29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Gascan #9817
    a dácia legalább kultusz autó :) egyik mai autó sem érhet fel hozzá :D
  • Papa01 #9816
    Tetszett ez a "Dácia-korszak" ...
    De én (és gondolom Te is) eléggé elkeserítőnek tartom, ha ez így van... sajnos igazán magamévá sem tudom tenni...
    De egyébként igaz. Minden szart lenyomnak a torkunkon.
  • Solt
    #9815
    Értem én, valahol én is így vagyok vele, de sajnos megint kezdünk a dácia korszakba visszatérni... ha veszel valamit, akkor azt otthon szét kell szedni, újra össze kell rakni, hogy működjön is rendesen... az évek folyamán pedig szakemberré kell képezned magad adott témában, ha a drága pénzen megvett akármidet használni is akarod... :D

    Az a drasztikus véleményem, hogy erről mi vásárlók tehetünk... annyira igénytelenek lettünk átlagban az évek folyamán, hogy a gyártóknak már bármilyen szart van pofájuk eladni "kész termék" néven, mi meg futunk és megvesszük... :(
  • Papa01 #9814
    Nem, persze, hogy nem hiszem azt.. :) Csak baromira zavar, hogy anno megvettem egy kártyát 60k körül és görcsölni kell a diver-ekkel. Ha Solt mester nem adja az ötletet, akkor a megvásárolt játékoknak max. a dobozát nézhetném...
    Engem nem zavar, ha elavultabb, melegebb. netán csúnyább a képe.. csak ha felteszek egy játékot az menjen. Pont. :) Én már öreg vagyok a variákhoz, nincs kedvem maszatolni. :))
    És korábban a 8800GTS-el ilyen gondom nem volt. Csak ennyi a dilemmám.
    Persz,e lehet, hogy csalódnék, de most így érzem.
  • Gascan #9813
    elhiszem természetesen, sőt tudom is :) ... azért megkérdeztem, hátha egyszerűbb lenne a rátelepítésel, de ezek szerint nem
  • LeonSilver
    #9812
    A vistát elméletileg lehet szerintem viszont ami biztos, hogy sokáig (többóra!, extrém körülmények között ( sok adat, low end gép)21óra!) tart.

    Az utóbbit még sohasem próbáltam, elméletileg elképzelhető, hogy lehet.
    Próbáld meg rátelepíteni a 32bitesre.A programokat nem kell újra rakni de a drivereket igen.Mondjuk ebből adódhatnak problémák a rátelepítésnél.

    Nem megoldható egy tiszta w7 64 install?Hidd el, ez a legjobb megoldás.
  • Gascan #9811
    Ugye a Win Vistát lehet upgradelni Win 7-re... Szerintetek a Win 7 32 bitet is lehet upgradelni Win 7 64 bitre? Ha igen, akkor ilyen upgrade során újra instaláhatom fel a drivereket, egyéb programokat?

  • LeonSilver
    #9810
    Óóóó Papa, azt hiszed a nv-nek nincsenek szar dolgai?Hallottál például nem olyan régen az nv driverről ami szétbaszta a kártyát mert a venti nem kezdett hűteni amikor kellett volna?Most ha nv-d lett volna és meghótt volna a kártyád az említett probléma miatt, akkor az lenne a sokk?! :)

    Ahogy Solt kolléga is írja, a helyzet csak akkor változna lényegesen ha 2-3 gyártó még belépne a játékosok piacára ( pölö s3,matrox).Amig két gyártó van és ezek csak azzal foglalkoznak, hogy egymást szopassák addig csak mi, vásárlók baszunk rá.
  • Solt
    #9809
    Amiben tudok, nagyon szívesen bármikor! :)
  • Papa01 #9808
    Oki, köszi szépen még egyszer a segítséged!
  • Solt
    #9807
    No örülök, hogy sikerült! :)

    Azért ne hozz elhamarkodott döntést... egyik gyártó vga-ja sem tökéletes... jól jönne valami harmadik óriás, aki miatt újra lenne konkurencia harc... :)

    Sajna nem tudom a reklamációs topik címét! :) Én PH-n szoktam követni a kakliszt topikban a fejleményeket, mert ott van egy srác, aki nagyon képben van... asszem abu95, vagy valami ilyesmi a neve... :)
  • Papa01 #9806
    Mármint az említett játékok grafjának szétesése. :)
  • DummyBoy
    #9805
    Pontosabban Mindenkinek köszi :)
  • Papa01 #9804
    Ez most nekem + a ROF-os cérnametélt sok volt.. :)
  • DummyBoy
    #9803
    Minden VGA-hoz lehet találni szarakodó játékot manapság ...

    @Fokker - Solt: köszi :)
  • Papa01 #9802
    Még nagyon régen volt egyszer egy nv karim.. egy 9800-as... szép volt jó volt, de már ott is várni kellett az új driver-re, mert az aktuális alatt xy játék nem működött rendesen... :)
  • Fokker
    #9801
    Dummy, granula a joyhoz! remélem jó sokáig leled majd benne örömöd. azt hiszem, ha lerohad alólam az X3D, beruházok majd egy FF-es joyra, de az saitek lesz. addig is elvagyok, az viszont igaz, ahogy Márkó írta, a Twist tengely nekem is kezd kopni.
  • Gascan #9800
    majd ha tobb embernek lesz ATI mint nvidia akkor majd lesz :)
  • Papa01 #9799

    Solt, igazad volt, a 10.6-os driver okozta a problémát!! Köszönöm a tippet! Az 10.5-ös alatt szuper mindkét játék. Köszönöm a tippedet! :)

    Nem tudod esetleg, hol lehet szólni, hogy a követkző driver-ben ezt javítsák?

    Bár úgy érzem, többet ATI karit nem veszek... Nvidia alatt soha nem volt ilyen gondom...
  • Solt
    #9798
    A 64 bites ehhez a géphez alap! ;)
  • Gascan #9797
    udvozlok mindenkit az uj szamitogeprol... mar mukodik :D

    talan meg egy 64bites Win 7-kene meg egy jo kis net kapcsolat, de a lenyeg hogy mar ma is tudok repulni :D
  • Solt
    #9796
    Ha nem nagyon zavaró, akkor kivárom a garancia végét... hátha a következőkben ezt orvosolják. Ha nem, akkor kicseréltetem... addig amíg nem lesz jó...
  • DummyBoy
    #9795
    Ezt én sem várom ... Állítólag Csüntao hibája (Összeszerelés ...), van rá megoldás, de sajna szét kell hozzá szedni, és azzal ugrik a gari :(
  • Solt
    #9794
    A legutolsót... nem tudom fejből mikor adtál ki... :S ( most laptopról nyomom! :) )

    A venti szabályzást pedig érdemes lenne megpróbálni... tedd legalább 75%-ra, és játssz úgy...
  • Papa01 #9793
    Köszi a választ! :)
    Az az érdekes, hogy felraktam a kiegészítő lemezét a Kane haragját és azzal is pont ez a szitu... az első install után tökéletes, de ha kilépek és újra elindítom.. baj van...
    A ventit hagytam auto-n.
    Az ATI driver pedig a legújabb.
    Driectx-ből Te melyik verzióz használod?
  • Solt
    #9792
    @Papa: Dobd át a számod, és este felhívlak, mert ebből nem lesz TS... valószínűleg dolgozni fogok... :S

    Ha fánk alatt nem hibázik, és játékok közt is csak azzal a bigyóval, akkor szerintem nem a vga-val van a gáz... ATI nagyon rágyúrt a kakalisztre, egyre jobbak a driverek még a 4xxx szériához is. Szerintem nézz be a játék topikjába, hátha másnál is ilyen... ha sokaknál gáz van, a következő driverben tuti javítják... Ha meg egyedi a probléma, akkor válts drivert, vagy frissíts directx-t... hátha.

    Egyébként a fánk futása közben manuális volt a venti vezérlés, vagy hagytad auto-n?

    @Dummy: Gratulálok, remélem sok örömöd lesz benne. Nekem sajnos úgy néz ki kijött egy hiba ami eddig vagy nem volt, vagy nem vettem észre... a gázkaron a kis tekerők behülyülnek egy picit, ha mozgatom a gázkart! :( IL-2 alatt vettem észre mikor fókába ültem... az egyik kis tekerő nekem a mixture, és amikor a gázkart mozdítottam, elment a mixture érték is... :((

    Nem emlékszem, hogy az előző driverel ezt csinálta volna... asszem, ha lesz egy kis időm visszarakom és kipróbálom... :S

    Egyébként én sem szoktam kihúzni a tápból...
  • DummyBoy
    #9791
  • Sanyo
    #9790
    Dehogynem, de már nem zavar. :)
  • DummyBoy
    #9789
    Ezt majd csak akkor tudom megmondani, ha már komolyabb időt eltöltöttünk együtt ...

    Az első benyomásaim viszont lényegesen jobbak mint amire számítottam :)
    Szóval lényegesen többet hozott mint vártam :)

    Remélem idővel is megmarad ez az érzés :)
  • LeonSilver
    #9788
    Ja.Csak kicsit régebbi.
  • Papa01 #9787
    Köszi szépen a részletes leírást Dummy! :)
    Azaz érdekes, hogy felraktam minden oké volt játszottam, majd kikapcsoltam a gépet.

    Majd délután be és ez a fosfürdő lett miután elindítottam a játékot... szóval ezért nem értem.

    És Dummy, elégedett vagy a joy-al?? :) Hozta azt, amit vártál tőle? :)
  • DummyBoy
    #9786
    Papa mester, nem telepítettél fel valami, ami frissített DX-et vagy bármit?

    Vagy Driver csere nem volt?

    Bár a fánknál be lehet még tolni neki MSAA-t 8x-ast mondjuk, meg Xtreme Burning Mode-ot pl.

    Ettől függetlenül ha sem a Furmark sem az Arma nem hibázik, akkor normál esetben azt mondanám, hogy a game szarakszik, de az én VGA-mal volt hasonló gond ...pár játék alatt látványosan szar volt, pár másik alatt meg tökéletes ... Ott sajna a VGA hibája volt ...

    Próbaképpen emeld meg a memóriák órajelét CCC-ben 5MHz-el ...
    Ez ugyanis lehet az Ati Powerplay hibája is ... lehet hogy a C&C nem terheli meg annyira a VGA-t, hogy az komolyabb beállításkora váltson, viszont a meleg miatt a jelenlegi mód kevés neki ... (A VGA saját energiagazdálkodása ...)

    Ha nagyon ufó, akkor megpróbálhatom elmagyarázni :)
  • Papa01 #9785
    Ez ilyen COD2 szerű multi?
    @ Urak: Solt kolléga javaslatára lefuttattam a "Fánkot". :)
    Bő negyedóráig hagytam, utána meguntam nézni.. :)
    Egy kép üzem közben:


    Ilyen beállításokkal:


    Akkor nem a vga ludas, nem? :) Jaaa és ARMA 2 alatt sem csinálta a kockázást...
    Van még ötletetek esetleg? :)

    Köszönöm!
    Papa
  • DummyBoy
    #9784
    Amikor beindítod a gépet, akkor nem kezd el pogózni a joy?
  • Sanyo
    #9783
    Nem, benne hagyom. Szépek a gázkar világító nyomógombjai. :)
  • LeonSilver
    #9782
    Day of Defeat
  • Papa01 #9781
    Leon Mester, mi az a DOD? :)
  • LeonSilver
    #9780
    Irigyellek Dummy ;)

    **--**

    Olyan 6-7 év után ma dodoztam egyet, qrvára élveztem!
  • Papa01 #9779
    Gratula a joy-odhoz Dummy! :)
    @Solt : Mikor beszéljünk? :)
  • DummyBoy
    #9778
    Nos igen, szerintem most hetekig finomhangolgatni fogok én is :)

    2-ik rész: A ROF után megint nekiestem a DCS-nek ... Alap dolgokat belőttem, csak ami a repkedéshez kell és góóó ...

    DCS-t belőttem, fláj: Nemfláj ... Vissza opsönsz-be ... majd fél órát még bohóckodtam mire mindent rendesen beállítottam ... megint semmi ... Kezdtem ideges lenni ...

    Nos a Profiler itt mutatta meg a foga fehérjét, ugyanis nem aktiválódott a profil ... Na kisakkoztam a megoldást, végre mehet a móka ...

    Na, az FFB trim az tényleg táp ... AutoHover nélkül 2 méter magasan pörögtem mint ahogy a Frezer-es videóban meg minden ... Szuper ... A pedálozós részt még szoknom kell, de tuti nagyon ... sajna sok időm már nem maradt a repkedésre, de nagy feeling volt ez is ... Az hogy Trim után nem kell középre visszaállítani a joy-t, az nagy segítség ...

    A legnagyobb móka az a Minijoy beállítása volt a Skhval-hoz meg a Zoom :)

    Bár a Skhval-t még finomítani kell :) De biztos, hogy elsőre mindent pont rossz irányba állítottam ...

    Lövöldözni nem nagyon lövöldöztem, azt nem állítottam még be, csak repkedtem egy kicsit ... De ez tuti nagy meló lesz ...

    Ez hozott is problémát magával: BS vagy ROF legyen a menü ha hazamegyek? Nagy dilemma :)

    És a végére: A bugok:

    Az első részben említettem, hogy ROF-nál csak minimálisan tudtam mozgatni a botot, többet nem ment ... Ez volt a híres-hírhedt "Center Slop" nevű hiba ... Lehet hogy én nem vagyok elég Pro, hogy zavarjon, de ennél a sima X52-es centerplay is nagyobb :) Szóval a hiba létezik, de qrvára nem zavaró ... Majd egy hónap múlva újra nyilatkozok róla :)

    Reversal Bug: Ezt is sikerült megtalálnom .. Viszont vgy én vagyok vak, vagy mákom van, de nekem csak a trimmereknél van ilyen, throttle-nél és irányoknál nem vettem ezt észre ... Ráadásul a Control Panel-nél látható, de játékban szinte észrevehetetlen ... (Mixture - Radiator - Zoom ... ezeknél használtam ...) Egy hónap múlva ha eleget használtam majd megint nyilatkozok róla, jelenleg nem tűnik akkora irgalmatlan problémának :)

    Minijoy Center: Na igen ... ő nem szeret középre visszaállni ... Ezt egy 5-ös Deadzone a BS-ben megoldotta ... Lehet majd bekopik, lehet meg kell majd kenni ... majd kiderül, éles harci helyzetben kell tesztelnem, de a 20-20%-os kitéréstől amiket írtak, attól azért messze van :) Remélem nem is lesz annyi...

    Hála istennek egyik poti sem "ugrál" mint ahogyan azt sokan reklamálták (még ...) valamint nem melegszik a cucc, még a jelenlegi jó időben sem ...

    A Profiler-t szoknom kell még, meg rájönni valahogy, hogy a DCS alatt is működjön az autómatikus profilválasztás, de jelenleg kibírom, hogy váltogassak ...

    Tetszik, hogy az érzékenység mind pozitív és negatív irányba lehet állítani, játékoknként külön testreszabható minden, a rugóerőt is belőhetem magamnak, ha akarom (BS-ben belőttem egy 20%-ot, de még finomhangolni kell ...) Kicsit furcsállom, hogy kalibrálgatni kell, de ez van :)

    Első körben azt mondom, hogy eddig királyság van ... féltem nagyon, hogy csalódni fogok, de hála istennek, eddig semmi ilyesmiről nincs szó :)

    Remélem ez így is marad most nagyon-nagyon hosszú ideig :)

    Ettől függetlenül az új SW-t várom :)

    G940 tulajok: Ti ki szoktátok húzni az adaptert, mikor nem használjátok a joyt?