29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #9656
    Jogos.
  • LeonSilver
    #9655
    Nem flegma.Paraszt.
  • Papa01 #9654
    Jó megfigyelő vagy! :)
    Kép: #9613
  • Gascan #9653
    csináld egy ugyan ilyen képet te is hogy össze lehessen hasonlitani
  • Gascan #9652
    nem programozast tanultal? :)
  • Gascan #9651
    szerintem egy felgma kocog :)
  • Papa01 #9650
    Pffff.. jó nagy szar ez az ATI... :((( sokkal szebb ez a Te kártyádon Dummy...
  • DummyBoy
    #9649
    Ez régebbi ... De majd csinálok még párat!

  • Fokker
    #9648
    gépösszerakáshoz még vmi: a fekete kábel mindig a föld. azaz GND névvel szerepel az alaplapon. az alaplapokhoz jár leírás is, azokon szépen lefényképezve rajta van minden.
  • Papa01 #9647
    Köszönöm szépen! :) Így ismeretlenül is add át neki legmélyebb tiszteletemet! Köszönöm! :)
  • Fokker
    #9646
    baromi ismerős a neve, asszem írt régen a Top Gun újságba is. annak idején vettem mint a cukrot, majdnem mindegyik szám meg is van.
  • kmarkdev
    #9645
    Igen ő az a Punka György... :) Még a diplomamunkám anyaggyűjtésekor segített nagyon sokat. Sok képet és ismeretet kaptam tőle, és a közreműködésével készíthettem interjút Simorjay Bandi bácsival a légi felderítésről. Elküldtem neki a "forrást".
  • Papa01 #9644
    DE RÜHELLEM EZT A PALIKOT....
  • Papa01 #9643
    Dummy, megtennéd hogy csinálsz egy képernyőfotót a jó szolgáltatású NV karival milyen a ROF? :)) Köszönöm! :)
  • DummyBoy
    #9642
    Na igen, a szar nvidia kártya drágább, melegebb, többet fogyaszt, de legalább nem recés a ROF :p

    Viccet félretéve: Én is az ár/teljesítmény arány híve vagyok, ebben az Ati jobb, semmi kétség ... Viszont szolgáltatások szempontjából - (ROF shimmering ...) itt most az nvidia a jobb :)

    FFB joy: Én erősen morfondíroztam egy Saitek Evo-n ... De nem az lett :)

    Sajnos külföldi fórumok alapján sem az Evo, sem a logi Force 3D nem a legpontosabb joy, de mint tudjuk, ez lehet nem jelent semmit, sokan használják őket mai napig ...

    MSFFB2 lenne az igazi, de az ritka mint a fehér zorro :(
  • Papa01 #9641
    Oki. :)
  • Papa01 #9640
    Üdv újra itt! :))
    Köszönöm a segítséged! :) Ez az a Pubka György?? :) Ha, igen irigyellek, hogy személyesen ismerheted! :)

    Ez lenne a "forrás".. :)

    Link
  • Gascan #9639
    köszi az infókért
  • LeonSilver
    #9638
    A CPU-nak max egy tartozéka lehet, mégpedig a hűtő.Az is csak akkor ha dobozos volt a proci és ha úgy egyeztetek meg, hogy adod a hűtőt is.
  • Sanyo
    #9637
    Leállítom a szervert arra az időre, amíg rádugok egy fogyasztásmérőt. Néhány perc és újra elérhető lesz.
  • kmarkdev
    #9636
    Na, magneto ügyben most hívtam Punka Gyuri barátomat, szerinte a switch a gyújtómágnes-kapcsoló, és egyszerre 1 + 2 van bekapcsolva. A magneto starter ügyben szüksége lenne a szövegkörnyezetre, tehát Papa, légyszi másold be az előtte és utána lévő pár mondatot, és szívesen lefordítja nekünk. Ez elvileg egy indítómágnes, amellyel az indításhoz szükséges nagyfeszültséget generálják a gyújtógyertyákhoz, de ez az I.Vh gépein nem volt igazán elterjedt...
  • kmarkdev
    #9635
    Igaz, kicsit eltűntem, sok volt a dolgom a héten, de hétfőtől újra jövök. Sajna a januárban vásárolt Joy-om rakoncátlankodik, az oldalkormány vezérlése pontatlan lett, így pl. DrI-gyel nem is tudok repülni, és a többi gép esetén is romlott a teljesítményem. Ha a találati %-ot veszem alapul, február-márciusban kb 35-39%-kal lőttem, mostanában csak 25-28% ez az érték. Nem tudom, mitévő legyek, ha beadom a boltba, ahol vettem, legalább 2 hétig nem lesz mivel repülni. Apropó: tud valaki olyan botkormányt, ami FF-es, de nincs hozzá külön gázkar, bizonyítottan tartós, lehet kapni, és passzol hozzá a Saitek pedál?
  • kmarkdev
    #9634
    A korai repülőgépeknél is volt biztonsági többszörözés, ezért 2 gyújtómágnest szereltek a gépekbe, de általában egyszerre csak 1 üzemelt. A switch a gyújtómágnes-választó kapcsoló. A starter csak a mágneses indító/generátor lehet.
  • Gascan #9633
    az alaplap hátoldalán van az a vacak, amivel a CPU hűtő oda van fogatva.. -mivel a CPU meg az alaplap is más személynek megy- ezért érdeklene, hogy az a CPU vagy az alaplap tartozéka?
  • LeonSilver
    #9632
    piros-fehér-zöld-feket, piros-sárga-zöld-fekete
    Ilyen vagy ehhez nagyon hasonló színkódokkal van a ház kivezetése.A sorrend ez ha ezek a színek vannak.

    Csak az USB-nél kell vigyázni mert ha rosszul kötöd be akkor szevasz alaplap.Amit esetleg adnak hozzá USB kivezetést azt nem tudod máshogy rádugni csak jól.
    A ledeket vagy a resetet ha fordítva kötöd be nincs gáz ( reset működik, ledek meg egyszerűen nem világítanak ).
  • Gascan #9631
    ja igen.. és azt akartam mondani, hogy még jó lenne egyet repülni mielőtt szétszedem a gépet
  • Gascan #9630
    ma fogom szétszedni a gépem, holnap adom el az alkatrészeket... már megvannak a vevők is... az új cucc valszeg holnap vagy holnap után jön

    egyébként a gépösszerakós témával kapcsolatban, a youtubeon egy csomó vidi van ami megmutatja hogy kell összerakni a gépeket.. azokból is sokat lehet tanulni... mondjuk én csak amiatt aggódok, hogy az USB kábelokat, meg a power reset gomb, ledek jól legyenek ...

    .. ramokat, videokártyát már csináltam korábban is

  • Papa01 #9629
    Elsőként én is így gondoltam, de így lehet nem tudja megragadni erőből a botot.. Hogy tud "verekedni" a géppel?
  • Gascan #9628
    én ezt kapásból kiszúrtam.. szerintem jó helyen van.. nem kell nyúlkálni másmerre legalább a pilótának és koncentrálhat fontosab dolgokra
  • Papa01 #9627
    Jahh, mint a motor kerékpárokon!! :))
  • LeonSilver
    #9626
    A boton a bal oldali szarv.
  • brendon566
    #9625
    Most néztem, de nem lelem sehol O.o
  • Papa01 #9624
    Köszönöm szépen a válaszokat! :)
    Az egyik nem lehet esetleg "gyújtás kapcsoló"? (Bocsi, ha ez baromság.. :) )
    Találós kérdés...
    Ki tudja, hol van a Pfalz IIIa-n a gázkar? :) Én hatalmasat röhögtem, amikor észrevettem...
  • Fokker
    #9623
    szószerint mágneses kapcsoló lenne, sztem ezek a motor indításához kellenek. ha megnézed, bizonyos gépeken látszik, hogy motorindításkor elforrdul pár kapcsoló, majd ezután röffen be a motor. én arra tippelek, hogy ilyenkor ezeket a kapcsolókat kapcsolgatja a pilóta. úgy látom, hogy a motorosok is ilyeneket használnak, de majd Márkó megmondja a tutit.
  • Gascan #9622
    én pl. azért nem szeretem az nvidiát mert kb 60-70 százalékos piaci részesedése van, és ez miatt a kártyái sokkal drágábbak holott teljesitményben nem adnak többet....

    ...ATi kártyák meg olcsóbbak, ár érték arányban jobbak, meg amúgy is ... szebb a piros szin mint a zöld :)
  • Gascan #9621
    ehhez nekem is csatlakoznom kell :) :)
  • Gascan #9620
    Elektromágneses gyújtó, kapcsoló? A magnet az mágnest jelent..
  • Papa01 #9619
    Urak, Ti hogyan fordítanátok le a következő motorindítással kapcsolatos kapcsolókat? (ROF-os.)
    -Magneto Starter
    -Magneto Switch

    Milyen indító,illetve kapcsoló?

    Köszönöm a válaszokat! :)
    Papa
  • Papa01 #9618
  • LeonSilver
    #9617
    Nekem nincs semmi bajom az nvidiával sem az intellel sem semmi mással.A szar nvidia csak Dummynak szólt ;)