29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • LeonSilver
    #10901
    Mire gondolsz?
    Egyébként nincs nagy titka.A gyereket szeretni kell, biztatni, megdicsérni ha valamit faszán csinál és megszidni ha valamit elbasz.De a megszidás nem megalázás és legfőképpen nem verés.Nálunk sohasem volt divat verni a gyereket.Persze amikor kisebbek voltak néha kaptak egy - egy legyintést a popsira de sohasem arca és sohasem durván, agyonverés szinten.A verésből tanulja a legkevesebbet a gyerek, ellenben dacos lesz tőle.
  • Sanyo
    #10900
    A következő betöltésnél elvileg már az új fog elindulni, szóljatok rám, ha valami gond lenne.
  • Gascan #10899
    és mi a titka a gyereknevelésnek? :)
  • LeonSilver
    #10898
    Lehetett volna spórolni mert az emeltszintű angol érettségi megfelel a középfukú nyelvvizsgának.Egyébként a külön nyelvvizsga plusz pontot jelentett a felvételinél.Igazán mondom, hogy nem is "sajnálom" az erre költött pénzt.Inkább ez mint mondjuk egy szofver ;) Az, hogy van róla papírja a fiamnak számomra sokkal többet jelent.Egyébként jól beszéli a nyelvet, 98%-os lett az emeltszintűje.

    Több dolognak is köszönhető az, hogy szereti az angol nyelvet.
    Először is amikor még kicsinyke volt a kartontevörk angolul ment a tv-ben!

    Aztán sokat játszott a Putt-Putt különböző verziójival.Volt olyan amiben angol szavakat kellett kitalálni, ezt is nagyon szerette.

    És végül de nem utolsó sorban (igazából a legfontosabb) alsóban amikor nagyon fogékonyak a gyerekek nagyon-nagyon jó angol tanára volt.
    Egy fiatal, friss diplomás tarnárnő tanította őket aki gitározott, énekelt nekik az órán meg ilyenek.Megőrültek érte a gyerekek!!
  • Papa01 #10897
    #10883

    Háát sajnos itt nem így van... :( itt csentázni kell keményen, és BSC-hez is kell az állami középfok... tehát nagyon jó hogy megvan a középfokú vizsgája a fiatalembernek, mert így már a felsőoktatásban nem kell küzdeni a nyelvvizsga kérdésben. Túl van rajta. :)
  • Gascan #10896
    Úgy beszélek megint, hogy nem vagyok megfelelően tájékozott? Mikor beszéltem igy ezelőtt?

    én szlovákiában diplomáztam.... de középfokú nyelvizsga nekünk is kellett mesterfokon... viszont ezt a suli vezényelte le, ingyen

    én nem azt mondtam hogy gond.. hanem hogy ezen talán lehetett volna spórolni, ha már valahol spórolni kell
  • Papa01 #10895
    Húúh Dummy, most látom! Köszönöm szépen!! :)
    @Sanyo : Megtennéd, hogy frissíted a szerót? :) Köszönöm! :)
  • Papa01 #10894
    ...tudja igazolni...
  • Papa01 #10893
    Látod, úgy beszélsz megint, hogy nem vagy megfelelően tájékozott . Magyarországon semmilyen tingli-tangli belső nyelvvizsgát nem fogadnak el a felsőoktatási intézmények, csakis államilag elismert középfokú nyelvvizsgát... van ahol kettőt is, vagy 1 alapfokú C és egy középfokú C.

    A másik, meg azért nehogy már hátrány legyen az, hogy valaki papírral igazolni a tudását...
  • Gascan #10892
    Nokia sem :)
  • Gascan #10891
    diplomához nem nyelvizsgát igazoló papir kell - persze ha van azzal kiválthatod a suli belső nyelvizsgáját - mivel ha nincs, akkor levizsgázol ott a suliban "igyen" jobb esetben
  • Gascan #10890
    állami szféráról beszélünk?
  • Gascan #10889
    például melyik? Morgan Stanley, IBM, Shell, HP nem követeli meg a papirt, azt viszont hogy folyékonyan beszélj igen
  • DummyBoy
    #10888
    Papa mester: Csak neked: (Beleraktam mind a két D2-est :) )

    http://www.mediafire.com/?e9wzjhf7uhff2db
  • Papa01 #10887
    Pontosan. Arról nem nem is beszélve, hogy a diplomához KÖTELEZŐ! :)
  • Sanyo
    #10886
    Írtam én is oda, meglátjuk, hogy mi lesz belőle.
  • Sanyo
    #10885
    Főleg, hogy nyelvpótlék is jár utána, a pénz pedig mindig jól jön. :)
  • Papa01 #10884
    Na ez nem igaz... tudod, nagyon sok munkahely megköveteli a papírt is..
  • Gascan #10883
    mondjuk középfokú angol államvizsgát megspórolhattátok volna sztem... semmi értelme, ha tud a fiad angolul ahhoz nem kell papir h bebizonyitsa... ha munkába megy meg úgyis angolul lesz az interjú ha erre szükség van
  • Papa01 #10882
    Nagyin köszi!! :))
  • DummyBoy
    #10881
    Jaja, csak repülni nem lesz időm valszeg, de a küldit meg csinálom ha hazamentem!
  • Papa01 #10880
    :)))
    Nekem is hiányzik nagyon az ebem.. :)
    Leon, nagyon büszke lehetsz a fiadra, nagyon szép eredményeket ért el, gratulálok! :)
    Ma este is repülünk majd.. :) Dummy, megcsinálnád, h beteszed az Alba d2-őt a mission-be, ha van egy kis időd? :)
    Köszönöm! :)
    Papa
  • DummyBoy
    #10879
    Én úgy értem, hogy a gyerek iskoláztatása mellett egy átlagos magyar dógozónak ne legyen olyan gondja, hogy megvesz-e egy pár ezer hufos hülyeséget magának ...

    Erre gondoltam :)

    Mellesleg gratulálok! :)
  • LeonSilver
    #10878
    Na igen bár nem bánom, hogy ilyen "gondom" van.
    Éppen ebben a pillanatban jött meg az okt.hivataltól a paxus, hogy mind a három helyre felvették(volna-mechatronika -*- villanyosmérnök illetve ELTE fizika).Az ELTE-t a mechatronika után még megakarja majd csinálni :)
  • DummyBoy
    #10877
    :( Bárcsak ne lenne soha ilyen gondunk :(

    @ Papa: Ez kicsit kacifántosabb ennél :)

    Párom nem helyeselte teljes szívéből, ha szabad így fogalmazni ... ezért nem fogadtam be ... Másnap reggel megjött melóból a Kedvesem és azzal fogadott, hogy egy macska ül a küszöbünkön ... Aztán következő nap is ... Utána úgy döntöttünk, hogy ha estig marad, akkor elviszem állatorvoshoz, és keresünk neki gazdit ... Napközben eltűnt, és már azt hittem valaki befogadta, de estére megint ott volt ...

    Most itt tartunk. "Csend" van és "nyugalom" a lakásban ... a Kutya folyamatosan horkol, és most durcás mert féltékeny. A Macska játszik, meg folyamatosan berreg.

    Amikor nem alszanak akkor mind a ketten belesek, ha a konyha közelébe mész, akkor az egyil lábad alatt egy kutya, a másik alatt egy macska :)

    Ráadásul a cicának napi 5-ször kell adni enni ... a kutyának 1-szer, de egy bélgép, folyamatosan felzabálja a macska kajáját ...

    A kutyát fél évig tanítottuk, hogy ne menjen fel az ágyra ... a macska felsunnyog (Ezt ugye nem lehet hallani ...) utánna már csak annyit hallani, hogy ugrik utána a kutya is :)

    Szóval zajlik az élet :)
  • LeonSilver
    #10876
    Olvastam Dummy de sajnálatos módon egy vasam sincs most rá.
    Ez az idei év egy katasztrófa eddig.Kezdtük azzal, hogy a Fecó középfokúzott angolból ( amit nem is kellett volna mert emeltszintűt éreccssségizett belőle, 98%-os lett ergo az egyenértékű a nyelvvizsgával).
    Aztán AutoCAD tanfolyam+vizsga,érecccssségi az összes ezzel járó szarral :D és most az egyetemi kezdés is egy kisebb vagyon.Már az út innen Miskolcra és vissza is ~20k volt :D pedig a diesel Picasso nem is fogyaszt sokat.
    Azt hiszem nekem idén már csak az a-10c lesz amire költök.
    Még kétülésesre sem valószínű a RoF-ban ha esetleg kijönne.
  • Papa01 #10875
    Naaaaa befogadtad?? :) Kedvesed mit szólt?
  • Papa01 #10874
    ..ak. :) Bocsi!
  • DummyBoy
    #10873
    Ehhh :) Én most kiesek megint hétvégéig ... meg különben is ... meg kell nevelnem az új macskámat xD

    Nem kell valakinek egy kiscica? xD
  • Papa01 #10872
    Urak, egy holnap esti össznépi repüléshez mit szólnátok? 20:00-kor? A múltkoriak is szuperek volt... :))
  • Papa01 #10871
    Köszi szépen, megnézem úgy is! :)
  • DummyBoy
    #10870
    Nem, arra gondoltam amit Leon linkelt ... A tengelyeket a játékban állítom be, a gombokat pedig az SST - Profiler-ben ... Csak bemész, kiválasztod a radiator-t és beállítod azt a tengelyt ami szeretnél ...

    @Leon: Hirdetnek eladó WOP-ot a topikjában! :)
  • Papa01 #10869
    Erre gondoltál, Dummy? :)
  • Papa01 #10868
    Köszönöm a válaszokat! :)
    Dummy, melyik tengelyt? :)
  • DummyBoy
    #10867
    Rá kell tenni a Responses-ben a Radiator-ra azt az AXIS-t :)

    @ LeonSilver : Jó egyszerre ment, de a Tiéd látványosabb :) Nekem a két Rotary-n volt anno ... most a Trimeken van, R2 a zoom, R1 pedig üres ... gondoltam, hogy rárakom a fontosabb dolgokat, de mivel elég ritkán kell állítgani őket, így maradtak a Trimeken ...
  • LeonSilver
    #10866
    Meg lehet csinálni a profil editorban is de nekem a RoFR-ban van beállítva és tökéletes!

  • Papa01 #10865
    Urak, X-52-es joynál hogyan kell megcsinálni, azt , hogy a gázkaron lévő csúszkával lehessen nyitni (JCTRL+), zárni (JCTRL -) a hűtőt?
  • Papa01 #10864
    Milyen ötletes kis táblázat! Lehet megcsinálom a weblapra én is! :)
  • Papa01 #10863
    A kis idióta fingfogó...
  • 2Pete
    #10862
    Egy kedves ismerősünkről beszélgetnek a "barátai".
    http://riseofflight.com/Forum/viewtopic.php?f=74&t=12463
    (még mindig nem járt le a 30 napom)