29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #10821
    :) Szerintem az 1 találat 10 halál :)

    Üdv a Klubban :)

    @ Papa: Ugyan már, nem értem mit vagy ezen fennakadva ... én mér örülök egy ilyen statnak, mert van benne 1 kill :)
  • whiteskull
    #10820
    Ennyi idő alatt lőttek le?

    Az szinte egy örökkévalóság. :-)
  • whiteskull
    #10819
    Megyek majd, csak azt is fel kell telepítenem. Ráadásul még bőven rámfér a gyakorlás is. :-)

    Gondolom ugyanúgy WhiteSkull-lal. :-)
  • whiteskull
    #10818
    Áprilisban egyszer már nekifeküdtem, de valahogy nem jött össze. Ráadásul a fabrikált freetracket sem tudtam beállítani. Egy hete már fórumot olvasok, és szép apránként le volt írva a megoldás mindenre. Ma este meg lett a freetrack is. Bár még yoyózik a szemem tőle egy kicsit. :-)
  • Papa01 #10817
    Gyere majd TS-re is! :) Milyen nick-el repülsz?

    Ma beállítottam a negatív rekordomat: 1:10 ki is léptem a francba... :)
  • Papa01 #10816
    Üdv a csapatban.. :)
  • LeonSilver
    #10815
    Isten hozott!
  • whiteskull
    #10814
    Szép estét!

    Üdvözlök mindenkit! Nem rég sikerült nekem is beszerezni a ROF-ot (vagyis hát áprilisban, de csak mostanában tudtam leülni elé). Ráakadtam a fórumotokra, és az elejétől olvasva nagyon sok segítséget kaptam. Így már egész élvezhető.
  • LeonSilver
    #10813
    Szerintem ezt sokan ösmerik.Rengeteget röppentem vele:


    Ezzel meg Amigán élvezkedtem.Sose felejtem el, az első amigámat még osztrákiából csempésztük be a nejemmel :D

  • LeonSilver
    #10812
    Háhh!Nekem az első vinyóm egy MFM-es, 20megás seagate volt :D
    Egy lovat agyonlehetett volna vele b*szni akkora volt.



    Nekem floppys rémélményem az amikor win95-öt telepítettem.
    Már meg nem mondom mennyi lemez volt de jó sok :D
  • 2Pete
    #10811
    8db kis floppyn vittem haza, 18 mb helyet követelt a 80 mb-os vinyón. Apám tépte a haját, hogy ennyit elfoglalok egy játékkal. (az még az ő gépe volt)
  • 2Pete
    #10810
    Még egy kicsit visszakanyarodva a nosztalgiára, a legnagyobb kedvencem volt a Strike Commander, és a többi testvére is.

    (volt belőle 2vh-s, 1vh-s, és űrhajós is)
  • Papa01 #10809
    Nincs mit! :)
  • szabii98
    #10808
    Köszi :)
  • Papa01 #10807
    Olvasd végig, ezek a kérdések sokszor előjönnek.
    Van joy-os bejegyzés is.
    Alap joynak EZ és EZ javasolt.

    Komolyabb joy az X-52 vagy az X-52 Pro.

    Ez pedig a csúcs ragadozó... :)
  • szabii98
    #10806
    Ezen a faqon annyira nem tudok eltájékozódni, nektek milyen joyotok van?:D
  • Papa01 #10805
    Ok. :)
  • szabii98
    #10804
    1ik sincs, majd nemsokára :)
  • Papa01 #10803
    Jaa, még annyi talán, hogy mikrofont szerezz be a TS-hez.
    Hol vetteted a ROF-ot és mennyiért? A joyod milyen?
  • szabii98
    #10802
    Oké:)
  • RedRiot
    #10801
    Üdv a fórumon!
    Újoncként komoly kihívás lesz a RoF: ezekkel az ősi repülőgépekkel már a levegőben maradás és az alap manőverek sem egyszerűek, és akkor még nem beszéltünk az ellenségről. :)

    Ugyanakkor a jelenlegi kínálatból talán a RoF adja a legélethűbb repülési élményt: ha megtanulsz a RoF-al "játszani", akkor nagyon sokat fogsz tanulni a repülésről, a gépvezetésről is. Ami még külön érdekessége a játéknak, hogy nincs legjobb, mindent verő gép benne: nagyon különböző minden gép, mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai. Ja, és alapból kb. csak 4 madár van benne, a többit meg kell venni online, bár nem túl drágák, forintban kb. 1500.

    És joy nélkül meg se próbáld!
  • szabii98
    #10800
    Oké, 32bitesem van nem 64 :D
    Amúgy elég jó árban van most a játék, plusz a joy is :D
  • LeonSilver
    #10799
    Nincs karod?Lábbal játszol? ( bocs, ezt nem lehetett kihagyni) ;)
  • Papa01 #10798
    Szia!
    Üdv a fórumon! :) Ha érdekel a repülés, akkor mindenféleképpen.. :)
    Fontos, hogy vegyél joyt, lehetőleg olyat, ami tekerős joy testtel rendelkezik!
    A GYIK-et pedig jól olvasd át. :)

    Ha pedig kérdésed van ne habozz feltenni! :)
    Ja még annyi, hogy a ROF vásárolt legyen, de ha még nem vetted meg, arra készülj fel, hogy C2D CPU és 64 bites OS alatt nem használható a program jelenleg... :(

    Üdv:
    Papa
  • szabii98
    #10797
    Helló!
    Mint újonc, érdemes belevágni a játékba?Még soha nem próbáltam repülős játékot(najó, az FS9el játszottam 1 kis ideig, természetesen kar nélkül) először az alapokat szeretném megtanulni, mert még karral se játszottam.Ha ez számít valamit, 3 éves FPS játékokkal játszok, de szerintem semmit.

    Szabi:)
  • LeonSilver
    #10796
    Ahogy nézem a képet valami rémlik de nem 100%.Az tuti, hogy nekem akkor a legjobban a spectrumos delta wing tetszett a legjobban.
  • Gascan #10795
    az első kettővel még én is toltam 386oson :D a retaliator nekem bejövős volt... akkoriban, 10évesen még nem is nagyon vágytam másra :D
  • Papa01 #10794
    Nagyon szigorúak!
  • Sanyo
    #10793
    A Fighter Pilot nekem a második, az első a Psion Flight Simulation volt. Régi szép idők, nem számított a grafika. :D
  • LeonSilver
    #10792
    Nekem ez volt az első:


    ez a második:



    Ez pedig az egyik legjobb.Sajnos videó ebből nincs :(

  • brendon566
    #10791
    hna ebből kettő lett...érdekes...

    Amugy igen, egy évet rámver:)
  • brendon566
    #10790
    Jó volt egyszerre végigtekinteni a szimulátor generációk közti külömbségeket.
    Mint az az egyik videóból kiderült, magam is játszottam kiskoromban a Chuck Yeager Air Combat-tal. Nem tudtam minek hívják ugyan, és akkoriban is voltak már fejlettebb játékok minden téren azt hiszem, de a mi gépünkön ez volt a maximum ami elfutott :).
  • 2Pete
    #10789
    Ha megengeded:
    Az én első szimulátorom a Blue Max volt:



    mutliplayer!!!

    Az évszám 1990.(szerintem idősebb mint Máté)
  • Papa01 #10788
    Nos, Máté mesternek csiáltam egy kis szimulátor történelmet, ugyanis tegnap beszélgettünk erről.. :)

    1. F-16 Combat Pilot :Ez magán hordozott szimulátoros jellemzőket, én szerettem. :)



    2. F-29 Retaliator: Inkább árkád volt, mint szim, annyira nem is szerettem.



    3. Chuck Yeager Air Combat: Az első igaz nagy kedvenc! Milyen durva, hogy akkor jelent meg amikor kitört az első öböl háború... azóta mennyit fejlődött a PC! Ez a szim még ma is megdobogtatja a szívem.. :)
    3 korszak gépei voltak benne.
    - II.vh
    - Korea
    - Vietnam

    Repülhettél vele történelmi küldetéseket, Pl Linebacker II (Vietnam), vagy belebújhattál a 21 éves No Kum-Sok hadnagy bőrébe, aki 1953 szeptember 21. átszökött MiG-15-ös gépével Dél-Koreába.
    Itt egy kicsit csaltam, mert még a földön szét lőttem a többi MiG-15-öst, ahogyan te végeztél kedves Shy Guy barátunkkal tegnap előtt.. :D

    Voltak kitalált küldetések, pl, ha sikerül lelőnöd a támadó B-52-eseket, akkor részt vehetsz Ho Si Minh 75. szülinapi buliján.. :D
    De ebben volt elsőként, a mai IL-2-ben és ROF-ban található QMB, persze olyan sokat nem tudott, de kipróbálhattad, milyen egy P-51 vs MiG-21 vagy fordítva..

    Jaa, és már ez képes volt felvenni a repült missziót, és vissza tudtad nézni...



    Tornado:1993: Azt hiszem, ez az első komolyabb szimulátor. Amennyire tudom, valódi Tornado pilóták is segítettek a fejlesztésben.
    Mit is tudott ez szimulátor?
    Repülhető volt benne az ADV és IDS változat is. Beülhettél a pilóta és a navigátor helyére is.
    Akkori szemmel nagyon komoly robot pilóta volt benne.. ILS, terepkövetés, (állíthattad, milyen alacsonyra vigye le a gépet.. ha ha "túl bonyolult" volt a terep, akkor a gépet meredek emelkedésbe vitte, majd kikapcsolt..., útvonalkövetés, irány, sebesség, magasság tartás...
    Illetve már volt benne ECM is,,,

    A fegyverrendszerek sem voltak rosszak.. volt benne TIALD rendszer:


    A szimbolikája hasonló volt mint az eredeti.
    Több fajta oldási lehetőség a hagyományos légibombák oldására. Talán a legérdekesebb a hajítást. A cél támadásakor a repülőgép meredeken emelkedni kezd, majd a csúcsponton oldja a bombát, és leborítva és intenzíven zavarva visszafordul. Előnyei:
    - Nem kell berepülni, az erősen védett cél fölé.
    - Nagyobb a bombák "hatótávolsága".
    No, a szimuláció ezt magától számolta, nagyon pontosan kellett repülni, a csúcsponton folyamatosan nyomva kellett tartani a joy gombját, és ő a kell pillanatban oldotta a bombákat...
    Továbbá alkalmazni lehetett a JP223 betonrombolót.. (bár szerintem emiatt a fegyver miatt jó pár Tornado-t lőttek le az irakiak... illetve az ALARM lokátor elleni rakétát is... érdekes kis jószág..az egyik használati módja a következő: indításkor meredeken emelkedni kezd, majd egyszer csak ejtőernyőt nyit és úgy kezd süllyedni.. ha vissza kapcsolnak egy lokátort, ezt érzékeli a rakéta dobja az ernyőt bekapcsolja a a hajtóművet, és rázuhan...
    Egy vidi a szimuból:


    4. US Navy Fighters: Na, ez az a szim, amiben csak HUD volt.. :) Ennek ellenére nagyon sokat marhultunk, amikor a haver elhozta a gépét, és soros porton keresztül nyomtuk egymás ellen.. :)

    Intro:


    Játék közben:



    5. F22 ADF: Amennyire tudom, ez a szimu már dinamikus kampánnyal rendelkezett, és tartalmazta azt a rendszert is. (a neve nem jut az eszembe), ami repülés közben rögzíti az eseményeket, és a pilóták a bevetés után ennek a segítségével látják melyik gép merre volt, mit csinált, stb.. a gépek ikonja ilyen kis háromszög szerű kis ikonok voltak...
    Ebben a szimban volt úgy igazán sebességérzete az embernek...

    Enemy Engaged 2: Ez egy heli szim, dinamikus hadjárattal:
    Trailer



    Játék közben:



    Háát így első körben ennyi... nagyon sok minden maradt ki, amiről lehetne írni. Pl EF-2000, AH64D Apache Longbow Armed Assault, F-15E Strike Eagle, Wings over sorozat... F-18 Korea, Falcon sorozat....

    Üdv:
    Papa

    u.i:Bocsi, ha elgépeltem, elírtam valamit, és még egy ez egy lista a sok közül.. :))


  • Papa01 #10787
    Tetszik! :)
  • DummyBoy
    #10786
    Ez is jó nagyon ...
  • Sanyo
    #10785
    Új videó, a Vörös Báró halála.
  • Papa01 #10784
    Jó kis repülés volt, ma annyira nem is voltam nyomi.. :)
    @ Richtofen: Milyen nick-el voltál? :) TS-re nincs kedved jönni, úgy az igazi.. :)
  • Richtofen
    #10783
    Élveztem a ma esti kis harcot , köszi a szerver üzemeltetőinek :)

    Jó pár hónap után próbáltam ki újra, és sokat javult a játék. Meglepően simán fut a multi.

    Arra van valami ellenszer, hogy ki-zoomolásnál ne tűnjenek el a kicsit messzebbi gépek? (egyik ponton bazi-nagyban látszik, aztán hirtelen semmi)
  • DummyBoy
    #10782
    Az most ért ide ... rendesen világos van folyamatosan, mert annyit villámlik ...

    Az egyik olyan közel volt, hogy azt hittem becsinálok (Épp cigiztem kint ...)

    Szóval most áramtalanítok :)