29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Sanyo
    #9777
    Nekem tovább tartott rájönni, hogy miért fáradok el annyira egy óra repülés után. :) Az FFB-vel birkózni lehet, de nem érdemes. Az erőt lejjebb véve az életem is könnyebbé vállt. A pedálokat először maxierősre tekertem, de aztán rájöttem, hogy akkor nem tudok olyan finomakat lépni, mert mindig túltapostam, hogy kimozduljon végre. A Simped vario pro usb után még mindig szokatlan, de már egyre kevésbé.
  • DummyBoy
    #9776
    Üdv Urak!

    Déj Van: Nagyon kvik és nagyon mini rivjú:

    Előre bocsájtom, hogy Ő az első FFB-s cucc, amit kipróbáltam, szóval lehet triviális dolgoknak fogok nagyon örülni :)

    Tegnap volt a D-déj ... Megjött a G940 ... Volt vele egy kis Zalán futása, ugyanis direkt felhívtam a UPS-t, hogy a cuccot ugyan a munkahelyemre rendeltem, de BE NE VIGYÉK, hívjonak fel ha ideértek vele, majd átveszem ... Ok, megértették, 11 és dél között ér majd ide ... Délig nem hívtak, gondoltam ránézek a követésre ... KISZÁLLíTVA ... fasza ...

    Hogy ez miért is gond? Mert a belső raktárból csomaggal kisétálni annyira egyszerű, mint egy banki pénztárosnak beugrani a trezorba, hogy "Hé srácok, bent hagytam egy kis pénzt, összeszedem és már megyek is ..."

    Hála istennek megoldódott a gond, szóval este jöhetett is a beiktatási ceremónia :

    Unboxing: Na az X52 sem pici cucc ... De ez qrva nagy ... a Joy és a Throttle talapzata majd másfélszer akkora ... Ebben az a szép, hogy az X52 is éppen hogy elfért az asztalomon ... De végülis mákom lett, pont elfért :)

    Pedál: Na ez kb 5 centivel keskenyebb mint a Saitek, és tényleg kevesebbet mozog, viszont kényelmes és precíz ... meg is lepődtem rajta ... Ettől féltem a legjobban ... De semmi gond a pedállal :) Sőőt: A pedál kialakítása olyan, hogy hiába fekszik be elé a kutya, nem akadályozza a mozgást, ergo nem tudka bojkottálni a repülésemet :) Ezek a Logiteches fiúk mindenre gondoltak :) A pedált keménységét nem lehet olyan erősre állítani mint a Saitek-ét, de én azt is majdnem a leggyengébben használtam, szóval ez nem gond nekem :)

    Ami nem tetszik - a kábeldzsungel - ezzel valamit kezdenem kell még ...
    Valamint még egy gond ... Az X52-nek állítható a kéztartója ... ennek meg nem ... nekem meg kicsi a kezem ... Szóval a felső sort nem érem el rendesen ... fel kell kicsit emelnem a kezem ... később majd kiderül mennyire nagy gond is ez ... Valamint a throttle "keménységét" vagy mit ha nehézre állítom, akkor van egy kis hangja ... Belőttem magamnak, ott semmi hang, szóval a probléma megoldódott ...

    Akkor töltsünk le hozzá drivert és góóóóóó ... ménemménanet?
    Hmmm ... nincs internet ... Fél óra szarakodás a géppel (Közben a drivert leszedtem a telefonommal ...) erre kiderült hogy örülhetek, mert nálam csak a net nem megy ... a városban viszont áramszünet is van! (Ezért nem ment a net ...)

    Driver fentvan, megjött a net is, akkor Profiler ... Kalibráljunk ... ez is megvan ... első 2 meglepi: A trimmerek és a potik nem sima fordulok egyet oszt jóvan potik, hanem olyan 180+°-ot tudnak forogni ... Ez meglepő volt ...
    Meg tényleg ráférne a trimmerekre a detent középre, de annyi baj legyen ... majd megszokom ...

    Apropó detent ... a thorttle Afterburner detent-je hála istennek annyira nem észrevehető és zavaró mint az X52-é volt, szóval nem olyan idegesítő, ezt is megszokom majd :)

    Kellemes csalódás ... Van komplett DCS és FC profil, ami jó, mert nem kell begépelgetnem :) Csak testre kell szabnom ... Viszont ezek nem tököltek, az ÖSSZES BS billenytűkombinációt beleírták a profilba (Aki látta már, az tudja mire gondolok ...) ... Azt hittem a szemöldököm befonom amíg legörgettem a Trimmer-ig ... (Persze ha megnyomom a T betűt a listában akkor azonnal odaugrik, szóval ezt 10 billentyű után kitapasztaltam ...)

    Itt meg is untam a DCS-es profiloztást: Óriási negatívum: A Profiler nem megy a joy nélkül ... Rég kész lenne a profilom, de így csak otthon, repülőidőben tudok vele bohóckodni :(

    Legyen inkább ROF - Na a ROF és a maga irgalmatlan bonyolult billenytűkiosztása megvolt 10 perc alatt, be a Tevébe és induljon a banzáj ...

    Hmmm ... nem megy a joy ... ménemmén? Egy minimális mozgás volt és kész ... sehova tovább ... itt kezdtem ronyózni ... WTF ... Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve elkezdtem erőltetni a dolgot ... És voliá ... Működik az ... Csak gyenge vagyok ... Gyorsan menü - FFB erőt levenni 1-ről 0.3-ra ... És mindjárt működött is a dolog ... Van benne bika rendesen :)

    Ez kész ... Nagyon kemény ... szoknom kell még, és a finomhangolás biztos sokáig fog tartani ... Az első meglepetés az volt, hogy míg a pitch könnyen járt, a csűréshez kellett egy kis erő ... Sőt ... helyzettől függően változik ...
    Nyomjuk neki ... Berántom, erre elkezd picit remegni a joy, ahogy húzom egyre jobban ... visszaengedem, hopp - 1 dugót elkerültünk ... Jó lesz ez :)

    Már most qrva nagy feeling, hogy azonnal tudom mikor kopik a sebesség, vagy előre tudom hogy dugó lesz, mi lesz akkor ha sikerül belőnöm majd :)

    Akkor ugorjunk át egy Alba-ba ... Azzal is teljesen más élmény volt ... ott nem kellett a dugótól tartani, viszont a mindig jelezte ha túlhúztam vagy ilyesmi, szépeket fordulóztam vele :)

    Az már csak hab a tortán hogy lövéskor szépen megremeg az egész :) (Nesze neked precíz célzás ...)

    Apropó lövés: Megint egy negatívum - remélem sikerül majd megszokni - a Trigger-nek lényegesen nagyobb útja van a tényleges kapcsolás előtt, mint az X52-nek volt ... egy csomószor volt az hogy mire elérte a kapcsolást, addigra késő volt ... Ezt meg kell szoknom, Az X52 majdnemhogy azonnal kapcsolt ...

    Jöjjön a SeVa :) Itt jött a meglepi, ugyanis a joy szépen előre mozdul, és majdhogy elengedett joy-al lehet egyenesen repülni a SeVa-val :) (Ettől még béna vagyok vele ... De király :) )

    Minden gépnél máshogy jöttek az erők, szóval ROF alatt hihetetlen módon meg voltam elégedve vele :)

    Vége az első résznek :)
  • kmarkdev
    #9775
    Nos, Urak, én is megtapasztaltam a Logi ügyfélszolgálatát. X3D Pro-m oldalkormány-vezérlése lett lötyögős, hibát csak deadzone-okkal lehetett tompítani. Garanciaidő alatt hiba? Ne mááá, az előző modell 3 évig hibátlan volt. Felhívtam az ÜfSz-ot, megbeszéltük a problémát, kértek fényképeket a gar.levélről, számláról, meg a joy-ról. Ezután abban maradtunk, hogy csalódtam a modellben, és nem szeretnék ilyent még egyszer, de szívesen kipróbálnám helyette a FF-es változatot. Már úton van az új örömrudim, ráadásul a következő vásárlásomból kaptam 10%-os kedvezményt is. Le a kalappal előttük, tényleg megtesznek mindent a márka jó híréért, és a vásárlóik elégedettségéért. 5 pont az 5-ből.
  • LeonSilver
    #9774
    Csak abban, hogy a 4GB RAModat rendesen kezeli.Ugyan is a 32 bites képtelen rá.
  • Gascan #9773
    miben lenne más, ha 64 bites Win 7-em lenne?
  • Gascan #9772
    Most kaptam 32bites Win 7-et... szerintetek nekem ez elég lesz az alábbi konfighoz?
  • Solt
    #9771
    ACE mod kedvcsináló

    HUNTIR

    Tempi (tpM91) összes videóját érdemes megnézni, ha érdekel az ArmA2 ;)

    Task sem jó... :) Abban a pillanatban ahogy megszűnik a terhelés, rengeteget esik a hőmérséklet. Szedd le a furmark ( szőrös fánk ) nevezetű kis programot, és azzal izzaszd meg a vga-t... ott minden kiderül! :D
  • Papa01 #9770
    Háát inkább kóklerkedem, de tetszik.. :))
    @ Solt: Task-ot váltottam, úgysem jó? :)
  • Solt
    #9769
    Ha az ilyen stílusú alatt az ArmA-t érted, akkor igeeeeeeeeeeeeeeeen! :D

    A vga melegedést meg így nem tudod nézni, mert mire kilépsz, már sokat hűl. Én azt javaslom, hogy a komolyabb játékokhoz készíts profilt, ahol beállítod fixre a ventit, hogy állandóan azon az értéken pörögjön. Nálam a ROF alatt pl fixen 45%... ez még nem hangos, de kellőképpen hűti is. Az automata ventiszabályzás nem biztos, hogy jó ötlet ilyen melegben!

    Mindenesetre állítsd fixen 75%-ra, és játssz úgy vele jó sokat... ha így nem jön elő a hiba, akkor a melegedés a gondja...
  • Gascan #9768
    na ... nem is tudtam hogy armázol is... lehet olyat is összehozhatnánk ... én is nagy arma fan vagyok... már csak az arrowheadet várom
  • Papa01 #9767
    Jaja. Mindjárt megnézem Arma2 alatt is.
    Gondoltam talán porcicás a venti, de ilyen hőfokokkal az se baj.. :)
    Lehet a driver-buzult be.

    @ Urak : Ti szeretitek az ilyen stílusú játékokat?
  • Gascan #9766
    az nem sok pedig ... 80 felett kéne aggódni
  • Papa01 #9765
    Köszi a választ! :)

    Tudjatok az az érdekes, hogy terhelés alatt is nézem a hőfokokat...
    GPU dióda (DispIO) 58 °C (136 °F)
    GPU dióda (MemIO) 65 °C (149 °F)
    GPU dióda (árnyaló) 60 °C (140 °F)

    Nem is pörög fel a venti.. :) Bezzeg a Rofocska alatt, csak úgy süvít.. :)
  • Fokker
    #9764
    ha lehet szoftverből állítani, állítsd a VGA hűtőt 100%-ra.
  • Papa01 #9763
    Remélem.. Tudtok valamit, hogyan lehetne hűteni ezt a vackot? :)
  • Gascan #9762
    a meleg lehet ok szerintem is
  • Papa01 #9761
    Most nézem Evereste-el..
    Nem fut semmi, ilyen hőfokaim vannak:
    GPU dióda (DispIO) 57 °C (135 °F)
    GPU dióda (MemIO) 64 °C (147 °F)
    GPU dióda (árnyaló) 58 °C (136 °F)

    Ez sztem nem vészes... ja a vga egy 4890-es.
  • Papa01 #9760
    Köszi a választ.
    :(( Basszus, ez azt jelenti megmakkant a vga? Más játékoknál nincs ilyen.
    Mondjuk ebben a szar fekvésű 8. emeleti panelban tényleg baromi meleg van.. de levettem az oldal lapot.

    Nem nincs húzva, csak a cpu.
  • Solt
    #9759
    Hibázik a vga ram... meleg van szerintem! Húzva nincs ugye?
  • Papa01 #9758


    Uploaded with ImageShack.us
  • Papa01 #9757
    OFF:

    Urak, játszottam a C&C TW játékkal, délelőtt még ok volt.. most meg ilyen. Szétb*sz az ideg,



    Uploaded with ImageShack.us

    /ON
  • DummyBoy
    #9756
    Nálam a teletelepített Win7 drive olyan 19 GB ... De nekem ki vannak kapcsolva olyanok hogy Hiberfile.sys valamint a SWAP is másik meghajtón van ...

    Régen nekem is 20GB volt a rendszer meghajtó, elvileg elég lehet ...
  • Papa01 #9755
    Oké, Zair! :)
    Amikor gondolod szólj, és beszélünk! :)
  • Gascan #9754
    esetleg azt még lehetne csinálni, ha lehet.. hogy leformátozom a C-t és feltelepitem a D-re a Win-7et
  • Gascan #9753
    hát ez nagy pech... mivel a Win XP normális állapotban már el sem indul :)
  • LeonSilver
    #9752
    Annál egy kicsit nagyobb partíció kell neki fater.12-13Giga maga a winfos mappa nem túl régi telepítés után.Egy olyan 30-40G elég lesz.
    Ha át kell méretezni a partíciót és nem szeretnéd a másikat piszkálni használj olyan szoftvert ami on-the-fly megcsinálja.Kicsit várni kell vele amíg dolgozik de csak ennyi a hátránya.
  • Gascan #9751
    na.. összeszereltem a gépet.. eddig megy is rendesen.. viszont az xp kék halállal kifagy.. ezt már korábban is csinálta, egy internet szerelő egyszer valamit pár hónapja megbuherált és azóta amikor gondolt egyet nem kapcsolt fel hanem kék halál... 2-3 reset után már ment.. aztán részben újra betöltött és néha újra kifagyott

    úgyhogy nem csodálkozom ezen... most azt kéne, hogy fel kéne instalálni az új Win 7-et...

    Ezzel kapcsolatban szeretném azt kérdezni, hogy egy Win 7-nek mekkora tárhely kell?

    A következőképpen van felosztva a HDDm... C 20gb - a Win XP-nek volt ez a hely... D - 230gb ... ide megy minden, ami nem Win...

    Szerintetek elég a 20gb a 7-esnek? Nem szeretném formátozni a D meghajtót, azért hogy átcsoportositsak még tárhelyet ha nem muszáj.
  • Zair #9750
    Ha végre Zair is össze szedi magát...:-))))
    Ne haragudj, de annyira nem volt időm ezzel foglalkozni, pedig tudom, hogy beszéltünk róla. Megígérem nemsokára kimászok a trutyiból, és írni fogok!
  • Papa01 #9749
    Köszi szépen! :) Nemsokára elkezdek csinálni egy "Híres pilóták" szekciót.
  • LeonSilver
    #9748
    Hááát asztat én nemtudhatom ;) De mondom Neked, amikor még papír volt védelem gyanánt volt aki rajtahagyta és hozta vissza, hogy melegszik a gép :D Persze ezt a műanyagot nehezebb lenne "véletlenül" rajtafelejteni de láttam én már karón bizbaszt.
  • Gascan #9747
    holnap elküldöm az asszonyt a csavarokért meg a menetért... lehet ő kap ingyen is :) aztán hazajövök munkából és meglássuk mi lesz :)
  • Gascan #9746
    jah oké... asszem ennyire hülye azért nem vagyok :D
  • LeonSilver
    #9745
    Ez itt egy régi borda.Az alján még látszik a hővezető paszta, bal oldalon meg az a műanyag szar ami védi a pasztát a borda felszerelése előtt.

  • LeonSilver
    #9744
    Azt le ne szedd.AZ a hővezető paszta!
  • Gascan #9743
    ilyen szürke CPU méretű szilikonos egy-két miliméter vékony izé volt a hűtőborda alján.. de sehova nem volt irva hogy azt le kellene szedni .... nem jó ám ilyenkor viccelődni :D
  • LeonSilver
    #9742
    Ha borda alján van egy műanyag szar ami védi a rákent taknyot.De csak poénból írtam ( bár láttam már olyant, hogy a papírt rajtahagyta a paraszt amikor még azzal volt védve a takony ).

    A csavar meg a ház tartozéka, megkellett volna kérdezned előtte.
    Ha bemész egy számtek boltba, akkor ha fasza gyerekek kapsz egy marékkal ingyen ( nálunk ez a szokás, bár téged ez nem vigasztal ).Ha fasztalicskák akkor pénzé'.
  • sakkay
    #9741
  • Gascan #9740
    ne idegelj.. milyen műanyag szart? :) már összeraktam... viszont nem tudom becsavarozni a gépbe, mert a csavarokat eladtam az alaplappal, mivel azt hittem azt kapok a deszkához.. nem igy történt :)
  • LeonSilver
    #9739
    1.Igen
    2.Nem
    Szívesen
  • sakkay
    #9738
    Két kérdésem lenne az evo force-ról.
    1.Nagyon meleg, 1 óra játék után.(vagy ez normális?)
    2.Ti amikor még ilyet használtatok, kihúztátok az adaptert ha nem használtátok?
    Köszi, ja és amúgy tényleg nagyon jó.