Teve meg a SeVa mellé ...

    Mostmár kezdjenek el gyúrni az optimalizáción, meg ha gépeket akarnak csinálni, akkor azok a kétülésesek legyenek ...
  • LeonSilver
    #7982
    Sajnos nemfasza :(
  • LeonSilver
    #7981
    Minnyá megvizuálom.
    Egyébként én is arra tippeltem már korábban, hogy a 4 magos procit nem terheli annyira valami bug mint a kétmagost.Tuti, hogy itt van a kutya elesve.
  • DummyBoy
    #7980
    Itt a link, hogy hogyan lehet megcsinálni:

    Change USB Polling rate ...

    Lehet letesztelem majd, de én nem szivesen kapcsolgatom a proci magjait, mert elfelejtem és a Starforce hisztizhet miatta (Sikerült a múltkor így aktiválnom a WOP-ot, buktam is egy aktiválást vele :) )
  • DummyBoy
    #7979
    Leon papa ... Van egy igen vad ötletem ... Nem lenne kedved letesztelni?

    Szóval van ez a szarakodás ROF alatt ... De ha kihúzod a joy-t és úgy indítod a ROF-ot akkor megy szépen ... Csak úgy necces játszani ...

    Erre ugrott be nekem egy nagyon vad ötlet az előbb ...

    FPS-es koromból emlékszem, hogy lehet az USB polling frekit állítani ... Alapból ez ugye 125Hz ... De egy kis hekkeléssel fel lehet tolni 1 MHz-re ... Ha a HW is tud ilyen gyorsan kommunikálni, akkor ezzel lehet pontosabbá tenni az egér érzékelést pl. ... A Razer driverek pl: meg tudják ezt oldani driverből is, de akinek nem ilyen cucca van, arra vannak toolok, hogy a Win alól átállítsa az ember fia ...

    Namost ... tegyük fel, hogy a ROF-ban az input cuccok mintavételezését fentebb állították mint 125 Hz, de egy bug miatt vagy akármi miatt, a game bevárja az input jeleket, és amíg az nem érkezik meg, addig vár és folyamatosan pingeli az USB-t, amiről minden 4-ik vagy 8-ik esetben kap csak jelet, emiatt nagy a proci terhelése ...

    Ez abszolút vad ötlet, nem sok esélyét látom, hogy beválhat, de egy próbát talán megér ...

    Azt kellene csinálni, hogy próbaképp átállítani az USB frekit 500 vagy 1000Hz-re ... És úgy lepróbálni a ROF-ot ... X52 műxik így, tuti, próbáltam anno :)

    Nem lenne kedved ezt lepróbálni?
  • Papa01 #7978
    Szuper! :) főleg az , hogy nem vágja tele a küldiket egy rakás AI géppel...
    Szerintem is inkább mag kezelési gond lehet, hiszen minden 64 bites rendszernél jelentkezik ha 2magos cpu van a gépben.

    Tényleg, minden esetben előjön ez a hiba? Vagy csak "elvétve"?
  • DummyBoy
    #7977
    Meg lehet csinálni ... Logikus hogy elfogynak, hiszen egy reptérnek véges a kapacitása ... :)

    Viszont hála istennek nem lőttek ilyen nagy öngólt ... Szóval be lehet állítani, hogy adott reptereken milyen tipusú gépek legyenek, azokból mennyi, és hogy az adott gépek milyen időközönként legyenek újból elérhetőek :) A gépek száma mellett van egy pipa is hogy "végtelen" akkor nem fogynak el ...

    Szóval mindent beleraktak, amit vártunk :) így hála istennek mindkét oldalra lehet tenni tetszőleges gépeket ... minden reptérhez be lehet állítani, hogy attól függően, hogy melyik oldal birtokolja, milyen gépeket lehessen elérni róla ...

    Ez azért lehet jó, mert ha valaki történelmi küldit akar csinálni, akkor meg tudja oldani, hogy egy adott reptérről csak olyan gépek szálhassanak fel, amelyek valójában is ott állomásoztak!

    @Leon: Jaja, tudom ... ez a gond nem a win7 sajátja hanem a 64 bites oprendszereké ... Remélem hamarosan orvolsolják majd ... Állítólag javult valamennyit, de még mindig szar a helyzet :( Én el tudom képzelni, hogy nem csak a game tehet róla ... (Biztos neki is van hozzá köze, de el merem képzelni, hogy a kedvenc oprendszerünk is besegít ...)

    Előfordulhat hogy a bugos rész a 4 magot már nem terheli meg úgy, hogy keresztbetegyen a játéknak, de 2-t sajna igen ...
  • Papa01 #7976
    Csak azt nem értem, miért kezdenek el fogyni a gépek? (Jó, egy idő után újra elérhető minden gép) Miért nem lehet minden gép állandó számú? (Hogy ne fogyjon el sohasem.)

    Azért mert a küldibe előre meg kell adni a gépek számát?
  • LeonSilver
    #7975
    Meg CTF alatt is volt asszem 5-5 géptípus aztán mindenki választott.