29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #8815
    Warmed up engine és Friendly Icons ami kell szerintem ...

    Warmed UP is csak azért, hogy ne kellejen a földről indulóknak percekig melegíteni ...

    Papa - nállad ezeken kívül mi van még?
    Gyorsan megcsinálom az új küldit és picit feljövök :)
  • Papa01 #8814
    Dummy, nem jössz tesztelni egy kicsit? :)
    Csak most hangra nem tudok jönni,,,
  • Sanyo
    #8813
    Tökéletes. :)

    Az auto engine start benne maradjon? A levegőből induló gépek motorja menni fog vagy nem?
  • DummyBoy
    #8812
    így jó?

    A DummyBoy nem kell bele szerintem, ha valaki Mission editorral megnyitja, ott úgyis ottvan :)

    JA! És mi legyen a map NEVE ... ami megjelenik oldalt?
  • DummyBoy
    #8811
    Quick Lake TDM 2vs2 - All Planes

    Welcome on the server of pcpilot.hu, fellow pilot!

    Team DeathMatch - There is No Historical Accuracy! - Airfields: (2 vs 2) - Lake Summer map

    All planes avaliable on all airfield :) - Friendly Icons Enabled!

    Allied Airfields: - Outines: Planes start from the Air (500m) - Champaubert: Planes start from the Ground

    Central Power Airfields: - Ste Liviere: Planes start from the Air (500m) - Lac-Nuisement: Planes start from the Ground

    * Despite the bloody war, the fight of the Austro-Hungarian Flying Corps was knightly. We would like to keep this tradition, so, here is a suggested „Rules of Conduct”:

    * For us, the VICTORY over the enemy is important, but NOT his DESTRUCTION! That's why we don't shoot at a damaged plane which tries to land (f.e. the pilot says: "My engine is broken"), or at a plane during taxiing or takeoff.

    * We don't try to seize the aerial victory from our comrade. When he is obviously succeeding with his opponent, it's better, when we provide him cover from a higher altitude.

    * We don't attack treacherously a plane, which is looking for the last enemy with firing of a signal rocket. Fire a rocket too, to indicate your position!

    * When you enter the server, please respect the others with a greeting. Do it the same way when you leave it.

    Have a good flight and have fun!

    The Hungarian Rise of Flight Community

    pcpilot.hu
    riseofflight.hu
  • Papa01 #8810
    Köszi szépen! :)
  • Sanyo
    #8809
    A végén meg legyen a riseofflight.hu és a www.pcpilot.hu linkje is ha lehet. A szerző pedig természetesen DummyBoy. .)
  • Sanyo
    #8808
    32 userre van belőve, hogy mennyit bír el, ezt kellene letesztelni. Most nyomogatom a finombeállításokat, most már kb. Papa tegnap esti beállításaival megy.
  • Papa01 #8807
    Oks, 1 ötlet.. :))
  • DummyBoy
    #8806
    A dedikált szerver miatt nem gondoltam ... HA tetszeni fog az embereknek, akkor nem fogunk beférni :)

    De persze semeddig nem tart beleírni ...
  • Papa01 #8805
    Csak bátran, azé' van a fórum.. :)
    Oks, csak bátran, de a vulcseres majmoknak kiemelten kéne üzenni.. :)
  • Papa01 #8804
    Dummy, mester, az időpontot nem írod oda? Amikor biztos repülünk? Vagy hogy DEDI a szeró nem kell? :)
  • DummyBoy
    #8803
    SPAM-elek és FLOOD-olok ezerrel xD
  • DummyBoy
    #8802
    Talán még ezt:


    * Usually we do not shoot each other at first head-on pass, -it's a kind of greeting.

    Ki lehetne venni ... szerintem nem sokak tartanák be ... Meg a BnZ sokkal nehezebbé válna ...
  • DummyBoy
    #8801
    És ezt kellene kicsit összébb vonni:

    Quick Lake TDM 2vs2 - All Planes

    Welcome on the server of pcpilot.hu, fellow pilot!

    Team DeathMatch - There is No Historical Accuracy! - Airfields: (2 vs 2) - Lake Summer map

    All planes avaliable on all airfield :) - Friendly Icons Enabled!

    Allied Airfields: - Outines: Planes start from the Air (500m) - Champaubert: Planes start from the Ground

    Central Power Airfields: - Ste Liviere: Planes start from the Air (500m) - Lac-Nuisement: Planes start from the Ground

    * Despite the bloody war, the fight of the Austro-Hungarian Flying Corps was knightly. We would like to keep this tradition, so, here is a suggested „Rules of Conduct”:

    * For us, the VICTORY over the enemy is important, but NOT his DESTRUCTION! That's why we don't shoot at a damaged plane which tries to land (f.e. the pilot says: "My engine is broken"), or at a plane during taxiing or takeoff.

    * We don't try to seize the aerial victory from our comrade. When he is obviously succeeding with his opponent, it's better, when we provide him cover from a higher altitude.

    * We don't attack treacherously a plane, which is looking for the last enemy with firing of a signal rocket. Fire a rocket too, to indicate your position!

    * Usually we do not shoot each other at first head-on pass, -it's a kind of greeting.

    * When you enter the server, please respect the others with a greeting. Do it the same way when you leave it.

    Have a good flight and have fun!

    pcpilot.hu
  • DummyBoy
    #8800
    Nos, jelenleg ez van:

    Quick Lake TDM 2vs2 - All Planes
    Team DeathMatch
    Airfields: (2 vs 2)
    Lake Summer map

    All planes avaliable on all airfield :)

    Allied Airfields:
    Outines: Planes start from the Air (500m)
    Champaubert: Planes start from the Ground

    Central Power Airfields:
    Ste Liviere: Planes start from the Air (500m)
    Lac-Nuisement: Planes start from the Ground

    Have a good flight and have fun!

    DummyBoy
  • DummyBoy
    #8799
    Urak, jó ez a leírás, csak sok! Magamból kiindulva - az emberek nem fogják elolvasni :)

    A lokalizációt meg lehet csinálni ...

    Meg Sanyó találd ki mit szerertnél az üdvözlő szövegbe, végülis a Te szervered lesz :)
  • Sanyo
    #8798
    A portok nem jó IP-re mutattak, próbáld újra.
  • Papa01 #8797
    Oké, ha tesztelni kell keress bátran, segítek, ha tudok! :)
  • Sanyo
    #8796
    Oké, magamra borítom és meglátom mit tehetek. :)
  • Papa01 #8795
    Engem sajna nem enged be, ezt kapom: :(

  • Sanyo
    #8794
    Végre van egy kis időm a dedikált szerverrel foglalkozni. pcpilot.hu néven van fent, minden beállítás default, a Dummy féle dogfight.zip tartalmát másoltam fel rá. Már azzal is elégedett lennék, ha csatlakozni tudtok.

    Ezután jöhetnek a finombeállítások. Estig tudok vele foglalkozni, a legközelebb pedig hétfő délután...
  • Fokker
    #8793
    igen, és az időponthoz tedd hozzá, hogy CET. így legalább tudják, hogy melyik időzóna.
  • Papa01 #8792
    Esetleg egy cikk is összerakható lenne belőle.. ha gondoljátok.. :)

    Márkó remek cikkét javaslom a GYIK-ből... :)
    Köszöntünk a magyar ROF-közösség szerverén, bajtárs!

    * A véres háború ellenére az Osztrák-Magyar Monarchia I. világháborús légicsapatainak harcát a lovagiasság jellemezte. Mi szeretnénk ezt a hagyományt megőrizni, ezért íme néhány javasolt illemszabály:
    * Számunkra a győzelem a fontos, nem az ellenfél elpusztítása! Ez okból nem lövünk sérülten leszálló (Be is mondja az illető, hogy pl,"Leállt a motorom!") , vagy a földön guruló, felszálló gépre.
    * Nem próbáljuk elvenni a légigyőzelmet csapattársunktól. Ha jól láthatóan boldogul ellenfelével, inkább biztosítsunk neki fedezetet a magasból.
    * Ha egy gép jelzőrakéta fellövésével keresi utolsó ellenfelét, mi is jelezzünk vissza, ne támadjunk rá orvul!
    * Általában első szemberepüléskor nem szoktunk tüzelni egymásra, ez egyfajta köszönésnek is felfogható, de legalább tuti beazonosíthatóak a gépek.
    * Ha belépsz a szerverre, tiszteld meg a többieket azzal, hogy köszönsz és kilépéskor elköszönsz!


    Welcome on the server of the hungarian ROF-community, fellow pilot!

    * Despite the bloody war, the fight of the Austro-Hungarian Flying Corps was knightly. We would like to keep this tradition, so, here is a suggested „Rules of Conduct”:
    * For us, the VICTORY over the enemy is important, but NOT his DESTRUCTION! That's why we don't shoot at a damaged plane which tries to land (f.e. the pilot says: "My engine is broken"), or at a plane during taxiing or takeoff.
    * We don't try to seize the aerial victory from our comrade. When he is obviously succeeding with his opponent, it's better, when we provide him cover from a higher altitude.
    * We don't attack treacherously a plane, which is looking for the last enemy with firing of a signal rocket. Fire a rocket too, to indicate your position!
    * Usually we do not shoot each other at first head-on pass, -it's a kind of greeting.
    * When you enter the server, please respect the others with a greeting. Do it the same way when you leave it.

    Wilkommen auf dem Server der ungarischen ROF-Gemeinschaft, Kamerad!

    * Trotz des blutigen Krieges, war der Luftkampf des Fliegerkorps von Österreichisch-Ungarischen Monarchie ritterlich. Wir wollen diese Tradition behalten, deshalb schlagen wir die folgende Etikett vor:
    * Für uns ist der Sieg wichtig, und nicht die Vernichtung des Gegners. Darum schiessen wir nicht auf die Flugzeuge, die beschädigt landen wollen (z.b. der Pilot sagt: "Mein Motor ist kaputt"), weder auf die Flugzeuge, die auf dem Boden rollen noch auf die, die abfliegen.
    * Wir versuchen nicht den Luftkampfsieg von unserem Kameraden zu erobern. Wenn unser Kamerad mit seinem Gegner zurechtkommt , sollen wir ihn eher von Oben decken.
    * Wenn eine Maschine ihren letzten Gegner mit dem Starten einer Signalrakete sucht, zeigen wir ihr auch uns selbst, überfallen wir nicht heimtückisch!
    * Im allgemeinen, wenn wir zum ersten mal gegenüber fliegen, schiessen wir aufeinander nicht,- das ist eine Art von Gruss.
    * Wenn du ins Server tritts, bitte die Andere mit einen Gruss respektieren. Bitte mach du das ebenso beim Austritt.

    Egyebek

    * Érdemes a feldobható nyomjelzőket figyelni (Alapértelmezésben F) :)
    * Valamint mindkét oldalon megtalálhatóak mindkét oldal gépei, ez főként azért van mert a többség német típusokkal repül, szóval kicsit szokni kell ...
    * Ikonok nincsenek (Max, ha sokan vagyunk, akkor a baráti ikonokat bekapcsoljuk.) és a motorvezérlés sem automatikus.


    Köszönet Márkó, Dummyboy és Fokker kollégának a segítségért! :)
    Szerintem a Fun lehet, hogy elijesztené a mépeket, szerintem elég lenne a There is NO historical accuracy jelölés... :)

    Talán még a tuti repülési napot is: péntek: 19:30-tól..

    Én köszi.
  • DummyBoy
    #8791
    Urak! Mivel nyitott a szerver egy kérdés: mit tegyünk még ki az üdvözlőszöveghez?

    Én kiraknám a FUN szerver kifejezést (There is NO historical accuracy) és azt hogy Friendly Icons van ... valamint pár dolgot még ...

    Mi legyen?

    Más: Legközelebb megnézem, hogyan nyomjátok a BnZ-t ... :) Lehetne olyat kérni, hogy vegyétek fel a tracket, és töltsétek fel valahová?

    Előre is köszi!
  • Papa01 #8790
    Köszönöm szépen! :)
  • Sanyo
    #8789
    2. a szervelista ping kijelzése már minden csatlakozásra alkalmas szervernél működik
    3. a szervelista ping kijelzése a windows felhasználó beállításaitól (hozzáférési jogaitól) függetlenül is működik
  • Papa01 #8788
    Urak,
    ezt a 3 mondatot hogyan fordítanátok le?
    1. "Out of Bones buffer" situation possibility was reduced for high-loaded game servers.
    2. Server list ping indication now works for all servers which are able to connect.
    3. Server list ping indication now works independently to user permissions in Windows.

    Köszönöm a válaszokat! :)
    Papa
  • Solt
    #8787
    A kamionos kérdéshez pár észrevétel...

    - A szabályozásoknál figyelembe is van véve, hogy a kamion bizony veszélyes üzem. Csak két példát mondanék. Az egyik a km/h szabályozás, ami elméletileg 85km/h-nál ( gyakorlatban ez kb 88-90 ) leszabályozza a sebességet, tehát egyenes úton ennél a tempónál a kamion nem tud többet menni, hiába a több száz lóerő... ( Ezért van az, hogy két kamion a pályán kilométereket megy egymás mellett, mire befejezik az előzést... )

    A másik példa a vezetési idő. Napi 2x4,5 óra a max, ami egy héten kétszer +1 órával toldható meg. Sajnos sokan szarnak ez utóbbira még annak ellenére is, hogy milliós tételű bírságok vannak...

    A biciklis témához csak annyi, hogy mint szinte minden területen, itt is érvényes az, hogy mindenki csak a jogait ismeri, a kötelezettségeit nem... Eddig is erőszakos és pökhendi volt a városban biciklizők jó része, az új kresz óta ez még rosszabb... Kiváló ötlet a jogosítvány felvetése! Azoknak minden képen, akiknek semmilyen jogsija nincs! Alapvető dolgokkal nincsenek tisztában...
  • Papa01 #8786
    Én is élveztem, a 2. fordulóban ha jól emlékszem 9 kill-em volt...
    Jó volt a tömeg, és úgy láttam a népeknek is tetszik nagyon a szeró.. én nem is értem, hogy emberek miért hanyagolják a ROF-ot.. szerintem az egyik legjobb..
    @ Gascan : Nekem nagyon tetszik, de természetesen a komoly gépek ellen esélye nincs... de kis aranyos.. és nagyon hól fel van műszerezve...
    Tettem fel képeket a weboldalra:
    riseofflight.hu -DH2

    És egy videót is a YT-ra:

  • Fokker
    #8785
    nagyon jó volt a tegnapi. legközelebb is SE-vel megyek.
  • Gascan #8784
    Papa, milyen a DH2?
  • kmarkdev
    #8783
    Urak, nagyon jó volt a mai repülés. Fokker kollégával összedolgozva még a BnZ-t is élveztem. Ez tényleg páros harcmodor, itt egy gép nem gép... :)
  • Sanyo
    #8782
    Én próbáltam S.E.5a, Fokker D.VII, Dr.I és Albatros D.Va-t is, de ez utóbbi jött be a legjobban.
  • DummyBoy
    #8781
    Ugyan, én eddig mindig azzal harcoltam, hogy a Camel egy "hisztis ribanc" ... 1-2 nap kihagyás után is makrancos, nemhogy 1 hónap ...

    Na most nem zuhantam le olyan gyarkan, viszont sem a fordulás, sem a célzás nem ment ...

    Ez van, gyakorolni kell ...

    Viszont várom a G940-es élményeket :)
  • Sanyo
    #8780
    A trackir időnként megmakacsolja magát és beragad felfelé nézetben. Hiába nyomom a centert, nem ugrik vissza a helyére. Rá kell jönnöm, hogy mi a gáz.

    Először elkezdtem kergetni a piros karikában levő célkeresztet, utána azért rájöttem, hogy ki a barát és ki az ellenség. Ezután már csak a trackirrel kellett megküzdenem. :) 1% találati aránnyal nem voltam tűl jó, de valahol el kell kezdeni. :)
  • DummyBoy
    #8779
    Köszöntem Urak!
  • Sanyo
    #8778
    Sikerült belépnem, de a trackir profil nem volt jó, a g940 meg olyan volt mint egy MiG-25 mach 3-nál... :) Megyek vissza, ha újra meglátom a szervert.
  • Fokker
    #8777
    minden álmom egy sportkocsi, vagy az utcai mellé egy játszós, félig versenyautó-kategóriájú autó. amikor közlekedek, arra törekszem hogy betartsam a szabályokat. nem vezetek menő módon, mert 2kézzel fogom a kormányt, indexelek, motoros elől lehúzódok, és kiszámíthatóan vezetek. viszont tavalyelőtt voltam a Hungaroringen, tavaly az Euroringen; hajszálpontosan tudom, hogy mire képes az autóm kanyarban, féktávon. ezt egy esetleges balesetelkerülő manővernél lehet kamatoztatni. a legtöbben úgy nyomják a lámpától lámpig gyorsulást, hogy még gyorsulni sem tudnak normálisan, mert pl. tiltásig nyomják stb... szóval nagyon sok igazi vadbarom van az utakon. ha sportkocsim lenne, rendszeresen járnék ki a ringekre nyílt napokra, de azzal lehetne még városban is normálisan közlekedni. a játszóautó viszont már be lenne csövezve, kőkemény futómű pur-szilentekkel stb..., tehát az csak tréleren mehetne a pályáig. majd kialakul hogy melyik válik valóra.
  • Fokker
    #8776
    10 perc és gyüvök.