29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • VO101 tvr
    #8695
    Az AI ellen elért sikereknek nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani.
    Most elsőre beültem a Pfalz XII-be és orosz rulettben sorra szedtem le a gépeket. Spad, SeVa, N28 és Delphin. Egyedül a Camel okozott gondot. A többi rám sem tudott lőni.
    Az AI csak a fordulóharcot ismeri. Nyilván ha leállnak fordulózni a humán Camel-lel agyaggalambok lesznek.
    2-3000 m-en pedig már a Camelnek komoly gondjai támadhatnak a DVIIF és DXII társaságában.
  • DummyBoy
    #8694
    Uraim, Minden tiszteletem a tiétek ... de vannak dolgok amihez egy embernek egyszerűen nincs érzéke ... Na nekem ez az ...

    Az elmúlt 3 nap 8 órájának kemény szenvedések árán összehozott 2 gépes találati arányát Camelben vörös fejjel csupán 3 perc alatt sikerült megdöntenem ... a különbség csak annyi, hogy a SEVA-val 2 novice Alba-t szedtem le, a Camellel pedig ACE DR1 - DVII - Pfalz DXII-t ...

    Ez nem nekem van kitalálva ...
  • VO101 tvr
    #8693
    Ki kellett próbálnom Nagyon jó kis gép ez. A sebességre kell nagyon figyelni és nem szabad tépni a botot. Alacsonyan pedig nem szabad leállni harcolni.
  • Sanyo
    #8692
    Airco DH.2 vs Albatros D.II légiharc (béta).
  • RedRiot
    #8691
    " persze az az igazi, ha vissza tudunk emelkedni a kiinduló magasságra."

    Itt jön képbe az, hogy amint látjuk hogy a támadás nem jár sikerrel, ha az ellenfél éles kitérőbe kezd amit nem tudunk követni, azonnal le kell fújni a dolgot és abbahagyni a zuhanást, hogy minimalizáljuk a magasságvesztést.

    Nehéz ez, mert az emberben mindig beindul a vadászösztön, a harci szellem. :) Elméletben még azt is tudom, hogy még sikerrel kecsegtető támadás során sem szabad a célpont alá süllyedni! Gyakorlatban sajnos nem mindig tartom be. :)
  • VO101 tvr
    #8690
    Most nézem, hogy a Pfalz XII. ugyanolyan BMW motorral van szerelve, mint a F VIIF. Régebben ugye a normál Mercedes motor volt benne? Csak amióta kijött a BMW motoros FokkerVII azóta kapta meg a jó motort.
  • Fokker
    #8689
    egyelőre közelében nem vagyok a BnZ-nak. az első kör eredménye: saját oldalon 2 SEVA, 2 Delfin; ellenfél oldalán 3 Dr1, 3 Camel. összesen 4 gépet szedtem le, viszont az AI még ace fokozaton sem akart hirtelen fordulni. magyarul messze nem használták ki a gépeik előnyeit. sztem a menekülés útja mindig lefelé van, dr1 elől pillanatok alatt meg lehet lépni. persze az az igazi, ha vissza tudunk emelkedni a kiinduló magasságra.
  • VO101 tvr
    #8688
    Én éppen hogy fordítva látom. A türelmetlenség az oka a későbbi hibáknak.
    Lehet egyedül is BnZ-olni, de nagyon észnél kell lenni. Nyilván, ha a kísérő biztosít, akkor nehezebb, kritikusabb helyzetekben is el lehet vállalni a támadást. Egyedül sokkal kritikusabban kell értékelni a helyzetet, és csak akkor bevállalni a támadást, ha egyértelmű az előny. Ha az első rácsapás nem járt sikerrel, akkor nem szabad türelmetlenül utánafordulni, utánaborítani, mert az a BnZ halála.
  • VO101 tvr
    #8687
    A Dr.I vs SeVa eléggé döntetlengyanús. Teljesen ugyanúgy emelkedik a két gép. A Dr.I szinte egyhelyben áll a SeVa-hoz képest, de magassági fölényre egyik sem tud szert tenni. A SeVa, szemben a Dr.I-el, ha akar le tud lépni bármikor, de érdemi támadást nem tud kezdeni, mert a Dr.I azonnal szembefordul vele. Gyakorlatilag a szembetámadások során a szerencsésebb találatok döntenek.
  • Fokker
    #8686
    ez egyébként nagy igazság. annó a Kandón utáltam a villanytant, mert nem értettem. rossz volt a tanár. aztán egy cimborám elmagyarázta az egészet, és minden világos lett.
  • Papa01 #8685
    Majd számolj be a tapasztalataidról... :)
    @ Riot:
  • RedRiot
    #8684
    De jó hogy ezt írtad Gascan! Most már értem miért utáltam a fizikát és a matekot is: rosszak voltak a tanáraim!!! Eddig azt hittem én voltam hülye, de most már tudom hogy nem! :DDD
  • LeonSilver
    #8683
    A mechatronikát írta első helyre de nagyon vacillál.Tudod imádja a fizikát és szeretne fizikus lenni.Igazából én is csak javaslatot tudok neki tenni és én is a mechatronikára voksolok de az ő dolga.Beleszólni vagy kényszeríteni nem akarom, soha nem is tettük vele ( a lányokkal sem ).Például a Fecó is meg a Bori is marha jól sakkoztak.Jártak is iylen szakkörre meg versenyre de csak addig, amíg jól érezték magukat illetve amíg szívesen csinálták.Amikor "ráuntak" akkor meg abbahagyták mi meg elfogadtuk a nejemmel.
  • Fokker
    #8682
    Gascan: granula!
    Papa: most fogom tesztelni a Dr1 Camel ellen a SeVa-t.
    Leon: én a fiad helyében mindenképp műszaki irányba mennék, az ELTE túl elméleti, túl tudományos. a mechatronika egy baromi érdekes ágazat, ráadásul iszonyat gyorsan fejlődik és nagyon széles, nagy, érdekes téma. régen kicsit belekóstoltam a programozásba, most CNC-re képzem át magam; ha most állnék egyetem előtt, mechatronikára mennék.
  • Gascan #8681
    sajnos a matek és fizika iranti rajongásom az egyetem második éve alatt jött elő, korábban nem voltak meggyőző tanáraim..
  • DummyBoy
    #8680
    Köszi a válaszokat!
  • Gascan #8679
    felvidéki Selye János Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Vállalatirányitás szak.. részben győri széchényis, corvinuszos meg pécsi oktatóink vannak

    .. a fiad nagyon szerencsés akkor! Én is szeretem a matekot és fizikát, lehet ha újra választanom kéne akkor én is inkább abba kóstolnák bele
  • Papa01 #8678
    BnZ Tactics
  • Zair #8677
    Itt van róla egy jó kis cikk.
  • Zair #8676
    A ruszkik csinálták a II.vh-ban, mikor nem bírtak leszedni egy bombázót, szándékosan nekirepültek.
  • DummyBoy
    #8675
    Az miaz? - taranozás?
  • Zair #8674
    A taranhoz nekem is volt szerencsém, szoktam is fikázni az ilyet.
  • LeonSilver
    #8673
    Ebben igazad van Papa.Mondjuk az 1.010 környékén jól bele is javítottak a lecsóba. ( persze ez csak a tőlem megszokott fikkantás, hogy rohaggyon le a lábfejük )
  • kmarkdev
    #8672
    Így igaz, nekem is tetszik ez a fajta hozzáállás. A legutóbbi peccs óta ugrásszerűen nőtt a multizók száma, de a gyors újraéledés miatt gyakoribb a felelőtlenebb magatartás is. Az utolsó zászló elfoglalásához már mindent bevetnek, még a taranozást is. Utána bocsánatot kérnek, de hiába, ha a reptér már blokkolva van, vagy felszállás közben szitává lőnek...
    Kíváncsi vagyok, az új tapasz kijavítja-e a statisztikákat?
  • Papa01 #8671
    sajnos igen, pedig de jó belőle a kilátás, és célozni is jó vele...
    Patch kérdés: Én úgy gondolom, minden hülyesége ellenére kevés játékot próbálnak ennyire fejleszteni, javítani mint a ROF-ot...
  • kmarkdev
    #8670
    200 km/h max seb. és közepesen emelkedik. Azonkívül strukturálisan sem túl erős, pár találat a szárnyra és máris féllábas a könyvelés...
    A legjobb BnZ választás a SPAD lenne, ha nem volna olyan k@ki a kilátás belőle.
    A multikultiban a legnehezebben hozzáférhető gépek sorrendben:
    - Camel
    - SeVa
    - Dolphin
    - SPAD XIII
    - Nieuport 28
    Az első három hamar elfogy, a két utolsóból mindig van több szabad gép.
  • LeonSilver
    #8669
    AZ a vicc, hogy nem vicc.Mondjuk elbaszhatnák úgy ( legalább 1 hétre :P ), hogy szarul menjen a négymagosokon is.Qrva kíváncsi lennék, hogy akkor mit javasolnának vagy mire fognák :D
  • Zair #8668
    Fúúú nekem a Delfin úgy általában kimaradt, pedig biztos érdekes masina. A Pfalz. XII-n kívül ez egy eléggé mellőzött típus multiban is...

    Új patch???? Miféle?
    (Jézusmáriám mit rontanak el má megin'.-))))) Na jó, ez szemét vicc volt)
  • Papa01 #8667
    Vajon a Delfin mennyire alkalmas erre? :) Elvileg az is bnz gép...
  • kmarkdev
    #8666
    Szerintem a BnZ-mal egyetlen fő hibát követünk csak el, minden probléma ebből ered (a türelmetlenség, az ellenfél emelkedés közbeni találatai, stb.). Mégpedig az, hogy BnZ-ot nem lehet sikeresen kivitelezni EGYEDÜL. Mindig kell egy társ, akivel együtt kell működni, azaz géppárként összedolgozni. Ő majd meggátolja az ellenfél emelkedését egy rácsapással, és ha nem is semmisíti meg, azonnal menekülésre készteti.
    Véleményem szerint pénteken a következőket kellene gyakorolni:
    - kommunikáció, célkiválasztás
    - a szükséges magassági fölény "belövése"
    - rácsapás
    - rácsapás utáni lelépés körülményektől függő kivitelezése
    - lecsapó gép fedezése, segítése
    - géppár újraegyesítése
    Remélem, eljönnek a BnZ guruk is, hogy segítsenek a hibáink kijavításában!
    Addig is a célzást gyakorolja mindenki otthon, novice AI ellen.
    A BnZ-vel nem lehet annyi légi győzelmet elérni egységnyi idő alatt, mint a fordulóharccal, de az esély is kisebb az elbukásra.
    Alternatív típusként javasolnám a SPAD-ot, és a Nieuport 28-at, a leggyorsabb, legjobban emelkedő típusok 1000-1500 m-ig, és az online csatározás nemigen megy e fölé. Ahogy elnéztem, a két típusból mindig van legalább 2-2 szabad gép multiban, senki sem szereti őket igazán.
  • Sanyo
    #8665
    Gratulálok! :)
  • Papa01 #8664
    Alapvetően nekem az a gondom a bnz-al, hogy érzésem szerint le lehet húzni az ellenfelet földközelbe, ahonnan már nem nagyon tud vissza emelkedni, és hátrányba kerül a jobban forduló gépekkel... jó mondjuk szerencse is kell, hogy ne találják el, de amíg minimális a teljesítmény különbség a gépek között, addig mindig hátrányban lesznek az Antant gépek. (Arról nem is beszélve, hogy rázuhanni sem lehet ezekkel a gépekkel "csak úgy" az ellenfélre, inkább spirálisan lehet süllyedni. )

    Bár én elég fakezű vagyok, de pl Pfalz-al többször sikerült légiharcban a Seva-val egy szintre kerülnöm, igaz ő többször próbált rám csapni...

    De azt én is több helyen olvastam, hogy a BNZ jobb taktika volt mint a fordulózás...

    Urak, akkor hogyan legyen a pénteki program és ki fog jönni? :)
  • Papa01 #8663
    Gascan, én is gratulálok a diplomádhoz! Remélem csapsz majd a csoporttársakkal valami jó kis murit.. :))
  • LeonSilver
    #8662
    Szívből gratulálok!! Milyen szak és hol?
    A fiam most készül vagy Miskolcra mechatronika szakra vagy ELTE fizika :)
    Teljesen odáig van a fizikáért meg a matekért.
  • sakkay
    #8661
    Gratula, gondolom neked is meleged volt.
  • sakkay
    #8660
    Nem nem..ezt én rendeztem Győr-Móvár és még vissza Halászira-42km meg egy kicsi.
  • DummyBoy
    #8659
    Gratula!

    @Riot mester ... valami gyorstalpaló nekem sem ártana ...

    Elég égő, de valahol muszály kiadni kicsiny lelkem bánatát ...

    Tegnap este megint leültem SeVa-val gyakorolni ... az első vagy második rácsapással gyönyörűen fel is robbantottam egy Alba DVa-t ... na mondom, menni fog ez, csak gyakorolni kell ... Ez volt olyan fél nyolc magasságában ... 10-kor feladtam ... ez volt az első és az utolsó légigyőzelmem :(

    A tények: - nem tudok célozni
    - türelmetlen vagyok

    Ami még mellé jön ... Furcsa nekem a SeVa ... létezik, hogy könnyebben dugózik mint a Teve? Sajnos sokszor bedugózok vele ... igaz, mindig a türelmetlenségem miatt, de ez van ...

    Ami viszont érdekes ... kénytelen voltam levenni az AI-t Novice-re, de még ők is eljátszották azt, hogy hiába vagyok magasabban, felhúzták a gépet átesésig, és 1 rövid sorozattal megpróbáltak eltalálni ... ezek után miután visszafordultak, akartam rájuk csapni ... Na de ezek a rövid sorozatok elég gyakran betaláltak ... sőőőt ...

    Most olvasgatom a guide-okat és nézegetem a youtube-os videókat mert a fene megesz :)

    Ennek ellenére ma este is szerintem SeVa nap lesz ... ebben legalább van kihívás :)
  • Gascan #8658
    Gondoltam szólok, hogy tegnap délután sikeresen lediplomáztam mester fokon kitüntetett eredménnyel :)
  • Gascan #8657
    Ez amit a K and H rendezett? Stafeta maraton, 7km/ember?
  • RedRiot
    #8656
    Basszus Fokker, egyszer kéne együtt gyakorolnunk az SEV-öt...

    OFF: új Iron Maiden szám, az augusztusban megjelenő nagylemezről:

    Iron Maiden - El Dorado

    \m/ Up The Irons \m/