29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • kmarkdev
    #9336
    Mi lenne, ha módosítanánk az üdvözlő szöveget így:
    Welcome on the server of pcpilot.hu, fellow pilot!

    RULES
    No1: DON'T shoot at planes during taxiing, takeoff or land!
    No2: Keep the teams BALANCED!
    IF you VIOLATE the RULE No1 after one warning, you risk a BAN from our server!
    1st time: for 3 days
    2nd time: for ever.

    A többi szöveg ezután jönne.
    Tegnap engem is lelőttek motorindítás közben, de szóltam, hogy ez itt nem engedélyezett. A srác elnézést kért, és nem csinálta többet.
    Szerintem szóbeli figyelmeztetés első alkalommal mindenkinek jár, aki ezután is folytatja, annak meg elég egy 3 napos bünti.
    Visszaesőkre pedig nincs szükségünk.
    Vélemények?
  • DummyBoy
    #9335
    Értsd jól :) Ők egy kategóriába tartoznak ...

    Felettük van (Bár annyira talán már nem ...) a Cougar és az X65F .. és majd jön a Warthog ...
  • Solt
    #9334
    "A G940 mellé van pedál és FFB ... Ő egy kategória az X-52-vel ... Csak drágább .. "

    Vagyis nem egy kategória! :D
  • DummyBoy
    #9333
    @Maci: Kicsit türelmetlen vagy .. nem? De ...

    G940 vs. X52 vs Logi Force ... Nem egy kategóriák ... Nem tudom mi nem tesztett az X-52-ben, ár/érték arányba verhetetlenül az egyik legjobb HOTAS ...

    A G940 mellé van pedál és FFB ... Ő egy kategória az X-52-vel ... Csak drágább ..

    De használd a google-t és mielőtt hiszti van, hogy miért nem válastolunk és miért máson vitatkozunk, egy kérdés gozzád:

    Ugye elolvastad a majdnem 10k hsz-t mielőtt feltetted a kérdést?
  • DummyBoy
    #9332
    Szép kis hitvita volt itt :)

    Egyvalamit azért megemlítenék: Ha valaki követ egy leszálló gépet és elkezdi lőni, annak mindig szóltunk idáig ... Ezt azért csinálják, az emberek mert tutira akarnak menni, hogy "megkapják a kill-t" ...

    Ha valaki a földön álló gépeket akarja lőni, ahhoz nem kell Multiplayer, nem kell mások játékát elcseszni. Ez simán görénység ... Keressen más szervert, vagy szórakozzon single-ben ... Ennyi ...

    Én a zéró tolerancia elvét vallom ... Ettől függetlenül tök mindegy, ki mit mond, a Sanyó a főnök, majd ő dönt :)
  • sakkay
    #9331
    Ez jó ötlet.
  • Gascan #9330
    én meg veled értek egyet.. annyival kiegészitve, hogy azért a szabályokat egyszerűsítsük le pár szavasra, hogy mindenkinek könnyen felfogható legyen
  • sakkay
    #9329
    Szerintem ez így nagyon korrekt. Csak egy figyelmeztető lövést is ajánlanék , amennyiben a késedelem nem jár veszéllyel. Szóval egyszer szólni kellene.
  • Solt
    #9328
    Tömören a véleményem az utóbbi 40-50 hsz-ről:

    Maci23: Türelem! Ha valamire nem kapsz választ, annak oka van! Az első számú ok nem az, hogy nem figyelnek rád!

    A ban témához annyit, hogy ma már bárhova regisztrálsz, bárhova belépsz, az úgy kezdődik, hogy elfogadtatnak veled egy szabályzatot! Ha valaki nem olvassa el a szerver szabályzatot, majd olyat tesz amit tilos, azt szívem szerint minden indok és felszólítás nélkül kivágnám 1 hónapra... De! Tekintettel arra, hogy kivételes szervert, és közösséget szeretnénk alkotni, úgy gondolom, hogy játék közben még egy utolsó figyelmeztetés, illetve a szerver szabályok betartására való felhívás belefér...

    Ha pedig valakit bannoltok, azt mindenképpen nyilvánosan elérhető indoklással kell tenni, hogy mind az érintett evolúciós zsákutca, mind pedig a még halvány reménysugárt mutató emberkék okulhassanak a történetekből...

    Így a véleményem szerint elejét lehet venni a felesleges vitáknak, illetve az ilyen-olyan pletyka terjedéseknek... :)
  • Papa01 #9327
    Mármint a BAN a gyereken.. :) Valahogy nincs kedves sajnálni szegényt, mert suttyó...
  • LeonSilver
    #9326
    Hogy a békesség megmaradjon de azért a fasztarisznyák is megkapják ami jár nekik én a következőt javaslom.

    Első alkalom : ban - 5 nap
    Második alakolm - 10 nap ban
    Harmadik akalom - végleges ban

    Ezt ki kell írni a szerver ismertetőnél ( ha nem olvasse el valaki továbbra is egyéni szoc probléma ) és kell valaki aki vezeti a "statisztikát", hogy tudjuk mi-merre-hányméter.A napokon lehet variálni az elv a lényeg.
  • Papa01 #9325
    Szerintem (!!!) maradhat... :) De döntsön a többség.
  • Papa01 #9324
    Akkor el lehet tolnod a biciklit...
    Nehogy azt gondold már, hogy itt mindenki téged ugrál körbe 3dn HSZ után...
    Egyébként meg segítettek a többiek, ebben a HSZ-ben: #9297, meg is köszönted..
  • JoeDestroy
    #9323
    Nekem Logi Force 3D Pro van. Kifejezetten propelleres (ROF IL2 FS9) szimekhez használom. Minden rendben van vele, és a visszacsatolás is jól működik mindegyikben. (A jetekhez TM Cougar van, de azzal izmos lenne birkózni :) betyár kemény központrugója van gyárilag. )
  • LeonSilver
    #9322
    Ha nem tetszik ne olvasd.Kicsit el vagy borulva.Nem gondolod?Joyt meg olyant vegyél amilyent akarsz.
    Nekem x52 van előtte meg MS FFB pro volt.Ennyi.
  • kmarkdev
    #9321
    Ez valószínűleg azért van, mert senki nem használ Logitech Force 3D pro-t. Nekem egy Extreme 3D Pro van FF nélkül, én elégedett vagyok vele.
  • Maci23
    #9320
    Miért van az hogy az ember segítséget kér hozzáértő emberektől és azért nem kap választ mert már unalomig olvassa a játékszabály kontra ki olvassa,és ki legyen a szerveren vitát!Egy ilyen dologra ennyi energiát fektetni... szerintem felesleges,de remélem nem ez fog itt menni még 4o ldalon keresztül!

    Üdv mindenkinek!
  • Gascan #9319
    Igen.. Warn van ban elott?
  • Sanyo
    #9318
    Pár nap után leveszem róla a bant, ha ez mindenkit megnyugtat. :) Mindenhol vannak szerverszabályok, valahol mindent szabad, valahol semmit sem. A mienk valahol a kettő között van. Mindenkinek az az érdeke, hogy népszerű legyen a szerver, de ehhez az is kell, hogy mindenki jól érezze magát. Ha egy barom mindenkit lelövöldöz felszállás előtt/alatt, ott csak egyvalaki szórakozik. A másik pedig kilép és keres egy jobb szervert.
  • Gascan #9317
    Leon, én valami ilyenről beszélek ... Creative Common license - mivel ez egy lincenc szerződés, ennek ellenére viszonylag egyszerű a nyelvezete, - természetesen ennek megvan a jogi változata is, mégis egyszerűen érthető, átlátható, megtudod belőle, hogy mit szabad és mit nem.... tehát amikor egyszerűsitésről beszélek, mindig valami ilyenre gondolok ...

    ... a gond az, hogy más oldalról közelitjük meg a kérdést... én inkább azt próbálnám elérni, hogy sokan szeressenek a magyar szerón játszani

    Creative Commons
  • Her Laca
    #9316
    Fél egy liter szílvórium.

    Ha megittad kellően lelassulnak a mozdulataid és nem lesz olyan érzékeny a joy a kezedben.
  • Papa01 #9315
    Én is Leon-nal érdek egyet, vegye a fáradságot, másrészt, ha jól emlékszem, szóltatok neki, hogy hogy ne tegye, mégis folytatta...
    Ezek után, miről beszélünk?

    De természetesen ez csak egy vélemény közülünk!
    Gascan, nem forgatom ki a szavaidat, nekem így jöttek le, persze nem veszekedni akarok, csak a post-odra reagáltam. És abban is Leon-nal értek egyet hogy bármikor gyere repülni, mert jó légiharcolni, beszélgetni veled, egyszerűen nem esett jól amit írtál... :(
  • LeonSilver
    #9314
    De figyelj ide.Ez a szerver elsősorban a mi szórakozásunkra, kikapcsolódásunkra készült.A szabályokat mi, közösen hoztuk meg.Tényleg ne haragudj meg érte de kurvára leszarom, hogy valami fasztarisznya lusta elolvasni a szabályzatot.Nem titkos, nem az van, hogy nincs is csak valami homályos, közszájon terjedő akármi.
    Van, a szerver indulásánál el lehet olvasni.Ha nem teszi meg és nem tartja be a benne foglaltakat akkor egyszerűen nincs miről beszélni.

    Nem arról van szó, hogy aki nem fizet majd esetleg érte az nem játszhat vagy mittudom én.Semmi ilyenről nincs szó, Téged meg egyébként is szívesen látunk lévén tagja vagy a kis közösségnek.De tényleg engedtessék meg, hogy a szabály alapján megválogassuk, hogy kivel szeretnénk játszani és kivel nem.A lentebb említett fasztalicska az utóbbiak közé tartozik.Ha azt akarja csinálni amit csinált menjen a coca szerverre és csinálja ott.
  • Gascan #9313
    igen, én is pont ezt mondom....
  • Gascan #9312
    Én sem azt mondtam, hogy ne válogassátok meg.. hanem csak azt, hogy legalább egy figyelmeztetés legyen, mielőtt bannolnátok valakit.. habár mondjuk a bannal se értek teljes mértékig egyet.. legalábbis ha tovább tart 1-2 hétnél.. viszont ha már többször is előfordul, akkor lehet hosszabb is
  • sakkay
    #9311
    Bár a konkrét ügy kirobbantása velem meg Zair.val történt, mégis az engedékenyebb vonallal értek egyet. Bár igaz én sem tettem semmit az oldal érdekében, mégis talán egy figyelmeztetést megérne a dolog. Talán ebben is lehetnének mások a magyarok. Nehogy már úgy jöjjön le a gyökérnek , hogy túl jó volt...lehet még tényleg nem repült ilyen keretek között.
  • Gascan #9310
    nem kell Papa kiforgatni a szavaim.. a szerver nekem is tetszik, szabályokkal is egyet értek.. - viszont a megfogalmazás hosszúra sikeredett, ami abban mutatkozik meg, hogy sokan nem olvassák el ezért nem volt értelme munkát belefektetni - soha nem vontam kétségbe, hogy a szerver és a hozzájárulók munkája a legjobb minőségű

    ennek ellenére, úgy gondolom, hogy mindent egy ember nem tudhat.. még ha nem is én fizetek érte, talán gondolatban hozzá tudok járulni - és szeretnék is - hogy közkedveltebb legyen..
  • Gascan #9309
    a tűrhetőent Papa arra értettem, hogy mivel gagyi a netem, ennek ellenére játszható volt nálam :) az a bajom, hogy nem stabil a ping..
  • DonZorro
    #9308
    Helló Srácok! Tud valaki linkelni egy király JOY beállítást? Nagyon billeg a gép, túl érzékeny a JOY. Szívesen vennék egy kis segítséget...
  • Papa01 #9307
    Erre a hozzászólásra gondoltam.
  • Papa01 #9306
  • Papa01 #9305
    Megfogadtam, hogy a nyaralás alatt nem netezem, de ez a megjegyzésed nekem sok volt..
    Tudod, ez a "felesleges rizsa szöveg", ahogyan Te titulálod, elég sok ember munkája volt, némi tiszteletet mutathatnál ez ügyben.
    Bár EZ a HSZ-ed is elgondolkodtatott... "tűrhetően". Már bocs, TE mit tettél, a közös repülésekért? Semmit.. és mégis foghegyről "tűrhetően"-ezel...

    Igen is bannolják ki ezt kis fingfogót, ha nem veszi a fáradságot, hol elolvassa a szabályokat.
  • LeonSilver
    #9304
    Biztos Te is ismered az unalomig idézgetett szöveget miszerint " a törvény ( jelen esetben szabály ) nem ismerete nem mentesít a felelősségre vonás alól ".Az, hogy szarik elolvasni mégis mit gondolsz ki a faszt érdekel?Egyébként pedig ha kell akkor majd mi fogunk fizetni a szerverért Sanyonak.Engedtessék meg, hogy megválogassuk kikkel akarunk találkozni rajta.Ennyi.
  • Gascan #9303
    Leon, szerintem ez felesleges rizsa szoveg... lefogadom hogy a jatekosok 97 szazaleka nem olvassa el... - az emberek jatszani mennek a szerora, nem szabalyokat tanulmanyozni - amit le lehet irni ket szoval, azt nem kell osszetett mondatokba tenni!
  • Gascan #9302
    lehet elsore nem ugyan arra gondoltam amire te :)
  • Gascan #9301
    angolul attol meg tudhat hogy nem tudja mit jelent a vulching, meg a szotarakba sincs benne... ja bocs, itt megtalaltam azert :) link
  • Maci23
    #9300
    Még valai esetleg?

    Sok képet videót néztem már,azért kérdezek tapasztalatot,a nem egy kategória az az árán is látszik!Most adtam el a 3 hetes x52-t mert nagyon nem tetszett!

    Üdv!
  • Her Laca
    #9299
    A G40 és a force 3D nem egy kategória. Nézz a neten képeket ,rögtön meglátod:D De az X52 sem ,hiába nincs force neki.
  • Fokker
    #9298
    a vulcserket én is rühellem. múltkor a CoCos-on voltam, lőttek is rám szépen amíg beröffentettem a motort. elküldtem őket a k.anyjukba, majd utána olvastam hogy ott lehet. azóta sem jártam sűrűn arrafelé.

    sztem ha többszöri figyelmeztetés után is lő a felszálló gépekre, simán ki lehet bannolni. elvégre ezért van a "ban" funkció. az idióták távoltartására. az nem mentség, hogy nem tud angolul, mert az egész játék angolul van.
  • Maci23
    #9297
    Köszönöm szépen a válaszokat!Amit kinéztem elsőre az a Logitech Force 3D pro!Van valakinek valami tapasztalata ezzel a joy-al?Használ itt valaki ilyet!Mennyivel jobb a G940 mint ez?És mennyivel jobb a Force 3D mint az x52?

    Előre is köszi!