29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Gascan #8255
    20e forint korul volt a jegy, ugye?
  • Fokker
    #8254
    én a pénteki repülést(ha lesz) ki kell hagyjam, lévén MetallicA koncert. szombaton és vasárnap pediglen nem leszek itthon. vasárnap este talán már igen.
  • Gascan #8253
    ha minden igaz akkor holnap már lesz internetem.. remélem a minősége megengedi majd, hogy visszatérjek a csatatérre :)
  • kmarkdev
    #8252
    Nem hát! :)
  • DummyBoy
    #8251
    Nos, erre a kérdésre az FSX fórumban tudnak neked válaszolni :)

    De szerintem az FSX-hez van annyi repülőgéptípus mint a szemét :)
  • Maci23
    #8250
    Köszi a gyors választ! :)
    Megnéztem árgépen az X52 22000ft , a pro az 34000ft!Most így azt mondom hogy nem éri meg számomra a pluszpénzt!Szeretnék játtszani a LockOn-al a ROF-al ,Il2-vel!

    Olyan kérdésem lenne még hogy a Microsoft szimulátorhoz milyen gép kell?A Deluxe-ra gondolok,ami olyan 14 giga körül van,és ott milyen gépekkel lehet repülni?

    Üdv!
  • DummyBoy
    #8249
    Valamelyik topikban leírtam mi a különbség ... megvan: kopipészt:

    Ez nehéz kérdés ...

    Ami a legnagyobb különbség az a fém tárcsa, a dupla Hall senzorok és a programozható LED-ek - MFD ...

    Namost ebből csak a lényeg - azaz a programozható MFD nem megy Lockon és DCS alatt ... Bár nem értem miért ... (Falcon, IL2 és FSX alatt persze tökéletesen működik ...)
    Már sokszor nekiálltam, hogy megpróbálok vele kezdeni valamit, de mindig elsikkadt a dolog Sad
    Meg egy szubjektív dolog: jobban néz ki ... Ezek után neked kell eldöntened megéri-e a dolog ...

    Nekem volt sima X-52-esem, meg voltam elégedve vele ... most van Pro - ezzel is meg vagyok elégedve ...

    Én nem tudom ennyi idő távlatában van-e különbség a HALL szernzorok száma és érzékenysége között - ergo van-e különbség a kettő között ... Szóval ebben sem tudok segíteni Smile

    De nagy valószínűséggel le fognak beszélni a Pro-ról ... Én nem beszéllek le róla, de nem is ágállok mellette ... Neked kell döntened ...

    Ha sikerülne működésre bírni az MFD-t, akkor szerintem érdemesebb lehetne a Pro ... akkor simán kijelenteném ... De kérdés hogy használnánk-e egyáltalán ...

    Ha csak a ROF-hoz keresel joy-t, akkor a Hotas nem létszükséglet ... Ezek előnye inkább mondjuk a Lockon- Falcon-DCS vonalon jön elő ...

    A ROF-ban sok extra gomb és kütyü nincsen, szóval ide egy Saitek Aviator, Evo, vagy egy TM 16000M is elég lehet ...

    Csak attól függ, mennyit akarsz rákölteni ...

    Ettől függetlenül, ha teheted, és az X52-t választod, akkor nem fogod megbánni :)
  • Maci23
    #8248
    Sziasztok!

    Most töröm a fejem joystick vásárlásán!Mit ajánlanátok ha most kezdenék el játtszani!Nagyon gagyit nem vennék!Én a Saitek x52 -n gondolkozom,de a láttam hogy van belőle egy pro változat is!Megér az annyival többet,vagy elég az x52?

    Előre is köszi!
  • Gascan #8247
    gondolom azért nem 3 dr1-nek ment neki egyszerre :)
  • kmarkdev
    #8246
    Nem mindig, láttam már, amikor 2-3 gépnek ugrott neki egyedül, és sorban leszedte mindegyiket. De tény, hogy sokszor van, aki fedezi, vagy olyan gépet lő le, aki már elfoglalta magát mással. Bloody war!
    Egyébként multi közben figyeltem a nagyokat, és próbáltam tanulni. Azt vettem észre, hogy nem a hirtelen, nagy belehúzások a nyerők, - kivéve a vészhelyzetet, - hanem az energia megtartására kell koncentrálni. Sok a vertikális manőver, és az élesebb fordulók előtt mindig kell egy kis lendületet gyűjteni. Ha fordulóharcos gépben ül az ember, és tudja, hogy fordulékonyabb a másiknál, türelmesnek kell lenni, inkább repüljünk 2 körrel többet, amíg sikerül lőhelyzetbe jutni, de ne kockáztassuk, hogy túlhúzott manőverrel teljesen elkopik a sebesség.
    Az S.E.5a-val eddig úgy voltam, mint az ördög a szenteltvízzel, de tegnap ráéreztem az ízére. Fődolog a türelem. Jó magasra emelkedtem, és "sunyi" :) módon csak akkor csaptam le, mikor a többiek már elfoglalták magukat. A gép remekül orsózik, és jól zuhan. Csak a felvételt fokozatosan kell csinálni, jól kiereszteni a gépet, aztán finoman emelkedni. Kit érdekel, hogy eltelik pár perc, mire újra lecsaphatok? Addig is biztonságban vagyok, senki nem emelkedik jobban 1000 m-ig. Csak a célzásomon kell javítani, de a zavaró hatás sem elhanyagolható! Viva la BnZ!
  • Gascan #8245
    őt már én is lőttem le.. igaz ez forditva gyakrabban történik :)

    amúgy szerintem az egyik legsunyibb alak akivel találkoztam :) .. 1 az 1 ellen szinte nem is találkoztam vele.. csak úgy hogy kergettem valakit és ekkor lőtt rám

  • kmarkdev
    #8244
    Na, nem csal a Wolf gyerkőc, ma sikerült leszednem, és még másoknak is. Igaz, Camel-lel nyomtam le a DVIIF-ét
  • kmarkdev
    #8243
    Papa, 15 perc, és jövök...
  • DummyBoy
    #8242
    Tudom ...

    Mivel a töltési idők minimálisra redukálódtak, így a hétvégén lehet rákukkantok majd ... De sajna ahány gép, annyi szopás :(
  • brendon566
    #8241
    értem, köszi.
  • Fokker
    #8240
    csíterek: én sem fogom soha megérteni hogy miért jó ez nekik. viszont mivel a RoF online játék, meg lehetne oldani, hogy a gépek fizikáját és egyéb csalható dolgokat levédjenek Mods Off esetén szerveren tárolt kóddal. így aki csalni akar, annak először a neoqb szerverét kellene feltörnie.

    @brendon566 : jelenleg a 2 mag 64 bit kombináció nem működik. Leon tesztelte Vista64-el is, úgy sem ment.
  • LeonSilver
    #8239
    Tökmindegy mit mondanak.Fizikailag képtelen többet megcímezni.
    Annyi még a sztori, hogy ha a linux PAE kernellel van fordítva akkor mind 4 gigát képes használni.De a 32 bites windózok nem.
  • Papa01 #8238
    Bocsi, Vista 32 akart lenni..
  • brendon566
    #8237
    Nemtudom, engem már így is összezavart a sok ncore-on kommentelő okostojás, akik "megmondják a tutit".
  • LeonSilver
    #8236
    bistro = distro
  • LeonSilver
    #8235
    4 GB-ot kezelnek a 32 bites rendszerek függetlenül attól, hogy xp, vista w7 vagy bármelyik linux bistro-ról van szó.
  • LeonSilver
    #8234
    Ez sem megoldás Dummy ugyanis én próbáltam telesen szűzis windózzal is.
    Semmi sem volt fent ( friss install ) csak a RoF meg a driverek.
    És ugyan ez a helyzet a friss 64bites vistával is.Azon se mvolt semmi más csak az SP1 + driverek és RoF.64 bites XP-vel már egyszerűen nincs kedvem kipróbálni.
  • brendon566
    #8233
    A 32bit-es windowsok csak 3.16 giga körül ismernek fel memóriát, ezért akartam váltani. De már látom, hogy inkább vettem volna vga-t.

    A 64-es xp meg sajna maximum sp 2-es :/.

    A jelenlegi 7-esem pedig még szerintem beállítási gondokkal küszködik, mert az összes ramot látja (4) , csak annyit használ mint az előd. Mindegy, majdcsak lesz valahogy...kösz a segítséget skacok.
  • Papa01 #8232
    Alternatíva lehet a 32bites W7 is...
  • Papa01 #8231
    Szia!

    Tudom, hogy ez nem vigasztal, de úgy tűnik a 2 mag és a 64 bites rendszerek együtt okozzák a problémát..
    Valószínűleg csak az segíthet ha:

    - 32 bites OS-t használsz (Memóriaveszteséggel ha 4GB+ RAM-od van..)
    - A CPU-t lecseréled 4 magosra.
  • DummyBoy
    #8230
    Üdv!

    Az XP max 4GB memet kezel, ebben benne van mindenféle memória ami a gépedben található (cache, GPU mem, RAM, stb ...) ...

    Ez a 32 bites winek fizikai korlátja ... A 64 bitesek nem limitáltak ennyire ...

    Viszont maga a ROF igen, szóval asszem mindegy mennyi memed van, ebből a ROF max 2GB-ot fog használni, a maradék megmarad a winnek, amiből minél több annál jobb ...

    Ha dual core procid van akkor a probléma nem a memória, hanem a szálkezelés ... Ezen próbálunk agyalni éppen :)

    Ha visszaolvasol, akkor találsz pár ötletet, van akinél bevállnak, sajna van akinél nem :(
  • brendon566
    #8229
    hello

    A napokban határoztam el, hogy kicsit alkalmasabbá varázsolom a gépet a RoF számára, de 2 giga ram vásárlása után kellett rájönnöm,hogy korántsem lesz olyan egyszerű történet , mint ahogy azt elképzeltem.

    Miután találtam egy ígéretesnek tűnő win 7-est (64 bit), felraktam, és azt még lenyelem, hogy ez sem hajlandó többet kezelni a ram-ból, mint az xp. De még a játék is úgy fut mintha ram vétel helyett az erdeti 2 gigán is túladtam volna.... látom ez itt rendszeresen visszatérő téma, de jó lenne ha valaki tudna tippet adni, hogy oldhatnám meg mégis ezt, ha nem is teljesen, de legalább játszható lenne...

    (Buccs vagyok amugy, a hétvégén repültem a csapattal)
  • DummyBoy
    #8228
    Én nem vagyok nagy programmer arc, de azért akadozik a ROF 2 maggal, mert valamelyik thread-en 100% a proci terheltsége ... Ha nem mind a kettőn ...

    Az új peccs óta sokan örülnek, hogy ez lentebb esett olyan 95% köré, és nem akad a ROF ... Viszont van aki nem ilyen szerencsés ... Mint ahogy kedves Leon barátunk sem ... Vagy megpróbálni a ROF-ot force-olni, hogy

    El tudom képzelni, hogy a ROF megosztja a feladatokat a threadok között, majd ha az egyiket több dolog is használja, és azok leterhelnék, akkor átdobja a másik szálra ... De a win7 nem engedi ...

    Ebben van logika, de lehet hogy a programozásban jártas emberkék visítva fognak fetrengeni olvasgatva amit itt kiókumláltam ...

    Amit meg lehetne próbálni: megnézni milyen folyamatok futnak párhuzamosan a ROF-al és ami nem kell azok köüzül párat kilőni ... (Esetleg kipróbálni az AMD fusion-t, az mindent kilő, ami nem kell ...)

    Nézni valamilyen thread optimizer programot, hátha az tud ezen segíteni ... Prifinitty és társai ... Nem biztos, hogy a ROF-al kell játszani, lehet hogy a többi szolgáltatást - programot kellene kipróbálni átmozgatni egy szálra, vagy valami ... hátha ...



  • Zair #8227
    Hát a fene tudja. Szerintem lehet benne valami, de azért kár lenne ennyivel elintézni a problémát, hogy majd megoldódik az új generációs pöcékkel. Elhiszem, hogy több proginál is okozott problémát, dehát egy csomónál meg nem, akkor csak megoldható valahogy a támogatás nem?
  • DummyBoy
    #8226
    Ez kemény ... Viszont a jó hír, hogy el lehet indulni hogy mivel lehet probléma!
  • Papa01 #8225
    Érdekes bejegyzés W7 Dual Core-os témában: LINK
  • kmarkdev
    #8224
    Nem, sajnos idő előtt balesetben meghalt. Most néztem, pontosan 158 igazolt légi győzelme volt, ebből 151 Észak-Afrikában. Keress rá a Wiki-n...
  • DummyBoy
    #8223
    Az ilyenekre direkt vadásztunk :) volt olyan hogy megállt a játék a szerveren, és a 2 ellenfél csapat. vállt-vállnak vetve kergette őket, nem törődve a TeamKill-ekkel :)
  • Papa01 #8222
    Nem neki volt 300 körüli légi győzelme?
  • Zair #8221
    "Ott azt csinálták a majmok, hogy beléptek egy szerverre, 2 oldalra, elmentek valami eldugott sarkába a pályának és az egyik lelőtte a másikat, a másik meg újraélesztette ... és így tovább ..."
  • kmarkdev
    #8220
    Fúúúú, tényleg, Marseille! Afrika Csillaga biztosan földönkívüli volt! 15 gépágyú-lövésenként 1 győzelem...
  • Papa01 #8219
    Ott azt csinálták a majmok, hogy beléptek egy szerverre, 2 oldalra, elmentek valami eldugott sarkába a pályának és az egyik lelőtte a másikat, a másik meg újraélesztette ... és így tovább ...


    Úristen, a buzicsemegék... milyen kretének vannak... Na, én most szüntetném meg a pontokat, igazad van Dummy.
  • DummyBoy
    #8218
    Még a filmben is megemlíti ezt az őt alakító színész mikor a császárt próbálja lebeszélni a támadásról:

    Valahogy úgy szól, hogy: "xy légi győzelemmel rendelkezem ... tudja hogy sikerült ezt elérnem uram? Sosem kezdek olyan harcba amit nem tudok megnyerni ..."

    És teljesen igaza van :) Tegnap este én is csak azért mentem neki a 2 DR1-nek, mert úgyis le akartam feküdni, de egyszerűen nem volt szivem otthagyni a szervert :)

    @online game :) Én anno MUD-okkal kezdtem ... azaz Multiple user dungeon - olyan mint a WOW, csa terminálablakban és szöveges felülettel :) Szöveges parancsokkal ... Utána Enemy Territory, Battlefield-ek közül mind - kivéve az ufósat :)

    Számomra minden online játékot amivel sokat játszottam, a társaság tette érdekessé ... mindig utáltam a pontokat és a leaderboardokat ... ezek megléte miatt vannak csíterek ...

    A "statmonkey" és a "statpadding" azaz a pontok hajszolása és generálása a BF2-vel indult be nagyon, ahol pl: Medic-ként kellett x újraélesztést csinálni a következő ranghoz meg plecsnihez ....

    Ott azt csinálták a majmok, hogy beléptek egy szerverre, 2 oldalra, elmentek valami eldugott sarkába a pályának és az egyik lelőtte a másikat, a másik meg újraélesztette ... és így tovább ...

    Amikor végtelenül undorítóvá vált a dolog, az az volt, hogy egymást ölték a helikopterekért és a repülőkért ...

    Én mindig gyalogkakukk voltam ... Ha repülni vagy kopterezni akarok, akkor ott a lockon vagy a DCS :)

    Sajnos ezek ellen nagyon nehé akármt is tenni ... biztos hogy a repülést szerető szimesek között is vannak ilyenek ... egyszerűen nem tudnak veszteni, de ahhoz meg nem elég jók, hogy győzzenek ...
  • Papa01 #8217


    "Odahívunk egy pár keményen bepipázott niggert, hogy dolgozzák meg ... Feszítővassal, hegesztőpisztollyal!."
  • Zair #8216
    Ja, én is valamelyik Battlefields szeró fórumán olvastam.:-))))) Nekem is tetszik ez a szleng. A UK1-es dedikált szerver statjait ezért tették zárttá. A sok nokedli ötpercenként ugrált ki megnézni a lelövései számát, arról nem is beszélve, hogy hogyan próbálták azokat gyarapítani: ellenséges reptér fölötti körözgetés, lelövés a földön, a killek pofátlan lopkodása, kényszerleszálló gép lövése stb.

    Papa, nemhogy bannoljuk, hanem este a tesókkal megvárjuk a háza előtt:-)))))